Darbdaviai vilioja barmenus bei padavėjus ir procentais nuo pardavimų

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-05-23
Peržiūrėta
1319
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Darbdaviai vilioja barmenus bei padavėjus ir procentais nuo pardavimų

Artėjant vasaros sezonui Palangos kurortas vėl „atgyja“. Palangos verslininkai vėl ieško savo kavinei, restoranui ar viešbučiui barmenų, padavėjų, virėjų vasaros sezono metui, o beveik visas Lietuvos jaunimas bando užsidirbti vasarai, įsidarbinant kurorte. „Palangos tiltas“ atliko eksperimentą -  bandžiau skambinti pagal visus skelbimus ir teirautis atlyginimo, darbo grafiko, ar darbą galėčiau derinti su savo mokslais, jei darbas dar užsitęstų ir rugsėjo mėnesį.

 

Pirmasis skambutis buvo į restoraną „Ronžės uostas“, kuriame yra ieškomi virėjai, barmenai, padavėjai. Visų pirma buvo paklausta, ar turiu padavėjos darbo patirties, užsiminiau, jog turiu, tačiau kur ir kiek nebuvo paklausta. Tuomet pasiteiravau apie siūlomą atlyginimą. „Telefonu nenoriu kalbėti apie atlyginimą, galėtumėte atvažiuoti ir aptartumėme akis į akį“,- komentavo atsiliepusi nurodytu telefonu moteris. Pasakiau, kad man atlyginimas yra labai svarbus, todėl norėčiau žinoti iš karto, ar man verta būtų važiuoti iš Klaipėdos į Palangą. „Aš galiu pasakyti tik tiek, jog atlyginimas priklauso nuo procentų, jis nėra pastovus. Apie atlyginimą telefonu nenoriu kalbėtis, nes galbūt čia skambina konkurentai ir teiraujasi“,- kalbėjo moteris. Padėkojau už informaciją, o moteris sakė, kad galiu atvykti bet kurią dieną. „Aš dirbsiu prie baro, todėl jei atvyksite galėsime konkrečiau ir pasikalbėti dėl darbo sąlygų ir atlyginimo“, - kalbėjo moteris.

Kitas skelbimas taip pat skambėjo labai paprastai: „Restoranui Palangoje reikalingi padavėjai, barmenai“. Paskambinus paaiškėjo, kad tai S. Daukanto gatvėje esanti vila „Diemedis“. „Internete mūsų restorano dar nerasite, nes esame nauji, tačiau vadinsimės „Ramūs kaip belgai“. O padavėjų mums reikės iki spalio antrosios dienos“, - komentavo, kaip supratau, atsiliepęs savininkas. Žinoma, man svarbiausia buvo sužinoti siūlomą atlyginimą, o vyras buvo labai linksmas ir pasakė. „Dabar konkretaus atlyginimo pasiūlyti negaliu, tačiau dirbant bus matyti nuo padarytų darbų, kruopštumo. Galbūt tu dirbsi geriausiai iš mano visų padavėjų, todėl tavo atlyginimas gali būti ir individualus, išskirtinai nuo kitų padavėjų. Konkretumus galėtume derinti pokalbyje“,- kalbėjo vyras. Restorano padavėja turėčiau dirbti keturias dienas ir tiek pat dienų turėčiau laisvų. Pasiteiravau, ar rugsėjo mėnesį galėčiau darbą suderinti su mokslais, vyras atsakė: „Žinoma, kad galėtum. Pasiderintumėme su kitomis padavėjomis ir suteiktumėme tokias sąlygas, jei tik prireiktų“.

Trečiasis skelbimas buvo taip pat nelabai konkretus: „Reikalingi darbuotojai dirbti lauko prekyboje“. Nepraleidau progos ir čia paskambinti, tačiau atsiliepęs vyras buvo labai keistas, nes neuždavė beveik nė vieno klausimo man ir nelabai kalbėjo apie darbo sąlygas, teko kiekvieną žodį tiesiog „pešte išpešti“. Tik pradžioje pasiteiravo mano amžiaus ir kur prekiavusi dar. Pasirodo, kad čia ieškoma cukraus vatos ir spragėsių pardavėjos Vytauto bei J. Basanavičiaus gatvėse. Pasiteiravau atlyginimo. „Penkiasdešimt litų per dieną“. Na tuomet vėl bandžiau išgauti informaciją, pasiteiraudama, kiek valandų per dieną reiktų dirbti. „Aštuonias“, - atsakė vyras ir toliau tyla. Na tuomet vėl pasiteiravau, ar reiktų dirbti kiekvieną dieną. „Būtų gerai kiekvieną“, - trumpai atsakė vyras. Taip ir pasibaigė mūsų pokalbis dėl darbo.

Dar kitame skelbime buvo ieškomi pardavėjai „Baltosios varnelės“ kavinėje. Moteris buvo labai maloni ir viską paaiškino. „Darbas būtų nuo dešimtos ryto iki dešimtos vakaro. Darbo grafikas būtų slenkantis ir suderinamas, galima savaitę dirbti, o kitą savaitę turėti laisvą, galima tris dienas dirbti, o kitas tris ilsėtis. Pamainoje dirbtumėte keturiese. Būtų minimalus atlyginimas plius procentai nuo parduodamų ledų, nes yra labai didelė ledainė“,- viską iš eilės pasakojo atsiliepusi moteris ir vėliau pasiteiravo, kiek man metų. Suokiau, jog man dvidešimt, o moteris labai nudžiugo. „Tai labai šaunu, nes man dažnai skambina nepilnamečiai, o norėtųsi šiek tiek vyresnio žmogaus. Galbūt mokate ir su kasos aparatu dirbti?“ - paklausė moteris. Atsakiau, kad moku, o tuomet moteris dar labiau nudžiugo. „Tai labai gerai, nes turiu kelias naujokes, tad labai sunku visas apmokyti“, - kalbėjo moteris. Taip pat pasiteiravau, ar įmanoma būtų susiderinti, jei neva susirgtų mano mažametis vaikelis ir pan. „Tuomet turėtumėte susitarti iš anksto su kolegomis, jei vaikelis suserga, tuomet anksti ryte ar iš vakaro pasiskambinkite, praneškite, kad negalite ateiti ir viską susiderinsime“,- aiškino moteris.

Dar vieną skelbimą radau, jog J. Basanavičiaus gatvėje reikalinga virėja. Pasiteiravau dėl grafiko ir atlyginimo. „Keturias dienas dirbate, o keturias turite laisvas, atlyginimas daugiau nei minimumas gautųsi“, - kalbėjo atsiliepęs vyras. Jis tik pasiteiravo, ar turiu virėjos darbo patirties, atsakiau, kad taip. Tik pasiteiravus, koks čia restoranas, vyras neatsakė. „Na, čia nėra esmė koks, svarbu, kad mokėtumėte darbą“. Tuomet pasakiau, jog man svarbu žinoti restoraną, nes nežinau, ar mokėčiau pagaminti visus patiekalus. „Pas mus virtuvė paprasta, nėra jokių įmantrybių, tad aš įsirašysiu jūsų telefono numerį, jei skambintumėte vėl“,- kalbėjo vyras.

Vytauto gatvėje buvo ieškoma virėja, tačiau atsiliepęs žmogus atsakė, kad jau ji yra rasta. „Tačiau, jei planai pasikeistų, ar vėl reiktų darbuotojo, aš įsivesiu jūsų numerį ir turėsiu omenyje“, pridėjo moteris.

Taip pat radau skelbimą, jog viešbučiui Palangoje reikalingi virėjai. „Reikalavimai: panašaus darbo patirtis, atsakingumas, kruopštumas.“ Išbandžiau savo jėgas ir čia. Viešbutis, kuris ieško virėjų – „Baltic inn“. „Virėjų reiktų iki rugsėjo trisdešimtos dienos. Darbo grafikas būtų slenkantis ir tiksliai susiderintumėte su vadovais. Jei norėtumėte galite dirbti nors ir kasdien. Dienos uždarbis – 80 litų, plius galima užsidirbti procentus“,- informavo atsiliepusi moteris. Vertas dėmesio siūlymas! Tad virėjams reiktų suklusti.

Taip pat pasiteiravau, ar darbą galėčiau suderinti su mokslais. „Žinoma“,- pridėjo moteris.

Restoranui „Žuvinė“ taip pat yra reikalingas virėjas. „Darbas būtų vasaros sezono metu, tačiau galbūt ir rugsėjį dar reiktų padirbti. Darbo užmokestis – penki litai valanda, o darbo grafikas slenkantis“,- kalbėjo moteris. Moteris atkakliai teiravosi, kur esu dirbusi prieš tai, tačiau sakiau, kad dabar dar ieškausi sau tinkamiausio varianto ir jei ateisiu į pokalbį, tuomet pasakysiu kur esu dirbusi prieš tai.

Taigi, norintys dirbti Palangos vasaros sezono metu turėtų nesnausti ir skubėti į pokalbius dėl darbo. Tikrai yra labai daug galimybių įsidarbinti ir neturint darbo patirties, paprasčiausiai reikia užsispyrimo bei atkaklumo. Jei būsite atkaklūs – jūsų darbo atlyginimas gal net bus individualus nuo visų kitų darbuotojų. Sėkmės paieškose!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kaip ir kasmet vasaros sezonui papildomai ieško apie 600 darbuotojų , kuriems siūlo nemokamą apgyvendinimą Baltijos pajūryje, kasmėnesines premijas bei ypač patogų darbo grafiką. 


Regis, daugumos palangiškių ir žmonių, turinčių antrinį būstą mūsų kurorte, kilniaširdiškumas ir noras padėti pabėgėliams iš Ukrainos – beribis, tačiau ar svetimšaliai kurorte netrukus neatsidurs nepavydėtinoje padėtyje? Ar būstų Palangoje savininkai, suteikę jiems prieglobstį – kurorte yra apie 200 pabėgėlių iš Ukrainos, artėjant vasaros sezonui, nepaprašys jų išsikelti? „Priimdami...


Prasidėjus vasaros sezonui pajūrio verslininkai intensyviai ieško darbuotojų, tačiau pandemija taip pakeitė darbo rinką, kad išmokas už prastovas gaunantys darbuotojai nenori grįžti į darbą. Situaciją, ypač pajūrio kavinėse, gali išgelbėti nebent studentai, rašo Edgaras Valeckas, „Vakarų ekspreso“ žurnalistas.lt


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Didžiausias kurortas kviečia visus į sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 10 | Rubrika: Miestas

Naują poilsio sezoną pasitinkanti Palanga šiemet keičia savo veidą. Kurorte organizuojama Baltijos šalių asamblėja, kurios data sutampa su kurortinio sezono atidarymu, rodo, kad Palanga tampa  vasaros Šiaurės Europos širdimi, kviesdama poilsiauti šeimas iš įvairių šalių bei užtikrindama įvairiausias pramogas ir skirtingiems skoniams...


Artėjant vasaros sezonui Palangos kurortas vėl „atgyja“. Palangos verslininkai vėl ieško savo kavinei, restoranui ar viešbučiui barmenų, padavėjų, virėjų vasaros sezono metui, o beveik visas Lietuvos jaunimas bando užsidirbti vasarai, įsidarbinant kurorte. „Palangos tiltas“ atliko eksperimentą -  bandžiau skambinti pagal visus skelbimus ir teirautis atlyginimo, darbo grafiko, ar...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius