Dėmesys moters puošmenai – sijonui

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-09-19
Peržiūrėta
310
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Susirinkusieji į parodos atidarymą džiaugėsi nacionaliniais kostiumais, įvairiais aksesuarais ir už tai dėkojo organizatoriams.
Susirinkusieji į parodos atidarymą džiaugėsi nacionaliniais kostiumais, įvairiais aksesuarais ir už tai dėkojo organizatoriams.

Sekmadienį Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje atidaryta paroda „Mainos rūbai margo svieto“ supažindina su nacionaliniais kostiumais, dėvėtais Žemaitijoje, Klaipėdos krašte, taip pat ir Latvijos Kuržemėje, Vakarų Ukrainoje, Rusijos Podolsko krašte. Visą savaitę čia vyks tarptautinis pleneras, kurį lydės paskaitos, atviros kūrybinės dirbtuvės ir meistriškumo pamokos.
Parodos atidarymo dieną dar trūko keletos svečių šalių nacionalinių kostiumų, tačiau vėliau jie neabejotinai papuoš margaspalvę parodą, kurią sudaro ir įvairūs aksesuarai: pirštinės, kojinės, riešinės, juostos, delmonai, skraistės, skaros ir net nosinaitės.
Palangos krašto etnoklubo „Mėguva“ vadovė, etnologė Zita Baniulaitytė pristatė tarptautinį tradicinės tekstilės plenerą „Sijonas: tradicijos ir improvizacijos“ bei pakvietė jame dalyvauti visus norinčius išmokti kurti tradicinius sijonus su etniniais motyvais. „Visą savaitė dūksime, siūsime, ausime. Užeikite, džiaugsimės, kad būsite su mumis. O šiandien turime parodą, turite į ką pasižiūrėti, pačiupinėti, galbūt sugalvosite pačios ką nors nusimegzti, pasisiūti. Žinau, kad palangiškės yra nepėsčios, gali pačios sau daug ką pasigaminti“, – trumpai pristatė parodos atidarymo dalyviams Z. Baniulaitytė.
Susirinkusiuosius sveikino ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Jolanta Mažrimė. „Jau tapo tradicija kiekvieną rudenį visiems susirinkti tam, kad pasidžiaugtume liaudies menu. Šiandien turime galimybę dalyvauti puikioje parodoje „Mainos rūbai margo svieto“, už kurią turime dėkoti Palangos etnoklubui „Mėguva“, kurio pagalba mes susipažįstame su nacionaliniais kostiumais – ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių. Taip pat šiais metais, kaip ir minėta, vyks tradicinės tekstilės pleneras. Kadangi plenero metu dėmesys bus skiriamas sijonui, ir aš pati pagalvojau, kiek gi turiu spintoje sijonų. Tikriausiai vieną. Supratau, kad reikia daryti savo spintoje revoliuciją. Džiaugiuosi, kad yra mėgstančių mūsų liaudies meną, tikiuosi, kad visą savaitę būsite aktyvūs ir dalyvausite plenere“, – kalbėjo J. Mažrimė. Susirinkusiuosius sveikino ir už gražią parodą dėkojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Kristina Litvinienė, kuri koordinuoja Europos paveldo dienas. Būtent šių dienų renginių kaleidoskope puikiai tiko ir etnoklubo „Mėguva“ organizuota paroda.
Kai oficialiai paroda buvo atidaryta, per salę nusidriekė austas takelis, vedantis, kaip paminėjo renginio koordinatorė Z. Baniulaitytė, į Latvijos Liepojos miestą, su kuriuo Palanga mielai bendradarbiauja. Parodos atidaryme dalyvavo Liepojos liaudies taikomojo meno studijos „Kursa“ narės ir jos vadovė Ilma Rubenė. Vėliau prisijungs Podolsko tradicinės rusų kultūros centras ,,Istoki“, Lvovo dailės akademijos tekstilės katedros docentė Zenovija Šulga su savo studentėmis, į plenerą įsitrauks ir Lietuvos dailės akademijos studentės bei, žinoma, palangiškės rankdarbių mylėtojos.
I. Rubenė papasakojo apie atvežtus darbus ir paminėjo, jog viena moteris, kurios kūrinių atvežta, yra numezgusi jau beveik tūkstantį pirštinių. Latvių nacionaliniai kostiumai išsiskiria tuo, kad mėgstama populiari spalva buvo raudona, beje, prie jų kostiumų nedėvimos ir prijuostės, kas būdinga lietuvių tautiniams kostiumams.
Tarptautiniame plenere mielai sutiko dalyvauti pati mados dizainerė Jolanta Rimkutė, su kuria palangiškiai ne pirmą kartą organizuoja bendrą renginį. Kaip paminėjo dizainerė, tradicinius raštus, audinius galima panaudoti ir šiuolaikiniame rūbe, dėl to neturėtų kūrybinių dirbtuvių išsigąsti jaunuomenė.
Plenero darbai ir mados dizainerės J. Rimkutės sijonų kolekcija „Improvizacijos“ bus pristatomi renginyje ,,Palangos stalas“ rugsėjo 24 dieną 16 val. Palangos vasaros skaitykloje. Sijonus etniniais motyvais demonstruos žavios Palangos ir Kretingos panelės, o lydės world/ethno projektas „Esatis“. Šventės dieną (rugsėjo 24 d.) prie vasaros skaityklos nuo 13 val. vyks įvairiausi žaidimai ir edukacijos su siūlais bei audiniais: audimai, pynimai, siuvimai. Bus rankdarbių turgelis, kuriame žėrės latviškos pirštinės ir kiti ukrainietiški, lietuviški rankdarbiai. 15 val. koncertuos folkloro ansamblio ,,Mėguva“ kapela.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite
Dėmesys moters puošmenai – sijonui

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 09 19 | Rubrika: Aktualios naujienos

Sekmadienį Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje atidaryta paroda „Mainos rūbai margo svieto“ supažindina su nacionaliniais kostiumais, dėvėtais Žemaitijoje, Klaipėdos krašte, taip pat ir Latvijos Kuržemėje, Vakarų Ukrainoje, Rusijos Podolsko krašte. Visą savaitę čia vyks tarptautinis pleneras, kurį lydės paskaitos, atviros kūrybinės dirbtuvės ir...


Rytoj, rugsėjo 3 d., Palangos Birutės parkas pakvies į jau vienuoliktąjį tradicinį renginį – čia bus švenčiama Birutės parko diena. Šiemet išskirtinis dėmesys skiriamas laiškams.


Saulei plieskiant, Šventoji praėjusios savaitės viduryje buvo panaši į San Paulą Brazilijoje – tūkstančiai poilsiautojų kaip ruoniai vartėsi paplūdimyje, sruvo miestelio gatvėmis, o automobiliais buvo užkištas, neretai paminant visas miesto taisykles, kiekvienas gyvenvietės lopelis. „Darbų itin daug Šventojoje tokią savaitę, bet mūsų dėmesys –...


Praėjusio penktadienio ryte gautas pranešimas, kad Palangos m. sav. J.Biliūno g. 11 bute gyvenantiems dviems senukams (apie 80-90 metų) gali būti blogai su sveikata. Atvykus, glaustinėmis kopėčiomis pasiekė pirmo aukšto buto langą, laužtuvu jį atidarė ir pateko į butą. Viename kambaryje rasta mirusi buto savininkė. Kitame kambaryje gulintis senukas buvo gyvas, bet labai silpnas....


Be moters pašonėje – nė dienos!  1

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 05 | Rubrika: Miestas

Mielos moterys, kaip gera, kad metuose yra tokia šventė, kai išdidžiai galime ištiesti kaklus, mėgautis vyrų dėmesiu ir sveikinti viena kitą. Gal tai tik simboliška proga, kuri dažnai tampa išpūstu muilo burbulu prekybininkams pasipelnyti, bet gauti gėlių patinka kiekvienai. Tai, kad gausime gėlių, paliudijo „Palangos tilto“ kalbinti žinomi ir...


101 žmogus kurorte atsakingas už čia vyraujančią švarą ir tvarką. Tarsi bitelės kasdien dūzgia po miestą UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai, suburti direktoriaus Konstantino Skieraus. „Tik užėmęs naujas pareigas pasakiau, jog nemėgstu tinginių ir girtuoklių“, - savo darbo pradžią Palangoje, prieš penkerius metus, prisiminė direktorius. Panašu, jog puikiai sustyguota komanda vadovo...


Šalies menininkų dėmesys – kuršių kraštui

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 07 19 | Rubrika: Sveikata

Liepos pabaigoje Šventojoje vyks jau ketvirtasis šalies menininkų vasaros pleneras. Kaip „Palangos tiltui“ sakė projekto įgyvendintojas skulptorius Petras Baronas, šįsyk kūrėjų dėmesys bus skirtas istoriniam, kultūriniam, archeologiniam kuršių žemių paveldui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius