Einu, kur ėjusi – apie šunio „keksą“ paplūdimyje, Paryžių ir nugalėtą baimės barjerą

Palangos tiltas, 2023-03-09
Peržiūrėta
1547
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Einu, kur ėjusi – apie šunio „keksą“ paplūdimyje, Paryžių ir nugalėtą baimės barjerą

Saulėta diena prie jūros. Pajūriu vaikšto vienas kitas žmogus. Einu ir aš. Priešais mane – jauna pora su savo augintiniu. Ant vyro striukės ryškiomis raidėmis puikuojasi užrašas „Paris“. 

Rodos nieko ypatingo tame nėra . Žmonės vaikšto, vilki firminiais drabužiais, mėgaujasi gamtos duota nuostabia diena prie jūros. 

 Vienu metu jų šuo, atsilikęs nuo savo šeimininkų, palieka nedidelį gabalėlį š... ant balto smėlio. Atsisukęs vyras į šunį konstatuoja faktą, ir, lyg nieko nebūtų įvykę, keliauja toliau. 

Einu iš paskos ir galvoju: ar verta man kištis dėl netinkamo jaunos poros elgesio. Galvojau tiek, kiek susilygindama su jaunuoliais, ištariau:

Jūsų šuo kažką ten (rodau ranka) paliko.

Jaunas vyras įkandin mano žodžių ištarė:

Ai, ten nedaug.

Aš:

Ar maišelio neturite (žvilgt, ant moters rankos kabo celofaninis maišelis), ar gyvenate tokiu principu: kur š..., ten ir palieka? Kažin, ar Paryžiuje jūs taip pat pasielgtumėte?

Jauna moteris:

Kažin, ar ten dar esate buvusi?Buvusi, ir ne tik ...

–    Eikite ten, kur ėjusi,– pavaro ji mane.

Dar bandau jauną damą sugėdinti lietuvišku mentalitetu, o nueidama  širdyje save pagiriu: šaunuolė, išdrįsai pasakyti tai, ką norėjai pasakyti.

Ir aš einu. Tai – mano kelias: be veidmainystės, be noro pasipuikuoti, be sąžinės graužaties, juk  galėjau kitaip. Ne, kitaip negalėjau, nes su metais pradedi klausytis tik savo širdies balso, nugalėjusi baimės (ką žmonės pasakys) barjerą, tampi atviru ne tik sau, bet ir aplinkai, kurioje tau duota gyventi. Kitaip tariant, pradedi kvėpuoti abiem plaučiais.

Lietuvoje pasibaigė merų rinkimai Savivaldybėse. Palangiškiai išsirinko tą patį merą – Šarūną Vaitkų su puikia jo komanda. Jie atstovaus Palangą, bei visą pajūrio regioną dar ketvertą metų. Linkėčiau visai darbo grupei sėkmės ir įsiklausymo į kiekvieną žmogų (jo bėdas ir rūpesčius), o visiems Palangos gyventojams – drąsos sakyti tai, ką norite pasakyti, nes tik bendravime, nuomonių skirtumuose, adekvačioje kritikoje  gimsta tiesa. Ji – tarsi pavasario sėkla,– iškelia želmenį kartu su žemėta kepure į dangų turėdama tikslą –  užaugti  ir džiuginti žmogų.

Irena Valužė 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulėta diena prie jūros. Pajūriu vaikšto vienas kitas žmogus. Einu ir aš. Priešais mane – jauna pora su savo augintiniu. 


Sustiprėjus vėjams jūra į Baltijos pakrantę tam tikruose ruožuose išmeta daug dumblių.


Pirmadienį, rugsėjo 13 d., Palangoje, paplūdimyje, rastas moters lavonas.


Palangos paplūdimyje staiga mirė jėgos aitvaru sportavęs vyras

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2020 11 20 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities VPK duomenimis, ketvirtadienio, lapkričio 19 d., popietę, apie 14 val. 53 min., paplūdimyje, jėgos aitvaru sportavęs vyras, pirminiais duomenimis pasijuto blogai ir susmuko. Netrukus medikai konstatavo 1970 m. gimusio vyro biologinę mirtį. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti, pranešė lrytas.lt


Policija informavo, kad pirmadienį, rugpjūčio 10 d., apie 17.33 val., Palangos paplūdimyje, ties Nemirseta, rastas, galimai, nuskendusio, 1993 m. gimusio vyro kūnas. Pirminiais duomenimis, mirusiojo kūnas be smurto požymių


Liepos 9 dieną, apie 08.30 val. Palangoje, Kretingos g. ir Sodų g. sankryžoje įvyko nelaimė.1992 m. gimusi automobilio „Toyota Avensis“ vairuotoja, išvažiuodama iš žiedinės sankryžos nepastebėjo 1975 m. gimusios, pėsčiųjų perėja ėjusios moters ir ją partrenkė. Nukentėjusi pėsčioji gydoma ligoninėje.


Vakar apie pirmą valandą popiet paplūdimyje prie „Mojo Lounge“, maždaug apie puskilometrį nuo  Palangos gelbėjimo stoties, besikaitinę poilsiautojai tapo reto gamtos reiškinio liudytojais: iš kopų atslinkęs maždaug 7-8 metrų aukščio smėlio sūkurys pakėlė maždaug į dviejų metrų aukštį du  batutus ir sužalojo žmones. Spėjama, kad apie 10 metų...


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Palangos paplūdimyje negalime vedžioti gyvūnų, rūkyti, su dviračiu važiuoti ant tilto, maudytis kabant maudynes draudžiančiai vėliavai. Bet ar draudimų laikosi palangiškiai ir ypač kurorto svečiai? Regis, dauguma apie juos net negirdėję, o draudžiančių ženklų – nepastebi.


Be baimės susilaužyti nosį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 26 | Rubrika: Kultūra

Moksleiviams suteikiamos visos galimybės rasti sau tinkamą veiklą, kurioje galėtų atskleisti tikrąjį save. Tarp pasirenkamų sporto šakų ypač vaikinų yra mėgstamas boksas. Entuziastingo bokso klubo „Gintarinis ringas“ prezidento ir trenerio Sauliaus Simės teigimu, norinčių lankyti bokso treniruotes yra daug, tačiau ne visi ištveria krūvį, o kiti tiesiog per mažai savim pasitiki. Tačiau tai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas