Dėl šliaužiančių aukštyn kainų Palanga taps brangesnė

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-04-23
Peržiūrėta
1534
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėl šliaužiančių aukštyn kainų Palanga taps brangesnė

Iki vasaros sezono atidarymo Palangoje likus mažiau nei mėnesiui, it bitelės dūgzti pradėjo vietos verslininkai. Viešbučių savininkai sezoną pasitinka sulaukę valdžios „dovanėlės“ – nuo 9 iki 21 procentų padidėjusio pridėtinės vertės mokesčio. Tačiau atostogautojams, regis, nereikės plačiau atverti piniginių – apgyvendinimo paslaugas teikiantys vietos verslininkai kone vienbalsiu tvirtino, kad kainų nekels.

 

Tūkstančiai gėlių žiedų

Įpusėjęs pavasaris itin šiltais orais kol kas nelepina, tad daugeliui vietinių vis dar sunku patikėti, kad vos po mėnesio Palanga vėl taps vasaros sostine.

Bene anksčiausiai jam pradėjo ruoštis miesto komunalininkai, kurie šiltajam sezonui jau parengė persirengimo kabinas, remontuoja suolus. Kai tik atšils orai, o kurorto paplūdimiai bus pamaitinti smėliu, visa įranga keliaus į paplūdimį.

Gegužės viduryje Palangos paplūdimiuose planuojama pastatyti 90 persirengimo kabinų bei maždaug 300 suolų. Besirengdami artėjančiai vasarai miesto tvarkytojai jau sutvarkė ir jūros tiltą. „Du kartus per metus reikia sukalti viso grindinio vinis, tai jau atlikome. Iki kurortinio sezono pradžios bus užglaistytos įpjovos ant viršutinių tilto turėklų, juos perdažysime“, – šiuo metu atliekamus bei planuojamus darbus vardijo „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Konstantinas Skierus.

Sutvarkytas ir Rytų kvartalo gyventojams svarbus tiltelis per Rąžę – pakeista visa medinė jo dalis bei turėklai. Atšilus orams, tiltas bus perdažytas.

Kiekvieną vasarą miestiečius ir svečius džiuginantys įspūdingais gėlynais, šį pavasarį komunalininkai taip pat nesnaudžia – jau praėjusią savaitę miestas pražydo 4 tūkst. 800 tūkstančiais našlaičių žiedų. Jomis pagražinti gėlynai prie Klaipėdos pl. ir Kretingos g. sankryžos, Jūratės ir Kastyčio skvere, J. Basanavičiaus g., Vytauto g., Senojo Turgaus g., centrinėje miesto aikštėje. Praeivių žvilgsnius jau traukia ir Kretingos g. įrengtas našlaitėmis pražydęs dekoratyvinis laivas. Šiemet Palangą puošia mėlynos, baltos, geltonos, oranžinės bei vyšninės spalvos našlaitės. Birželio viduryje jas pakeis vasarinės gėlės. Kurorto tvarkytojai gėlėms įsigyti numatė 140 tūkst. litų. Už šias lėšas bus apželdinti visi mieste esantys gėlynai bei įrengta keletas naujų.

 

Viešbutis kainų nekels

Miesto centre įsikūrusio trijų žvaigždučių viešbučio „Žydroji liepsna“ administratorė Rima Dmitrijevienė laikraščiui sakė, kad vasarai ruoštis jau pradėjo: „Nežiūrint į tai, kad nuo 9 iki 21 proc. šoktelėjo pridėtinės vertės mokestis, nakvynės viešbutyje nebranginsime. Deja, kažkokių ypatingų naujovių, paslaugų šiemet nebus, kadangi investicijoms neturime lėšų. Neramina miesto valdininkų noras įvesti vadinamąjį „pagalvės“ mokestį. Manau, kad savivaldybė eina ne tuo keliu. Visų pirma, posakis – „pagalvės“ mokestis skamba negražiai. Antra, neįsivaizduoju, kaip tai bus įgyvendinama. Aš asmeniškai pasisakau už įvažiavimo į kurortą mokestį. Miestas gautų pinigų, kuriuos galėtų skirti gatvių remontui ir panašiai“.

Praėjęs sezonas viešbučių savininkams buvo sėkmingas. Tai lėmė ne tik lengvesnė mokesčių našta, bet ir palankūs orai. Kaip smarkiai padidėjęs PVM patuštins nakvynės paslaugas teikiančių verslininkų kišenes, paaiškės tik žiemą.

 

Vasarą pasitiks šiek tiek atsinaujinę

Parengiamieji vasaros sezono darbai prasidėjo ir gražioje, vaizdingoje kurorto vietoje įsikūrusiame viešbutyje „Prie parko“. Viešbučio direktorius Juozas Tubinas būsimą vasaros sezoną prognozavo nedrąsiai.

„Kol kas sunku prognozuoti, kokia bus ši vasara. Norisi geriausio, bet kaip bus – nežinia. Šį sezoną pasitiksime šiek tiek atsinaujinę: tobuliname kavinę, rengiame parodas, ruošiamės atidaryti vyninę. Dėl padidėjusio pridėtinės vertės mokesčio, išaugus maisto produktų kainoms, viešbučio paslaugas didinsime maždaug 10 procentų“, – teigė pašnekovas.

Sezono alsavimo dar nejaučia tik viešbučio „Vyturys“ vedėja Diana Rekašienė: „Ar viešbutis pasiūlys kokių naujovių – nežinau, tačiau paslaugų nebranginsime. Kaip vertinu savivaldybės užmojų įvesti „pagalvės“ mokestį? Teigiamai“.

 

Tylioji revoliucija

Deja, šią vasarą brangiau teks mokėti  už pietus kavinėse. Šventojoje įsikūrusios kavinės „Paršelio rojus“ savininkas Gintas Rekašius gyvena būsimos vasaros nuotaikomis: „Šią vasarą mūsų kavinė švęs 20 metų jubiliejų, tad kiekvieną dieną savo svečius pasitiksime su gera nuotaika ir skaniu maistu. Ar jis brangs? Žinote, kitos išeities neturime, kad ir kaip norėtumėme patiekalų kainas sumažinti. Stengsimės nepiktnaudžiauti. Šį laikotarpį pavadinčiau šliaužiančia tyliąja revoliucija. Maisto produktų kainos – neįtikėtinos. Visai neseniai atkreipiau dėmesį į tai, kad indelis konservuotų pievagrybių, anksčiau kainavęs 3,5 Lt, dabar kainuoja kone 5 Lt. Kaip vertinu naująjį „pagalvės mokestį“? Net nežinau, sutinku su tuo, kad apmokestinti įvažiavimą į Palangą – būtina. Juk Druskininkai tai jau padarė“. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasaulio vietos ir regionų valdžios lyderių kongrese Pietų Korėjos mieste Daejeone susirinko vietos valdžios lyderiai, merai iš viso pasaulio. Lietuvos vietos savivaldai kongrese atstovauja Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) – prezidentas Mindaugas Sinkevičius, viceprezidentai – Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas bei Šarūnas Vaitkus, Palangos...


Po vėsokos gegužės atėjęs saulėtas birželis pradžiugino Palangos verslininkus. 


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Išaugusi infliacija kainas šį vasaros sezoną augins ir Letuvos kurortuose. Pajūrio turizmo atstovų tegimu, laukiantis kainų augimas bus dviženklis ir sieks apie 10 proc., todėl pernykščių kainų tikėtis jau nereikėtų.


Besibaigiantį sezoną Palangos verslininkai palydi džiugiai. Vos atlaisvinus suvaržymus kurortus apgulė poilsiautojai. Nors skųstis nėra ko, nes sezonas buvo tikrai pelningas, bet kaip sako kai kurie verslininkai, šis sezonas buvo karantino „skylių“ lopymas: „pavasarinis karantinas mums pridarė daug nuostolių, būtent tuos nuostolius šią vasarą ir atidirbinėjome“, – kalbėjo vieno iš...


Dar vakar valdžiažmogius lydėjo dėmesys, pagarba ir valdžios teikiamos galimybės. Po nesėkmingų rinkimų dažnai tenka gyvenimą dėlioti iš naujo. „Bendraujant tik su prezidente, premjerais ir ministrais yra didelis pavojus išpuikti. Kad to neatsitiktų, reikia neužmiršti, ir mūsų merui Šarūnui Vaitkui taip pat, kad valdžia – ne amžinas dalykas“...


Ruošiantis artėjančiam vasaros sezonui viešbutyje „Palangos vėtra“ Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai susitiko su Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariais bei apgyvendinimo, maitinimo paslaugas poilsiautojams teikiančiais verslininkais aptarti saugios aplinkos Palangos svečiams...


Iki vasaros sezono atidarymo Palangoje likus mažiau nei mėnesiui, it bitelės dūgzti pradėjo vietos verslininkai. Viešbučių savininkai sezoną pasitinka sulaukę valdžios „dovanėlės“ – nuo 9 iki 21 procentų padidėjusio pridėtinės vertės mokesčio. Tačiau atostogautojams, regis, nereikės plačiau atverti piniginių – apgyvendinimo paslaugas teikiantys vietos...


Nors iki vasaros sezono atidarymo – dar sočiai laiko, tačiau kurorto viešbučių bei restoranų savininkai jau dabar sukruto ieškotis papildomų darbo rankų. Internetinėje erdvėje ir vietinėje žiniasklaidoje nestinga skelbimų, siūlančių virėjos, padavėjos, barmenės, viešbučio administratorės, valytojos darbą. Tik spėk rinktis. Tiesa, pajūrio verslininkams šią...


Vakar Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai surengė apskritojo stalo diskusiją. Joje kurorto verslininkai išsakė parlamentarams problemas dėl padidinto pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei prašė palengvinti mokestinę naštą. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės tarybos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius