Klebonas Kęstutis Balčiūnas – apie kalėdaičius iš Lenkijos, dviem trečdaliais sumenkusias aukas ir kitokias Kalėdas

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-15
Peržiūrėta
178
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klebonas Kęstutis Balčiūnas – apie kalėdaičius iš Lenkijos, dviem trečdaliais sumenkusias aukas ir kitokias Kalėdas

Trečius sielovados metus Palangoje įpusėjantis klebonas Kęstutis Balčiūnas atgal nesižvalgo, tačiau karantinas Bažnyčiai, Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijai ir sielovadininkams yra didelis iššūkis. Ar neatsitiks taip, kad žmonės, vis labiau įprantantys prie paslaugų nuotoliniu būdu, užmirš takelius į bažnyčią, kai pasaulis įveiks koronavirusą? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su klebonu K. Balčiūnu apie kitokias šių metų Kalėdas.
–Kaip vyksta religinių paslaugų teikimas karantino laikotarpiu? Ar vyksta mišios, parapijos, „Carito“ renginiai parapijos patalpose?
–Šiuo metu pamaldos, sakramentų teikimas vyksta ta tvarka, kurią nustatė Lietuvos Vyskupų konferencija. Laikomasi visų saugumo reikalavimų – pamaldų dalyviai dėvi kaukes ir laikosi būtino socialinio atstumo.
Be to, raginame tuos, kurie nori atlikti kalėdinę išpažintį, tai padaryti kiek įmanoma anksčiau, nesibūriuoti eilėse prie klausyklų, todėl išpažinčių laiką paankstinome ir kunigai klausyklose laukia tikinčiųjų kasdien nuo 17 val., t. y. valandą prieš vakarines Mišias.
Parapijos „Carito“ veikla šiuo metu yra apsunkinta, kaip ir visų socialinės veiklos organizacijų, bet stengiamasis kiek įmanoma padėti stokojantiems, o išgalintys gali prisidėti įsigydami „Carito“ žvakutes ar aukodami maisto produktus į Gerumo krepšį.
–Lietuvos statistikos departamentas skelbia apie rekordinius mirčių (ne tik susijusių su „kovidu“) skaičius šį rudenį. Ar pastebėjote, kad buvo daugiau į Anapilį palydima žmonių ir Palangoje šį rudenį? Ar pastebėjote, kad laidotuvių procesijos karantino metu tapo mažesnės?
–Didesnio mirusiųjų kiekio neteko pastebėti. Jų skaičius panašus kaip ir kasmet. Žmonių, dalyvaujančių laidotuvėse, yra mažiau, žmonės jaučia atsakomybę ir saugo vieni kitus nesibūriuodami.
–Ar parapija svarsto mišias laikyti ir teikti sakramentus nuotoliniu būdu? Ar tam reikia Vyskupijos leidimo?
–Kaip jau minėjau, sakramentai teikiami tokia tvarka, kokią nustato Lietuvos vyskupai. Savo ruožtu parapija kiekvieną sekmadienį savo Facebook paskyroje transliuoja šv. Mišias tiems, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali jose dalyvauti. Taip pat noriu pastebėti, kad sakramentai visada, išskyrus itin retus atvejus, yra teikiami tik gyvai.
–Kiek sumažėjo aukos parapijai karantino metu?
–Aukų tikrai sumažėjo, apytiksliai – dviem trečdaliais.
–Kokių saugumo dėl koronaviruso priemonių laikosi ir kokias jas įgyvendinate, palydėdamas mirusiuosius į kapus? Krikštindamas kūdikius? Lankydamas ligonius?
–Aš laikausi visų valstybės ir Lietuvos vyskupų nustatytų saugumo reikalavimų – dėviu kaukę, dezinfekuoju rankas. Nuo karantino pradžios bažnyčioje vaikai nekrikštijami, neteikiamos santuokos, o ligonius tenka lankyti laikantis saugumo reikalavimų.
–Kokių vidinių priemonių ėmėsi parapija taupydama savo lėšas?
–Pirmiausia sustabdėme parapijos namų renovacijos darbus, nes pristigome lėšų toliau įgyvendinti numatytus planus. Lauksime geresnių laikų.
–Netrukus Kalėdos. Ar, klebone, jūs kalėdojate šiuo metu?
–Deja, šiemet įprastinio kalėdojimo nėra. Norintys palikti kalėdinę auką gali tai padaryti užsukę į bažnyčią pas budintį kunigą arba pervesti į parapijos banko sąskaitą. Dėkojame visiems, kurie šiuo sunkiu metu pasidalina savo gerumu.
–Kur ir kada galima įsigyti kalėdaičių? Ar jie yra saugiai pagaminti ir pateikiami – ar yra įvynioti į celofaną?
–Kaip ir kiek kiekvienais metais kviečiame nepamiršti gražių kalėdinių tradicijų. Šiemet, susiklosčius ypatingai pandeminei situacijai ir siekiant išvengti nereikalingų susibūrimų kalėdaičių (vadinamųjų plotkelių), kuriais dalinsimės prie Kūčių stalo, įsigijimas jau yra prasidėjęs. Norintys įsigyti kalėdaičius, gali tai padaryti kasdien zakristijoje nuo 10 val. arba bažnyčios gale po Mišių. Kalėdaičius atsivežėme iš Lenkijos, jie yra supakuoti po du į voką. Visuomet prašome laikytis saugaus atstumo ir saugoti vieniems kitus. Kad ir kokia būtų situacija, niekas negali sutrukdyti Kalėdų šventės laukimo džiaugsmo. Jo visiems kuo nuoširdžiausiai ir linkiu.

–Parapijai šis metas neabejotinai yra sunkus ir finansine prasme. Kokia yra parapijos banko sąskaita piniginei aukai atlikti?
–Jei jūsų širdyje yra paraginimas skirti kalėdinę auką, būsime labai dėkingi jei ją pervesite į parapijos sąskaitą:
Palangos Švč. M. Marijos ėmimo į dangų parapija,
Sąskaitos nr.: SWEDBANK –
LT057300010002352410
Viešpats teatlygina už jūsų dosnumą ir gerumą!

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečius sielovados metus Palangoje įpusėjantis klebonas Kęstutis Balčiūnas atgal nesižvalgo, tačiau karantinas Bažnyčiai, Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijai ir sielovadininkams yra didelis iššūkis. Ar neatsitiks taip, kad žmonės, vis labiau įprantantys prie paslaugų nuotoliniu būdu, užmirš takelius į bažnyčią, kai pasaulis įveiks...


Trečius sielovados metus Palangoje įpusėjantis klebonas Kęstutis Balčiūnas atgal nesižvalgo, tačiau karantinas Bažnyčiai, Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijai ir sielovadininkams yra didelis iššūkis. Ar neatsitiks taip, kad žmonės, vis labiau įprantantys prie paslaugų nuotoliniu būdu, užmirš takelius į bažnyčią, kai pasaulis įveiks...


Artėjančiam NKL sezonui besiruošianti „Palangos Kuršių“ ekipa tęsia komplektacijos darbus ir pasipildė dar dviem naujokais.  


Garsus Lietuvos boksininkas, olimpietis, 2014 metų „Lietuvos balso“ finalininkas Daugirdas Šemiotas neseniai su draugais grįžo iš Šiaurės Italijos, paties koronaviruso epicentro ir kartu su dviem savo kelionės draugais save dviem savaitėms užsidarė karantinui Palangoje.


Daugelio palangiškių simpatijas Dievo skleidžiama meile užkariavęs Marius Venskus palieka Palangą. Telšių vyskupijos vyskupo Kęstučio Kėvalo sprendimu Palangos parapijos klebonasatleidžiamas iš pareigų ir skiriamas į Tauragę. „Su mielu noru priimu tokį vyskupo sprendimą. Jis man paskambino ir paklausė: „Ar gali eiti?“ Atsakiau, kad taip, nes...


Šių metų liepos 6 diena, Mindauginės, daugeliui Šventosios parapijiečių nebuvo džiaugsmingos. Šią dieną iš Telšių vyskupijos atėjo žinia, kad visų mylimas klebonas Vidmantas Gricius bus perkeliamas į Veiviržėnų parapiją Klaipėdos rajone. Dėl to daugelis liūdi, pyksta ir net paburnoja ant Telšių vyskupijos hierarchų dėl tokio sprendimo, bet pats...


Jaunas, žavus, protingas, sportiškas, geidžiamas, charizmatiškas ir ne pagal metus išmintingas. Tokį paties Dievo duotą žmogiškų apdovanojimų rinkinį turi Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios klebonas ir kunigas Marius Venskus. Marių – dauguma žmonių jį vadina taip paprastai – Palangoje žino visi ir jį gerbia net...


Praėjęs sekmadienis buvo ypatingas ne tik krepšinio aistruoliams, bet ir palangiškiams – dėl Europos vyrų krepšinio čempiono vardo grūmėsi ir Lietuvos rinktinės vienas iš ramsčių – palangiškis Renaldas Seibutis. Užgniaužę kvapą tautiečiai nerinko žodžių gėrėdamiesi savo didvyriais. Į parapiją stebėti finalo kvietęs kurorto klebonas Marius...


Šią savaitę Palangos bažnyčios duris atvėrė ir palangiškiams prisistatė naujasis miesto klebonas Marius Venskus, pakeitęs septynerius metus ištarnavusį kleboną Algį Genutį. Naujais rūpesčiais, pažinimo akimirkomis kol kas gyvenantis tikėjimo keliu vesiantis naujasis vedlys pripažino buvęs sužavėtas palangiškių trykštančiu nuoširdumu, kurie ėmė vienas paskui kitą skubėti susipažinti su...


Palangos klebonas ruošiasi išlydėtuvėms

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 09 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu netrukus laukiančių pokyčių nuotaikomis gyvena Palangos klebonas, dekanas, bažnytinių kanonų teisės mokslų daktaras Algis Genutis, kuris po septynerių tarnystės metų Palangos parapijoje paskirtas tęsti misiją Šilalėje. Itin mylimas palangiškių, visuomet ištiesiantis pagalbos ranką jos paprašiusiam, aktyviai dalyvaujantis visuomeniniame gyvenime jis palieka gilų įspaudą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius