Dvyliktokų „fronte“ – įskaitos ir mintys apie studijas

Alfredas PUMPULIS, 2011-04-19
Peržiūrėta
1869
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dvyliktokų „fronte“ – įskaitos ir mintys apie studijas

Mokslo metai eina į pabaigą. Kokia nuotaika tvyro dvyliktokų „fronte“? Pasirinkti gyvenimo kelią išties nelengva.

 

„Mano mąstymas - platus. Nenoriu  savo galimybių „susiaurinti“ viena profesija. Savo gyvenime mačiau daugybę  galimybių, tik ne visomis iš jų sugebėjau pasinaudoti“,-  teigė  studijas baigęs jaunuolis iš Palangos,  panoręs likti  anonimu. Jis prisipažino, kad tinkamai  nuspręsti  ir surasti savo gyvenimo  kelią - labai sudėtingas ir daug pastangų reikalaujantis procesas, verčiantis susimąstyti: „Ką verčiau rinktis - gerai apmokamą ar  mylimą darbą?“. „O man ne dzin“  dvyliktokė  Marija Laurinavičiūtė teigė: „Noriu stoti į kosmetologiją arba kineziterapiją. Sprendimą įtakojo labai paprastas dalykas. Tiesiog pabaigus vieną iš šių specialybių man  arčiausiai širdies būtų  būtent šios profesijos“,- teigė Marija. Ko gero, abiturientai žvalgysis ir į specialybių populiarumo lentelę.  Štai pernai abiturientams  į akį buvo „kritusi“ ekonomikos specialybė, į kurią vien Vilniaus Universiteto nemokamas vietas įstojo 246  Lietuvos moksleiviai. Nemokamų mokslo vietų  neužtenka visiems, tad dauguma abiturientų jau renkasi studijas užsienyje: Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Skandinavijoje. Tik kažin ar visi ten pagaus savo laimės paukštę? Kaip teigia statistika, kas dešimtas Didžiosios Britanijos absolventas – bedarbis.  Žmonėms atrodo, jog anapus tvoros, žolė visada žalesnė. Bet ne visi kelia sparnus. Dar vienas Palangos abiturientas Martynas Milašius teigė: „Lietuvoje ruošiuosi studijuoti interjero dizainą. Anglijoje gyventi bei mokytis kainuoja daug brangiau negu Lietuvoje. Iš dalies  šį mano sprendimą įtakojo draugai ir šeima...“, - teigė būsimas studentas. 

Po pasibaigusios lietuvių kalbos įskaitos dauguma dvyliktokų  galėjo bent šiek tiek lengviau atsikvėpti  prieš įvyksiančią anglų kalbos įskaitą. Dauguma dvyliktokų savo nepasitenkinimą įskaitomis per atostogas reiškė tyliai.  Absolventas  Martynas Gricius „O man ne dzin“ sakė: „Įskaitos per atostogas nėra blogai. Ryte atsikeli, išlaikai įskaitą ir vėl eini“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Žinojau, koks jis darbštus ir kaip žiūri į savo komandas. Visuomet siekia aukščiausių tikslų ir motyvuoja savo žaidėjus jų siekti“, „ Maniau, kad bus griežtesnis ir piktesnis“, – taip apie klubo prezidentą Joną Vainauską „Olimpo“ tinklalaidėje kalbėjo Palangos ekipos krepšininkai. 


Praėję metai net tik Vilniaus, bet ir Palangos, Šventosios NT rinkoms nebuvo patys geriausi ir svajojantys apie būstą pajūryje jau trina rankomis – šie metai gali būti lemtingi.



Koronavirusas mus visus įkalino karantinui. O kaip dėl gerų naujienų? Ar jų yra? TAIP, YRA. IR NE VIENA!


Mano vaikystės mylimiausių knygų autorė Astrida Lindgren, palikdama šį pasaulį yra sakiusi: žmogaus gyvenimas turėtų pasibaigti iš lėto, palengva, lapas po lapo, kaip tas rudeninis medis, tol, kol jis taps nuogas.


Penktadienį nuaidėjo pirmasis naujųjų mokslo metų skambutis, sukvietęs visus mokinukus sugrįžti į mokyklų suolus. Tądien visas dėmesys skiriamas švietimo bendruomenei – sveikinimai, puokštės gėlių, šypsenos... Džiugu, jog šiemet į pirmą klasę žengė daugiau pirmokėlių. Jiems tai neeilinė diena, atvėrusi duris į nepakartojamų įspūdžių kelionę....


Šiandien – Rugsėjo 1-oji, kuri atveria vartus į visiškai naują jaudinantį žinių pasaulį, žada naujovių mokymosi programoje ir egzaminų tvarkoje. Kaip kurorto mokyklos pasirengė naujiems mokslo metams? Su kokiomis viltimis ir rūpesčiais pasitinka juos? Kaip vertina naujoves? Palangos senosios gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko, Vlado Jurgučio pagrindinės...


Švietimo ir mokslo ministrei išsakius mintį, jog reiktų ilginti mokslo metus, sulaukta įvairios visuomenės reakcijos. Vieni tokią mintį gyrė, kiti ją peikė, galiausiai pasvarstyta, kad tai gal ir nebūtų blogai, jeigu viskas būtų tinkamai parengta – vien pailginti mokslo metus nėra prasminga, reikia atitinkamai atsižvelgti ir į ugdymo programas bei metodus, gal tai padėtų...


Pirmoji rudens diena paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vakar, prieš devintą valandą ryte, kurorto gatves užplūdo pasipuošę jaunieji palangiškiai, nešini gražiausiomis gėlėmis. Vieni jų žengė į dar neatrastą žinių pasaulį, kiti žinių bagažą tik pildys.


Mokslo metai eina į pabaigą. Kokia nuotaika tvyro dvyliktokų „fronte“? Pasirinkti gyvenimo kelią išties nelengva.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius