Devynioliktąją sukaktį šventęs „Mostas“ pristatė „Išpažintą laiką“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-12-17
Peržiūrėta
1012
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Penktadienio vakarą į jaukią Palangos miesto bibliotekos salę rinkosi tie, kurie žino ir myli „Mostas“ dailininkus bei jų darbus.
Penktadienio vakarą į jaukią Palangos miesto bibliotekos salę rinkosi tie, kurie žino ir myli „Mostas“ dailininkus bei jų darbus.

Penktadienio vakarą į jaukią Palangos miesto bibliotekos salę rinkosi tie, kurie žino ir myli „Mostas“ dailininkus bei jų darbus. Čia atidaryta devynioliktąją sukaktį šventusios kūrybinės grupės paroda simboliniu pavadinimu „Išpažintas laikas“.
Pats parodos, kurią lyg visų kūrybinių metų ataskaitą kasmet pristato „mostiečiai“, atidarymas buvo neįprastas. Ir patys dailininkai, ir nemaža dalis į parodos atidarymą atėjusių „Mosto“ bičiulių buvo netradiciškai apsirengę: antai kūrybinei grupei vadovaujantis Juozas Griušys pavirto šauniu kaubojumi, dailininkė Ieva Litvaitytė tapo zuikučiu, „Mosto“ mama švelniai pavadinama Nijolė Griušienė pasidabino rožiniu lėlės kaspinu, dailininkė Reda Ščerbakovienė pavirto gerąja burtininke, o jos vyras Vladimiras – didele, žavinga, spalvinga saulėgrąža.
Neįprastai apsirengti septynis po „Mosto“ vėliava susijungusius Palangos dailininkus, aštuntąją parodos dalyvę Rasą Užpelkytę bei kūrybinės grupės draugus paskatino tai, kad tądien kartu su parodos atidarymu švęstas ir dailininkės Eglės Lipinskaitės dukros Saulytės gimtadienis. Švęstas jis todėl, kad pernai, per aštuonioliktosios metinės „Mosto“ parodos atidarymą buvo paskelbta džiugi žinia: kūrybinės grupės narei gimė dukrytė, kurią kolegos dailininkai kaip mat praminė Mostyte.
Tiems, kurie gal nelabai linkę įsiminti datas, priminsime: kūrybinė grupė „Mostas“ įsikūrė 1993-iasiais metais. Kaip sakė aktyvi jo kūrėja dailininkė Reda Ščerbakovienė, „popieriai“ buvo sutvarkyti rugsėjį, o pirmoji „mostiečių“ paroda – pirmasis mostas – surengta gruodžio mėnesį. Nuo to laiko praktiškai kasmet dailininkai rengia gimtadieninines parodas, tokiu būdu savaip atsiskaitydami su gerbėjais už visų metų darbą.
„Mūsų krikštatėviai buvo šviesios atminties Audra Lukauskytė ir Kęstutis Rudys, taip šauniai muzikavo Vygantas Rekašius, kuris jau pažadėjo mūsų jubiliejui surengti koncertą“, – prisiminė R. Ščerbakovienė.
O J. Griušys priminė, jog tiek „Išpažintame laike“, tiek kitose metų gale rengiamose „Mosto“ parodose eksponuojami darbai, kuriuos dailininkai sukūrė per praėjusius metus.
O kol kas palangiškiai turi galimybę pamatyti devynioliktąjį mostą, kuriame – ir Eglės Lipinskaitės „Nostalgiškas peizažas“, „Išėję medžiai“ bei „Mėlyna aistra“, ir Ievos Litvaitytės „Asmeninis laikas“ bei „Chaosas laike“, ir Redos Ščerbakovienės darbų gerbėjams jau pažįstami „Laukianti“, „Nugalėtojas“, „Pasiryžęs“ – paveikslai, kurie buvo eksponuoti didelio pasisekimo sulaukusioje dailininkės personalinėje parodoje šį rudenį surengtoje „Ramybės“ galerijoje.
„Mosto“ viešnia Rasa Užpelkytė supažindina su savaisiais „Sapnų keliais“. Romas Paulikas pristato triptiką „Vandens paukščiai“ bei „Kelią į Rusnę“ – kažin, ar ne juo buvo važiuojama pas vandens paukščius?
Nepaprasta aura sklinda nuo Dovilės Oškinytės „Palaiminimo“. Čia pat nostalgija alsuojančios Gražinos Oškinytės „Kelionės“: atėjau / išeinu... išėjau / ateinu...
Keturis paveikslus parodai pateikė Juozas Griušys: „Pajūrio pavargėliai“, „Savanoris“, „Sapnų aiškintojas“. Ir įspūdinga „Baladė“, į kurią žvelgiant, regis, persikeli į kitą laiką ir kitą išmatavimą.
Toks tai „Mosto“ „Išpažintas laikas“, į kurį norisi sugrįžti ir dar kartą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Eidamas 82-uosius gyvenimo metus mirė staiga Palangoje, per savo parodos pristatymą, mirė puikiai pajūryje žinomas fotožurnalistas, kino ir televizijos operatorius, neblėstančiu optimizmu ir gera nuotaika visada pasižymėjęs Eugenijus Macius. Mirtis E. Macių netikėtai užklupo penktadienio vakarą Palangoje, per savo paties nuotraukų parodos “Susitikimai” pristatymą. Jis netikėtai susmuko ant...


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje visą birželį eksponuojama Palangos kurorto muziejaus parengta paroda.


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Sekmadienį Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos išskirtinės šv. Mišios – maldos namai mini 110 metų sukaktį. Ta proga palangiškiams ir kurorto svečiams bus atvertas ir bažnyčios bokštas, kuriame jau įrengta apžvalgos aikštelė.


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Šeštadienį Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje – kultūros ir informacijos saloje, drauge su naujuoju, 49-uoju sezonu, atidaryta grupės „Devyni vėjai“ tapybos paroda „Akimirkos 2“. Ekspozicijoje pristatomi dvylikos skirtingų autorių aliejinės tapybos darbai. Dalis paveikslų – dar kvepiantys dažais...


Penktadienio vakarą į jaukią Palangos miesto bibliotekos salę rinkosi tie, kurie žino ir myli „Mostas“ dailininkus bei jų darbus. Čia atidaryta devynioliktąją sukaktį šventusios kūrybinės grupės paroda simboliniu pavadinimu „Išpažintas laikas“.


„ Palanga niekada nesvetima. Man čia yra gerai. Žiemą čia gyveni, o vasarą aš Palangos išvengiu...“ Tai aštuonių autorinių parodų Lietuvoje ir užsienyje autorės, Šiaulių universiteto Dailės fakulteto auklėtinės, Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ steigėjos ir aktyvios narės Redos Rimkutės-Ščerbakovienės mintys....


Spalio 22-ąją mokykla-darželis „Pasaka“ subūrė gausų būrį palangiškių, kurie sveikino mokymo įstaigą 25 metų sukakties proga. „Paskendę“ gėlių jūroje, apsupti vaikų krykštavimo susirinkusieji itin išradingai ir linksmai atšventė gimtadienį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius