Gimnazijos biologijos mokytoja Daiva Urbštienė: „Kartais net nusistebiu, kad žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir seniau, iki šiol prisimena ir savo buvusius mokytojus“

Palangos tiltas, 2021-06-19
Peržiūrėta
3823
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

  Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoja Daiva Urbštienė
Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoja Daiva Urbštienė

Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“

Pašnekovė pasakoja, kad tik tada suprato, kokį didelį poveikį mokytojas turi žmogaus gyvenime – mokytojo svarba jaunam žmogui yra tiesiog nenuginčijama.

 Paklausta, kodėl pasirinko biologijos mokytojos specialybę, mokytoja ,,Palangos tiltui‘‘ sakė: „Pasirinkau šią specialybę dėl gan paprastos priežasties: pati turėjau labai gerus biologijos ir chemijos mokytojus. ,,Jie mane pastūmėjo rinktis šią specialybę,“ –  prisipažino mokytoja, kuri užaugo ir baigė mokyklą Klaipėdoje.

Pasieiravus, kokių savybių reikia siekiant tapti geru mokytoju, pašnekovė išskyrė, jog, visų pirma, žmogus turi būti bendraujantis, geranoriškas, supratingas. 

,,Labai svarbu yra stengtis padėti žmogui, suprasti, kodėl jam nesiseka, ar kaip galima būtų suteikti pagalbą, “– sako mokytoja, kuri Senojoje gimnazijoje dirba jau 20 metų.

Be abejonės, pašnekovė teigia, kad specialybės išmanymas taip pat yra labai svarbus faktorius dirbant šį darbą. 

Atsakydama į klausimą, kokia mokytojos auksinė taisyklė sudominant mokinį biologija ar kokiu būdu galima motyvuoti vaikus mokytis, pašnekovė prisipažįsta, jog sunku atsakyti į šį klausimą.

 ,,Labai įvairiai būna: vieniems vaikams užtenka parodyti gamtos grožį – tai labai mėgstu daryti, kitiems žmonėms patinka tyrinėjimo, nagrinėjimo dalykai, darbas laboratorijoje,“ – teigia mokytoja.

D.Urbštienė įsitikinusi, jog dėsto labai svarbų dalyką šiandien: ,,Biologijos sritis šiandieniniame pasaulyje atveria labai daug karjeros galimybių.“

Gimnazijos mokytoja ,,Palangos tiltui‘‘ prisipažino, jog užklupusi pandemija bei karantino laikotarpis atnešė tiek naujų išbandymų, tiek ir naujų patirčių. 

Kalbėdama apie sunkumus mokytoja teigia: ,,Man sunkiausia buvo, kai mokiniai, psichologinių ar kitų problemų, neįsijungdavo vaizdo kamerų mano pamokose. Buvo sunku nematyti vaikų akių, nežinodavau, ar jie supranta temos aiškinimą, ar ne.“

Pašnekovė taip pat neslėpė, jog būta nemažai technologinių iššūkių pirmomis nuotolinio mokymo savaitėmis, bet džiaugiasi, jog šis karantinas neabejotinai išmokė naujų dalykų, privertė patobulėti technologijų srityje.

Ar mokytoja turi įsiminitiniausią mokinį? Ar mokinę?

„Mokiau mergaitę, kuri sirgo rimta liga. Ji buvo patyrusi labai daug operacijų bei turėjo prastą atmintį. Jai reikėjo laikyti biologijos egzaminą, nes ketino studijuoti dalyką, susijusį su medicina. 

„Labai išgyvenau dėl jos bei dėjau dideles pastangas, kad tik ji išlaikytų biologijos egzaminą. Ši mergina dabar sėkmingai dirba trokštamą darbą biologijos srityje – labai džiaugiuosi bei didžiuojasi jos sėkme,“ – sakė D. Urbštienė.

 Jos abi vis dar retkarčiais susitinka. 

 Paklausta, ar daug jos mokinių pasekė jos pėdomis ir tapo biologijos mokytojais arba dirba mokslinį darbą biologijos srity, ji teigė: ,,Tikrai taip. Pavyzdžiui, mano kolega, Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytojas Edvinas Piktuižis, yra buvęs mano mokinys.“ Mokytoja pasakojo, jog viena jos buvusi auklėtinė neseniai baigė gamtos mokslų studijas Anglijoje ir dabar grįžta į Lietuvą įgyti pedagogikos licenziją, kad galėtų dirbti biologijos mokytoja. 

,,Labai džiaugiuosi šiuo jos sprendimu, nes mums tokių žmonių labai labai reikia, “– šypsojosi mokytoja. 

 Jauniems mokytojams pašnekovė pataria: ,,Svarbiausia – daug dirbti, ruoštis kiekvienai pamokai su didele atsakomybe, suvokiant, jog mokytojo indėlis kiekvieno vaiko klasėje ateičiai – milžniškas.“

Toma Tamošiūnaitė

„Palangos tilto“ žurnalistė

Palangos senosios gimnazijos gimnazistė

 

Jūsų komentaras:

vietine 2021-06-19 17:47 (IP: 162.158.203.30)
O kur nuotrauku galerija. Baigem mokykla pries penkiasdesimt metu ir iki siol prisimenam savo nuostabius mokytojus

0101 2021-06-19 13:01 (IP: 162.158.183.176)
Nuostabi Mokytoja! Profesionali ir nuosirdi asmenybe.

Taip pat skaitykite

Šių metų LNK „Lietuvos balsas. Kartos“ nugalėtojų komandos, vaikinų grupės T3, mokytoja, operos žvaigždė Nomeda Kazlaus – Palangoje, Kurhauze. Šiandien jame vyks jos pirmasis koncertas, jo pradžia – 20 val. Nomeda mielai atsakė į „Palangos tiltas“ klausimus.


Gegužės 7 d. vyko Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijos (LAKMA) asamblėja, kurioje patvirtintas 2024 m. veiklos planas, atnaujinti asociacijos įstatai, išrinkta valdyba bei prezidentas.


Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Raimonda Baltmiškė neseniai grįžo iš Prancūzijos, Nicos, kur vyko mokymai „Bendradarbiaujanti klasė: mokytojas kaip vadovas, mokiniai kaip komanda.“ 


Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Prieš pasveikindamas miesto pedagogus Š. Vaitkus pirmadienį atidavė savo balsą Seimo rinkimuose.


Net tai, kas buvo vakar yra praeitis. Nueitis. Istorija. Net šios eilutės, atitraukus plunksną nuo balto lapo jau... praeityje. 2005 metais išleistoje mano knygutėje vidutinio mokyklinio amžiaus sklaitovams „Linksmųjų vėjų karalystė“ (dailininkas – Juozas Griušys) išspausdintas eilėraštis „Sekundė – amžina plaštakė“:


Viešosios įstaigos Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) šeimos gydytoja Sigita Didjurgienė – atidi, rūpestinga, komunikabili, maloniai bendraujanti. Ją gerbia ir pacientai, ir kolegos. Ji pastebi, kad prastėja jaunųjų pacientų sveikata ir ragina visus gyventojus dalyvauti valstybės finansuojamose prevencinėse programose. Anot gydytojos, daugelio ligų...


Nukelčiau skrybėlę prieš buvusius mokytojus

Leonardas SKIRPSTAS, fotožurnalistas, 2013 05 27 | Rubrika: Nuomonės

Šiomis dienomis nenutyla telefono skambučiai. Skambina giminės, draugai, pažįstami ir beveik visi teiraujasi, ar skaičiau ,,Palangos tilto“ publikaciją, kurioje užrašytas mano labai gerbiamo mokytojo Algimanto Želvio pasakojimas apie jaunuosius Palangos fotografus.


Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas

Toks klausimas kartais kyla rugsėjo pirmąją stebint mokytojus, kuriems mokiniai neša gėles. Su visa pagarba Palangos pedagogams – jaunų veidų jų tarpe nėra labai daug. Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?


„Kai mokaisi, daugelis laukia tos dienos, kada baigsis visi vargai mokykloje. Tačiau kai ateina toji diena, visiems sunku su ja atsisveikinti. Tai sukelia nostalgiją ir gilius prisiminimus“, – kalbėjo prieš metus mokyklą baigusi Agnesa Kenešytė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius