Daugiabučių renovacijai Palangoje – aplinkos ministro V. Mazuronio įvertinimas

"Palangos tilto" informacija, 2014-05-13
Peržiūrėta
1360
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daugiabučių renovacijai Palangoje – aplinkos ministro V. Mazuronio įvertinimas

Penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi ir Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene susitiko aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Susitikime, kurio metu aptarti Palangai aktualūs aplinkosauginiai bei su daugiabučių renovacija susiję klausimai, dalyvavo ir Savivaldybės ekologė Reda Kairienė bei daugiabučių namų renovacijos darbus administruojančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

Pasak V. Mazuronio, į Palangą atvykta siekiant susipažinti su esama situacija kurorte bei iš pirmų lūpų išgirsti, su kokiomis problemomis susiduriama sprendžiant aplinkosauginius klausimus bei renovuojant daugiabučius namus. „Kalbamės su Savivaldybių vadovais, Savivaldybės administracijos skyrių vadovais, gyventojais, statybininkais, kad realiai įsitikintume, kaip veikia mūsų padaryti įstatymų pakeitimai, susiję su teritorijų planavimu, pastatų renovacija. Juk vienaip viskas gali atrodyti įstatyminiame lygmenyje, o visai kitas dalykas, kai važinėji, šnekiesi, žiūri ir matai realią situaciją. Tokie susitikimai reikalingi tam, kad galėtume maksimaliai greitai ką nors keisti, jei yra toks poreikis“, – kalbėjo aplinkos ministras. 

Pokalbio metu Palangos atstovai iškėlė ne vieną kurortui ir jo gyventojams aktualų klausimą. Kalbėta apie galimybę iš valstybinių miškų schemos išbraukti menkaverčiais želdiniais apaugusią teritoriją, kurioje, panaudojant šioje vietoje po žeme glūdinčius geoterminius vandenis, galima į kurortą privilioti investuotojus. Taip pat keltas klausimas dėl būtinybės Palangoje įrengti požeminius atliekų konteinerius, daug dėmesio pokalbio metu skirta su daugiabučių renovacija susijusiems klausimams.

Pasak ministro, susitikimas buvo labai dalykiškas. „Susitikimą vertinu labai gerai. Meras iškėlė klausimus, kurie yra svarbūs, pradedant pertekliniais reikalavimais dėl archeologinių tyrinėjimų renovuojant daugiabučius, baigiant atliekų konteineriais, miškų paskirties pakeitimais ir kitus. Stengsimės šias problemas spręsti ir maksimaliai padėti. Matyti, kad Palangos valdžia dirbti nori, tad kartu remiame pečius ir dirbame“, – kalbėjo ministras.

Po susitikimo V. Mazuronis su miesto vadovais pats įvertino, kaip vyksta daugiabučių renovacija mieste. Pabendravęs su darbus atliekančiais statybininkais bei daugiabučių renovaciją administruojančiais Palangos komunalininkais, V. Mazuronis konstatavo – daugiabučių renovacija Palangoje vyksta gerai. „Dabartiniu metu Palanga – viena iš Savivaldybių lyderių, dirbantis pavyzdys kai kuriems šalies miestams. Ir, neabejotinai, tai yra Palangos vadovų, pradedant meru, baigiant įmonių, kuriems pavesti renovacijos klausimai, specialistų bendro darbo rezultatas“, – sakė V. Mazuronis. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geriausias viešosios infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos kokybės ir saugumo rodiklis 2020 m. tarp visų šalies savivaldybių buvo Neringos, Birštono ir Druskininkų savivaldybėse.


Daugiau nei pusė lietuvių gyvena senos statybos daugiabučiuose. Didmiesčiuose renovacija lėtesnė Šiuo metu Lietuvoje renovuoti 3197 daugiabučiai, ty, 8,9 proc. visų senųjų daugiabučių. Daugiausiai daugiabučių renovuota Birštone, Druskininkuose, Ignalinoje. Toliau – Palanga, Molėtai. Didžiųjų Lietuvos miestų lyderių sąraše nematome. Anot aplinkos viceministro...


Viešoji įstaiga „Palangos orkestras“ Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu pripažintas profesionaliojo scenos meno įstaiga.


Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) baigė vertinti paskutinio aplinkos ministro kvietimo daugiabučiams naujinti (2019 m. rugpjūčio mėn.) gautas paraiškas iš Lietuvos gyventojų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) administruojama daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa laukia naujo paraiškų antplūdžio – Aplinkos ministerija ką tik paskelbė jau septintą kvietimą ir iki 2020-ųjų metų sausio 31-osios BETA priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučių renovacijai. Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų...


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotoja miesto daugiabučių renovacijai Kristina Viščiūnienė lankėsi Aplinkos ministerijoje, kur dėl II-ojo etapo daugiabučių renovacijos finansavimo kalbėjosi su viceministre Daiva Matoniene, taip...


Antradienį Palangoje lankėsi ir su miesto vadovais ir Savivaldybės administracijos specialistais susitiko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. „Žaliadieniu“ pavadintame renginyje taip pat dalyvavo aplinkos viceministras Linas Jonauskas, ministro patarėjas Algirdas Žebrauskas, Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis bei ministerijos...


Penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi ir Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene susitiko aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Susitikime, kurio metu aptarti Palangai aktualūs aplinkosauginiai bei su daugiabučių renovacija susiję klausimai, dalyvavo ir Savivaldybės ekologė Reda Kairienė bei daugiabučių namų renovacijos darbus...


Kurorte posėdžiavo Seimo aplinkos apsaugos komitetas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybėje įvyko Lietuvos Respublikos Seimo aplinkos apsaugos komiteto išvažiuojamasis posėdis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius