Naujas remontas, nauji darbuotojai, didesni atlyginimai – tik sumažinus viešbučių PVM

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-11-24
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Šalies viešbučiams sumažinti 21 procentą siekiantį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą ne kartą prašė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija. „Manau, kad šis kartas turėtų būti realus, kadangi tokio aukšto PVM mokesčio niekur kitur nėra. Sumažinus mokestį, žiemą viešbučiai galėtų neužsidarinėti, viešbučių savininkai galėtų neatleidinėti darbuotojų žiemos metu. Tai būtų naudinga ir klientams, kuriems būtų gerinama paslaugų kokybė“, - kalbėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas.

 

Tikisi, kad pasiūlymas bus įgyvendintas

Viešbučių „Prie parko“ ir „Smilčių vilos“ savininkas Juozas Tubinas sakė manantis, kad PVM sumažinimas yra labai realus. „Tikimės, kad šis siūlymas pagaliau bus įgyvendintas. Už tuos sumažintus 9 procentus aš planuoju pakelti atlyginimus darbuotojams bei viešbučiuose atlikti reikiamus remonto darbus“, - dėstė savo planus J. Tubinas.

Vyro nuomone, Palangoje reikia daugiau renginių, kad viešbučiuose apsistotų žmonės. „Kada Palangoje vyksta dideli renginiai, tada susilaukiame tikrai didelio antplūdžio klientų. Tai labai džiugina. Renginiai ypač padeda žiemos metu, kada klientų labai trūksta. Dabar labai tikimės žmonių pagausėjimo per Kalėdų eglučių įžiebimo šventę“, - kalbėjo J. Tubinas

VĮ poilsio namai „Baltija“ rinkodaros ir pardavimų vadovė Greta Fedčenko taip pat neabejojanti, kad PVM turėtų būti sumažintas. „Už tuos pinigus planuojame investuoti į paslaugų gerinimą ir renovacijos darbus „Žilvino“, „Auskos“, „Vyturio“ viešbučiuose ir reabilitacijos centre „Baltija“. Kapitalinių remontų, žinoma, nepasidarysime, tačiau planuojame pasikeisti langus, nusipirkti naujus baldus, renovuoti stogus“, - kalbėjo G. Fedčenko.

 

Kurorte trūksta pramogų

Moteris svarstė, kad Palangoje žmonėms trūksta pramogų. „Jei Palangoje būtų įkurtas baseinas ar čiuožykla žiemos metu, tuomet atsirastų ir daugiau klientų viešbučiuose, nes žmonės kalba, kad, atvykus į Palangą, jiems čia nėra ką veikti, ypatingai esant blogam orui. Tokios pramogos būtų į naudą tiek viešbučiams, tiek svečiams, tiek vietiniams – visam kurortui“, - kalbėjo moteris.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas G. Sičiūnas yra tokios pat nuomonės: „Atsiradus naujoms pramogoms, žmonės sugūžėtų į Palangą. Jei būtų įkurtas koks nors baseinų, pirčių kompleksas, kur sumokėjus 20-30 litų, žmogus galėtų praleisti visą dieną, išloštų visa kurorto infrastruktūra. Atvykus su šeima, žmonėms ypač norisi pramogų, kurių Palangoje dažnai pasigendama. O vienas viešbutis neatstos kokios nors pramogos. Čia jau turėtų iniciatyvos imtis Palangos savivaldybė“.

G. Fedčenko mano, kad tokios iniciatyvos eilinis verslininkas imtis negalėtų. „Pavieniai verslininkų prašymai čia nepagelbės, reikia pagalbos ir iš valdžios. Daugelis verslininkų Palangoje investuoti net nenori, nes yra daug pavyzdžių, kai investuodami ne tik neįgyvendina sumanymų, bet ir praranda galimybę toje vietoje ką nors daryti“, - kalbėjo G. Fedčenko.

 

Tapo nekonkurencingi

UAB „Palangos vėtra“ direktorė Ingrida Valaitienė taip pat mano, kad PVM sumažinimas atrodo tikėtinas, nes yra pateikiami įtikinami argumentai. „Visų pirma, PVM viešbučiams šalyje yra toks aukštas, kad kitos šalys jo net negali įsivaizduoti. Mokesčio šuolis nuo 5 procentų iki 19 procentų, o vėliau iki 21 procentų daugeliui viešbučių padarė didelės žalos. Kai Latvijoje PVM mokestis sumažėjo, mes tapome išvis nekonkurencingi – klientai iš Latvijos dabar renkasi savo viešbučius, nes juose kainos mažesnės. Taip mes praradome nemažą dalį klientų iš kaimyninės šalies“, - pasakojo I. Valaitienė.

Moteris pasakojo, kad taipogi svečiai iš kitų šalių pradėjo rinktis Latvijos kurortus, o ne Lietuvos, nes ten paprasčiausiai kainos mažesnės. „Juk logiška, kam žmonėms vykti ten kur brangiau, o paslaugos yra lygiai tokios pat?“ - kalbėjo I. Valaitienė.

Ji minėjo, kad už sumažintus devynis procentus būtų planuojama didinti darbuotojų skaičių viešbutyje. „Bandytumėme peržiūrėti ir viešbučių kainas, galbūt pavyktų sumažinti ir jas“, - teigė I. Valaitienė.

Moteris sakė, kad kurorto svečiai dažnai skundžiasi, jog neturi kuo užsiimti ne sezono metu. „Žmonėms pakaktų laisvalaikio centro su boulingu ar baseino. Kuomet yra blogas oras, žmonės neturi ką veikti Palangoje. Dažnai Palanga lyginama su Druskininkais, bet žmonės mieliau renkasi juos nei mus. Deja, Palangos valdžia neišnaudoja visų Palangos galimybių“, - kalbėjo I. Valaitienė.

 

Vilčių – daug

Viešbučio „Alka“ direktorė Gražina Vagener taip pat į siūlymą sumažinti pridėtinės vertės mokestį žiūri su didele viltimi. „Aš labai viliuosi, kad politikai pagaliau atsižvelgs į tai, jog PVM mažinti jau yra tiesiog būtina, mes tapome nekonkurencingi su kitomis šalimis, žmonės renkasi kitas šalis. Mūsų viešbučių kaina nebeatitinka teikiamų paslaugų kainos. Viešbučių kainos ir taip nėra didelės, negalima jų daugiau nuleisti, nes tuomet mes nebeturėtumėme pelno“, - kalbėjo G. Vagener.

Už sumažintą PVM moteris sakė stengtųsi didinti viešbučio paslaugų kokybę. „Galbūt pavyks pateikti naujų paslaugų viešbutyje, kurios nustebins klientus. Taip pat mažintumėme viešbučio kambarių kainas. Bet kokiu atveju išloštų vartotojas, kuriam yra svarbu už sumokėtą kainą gauti ir atitinkamą paslaugų kokybę, kuri dažnai ir neatitinka kainos. Manau, kad PVM sumažinimas būtų itin naudingas, nes vietoje 15 užimtų kambarių, būtų užimti visi 30“, - svarstė moteris.

G.Vagener taip pat minėjo, kad šiuo metu kainos viešbutyje yra gerokai žemesnės. „Dviem žmonėm dvivietis jaukus kambarys kainuoja 150 litų, į kainą įeina ir pusryčiai. Tad turbūt kiekvienas suvokia, kad, atskaičius visus mokesčius, tai yra labai nedidelė kaina“, - kalbėjo viešbučio „Alka“ direktorė. „Mums svarbi paslaugų kokybė, jei klientas išvyksta iš viešbučio laimingas, tuomet jis vėl ir vėl sugrįš, o kas iš to jei kainos neatitiks kokybės? Grįžtamojo ryšio nebus, o mums reikia pastovių klientų“, - teigė G. Vagener.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sutarta su posėdyje dalyvavusiu Finansų ministru Viliumi Šapoka, kad nuo kitų metų šalies savivaldybėms teks 70 procentų savivaldybėje surinkto gyventojų pajamų mokesčio. Iki šiol proporcija buvo 50 ir 50 procentų.


Išrinktas naujas Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Neringoje vykusio Lietuvos kurortų asociacijos (LKA) visuotiniame suvažiavime rotacijos būdu išrinktas naujas asociacijos prezidentas – juo dvejų metų kadencijai tapo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, pakeitęs kadenciją baigusį Neringos miesto merą Darių Jasaitį.


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Praėjusią savaitę palangiškiai netikėtai sužinojo, kad gyvena labiausiai atsilikusiame Lietuvos kurorte. Šitaip laikraščio „Vakarinė Palanga“ žurnalistei aiškino su Palangos verslininkais susitikti atvykusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė. „Į pajūrį atvažiavau vakare, ir...


Praėjusį penktadienį viešbutyje „Vanagupė“ vyko Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (VRA) inicijuotas kurorto viešbučių ir restoranų verslo atstovų susitikimas su Palangos miesto vadovais.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) kartu su miesto savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistėmis gruodžio 22-ąją kavinėje-boulingePub „Riviera“ surengė labdaros vakarą mažas pajamas gaunančių Palangos šeimų vaikams. Kaip papasakojo PVRA prezidentas Darius Miklovas, vakare dalyvavo daugiau kaip 50 vaikučių iš 30 šeimų.


Praėjusios didžiosios metų šventės Palangos viešbučių verslo atstovų lūkesčius pateisino: viešbučiai buvo pilni arba beveik pilni svečių, kurie, skirtingai nei ankstesniais metais, nelaukė paskutinės minutės ir rezervavosi vietas jau lapkričio pradžioje. Daugiausia svečių, kaip ir tikėtasi, būta per Naujųjų metų sutiktuves, tačiau ir Kalėdos buvo dosnesnės nei...


Beveik metus laiko apgyvendinimo paslaugų sektoriui galiojanti lengvata - 9 procentų pridėtinės vertės mokestis (PVM) baigiasi po kelių mėnesių. Viešbučių ir restoranų asociacijai viliantis, jog Vyriausybė paliks lengvatą ir kitiems metams, „Palangos tiltas“ domėjosi, ar lengvatinis tarifas palengvino gyvenimą apgyvendinimo paslaugas teikiantiems viešbučiams. Ar buvo...


Šalies viešbučiams sumažinti 21 procentą siekiantį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą ne kartą prašė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija. „Manau, kad šis kartas turėtų būti realus, kadangi tokio aukšto PVM mokesčio niekur kitur nėra. Sumažinus mokestį, žiemą viešbučiai galėtų neužsidarinėti, viešbučių savininkai galėtų neatleidinėti darbuotojų žiemos metu. Tai būtų naudinga ir...


Vakar Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai surengė apskritojo stalo diskusiją. Joje kurorto verslininkai išsakė parlamentarams problemas dėl padidinto pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei prašė palengvinti mokestinę naštą. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės tarybos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas