„Džiaugiuosi ne tuo, kad nuverčiau R. Palaitį, o kad prisidėjau prie teisingumo“

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-03-26
„Džiaugiuosi ne tuo, kad nuverčiau R. Palaitį, o kad prisidėjau prie teisingumo“

 Dar prieš kelis mėnesius tvirtinęs, kad nedalyvaus Seimo rinkimuose, parlamentaras Pranas Žeimys prisipažįsta, kad pakeitė sprendimą. „Leisti dalyvauti rinkimuose per FNTT skandalą liūdnai pagarsėjusiam Raimundui Palaičiui, o pačiam pasitraukti į šalį vardan ramesnio gyvenimo, reikštų, kad pritariu žmogui, kuris „spjovė“ į valstybę ir kurio veiksmai niekaip nesiderina su teisingumu. Sutikau eiti į rinkimus, nes noriu būti atsvara R. Palaičio melui“, –teigia P. Žeimys.

 

Dalyvaus Seimo rinkimuose

Seimo narys „Palangos tiltui“ patvirtino, kad po pokalbių su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi ir partijos vadovybe jis sutiko, kad jo kandidatūra į Seimo rinkimus būtų pateikta Palangos konservatorių visuotiniam susirinkimui. Toks susirinkimas turėtų įvykti balandžio 6-ąją.

„Mano apsisprendimą nulėmė įvykiai FNTT ir, žinoma, labiausiai R. Palaičio elgesys. Negalima leisti, kad į Seimą vėl pakliūtų žmogus, kuris „spjovė“ į Vyriausybės ir Seimo nuomonę, „dergia“ viešąją nuomonę, kuris, užuot pats gynęs teisingumą, iki paskutinės akimirkos buvo įsikibęs į savo kėdę. Jeigu jis turės drąsos eiti į Seimo rinkimus, noriu, kad juose aš būčiau stipri atsvara melui ir neteisybei“, – sakė P. Žeimys.

 

Teisingumas dar nėra atstatytas

R. Palaičio likimą nusprendė Seimo Antikorupcinės komisijos posėdis, į kurį, kad užtikrintų jame kvorumą, atvyko P. Žeimys, kuris negalėjo dalyvauti ankstesniuose komisijos posėdžiuose.

„Kai kurie žurnalistai po to ėmė vaizdžiai kalbėti, kad aš įkaliau vieną vinį į R. Palaičio karstą, bet aš nesijaučiu laikęs tos vinies ir plaktuko. Gyvenime niekada nežinai, kada bet kuriam žmogui kas nors gali į karstą sukalti ir keturias vinis“, – šmaikštavo P. Žeimys.

„Žinoma, mano dalyvavimas tame posėdyje buvo labai svarbus“, – vis tik prisipažįsta politikas.

„Be manęs komisija, ko gero, nebūtų galėjusi patvirtinti R. Palaičiui nepalankių išvadų. Negalėjau į posėdį neatvykti, nes būtų reiškę, kad liberalcentristų skleidžiamas neteisingumas valstybėje ima viršų ir jie gali elgtis kaip nori. Džiaugiuosi ne tuo, kad nuverčiau R. Palaitį, o kad prisidėjau prie teisingumo atstatymo. Deja, dar jis nėra visiškai atstatytas. Tai įvyks, kai atleisti FNTT vadovai bus sugrąžinti į darbą“, – teigė buvęs Palangos meras.

 

Kokia teks atsakomybė ministrui? Jokios!

Jis nesvarsto, kas būtų, jeigu teismas nuspręstų, kad finansinių nusikaltimų tarnybos vadovai buvo atleisti teisėtai.

„Mane jaudina kiti dalykai. Jeigu žmogus ar žmonės nepatinka, gali su jais susidoroti, o paskui viską perkelti į teismus, viliantis, kad jie patvirtins sprendimą. Bet, man regis, kad teismas priims sprendimą, jog R. Palaitis juos atleido neteisėtai. Kokia atsakomybė tokiu atveju teks R. Palaičiui? Jokios!” – piktinosi P. Žeimys. „Tai – didžiausia bėda“, – įsitikinęs palangiškis.

Jis sako, kad po komisijos posėdžio neteko bendrauti su buvusiu vidaus reikalų ministru.

P. Žeimys remia Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų tarybos sprendimą peržiūrėti koalicinę sutartį ir nepatikėti vidaus reikalų ministerijos ministro posto liberalcentristams.

„Po to, kai jie paėmė įkaitu visą Vyriausybę, po to, kai R. Palaitis priėmė naują FNTT vadovą, žinodamas, kad Vyriausybės vadovas ir dauguma jo kabineto tam nepritaria, negali būti kalbos apie posto skyrimą kitam liberalcentristui“, – įsitikinęs P. Žeimys.

 

Valstybininkai veikia prezidentę?

Politikas įsitikinęs, kad ministras R. Palaitis „stipriai“ pavėlavo įteikdamas premjerui atsistatydinimo pareiškimą.

„Jis elgėsi atidėliodamas sprendimą labai negarbingai. Gaila, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė, matyt, gindama savo pirminę nuomonę „jis (R. Palaitis, – aut.) čia ne prie ko“, irgi įpylė gerokai žibalo į ugnį, palikdama Seimui apsispręsti dėl vidaus reikalų ministro. Švelniai kalbant, tai tikrai nedavė daugiau pasitikėjimo Vyriausybe. Matyt, prezidentė pati nepajuto, kaip ją tam tikri valstybininkai įsuko į savo sūkurį, kuriame ji iki šiol sukasi“, – sako P. Žeimys.

Jį stebina, kad šalies vadovė nepareiškė savo nuomonės, paaiškėjus, kad naujasis FNTT vadovas K. Jucevičius yra pasirašęs raštą dėl savo, kaip naujo tarnybos vadovo, patikimumo.

„Gaila, kad prezidentei tai nėra svarbu. Apie valstybininkus, darančius įtaką prezidentei buvo rašyta ir kai kurioje Lietuvos žiniasklaidoje („Palangos tiltas“ perspausdino „Lietuvos žinių“ straipsnį „Susidorojimo su FNTT vadovais užkulisiai ir pasekmės. Valstybės užvaldymas: atsitraukti, persigrupuoti ir pulti“ kovo 16 dieną, – aut.) Man asmeniškai yra baisu, kai ministras nepaklūsta Vyriausybės pozicijai, jos vadovui. Vadinasi, mąstoma, kad kažkas aukščiau galbūt apgins. Argi ne taip atsitiko?“ – retoriškai klausia Seimo narys.

 

Visų gyventojų neapgaus

Nors kai kurie šalies politologai svarsto, kad liberalcentristams buvimas skandalo smaigalyje laikinai gali išeiti į naudą, P. Žeimys tuo abejoja: „Vadinasi, tie politologai mano, kad gali susidoroti, užsispirti ir nepaklusti ir visi puls už tave balsuoti? Man atrodo, kad didžiajai daliai Lietuvos žmonių sąžiningumas ir teisingumas yra svarbiausi dalykai. Galima apgauti liberalcentristų viešųjų ryšių triukais vieną kitą žmogų, bet ne visus šalies gyventojus. Deja, šiame skandale liberalcentristai „spjovė“ į teisingumą, kad visais įmanomais būdais išgelbėtų ministro kailį“.

Jis dėstė nuomonę, kad ministro sprendimas atleisti FNTT vadovus buvo visiškai nepagrįstas ir „ne be asmeninių išskaičiavimų“.

Seimo antikorupcinės komisijos R. Palaičio atleisto FNTT vadovo V. Gailiaus apklausų stenogramose yra užfiksuota, kad buvęs ministras yra „lapeliuose“ pabraukęs liberalcentristų valdomas įmones, kad jose nebūtų atliekamos FNTT patikros.

„Atleisti tarnybos vyrai dirbo tikrai gerai ir siekė ten, kur galbūt pats ministras nenorėjo“, – išsakė nuomonę P. Žeimys.

 

Bandys „išvartyti“ sau palankia vaga?

Anot jo, galbūt daliai rinkėjų patinka politikai, kurie dalyvauja rinkimuose su kankinio įvaizdžiu, bet P. Žeimys įsitikinęs, kad R. Palaičio politinei karjerai buvo suduotas „labai skaudus“ smūgis.

„Aš negalėčiau po tokios istorijos pakelti akių į žmones, rinkėjus. Matyt, R. Palaitis gali, kad dar, tikina svarstysiąs, ar eiti į Seimo rinkimus. Matyt, bus bandoma įvykius „išvartyti“ sau palankiai. Žinoma, pasitelkiant ir prezidentės vardą“, – svarsto konservatorius.

Jis prisipažįsta, kad bendra pažintis, užmegzta abiems dirbant Palangoje, Seime neišaugo į draugystę.

„Toli gražu nuo to. Ypač po pastarųjų savivaldybių rinkimų, kai formuojant valdančiąją koaliciją pirmu smuiku griežė konservatoriai“, – sako P. Žeimys.

Prieš Naujus metus jis, paprašęs R. Palaičio paramos Vyriausybėje kurhauzo finansavimui, išgirdo: „Aš tam netrukdysiu“.

Jūsų komentaras:

oi 2012-04-07 13:09 (IP: 78.57.160.133)
cha cha cha! vinių kalėjas!

remarka 2012-03-29 14:22 (IP: 79.142.123.245)
Pranai kaip buvai plepis taip ir likai juo.Aisku geriau jau miegok seime nei busi meras ir vel putosi bet nedirbsi.

petia 2012-03-28 22:31 (IP: 86.100.75.88)
o kokia nauda buvo Palangai is Palaicio? nei pieno, nei vilnu!

dalyvis 2012-03-28 18:13 (IP: 78.61.46.96)
Na kai paskaitai tokius seimo nario pasisakymus plaukai piestu stojas. Pasirodo lietuvoj teisingumą vykdo seimas,seimo nariai arba L.KERNAGIO antikorubcinė komisija. Tai pons ŽEIMY gal ir garliavos KOMISIJĄ seime įkurkit su L.KERNAGIU ir ivikdysit TEISINGUMĄ. Kam LIETUVAI teismai kai turim "konservus" ŽEIMY KUBILIŲ DEGUTIENĘ...

tadas 2012-03-28 16:42 (gggg / IP: 78.61.158.3)
Idomu kokia nauda Palangai is tokio seimo nario ? Keturis metus ramiai prasedejo ,rankele klusniai pakilnojo.

nina 2012-03-27 23:37 (IP: 78.61.104.50)
o ka konkreciai pats zeimys padare gero Palangai?

Maksas 2012-03-27 15:07 ([email protected] / IP: 82.135.141.100)
Klausimas?Ar Palangos miestui nuo to geriau?

Taip pat skaitykite

Šiandien, sekmadienį, gegužės 10 d., meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje Facebook paskyroje visiems davė atsakymą dėl jo dalyvavimo Seimo rinkimuose: "Mano atsakymas kurorto gyventojams toks: aš lieku namie, Palangoje." "Palangos tiltas" skelbia visą Š. Vaitkaus įrašą.


Po to, kai Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto meras ir Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininkas naujų metų pradžioje neprieštaravo, kad jo kandidatūra vėl būtų keliama naujai dvejų metų partijos skyriaus pirmininko kadencijai, jo artimiausi politiniai bendražygiai neabejoja, kad Š. Vaitkus Seimo rinkimuose rudenį...


Palangiškiai kviečiami dalyvauti seniūnaičių rinkimuose

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 30 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus, spalio 3-10 dienomis, Palangos miesto savivaldybės gyventojai rinks seniūnaičius 2019-2023 metų kadencijos laikotarpiui. Kandidatų į seniūnaičius registracija jau baigta, o naujieji Kunigiškių, Nemirsetos, Palangos, Vilimiškės, Virbališkės – Medvalakio, Būtingės, Monciškių ir Šventosios seniūnaitijų seniūnaičiai paaiškės spalio...


Praėjusį ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), rinkimų šalyje prievaizdė, išbraukė Palangos visuomeninį rinkimų komitetą „Palangiškiai“ iš rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą. Sąrašo neregistravimo rinkimams priežastis – nepakankamas jame likusių narių skaičius. Dėl nuslėpto teistumo iš jo išbraukus Mindaugą...


Po dau­giau kaip de­šimt me­tų tru­ku­sių dis­ku­si­jų dėl tie­sio­gi­nių me­rų rin­ki­mų Sei­mas praėjusį ket­vir­ta­die­nį juos įtei­si­no .  Bet Palangos miesto politikai dar labiau būgštauja dėl naujovės ir sako „esą neapsisprendę“, ar juose dalyvautų.


Pergalę dėl Seimo nario mandato Pajūrio rinkimų apygardoje paskutinę akimirką sugriebęs Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas Pranas Žeimys Darbo partijos kandidatę Genoveitą Krasauskienę aplenkė vos 45 balsais. P. Žeimys surinko 50,18 proc. balsų, G. Krasauskienė – 49,82 proc., bet „darbietė“ pasinaudojo įstatymo numatyta galimybe ir...


Žurnalistas, politikos apžvalgininkas Tomas Viluckas dalyvaus rudenį vyksiančiuose parlamento rinkimuose. Užsiregistravęs savarankišku politinės kampanijos dalyviu vienmandatėje Pajūrio rinkimų apygardoje T. Viluckas ketina kautis su ten pat kandidatuojančiu buvusiu Vidaus reikalų ministru, Liberalų ir centro sąjungos (LICS) atsakinguoju sekretoriumi Raimundu Palaičiu.


Dar prieš kelis mėnesius tvirtinęs, kad nedalyvaus Seimo rinkimuose, parlamentaras Pranas Žeimys prisipažįsta, kad pakeitė sprendimą. „Leisti dalyvauti rinkimuose per FNTT skandalą liūdnai pagarsėjusiam Raimundui Palaičiui, o pačiam pasitraukti į šalį vardan ramesnio gyvenimo, reikštų, kad pritariu žmogui, kuris „spjovė“ į valstybę ir kurio veiksmai...


Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!   Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų „Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai...


Seimo narys Pranas Žeimys: būtina kalbėtis

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 17 | Rubrika: Miestas

Kaip „Palangos tiltui“ telefonu apibūdino Vilniuje įvykusią protesto akciją Seimo narys, valdančiajai daugumai astovaujantis Pranas Žeimys, mitingo, kurį organizavo šalies profsąjungos, pradžia buvo tvarkinga ir pakankamai taiki.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas