Europos Parlamentas ratifikavo Stambulo konvenciją

Palangos tiltas, 2023-05-10
Peržiūrėta
1011
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiadienį europarlamentarai pritarė tam, kad ES prisijungtų prie Stambulo konvencijos, skirtos smurto prieš moteris prevencijai, siekdami užbaigti konvencijos ratifikavimo ES procesą.

2011 m. Stambule priimta Europos Tarybos konvencija nustato tarptautinius kovos su smurtu prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos standartus. Praėjus šešeriems metams po to, kai ES pasirašė Stambulo konvenciją (2017 m.), ji nebuvo ratifikuota, nes kai kurios valstybės ES Taryboje atsisakė tai padaryti. 2021 m. spalį ES Teisingumo Teismas pateikė nuomonę, kad konvencijos sudarymui ES vardu nebūtinas visų ES valstybių pritarimas, nes dėl to sprendžiama kvalifikuota balsų dauguma. Be to, atkreiptas dėmesys, kad ES prisijungimas apima tokias sritis kaip prieglobstis, teisminis bendradarbiavimas baudžiamosiose bylose ir ES institucijų bei viešojo administravimo įsipareigojimai.

Šių metų vasarį Europos Parlamentui (EP) paraginus įsiklausyti į teismo nuomonę, ES Taryba galiausiai sutarė užbaigti konvencijos ratifikavimą ir perdavė ratifikavimo dokumentus EP.

Atsižvelgdami į tai, EP nariai pritarė ES prisijungimui prie Stambulo konvencijos kiek tai susiję su prieglobsčiu ir teisminiu bendradarbiavimu baudžiamosiose bylose (464 balsai už, 81 prieš, 45 susilaikius) bei su ES institucijų ir viešojo administravimo įsipareigojimais (472 balsai už, 62 prieš, 73 susilaikius).

ES prisijungimas prie Stambulo konvencijos nereiškia, kad visos ES valstybės narės ratifikavo konvenciją – jos vis dar turėtų tai padaryti nacionaline tvarka. Europarlamentarai yra paraginę šešias konvencijos dar neratifikavusias ES valstybes – Bulgariją, Čekiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą ir Slovakiją – nedelsiant tai padaryti.

EP pranešėjas Łukasz Kohut (Socialistai ir demokratai, Lenkija) pažymėjo: „Smurtas lyties pagrindu yra didžiausia kasdieninė neišspręsta problema Europoje. Kas trečia moteris ES arba 62 mln. moterų yra patyrusios fizinį ir/ar seksualinį smurtą. Gana! Stambulo konvencija yra veiksmingiausia priemonė kovai su smurtu lyties pagrindu, nes ji nustato konkrečius įsipareigojimus. Konvencijos ratifikavimas padės Europoje apsaugoti moteris ir mergaites.“

EP pranešėja Arba Kokalari (Europos liaudies partija, Švedija) pridūrė: „Džiaugiuosi, kad ES galiausiai imasi būtinų veiksmų moterų saugumui ir teisėms užtikrinti. Po dešimtmetį trukusio Europos Parlamento raginimo ES ratifikavo Stambulo konvenciją ir užtikrino aukštus prevencijos ir kovos su smurtu lyties pagrindu standartus.“

Dovaidas Pabiržis

EP ryšių su žiniasklaida administratorius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Elektros instaliacijos“, viena iš trijų seniausių Palangos miesto įmonių, per 32 veiklos metų matė ir šilto, ir šalto – net restruktūrizaciją, bet išgyveno ir sėkmingai tęsia savo veiklą – įrengia elektros instaliacijas. „Mūsų įmonė – nedidelė, dirba penki elektros montuotojai, biure – trys žmonės. Bet man tai –  privalumas, o dažnai ir klientui tai geriau. Prasčiau atliktas darbas...


Trečiadienį europarlamentarai pritarė tam, kad ES prisijungtų prie Stambulo konvencijos, skirtos smurto prieš moteris prevencijai, siekdami užbaigti konvencijos ratifikavimo ES procesą.


Baltarusijos opozicijos informacinis kanalas skelbia, jog Lietuvoje atostogauja baltarusiškos bendrovės „Synesis“ vadovas Jurijus Serbenkovas. 


Ką veikti karantino metu, kai ant tavo populiaraus mieste baro laikinai dėl suvaržymų kabo spyna? Imtis naujo verslo! Vietoje nenustygstanti „Resort Pub“ direktorė Sandra Kakhiani ir jos gyvenimo draugas Ernestas per karantiną atidarė švaros įmonę – „Palangos Švara.“ 


Pašnekesiai apie Stambulo konvenciją (toliau - Konvencija) ne tik kad suskaldė visuomenę, bet ir atskleidė kiek dar mūsų žmonėse yra susikaupę pykčio, neapykantos, priešiškumo. Teiginį „Pašnekesiai“ pavartojau neatsitiktinai, kadangi vietoj garbingų viešų diskusijų, daugiausiai girdisi oponentų žeminimas, isteriški užgauliojimai...


Šiandien, vasario 10-ąją, Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo LRT radijo laidoje "Ryto garsai", kurioje diskutavo apie draudimą pliažuose prekiauti nestipriais alkoholiniais gėrimais.


Jau ne kartą žmonės pastebėjo, jog Kastyčio gatvė palijus lietui tarsi ima plaukti – abiejuose gatvės pusėse susidaro didžiulės balos. Palangiškiai jau net ėmė juokauti, jog betrūksta gatvę įžuvinti. Kai pastaruoju metu lietaus buvo pakankamai, tai ir gatvės trūkumas netruko pasimatyti. Šiuo metu vandens gatvėje nebėra, bet ar ilgam.


Kasmet Palangos pradinėje mokykloje lapkričio 16-ąją minime Tarptautinę tolerancijos dieną. Tolerancija apibūdinama kaip pakantumas kitiems bei supratimas, jog kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų. Kartu tai ir pripažinimas, jog jis turi teisę būti kitoks. Tolerancijos ugdymas mokykloje ypatingai svarbus. Jis skiepija vaikams žmogiškąsias vertybes ir padeda priimti teisingus sprendimus....


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas, buvęs savotiška...


Ne per seniausiai kurorte „išdygo“ daugiau naujų parkomatų, taip siekiant papildyti miesto biudžetą. „Akis ėmė badyti“ ir į Vanagupės gatvę įvažiavus, ties Vytauto g. 155 numeriu pažymėtu daugiabučiu pastatytas parkomatas. Tiesa, vos jį pastačius, žmonės matyt jo tikrumu nepatikėjo, nes automobiliai keletą dienų stovėjo kaip stovėję, be jokių kvitukų ant langų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius