Daugiau kaip 2 000 eurų prieš Kalėdas išdalinęs pagalbos reikalingiems palangiškiams Paulius Rojus: „Tai pirmiausia padariau dėl savęs“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-27
Peržiūrėta
1056
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daugiau kaip 2 000 eurų prieš Kalėdas išdalinęs pagalbos reikalingiems palangiškiams Paulius Rojus: „Tai pirmiausia padariau dėl savęs“

Daugiau kaip 2 000 eurų prieš Kalėdas pagalbos reikalingiems palangiškiams išdalinęs Paulius Rojus, verslininkas, įmonės „Pajūrio šaltinis“ direktorius, prašė „Palangos tilto“ neskelbti apie jo geradarystes: „Man nereikia to, nors puikiai suprantu, kad jums, žiniasklaidai, to reikia, tad tebūnie.. Tai padariau pirmiausia dėl savęs – kad būčiau geresnis ir stipresnis kaip žmogus, asmuo.“
Padedant „Palangos tiltui“, Paulius Rojus prieš Kalėdas būriui palangiškių, kurių kalėdinis stalas paprastai būna kuklesnis, į jų asmenines sąskaitas pervedė maždaug po 150 eurų. Verslininkas pinigų prieš didžiąsias metų šventes paaukojo ir Palangos „Caritui“, kitoms kurorto labdaros organizacijoms.
P. Rojus paprašė „Palangos tilto“ padėti kurorte surasti žmonių, kuriems itin būtų reikalinga piniginė pagalba.
Vieninteliam kurorto laikraščiui paskelbus tokį verslininko prašymą-žinutę, tūkstančiai žmonių buvo sujaudinti Pauliaus geros širdies – jie siuntė žinutes „Palangos tilto“ redaktoriui, dėkodami Pauliui Rojui ir siūlydami žmones, kuriems reikalinga pagalba.
„Esu dėkingas jums ir „Palangos tiltui“. Prieš šventes susirinkau visų man pasiūlytų žmonių banko sąskaitas ir padariau pavedimus. Labai norėčiau tokią akciją pakartoti ir vėliau, gal pavasarį,“ – sakė P. Rojus. Jis prisipažino prieš Kalėdas išdalinęs daugiau nei 2 000 eurų.
„Man duoti visada yra lengviau nei imti,“ – sakė P. Rojus. „Džiaugiuosi, kad galiu padėti kitiems.“
Verslininko „Pajūrio šaltinis“ yra jau daugiau kaip 20 metų sėkmingai dirbanti statybos bendrovė. Įmonė teikia profesionalias inžinerinių tinklų statybos ir renovacijos paslaugas, atlieka žemės, aplinkos tvarkymo ir kelių statybos darbus Vakarų Lietuvos regione. Atsižvelgdama į klientų poreikius, bendrovė gali atlikti tiek smulkius statybos darbus, tiek įgyvendinti sudėtingus statybų projektus.
Be to, Paulius Rojus yra ir „Rasos Rojienės labdaros ir paramos“ fondo teisių perėmėjas. Rasa, jo žmona, mirė 2019 metų rudenį po beveik 10 metų kovos su vėžiu.
Netikėtos P. Rojaus kalėdinės dovaos sulaukę palangiškiai sunkiai rinko padėkos žodžius „Palangos tiltui“.
„Aš verkiu negalėdama patikėti, kad šiandien dar yra tokių žmonių. Pauliau, tu esi ne iš šio pasaulio,“ – sakė viena palangiškė auginanti sūnų su negalia.
Pavyzdžiui, Palangos Krizių centre gyvenanti viena moteris su maža mergaite parašė žinutę Daivai Dekontaitei, Palangos socialinės pagalbos centro direktorei, kad iš visos širdies dėkoja jai taip netikėtai padėjusiam verslininkui.
„Tai buvo puiki šventinė dovana tai šeimai. Jai tokia dovana reiškia ypatingai daug,“ – sakė D. Dekontaitė.
Palangiškis Edvinas, turintis neįgalumą ir itin stokojantis pajamų, gyvena kartu su savo močiute, kuri taip pat turi daug sveikatos problemų. Todėl Pauliaus Rojaus piniginė parama jam prilygo Kalėdų stebuklui.
„Labai dėkoju Pauliui už tuos 150 eurų. Jam padėkojau žinute. Nuostabu, kad yra tokių žmonių kaip jis,“ – stebėjosi vaikinas, kuris gyvena ir iš močiutės pensijos, kurios kartais neužtenka būsto išlaikymui ir būtiniausioms prekėms įsigyti. Vaikinui ir jo močiutei taip pat padeda „Maisto bankas.“
Palangiškė Laimutė K. gauna mažą senatvės pensiją, vos pragyvena iš jos, o dar turi susimokėti komunalinius mokesčius, daug pinigėlių išleidžia vaistams, naudojasi „Maisto banko“ pagalba.
„Yra Palangoje labai gerų žmonių. Vienas žmogus, kurio net nepažįstu, bet jo pavardę, įsiminiau – Rojus, man pervedė 150 eurų. Tiesiog – stebuklas. Kol kas nežinau, ką už šiuos pinigėlius nusipirksiu – vaistų man labiausiai reikia, gyvenu viena. Stengsiuosi gautus pinigėlius pataupyti, kai bus labai sunku,“ – sakė Laimutė.
Nors už lango – karantino suvaržymai, palangiškės valia – tvirta. „Išgyvenome karus, tremtį, tai įveiksime ir tą virusėlį,“ – įsitikinusi moteris.
Palangiškis Gintaras gauna mažą neįgalumo pašalpą, kurios sunkiai užtenka pragyvenimui, komunaliniams mokesčiams sumokėti, labai taupo nosies pertvaros operacijai, nes negali pilnavertiškai kvėpuoti – dūsta, jam jau daryta galvos operacija, tad vyro kalėdiniam stalui pinigų nelabai užtenka.
Jis taip pat sulaukė kilnaus P. Rojaus gesto.
„Pajūrio šaltinio“ savininko kalėdinės dovanos sulaukė ir palangiškė Irena Venckutė, kuri dau jau daug metų rūpinasi Palangos miesto beglobiais gyvūnais, nors gauna tik varganą pensiją.
„Aš jam jau padėkojau. Paulius – toks puikus, toks taktiškas žmogus. Kai man jis paskambino, aš net suabejojau, ar tikrai jis yra su tokiais gerais ketinimais – juk visokie dabar skambina. Aš pasidomėjau, kas jam davė mano telefoną – paaiškėjo, kad tokia labai gera moteris, ponia Lina, todėl jam kitą dieną pati paskambinau, daviau savo banko sąskaitos numerį. Man pinigėlių labai reikia – esu „pražuvusi“ su savo katinėliais, kurių ne vieną ir ne du globoju,“ – „Palangos tiltui“ sakė ponia Irena.
Dauguma jos globojamų katinėlių – sužaloti, nesveiki. Palangiškė ne tik juos maitina iš savo kuklios pensijos, bet ir savo lėšomis juos gydo.
Pauliaus paramos sulaikė ir vieniša kurorto mama Kristina T., kuri prižiūri neįgalų sūnų – jiems reikia pinigėlų ir už dienos centrą paslaugas susimokėti.
„Aš tam žmogui nuoširdžiausiai dėkoju. Jūs neįsivaizduojate, kaip jis mums padėjo. Aš už jį pasimelsiu. Tegul Dievas saugo jį,“ – sakė susijaudinusi Kristina T. „Mums 150 eurų – labai dideli pinigai.“
Moteris sakė, kad gautą paramą išleis po karantino.
„Pirksime sūnui naują striukę, džinsus. Ta parama – kaip iš dangaus,“ – sakė palangiškė.
Moteris nekeiksnojo „kovido“ metų: „Skųstis labai negalime. Reikia galvoti pozityviai, tada geriau ir pasijusi.“

 

Laimono Tamošiūno nuotraukoje: Paulius Rojus

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos paštas pranešė, kad viešojo aukciono būdu sėkmingai pardavė buvusias pašto patalpas Palangoje. Vytauto g. 53 įsikūrusios patalpos parduotos už kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų. Gautas lėšas bendrovė investuos į strateginius projektus: veiklos modernizaciją, pašto skyrių atnaujinimą ir darbo sąlygų gerinimą. 


Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.


Daugiau kaip 2 000 eurų prieš Kalėdas pagalbos reikalingiems palangiškiams išdalinęs Paulius Rojus, verslininkas, įmonės „Pajūrio šaltinis“ direktorius,  prašė „Palangos tilto“ neskelbti apie jo geradarystes: „Man nereikia to, bet suprantu, kad jums, žiniasklaidai, to reikia, tad tebūnie... Tai padariau pirmiausia dėl savęs...


Patekusios į Covid-19 pandemijos verpetus, nemažai įmonių patiria apyvartinių ir investicinių lėšų trūkumą. Tam, kad kasdieniai darbai būtų tęsiami, o ilgalaikiai plėtros projektai sėkmingai įgyvendinami, nuo lapkričio pabaigos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali pasinaudoti nauja finansavimo galimybe, už paskolas mokėdamos ne daugiau kaip 7 proc. metinių palūkanų. Tokia...


Padedant "Palangos tiltui", Paulius Rojus, Palangos uždaros akcinės bendrovės "Pajūrio šaltinis" direktorius, prieš Kalėdas būriui palangiškių, kurių kalėdinis stalas paprastai būna kuklesnis, padovanojo po 150 eurų. "Man viešumo, Linai, nereikia - būtų galbūt geriau, jeigu apie tai visai nerašytumėte. Aš tai padariau dėl...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


UAB „Pajūrio šaltinis“ Kalėdų gerumo akcijai skyrė 1 500 eurų. Padedant „Palangos tiltui“, UAB „Pajūrio šaltinis“ direktorius Paulius Rojus juos išdalins 15 pagalbos reikalingiems palangiškiams – kiekvienam po 100 eurų.


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Jau tradiciškai Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) ir Palangos Rotary klubas (jo prezidentas – restorano „Molinis ąsotis“ savininkas Klaidas Pakutinskas) pakvietė į labdaros vakarą muzikos klube „Vandenis“, kurio metu surinktos lėšos bus panaudotos atidaryti cukriniu diabetu sergantiesiems pagalbos kabinetą miesto centre ir...


Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius