Du palangiškiai bičiuliai Alfredas ir Dovydas prieš Naujuosius visiems kaljano mėgėjams pristato savo „kūdikį“ – besisukančius unikalius kaljano stovus

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-25
Peržiūrėta
3040
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alfredas Pumpulis (kairėje) ir Dovydas Sušinskis - mažosios bendrijos "Revolving Fog" bendrasavininkai
Alfredas Pumpulis (kairėje) ir Dovydas Sušinskis - mažosios bendrijos "Revolving Fog" bendrasavininkai

Geriausios idėjos į galvą dažniausiai šauna netikėtai, įsitikinęs 27 metų palangiškis Alfredas Pumpulis ir metais vyresnis jo bičiulis Dovydas Sušinskis, prieš pat Kalėdas pristatę jųdvejų bendrą įmonę „Revolving Fog.“ Vaikinai prekiaus unikaliais, Palangoje pagamintais itin kokybiškais kaljano (kaljanas – vandens pypkė, įvairiuose kraštuose vadinamas įvairiai: šiša, huka, nargiliu – L. J.) stovais, kurie, anot jaunųjų verslininkų, neturi analogų pasaulyje. Abu vaikinai mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.
Kodėl „Revolving Fog“ (Besisukantis rūkas – lietuviškai – L.J.) ir kodėl tokiu metu?
Dovydas Sušinskis: Idėja buvo pradėta gvildenti jau vasaros pabaigoje, bet brėžinių ir prototipų gausa viską nuvilkino iki pat dabar. Kalbant apie pavadinimą, pamenu, kaip susėdome su Alfredu aptarti įvairių idėjos įgyvendinimo niuansų, taip pat ir pavadinimą mūsų gaminiui. Vienbalsiai sutikome, jog pavadinimas turi būti anglų kalba, kaip ir daugelis kitų kaljanų aksesuarų. Galvojame apie gamtą, gamtos fenomenus, siekėme, jog vardas atspindėtų gaminį, pagamintą iš natūralios medienos masyvo. Prisiminėme apie saulės sistemos planetas besisukančias apie saulę (planets revolve around the Sun), susiejome jas su žmonėmis sėdinčiais aplink angliukų kaitinamą tabaką, bet vardui, abu jautėme, dar trūko „cinkelio“ – tokio, kuris kuris leistų labiau suprasti, jog šis daiktas yra skirtas kalijanui. Natūraliai kilo mintis apie rūką (fog angliškai), kuris reprezentuotų kaljano išpučiamus dūmus.
Alfredas Pumpulis: Yra amžinas posakis, jog geresnio laiko nei dabar nėra. O mintis pradėti šį verslą kilo atsitiktinai, vieną vasaros vakarą su draugais rūkant kaljaną ir visiems supratus kaip nepatogu kaljano stovą perduoti priešais sėdinčiam asmeniui. Pagalvojome, kaip būtų naudinga, jeigu jis galėtų suktis... Pajuokavome, bet po kelių savaičių supratome, jog tai labai gera mintis! Kadangi neradome rinkoje nieko panašaus, teko viską kurti patiems nuo nulio. Taip pat testuoti formas, spalvas, tvirtinimo taškus, ieškoti geriausių tiekėjų, vėl testuoti formas, ir vėl keisti spalvas... Tai užtruko!
–Kuo jūsų gaminami kaljano stovai dar yra ypatingi?
Dovydas Sušinskis: Šie stovai yra ypatingi tuo, jog jie neturi analogų savo rinkoje. Mūsų žiniomis, tai – vienintelis medžio masyvo, turintis aureolinį apšvietimą sukamas kaljano stovas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje!
Alfredas Pumpulis: Visada smagu ir sakyčiau įdomu pradėti kažką naujo, ko, rodosi, dar nėra. Kurti viską nuo nulio ir stengtis įgyvendinti maksimaliai kokybiškai. Tikiu, jog žmonėms jau nusibodo daiktų perteklius ir pigus kičas. Dėl to nusprendėme du dalykus – mūsų gaminys bus itin riboto leidimo. Tik šimtas vienetų. Be to, jiems bus naudojama ne kokia nors pigi klijuota plokštė ar medienos likučiai, o iš uosio medienos masyvo ištekinta speciali forma, skirta kaljano stabilumui užtikrinti bei bus su specialiu apšvietimu.
–Kur tokius unikalius kaljano stovus gaminsite?
Dovydas Sušinskis: Kaip, ko gero, kiekvieno verslo pradžioje – visur, kur tik išeina. Medis apdirbamas pas tekintoją, mums tenka pas jį taip pat pabuvoti ir įdėti savo indėlį, o pats surinkimas, elektronikos jungimas, pakavimas ir kiti smulkūs darbai vyksta pas mus namuose.
Alfredas Pumpulis: Galima sakyti, kad kaip ir visos didžiosios pasaulio kompanijos, startavome garaže (šypsosi).
–Ar ilgai žvalgėtės internete, ką kiti siūlo kaljano stovų segmente? Ką pastebėjote?
Dovydas Sušinskis: Kaip ir visi smulkaus verslo pradininkai išsinagrinėjome rinką, kokiame jos segmente esame, kokia daug maž joje yra paklausa. Nustebome nieko panašaus neradę, tai davė didžiulį impulsą mūsų pačių verslui.
Alfredas Pumpulis: Ilgai žvalgytis neteko, nes nieko panašaus neradome. Įsivaizduojate? Šiais laikais, kai jau viskas atrodo sugalvota ir sukurta...Tik pigius antrarūšius, šiek tiek panašius produktus. Tačiau yra posakis: „Jei nori išlikti versle turi būti pirmas arba būti geresniu už kitus.“ Mes save laikome pirmaisiais ir „kartelę“ iškeliame labai aukštai dėl taikomo aukšto kokybės standarto mūsų kaljano stovams.
–Kokie kiti žmonės dalyvauja jūsų versle?
Dovydas Sušinskis: Mes dirbame kartu 50/50, žinome savo stipresnes ir silpnesnes vietas. Puikiai vienas kitą papildome, kai vienas ar kitas dalykas sekasi sunkiau ar yra laiko stoka, pasiskirstome darbus, motyvuodami vienas kitą ir veržėmės toliau! Net negalėčiau pasvajoti apie geresnį verslo partnerį ir draugą kaip Alfredas. Mes su Alfredu pažįstami nuo mažens, gyvenome langais vienas į kitą, bet gerais draugais tapome tikriausiai tik pradėję eiti į Palangos senąją gimnaziją.
Alfredas Pumpulis: Dar pridursiu, kad mes lankėmės tuose pačiose vakarėliuose, vėliau mūsų draugų kompanijos persipynė ir, laikui bėgant, supratau, kad su šiuo žmogumi ne tik eičiau į žvalgybą, bet ir mielai kurčiau naujus projektus.
–Ar patys mėgstate rūkyti kaljaną?
Dovydas Sušinskis: Labiau progai esant, kartu su gerais draugais. Nepavadinčiau savęs priklausomu nuo rūkymo.
Alfredas Pumpulis: Nepiknaudžiauju, bet man jis patinka.
–Ar jau turite pirmą užsakovą?
Dovydas Sušinskis: Viskas dar taip šviežia (šypsosi). Norėjome suspėti į kalėdinių dovanų „traukinį“, bet nesinorėjo išleisti produkto su trūkumais. Šiuo metu mūsų kaljano stovus yra įsigiję kai kurie mūsų draugai ir pažįstami. Sunku mūsų produktą reklamuoti, kai jis socialinėse erdvėse yra traktuojamas kaip tabako gaminio aksesuaras ir tai nėra leidžiama reklama. Nors tikriausia visi, kas turi kaljaną, puikiai žino, jog tai – labai stereotipiška. Kaljane galima garinti vadinamus skonius akmenukus, vaistažolių pagrindu esamus mišinius, pastas ir pan.
Alfredas Pumpulis: Panašu, jog jau antrąją produkto paleidimo į rinką dieną į mus atkreipė dėmėsį didžiosios Lietuvos specializuotos kaljanų parduotuvės. Toks dėmesys džiugina. Beje, vieno „Revolving Fog“ kaina – 89.99 eurai.
–Kas bus jūsų klientai?
Dovydas Sušinskis: Mūsų klientas yra kiekvienas žmogus, kuris namuose turi kaljaną ir/ar mėgsta juo dalintis grupėje; kiekviena kaljanų aksesuarų parduotuvė ir kiekvienas kaljanų baras, kuris nori kažkuo išsiskirti ir tapti patrauklesnis klientui, taip pat galėtų būti mūsų klientais.
Alfredas Pumpulis: Turime tikslą, jog „Revolving Fog“ taps mados ženklu ir neatskiriamu kaljano atributu. Manome, kad pagrindiniai „Revolving Fog“ vis tik bus individualūs vartotojai, o mažuma – barai.
–O kaip pasieksite užsienio rinką?
Dovydas Sušinskis: Pirmiausia, norime kojas „apšilti“ vietinėje rinkoje su išskirtiniu 100 vienetų „Revolving Frog“ kaljano stovų. Užsienio rinka būtų sekantis etapas...
Alfredas Pumpulis: Norint pasikviesti žmonių į svečius, pirmiausia reikia susitvarkyti kambarius, tiesa? Taip ir čia – pirmiausia turime gerai pasiruošti namų darbus, nes tikime, jog įšokus į pasaulinę rinką, joje lauks rimti verpetai. Todėl pradėjome nuo 100 vienetų „Revolving Fog“ gamybos. Tai leis mums optizimuoti gamybos procesus, pasitikrinti eigą, paklausą, garantuoti kokybę, o vėliau, stebėsime kokie bus rezultatai ir tada spręsime kaip elgtis.
Gal kam nors bus sunku šiais laikais tuo patikėti, kad ruošiamės tik šimtą vienetų pagaminti. Stebitės, o kur čia biznis? Jei „MAYBACH“ ar „BUGATTI” gali išleisti tik 100 vieno modelio automobilių, ir mes pamanėme, jog svarbu ne kiekis, o kokybė ir vartotojų išskirtinumas. O kas laukia toliau, pamatysime. Planų mes turime daug!
–Ko tikitės iš Naujųjų?
Dovydas Sušinskis: Tikiuosi jog žmonės sužinos apie mūsų unikalų, analogų neturintį produktą ir užsisakę jį, galės juo ilgai mėgautis, ir lauks tolimesnių mūsų kūrinių. Visi likime namuose, švęskime šventes saugiai, visuomet užsimaukime savo antgalį rūkydami kaljaną ir gal būt vasarą galėsime atšvęsti Palangos paplūdimyje drauge! Gražių ir jaukių švenčių!
Alfredas Pumpulis: Trokštu dar daugiau gyvenimo spalvų. Kad ir visų!
O kur galima rasti daugiau informacijos apie „Revolving Fog“?
www.facebook.com/revolvingfog , taip pat revolvingfog.lt

 

Jūsų komentaras:

edgaras 2020-12-26 19:09 ([email protected] / IP: 172.69.190.57)
kazkas idomesnio is palangos

Taip pat skaitykite

Geriausios idėjos į galvą dažniausiai šauna netikėtai, įsitikinęs 27 metų palangiškis Alfredas Pumpulis ir metais vyresnis jo bičiulis Dovydas Sušinskis, prieš pat Kalėdas pristatę jųdvejų bendrą įmonę „Revolving Fog.“ Vaikinai prekiaus unikaliais, Palangoje pagamintais itin kokybiškais kaljano (kaljanas – vandens pypkė, įvairiuose...


Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis" teatras, vadovaujamas Virginijaus Milinio, pristato spektaklį „Tanato viešbutis“ pagal žymaus XX a. prancūzų rašytojo klasiko Andrė Maurois novelę „Mirties pensionas“, kuri ypač aktuali šiandien, kai savižudybių skaičius drastiškai didėja. Ši novelė buvo ekranizuota garsaus XX...


Palanga švęs gimtadienį visiems primindama savo istorijos vingius

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 03 27 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę, kovo 30 d., Palanga pasipuoš miesto vėliavomis bei kurorto gyventojus ir svečius pakvies minėti ne tik pajūriui, bet ir visai Lietuvai reikšmingus įvykius – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų...


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


J. Basanavičiaus gatvės grindiniu žygiuoja ruduo – rugsėjo pirmoji savaitė. Miesto šerdyje rudens vėsa besimėgaujančių žmonių – vos vienas kitas, aplink kavines besibūriuojančio jaunimo išvis nematyti, o ką jau ir kalbėti apie maudynių mėgėjus. Ruduo į Palangą pūstelėjo šaltesnį vėjo gūsį, drauge nupūsdamas ir Palangos miesto svečius, bet...


Šventojiškiai ir palangiškiai susivienijo prieš „Feliksą“

"Palangos tilto" informacija, 2015 01 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadieno rytą dvi valandas Šventosios paplūdimio ruože nuo tenykštės gelbėjimo stoties link Palangos triūsė talkininkai, atsiliepę į Šventosios seniūnijos bendruomenės kvietimą prisijungti prie akcijos „Atkurkime pajūrį“. Kovai prieš uragano „Feliksas“ padarinius susivienijo ir palangiškiai, ir...


Praėjusį ketvirtadienį Palangos moksleivių klube vyko „Šviesoforo“ konkursas – antrasis etapas, kurio metu Palangos pradinių klasių mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias apie saugų eismą. Konkurse dalyvavo trijų mokyklų – „Baltijos“ pagrindinės, Pradinės bei Šventosios mokyklų – pradinių klasių atstovai.


Lietuvos Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius Palangoje turi dviratį, bet kaitrią pirmadienio popietę, užuot skubėjęs sėsti ant jo ir minti į paplūdimį, atėjo į susitikimą su negausiu būreliu palangiškių savivaldybės salėje. Prisipažinęs, kad prieš savivaldybių rinkimus ketina aplankyti visas šalies savivaldybes, socdemų lyderis iškart visus įspėjo, kad „apie...


Festivalyje „Sportas visiems“ – ir palangiškiai tinklininkai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 09 | Rubrika: Miestas

Gegužės 28-30 dienomis Palangoje vyko įvairiausios sporto varžybos, skirtos festivaliui „Sportas visiems“, kuriame dalyvavo ir nemažas būrys paplūdimio tinklinio žaidėjų.


Mažieji palangiškiai parodė savo talentus

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 17 | Rubrika: Kultūra

Kovo 10-osios popietę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ buvo didelis sujudimas – būrys krykštaujančių vaikų kartu su savo tėveliais bei mamytėmis skubėjo į salę, kurioje tądien įvyko šventinis renginys „Mūsų talentai – Lietuvos gerovei“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius