Europos Parlamentas ratifikavo Stambulo konvenciją

Palangos tiltas, 2023-05-10
Peržiūrėta
1534
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiadienį europarlamentarai pritarė tam, kad ES prisijungtų prie Stambulo konvencijos, skirtos smurto prieš moteris prevencijai, siekdami užbaigti konvencijos ratifikavimo ES procesą.

2011 m. Stambule priimta Europos Tarybos konvencija nustato tarptautinius kovos su smurtu prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos standartus. Praėjus šešeriems metams po to, kai ES pasirašė Stambulo konvenciją (2017 m.), ji nebuvo ratifikuota, nes kai kurios valstybės ES Taryboje atsisakė tai padaryti. 2021 m. spalį ES Teisingumo Teismas pateikė nuomonę, kad konvencijos sudarymui ES vardu nebūtinas visų ES valstybių pritarimas, nes dėl to sprendžiama kvalifikuota balsų dauguma. Be to, atkreiptas dėmesys, kad ES prisijungimas apima tokias sritis kaip prieglobstis, teisminis bendradarbiavimas baudžiamosiose bylose ir ES institucijų bei viešojo administravimo įsipareigojimai.

Šių metų vasarį Europos Parlamentui (EP) paraginus įsiklausyti į teismo nuomonę, ES Taryba galiausiai sutarė užbaigti konvencijos ratifikavimą ir perdavė ratifikavimo dokumentus EP.

Atsižvelgdami į tai, EP nariai pritarė ES prisijungimui prie Stambulo konvencijos kiek tai susiję su prieglobsčiu ir teisminiu bendradarbiavimu baudžiamosiose bylose (464 balsai už, 81 prieš, 45 susilaikius) bei su ES institucijų ir viešojo administravimo įsipareigojimais (472 balsai už, 62 prieš, 73 susilaikius).

ES prisijungimas prie Stambulo konvencijos nereiškia, kad visos ES valstybės narės ratifikavo konvenciją – jos vis dar turėtų tai padaryti nacionaline tvarka. Europarlamentarai yra paraginę šešias konvencijos dar neratifikavusias ES valstybes – Bulgariją, Čekiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą ir Slovakiją – nedelsiant tai padaryti.

EP pranešėjas Łukasz Kohut (Socialistai ir demokratai, Lenkija) pažymėjo: „Smurtas lyties pagrindu yra didžiausia kasdieninė neišspręsta problema Europoje. Kas trečia moteris ES arba 62 mln. moterų yra patyrusios fizinį ir/ar seksualinį smurtą. Gana! Stambulo konvencija yra veiksmingiausia priemonė kovai su smurtu lyties pagrindu, nes ji nustato konkrečius įsipareigojimus. Konvencijos ratifikavimas padės Europoje apsaugoti moteris ir mergaites.“

EP pranešėja Arba Kokalari (Europos liaudies partija, Švedija) pridūrė: „Džiaugiuosi, kad ES galiausiai imasi būtinų veiksmų moterų saugumui ir teisėms užtikrinti. Po dešimtmetį trukusio Europos Parlamento raginimo ES ratifikavo Stambulo konvenciją ir užtikrino aukštus prevencijos ir kovos su smurtu lyties pagrindu standartus.“

Dovaidas Pabiržis

EP ryšių su žiniasklaida administratorius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gyventojai, besinaudojantys bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ paslaugomis, jau netrukus bus pakviesti prisijungti prie ekologiškesnio ir patogesnio sąskaitų apmokėjimo būdo – nuo liepos 1 d. atsisakoma popierinių sąskaitų bei pereinama prie elektroninių.


Trečiadienį europarlamentarai pritarė tam, kad ES prisijungtų prie Stambulo konvencijos, skirtos smurto prieš moteris prevencijai, siekdami užbaigti konvencijos ratifikavimo ES procesą.


Ukrainiečius priėmusiems gyventojams ir verslui kompensacijos bus mokamos ilgiau – pusę metų vietoje trijų mėnesių.


Ar žinai?...Palangos šimtmečio vėliavos dizainą sukūrė UAB „Stenda“, Palangos miesto vėliavos – Gražina Oškinytė-Eimanavičienė.


Pašnekesiai apie Stambulo konvenciją (toliau - Konvencija) ne tik kad suskaldė visuomenę, bet ir atskleidė kiek dar mūsų žmonėse yra susikaupę pykčio, neapykantos, priešiškumo. Teiginį „Pašnekesiai“ pavartojau neatsitiktinai, kadangi vietoj garbingų viešų diskusijų, daugiausiai girdisi oponentų žeminimas, isteriški užgauliojimai...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla startavo su nauju, tėvelių iniciatyva užgimusiu, karjeros ugdymo pamokų ciklu. Pamokos kitaip leido jauniesiems palangiškiams patirti mokymosi džiaugsmą netgi už savo ugdymo įstaigos ribų. Spalio 17 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai, lydimi Rimos Kontrimaitės, pradinio ugdymo mokytojos metodininkės, lankėsi...


Greitai Palangoje anglų kalbos prireiks labiau nei rusų  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 06 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Prieš savaitę sulaukėme Joninių – astronominės vasaros sezono pradžios, o tikrosios vasaros kaip nėr, taip nėr.


Šventosios seniūno rinkimai pakvipo pigia režisūra

Linas JEGELEVIČIUS, 2015 05 25 | Rubrika: Miestas

Norą tapti Šventosios seniūnu pareiškė apie 20 kandidatų, bet miestelis šurmuliuoja, kad būsimasis seniūnas, tiksliau seniūnė, jau seniai šildosi gūžtą senokai tuščiame seniūno kabinete. Vos pusę metų Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialiste dirbanti Veronika Skeberdytė, viena iš kandidačių į pareigas, vis dažniau...


Miesto finansai D. Paluckui - tamsus miškas  8

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 06 06 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vasaros metu paprastai aprimstantį Palangos politinį gyvenimą sudrebino socialdemokratų partijai miesto taryboje atstovaujančio Dano Palucko išpuolis prieš miesto valdžią ir vakar tarybos posėdyje perskaitytas Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos atsakas.


Rinkliavos Šventosios uoste atbaidys žvejus?

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 03 23 | Rubrika: Miestas

Šventosios uoste išplaukus ledams prasidės darbai, kad pirmieji laivai čia galėtų švartuoti birželį. O  iki to laiko norima turėti patvirtinus rinkliavų dydžius, tačiau siūlomi įkainiai jau atbaidė žvejų norą švartuotis būsimame uostelyje. „Mes siūlome, jog iki šešių metrų laivams reikėtų mokėti 25 litus, t.y. 300  litų per mėnesį, 6-10 metrų laivui para kainuotų 35 litus, tai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius