Gedulo ir vilties dieną tylos minute pagerbti tremtiniai

Palangos tiltas, 2022-06-14
Peržiūrėta
1745
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gedulo ir vilties dieną tylos minute pagerbti tremtiniai

Antradienį visoje šalyje minint 81-ąsias Gedulo ir vilties dienos metines, septintąjį kartą rengiama atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Prasmingas renginys prasidėjo šalyje paskelbus tylos minutę, prie kurios prisijungė visi norintieji. Kiek vėliau prasidėjęs tremtinių pavardžių skaitymas tęsis iki trečiadienio (birželio 15 d.) 12 val.

Kaip sako atminties akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ organizatoriai, susikaupimą ir atmintį simbolizuojanti tylos minutė ne tik sujungė visą šalį, tačiau prie šios prasmingos tradicijos prisidėjo ir viso pasaulio lietuviai. Iki pat rytojaus per visą parą truksiančią akciją bus siekiama įgarsinti daugiau nei 11 000 tremtinių bei politinių kalinių vardų ir likimų. 

Šiemet skaitymai taip pat įgyvendinami vaizdo skambučių pagalba susisiekiant su visais iš anksto užsiregistravusiais į skaitymus. Praėjusiais metais pirmąkart atsiradus galimybei prie akcijos prisijungti ir nuotoliniu būdu, ji pritraukė itin daug pasaulio lietuvių. Anot akcijos organizatorių, tai tapo tam tikru istorijos tiltu, kuris sujungė skirtingose šalyse gyvenančius mūsų tautiečius.

Pasak projekto vadovės Vanesos Ražinskytės, skausminga lietuvių istorija yra pažymėta tūkstančiais. Tūkstančiai nekaltų mūsų tautiečių nukentėjo nuo žiaurių sovietų represijų. „Galime kalbėti apie skaičius, tačiau svarbus yra kiekvienas likimas. Todėl „Ištark, išgirsk, išsaugok" yra apie likimus.

Labai svarbu nepamiršti, saugoti šią atmintį ir įprasminti ją, nes tik dėl mūsų, ją saugančių, atmintis yra gyva“, – sako V. Ražinskytė.

Sovietų Sąjungos represijos laikotarpis Lietuvos gyventojams buvo itin negailestingas – per 11 trėmimo metų iš Lietuvos ištremta daugiau nei 130 tūkst. žmonių, koncentracijos stovyklose įkalinta apie 150 tūkst. lietuvių, tačiau istoriją būtina saugoti, net jei ji ir skausminga.

Daugiau informacijos www.tylosminute.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį šeštadienį Raseinių rajone, Ariogaloje vyko tradicinis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame tarp keleto tūkstančių susirinkusiųjų dalyvavo ir Palangos filialo tremtiniai.


Antradienį visoje šalyje minint 81-ąsias Gedulo ir vilties dienos metines, septintąjį kartą rengiama atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.


Velykos yra džiaugsmo ir vilties šventė – džiaugsmo dėl tiesos pergalės, dėl Kristaus įkūnyto žmonijos prisikėlimo naujam, šviesesniam ir laimingesniam gyvenimui, ir vilties, kad tamsiosios  jėgos bus nugalėtos.


Šiais metais jau 31 kartą į Maironio apdainuotą Dubysos slėnį į savo didžiausią ir laukiamiausią šventę susirinko buvę politiniai kaliniai, tremtiniai, jų šeimų nariai.


Birželio 14-ą dieną - Gedulo ir vilties dieną - visa Lietuva prisimena tremtyje žuvusius lietuvius. Kviečiame visą sekmadienį, Jums patogiu metu, aplankyti Tremtinių kryžių Palangoje, pagerbti žuvusiuosius ir ištremtus lietuvius, ir uždegti žvakutę už juos.


Praėjusį savaitgalį Šilų-Girėnų miške Rietavo rajone buvo pagerbti žuvę partizanai ir pašventintas bunkeris, šiame minėjime dalyvavo ir Palangos atstovai – keletas Palangos 6-osios kuopos jūros šaulių ir tremtinių.


Prieškalėdinio susikaupimo jaukus advento laikotarpis kaskart kupinas vilties, netikėtų patirčių. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje įvyko gražus ir prasmingas renginys – naujos knygos sutiktuvės. Poetas Jonas Brazdžionis šiais metais išleido ketvirtąją poezijos knygą „Iš vilties verdenių“.


Paminėta Gedulo ir vilties diena

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį palangiškiai tremtiniai ir politiniai kaliniai minėjo Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną. Tądien jie nostalgiškai nusikėlė į sunkių išgyvenimų laikus ir nuoširdžiai pagerbė visus tai patyrusius.


Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. 1941 metų birželio 14-ąją enkavedistų pradėti masiniai lietuvių areštai bei trėmimai į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą, skaudžiai palietė ir daugelį palangiškių.


Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos nugalėtojai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 06 | Rubrika: Miestas

Paskutiniąją metų dieną Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos konkurso nugalėtojai. Pirmųjų vietų laimėtojai  apdovanoti Palangos miesto savivaldybės įsteigtomis dovanomis, kiti dalyvavusieji – padėkos raštais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius