Dirbti į Europos Parlamentą važiuos trys konservatoriai, du socialdemokratai ir net Petras Gražulis

"Palangos tilto" informacija, 2024-06-10
Peržiūrėta
465
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dirbti į Europos Parlamentą važiuos trys konservatoriai, du socialdemokratai ir net Petras Gražulis

EP rinkimuose sekmadienį, birželio 9 d., triumfavo konservatoriai, gavę tris mandatus – į Briuselį dirbti važiuos Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė ir Paulius Saudargas.

Daugiausia už TS-LKD balsavo Vilniaus miesto ir užsienio apygardoje. Čia konservatoriai surinko 30,21 proc. balsų. Taip pat konservatoriai rinkimus laimėjo Kauno mieste ir Kauno rajone, Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone, Panevėžio mieste, Neringoje bei Palangoje.

Dar du mandatai atiteko socialdemokratams – Vilijai Blinkevičiūtei ir Vyteniui Andriukaičiui.  Po vieną mandatą gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Aurelijus Veryga, S. Skvernelio Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – važiuos Virginijus Sinkevičius, „Laisvė“ – Dainius Žalimas, Liberalų sąjūdis – Petras Auštrevičius.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) vienintelį mandatą vėl iškovojo politinės jėgos lyderis Waldemaras Tomaszewskis.

Dar vienas EP naujokas bus apkaltos būdu iš Seimo pašalintas Petras Gražulis. Jo vadovaujama Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) iškovojo vieną mandatą europarlamente. Paaiškėjus rezultatams, P. Gražulis pergale vadino „stebuklu“, tačiau prisipažino, kad dar nenusprendė, ar važiuos į Briuselį.

O štai visišką fiasko patyrė buvusio Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko vedama partija „Laisvė ir teisingumas“.

Nesisekė ir Darbo partijai, kuriai, politologų vertinimu, šie rikimai parodė netgi grėsmę išnykti iš politinio žemėlapio. Šįkart Lietuvos piliečiai balsavo itin pasyviai. Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys, sekmadienį 1895-iose rinkimų apylinkėse nuo 7 val. ryto balsavo vos 20,93 proc. rinkėjų. Per ankstesnius EP rinkimus pasyviau rinkėjai balsavo tik 2009 metais, kai savo valią išreiškė vos 564,8 tūkst., t. y. beveik 21 proc., rinkėjų. Tiesa, nuo pat 2004 metų Lietuvoje beveik visi EP rinkimai sutapdavo su šalies Prezidento rinkimais. Išimtis kaip tik ir buvo 2009 m. ir šių metų rinkimai.

Lietuvai teko 11 vietų iš 720 vietų Europos Parlamente. Iš viso Lietuvoje dėl vienuolikos mandatų varžėsi 320 politikų. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

EP rinkimuose sekmadienį, birželio 9 d., triumfavo konservatoriai, gavę tris mandatus – į Briuselį dirbti važiuos Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė ir Paulius Saudargas.


Palangos socialdemokratai visuomenei savo programos pristatymą pradėjo Šventojoje. Renginys įvyko praėjusį šeštadienį, sausio 14 d., Šventosios centrinės aikštės paviljone. 


Išnagrinėję Palangos miesto Strateginį veiklos 2021-2023 m. planą bei jo pagrindu sudarytą biudžeto projektą Palangos socialdemokratai įžvelgė esminių jų spragų, todėl nusprendė biudžeto projektui nepritarti.


Kadangi dėl karantino Palangos TS-LKD skyriaus nariai negalėjo susirinkti ir išrinkti savo kandidatų į partijos pirmininko postą įprastai, visi kurorto skyriaus konservatoriai teikė savo pasiūlymus elektroniniu paštu. O skyriaus taryba, juos surinkusi ir išnagrinėjusi, pateikė gautus pasiūlymus balsavimui. „Buvo pasiūlytos trys kandidatūros: Gabrieliaus...


Pamatyti Seimo narių darbą iš arti šią savaitę susiruošė Palangos socialdemokratai. Seimo narių, opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko bei LSDP frakcijos pavaduotojo Algirdo Syso kvietimu, palangiškiai turėjo neeilinę progą gyvai stebėti Tautos atstovų darbą bei ministrų atsakymus į Seimo narių klausimus, keliamus per Vyriausybės valandą.


Palangos ir Kretingos rajono konservatoriai Naujuosius metus pradėjo draugystės pliūpsniais: praėjusį antradienį kurorto konservatoriai viešėjo Kretingoje, o vakar vakare kretingiškiai atvyko į Palangą atsakomojo vizito. Nors oficialiai kalbama, kad kaimyninių rajonų konservatoriai rinkosi „šventiškai pasisėdėti“ vis dar prisimenant senuosius metus...


Per atostogas praėjusią savaitę apie Palangą tegirdėjau vieną vienintelę žinią. Info TV, TV3 ir kitų TV kanalų reportažiukai apie eglę – milžinišką Kalėdų senį Palangoje mane pasiekė Vilniuje.


Lapkričio 4-ąją Palangos moksleivių klube vyko rinkimai į aštuntąjį Lietuvos mokinių parlamentą, II-asis turas vyko Palangos mieste. Lietuvos mokinių parlamento rinkimuose dalyvavo du kandidatai:


Po rinkimų į Europos parlamentą – pavojaus signalas Palangos konservatoriams

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 05 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Gegužę Lietuva gyveno rinkimais: dukart rinkome šalies prezidentą, išsiaiškinome kokios sudėties vienuoliktuką Lietuva siųs į Europos Parlamentą.


Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius