Gėjams draugiško klubo Palangoje savininkas atsipirko 4 000 eurų bauda

Palangos tiltas, 2020-04-13
Peržiūrėta
1653
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Karštakošiškai tikrintojus pasitikusiam įstaigos vadovui belieka džiaugtis, kad prokuratūra ir teismas sutiko užbaigti jo atsakomybės procesą baudžiamuoju įsakymu, rašo Saulius Chadasevičius, portalo 15min. žurnalistas.

Tačiau netgi išvengęs apkaltinamojo nuosprendžio ir teistumo, verslininkas už nesuvaldytas emocijas sumokėjo brangiai: jam paskirta tūkstantinė bauda. Apskritai – ar vertėjo griebtis smurto: galbūt valstybės tarnautojai tik būtų atlikę savo pareigą ir jau netrukus palinkėję linksmos likusios nakties?

Šioje istorijoje bus minima viena populiariausių, o tuo pačiu ir prieštaringiausiai vertinamų Palangos pasilinksminimo vietų. Netikėtas konfliktas klubą sudrebino dar praėjusį atostogų sezoną, tačiau taškas dėl jo teisme padėtas tik dabar. Todėl Klaipėdos apskrities policija, nedetalizuodama pernykščių įvykių, nepraleido progos visuomenę prevenciškai informuoti: išpuoliai prieš savo pareigas einančius tarnautojus nėra toleruojami, o bausmės už tai, net ir išvengus teistumo, yra finansiškai išties skausmingos.

Tuo metu 15min smulkiau pasidomėjo šios istorijos peripetijomis: kodėl Palangos gėjų klubas praėjusią vasarą apskritai sulaukė Ekonominės policijos ir Mokesčių inspekcijos desanto, bei kokio teisinio atsako sulaukė tikrintos įstaigos šeimininkas, reido įkarštyje nesuvaldęs emocijų ir rankų. Šioje istorijoje bus minima viena populiariausių, o tuo pačiu ir prieštaringiausiai vertinamų Palangos pasilinksminimo vietų. Netikėtas konfliktas klubą sudrebino dar praėjusį atostogų sezoną, tačiau taškas dėl jo teisme padėtas tik dabar. Todėl Klaipėdos apskrities policija, nedetalizuodama pernykščių įvykių, nepraleido progos visuomenę prevenciškai informuoti: išpuoliai prieš savo pareigas einančius tarnautojus nėra toleruojami, o bausmės už tai, net ir išvengus teistumo, yra finansiškai išties skausmingos.

 2019 m. liepos 17 d., naktį iš antradienio į trečiadienį, Palangoje esančiame bare „Flamingo“ (buvęs „Laukinių vakarų salūnas“) apie 01.00 val. pasirodė neprašyti svečiai – Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimų valdybos du tyrėjai kartu su dviem Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento Operatyviosios kontrolės skyriaus specialistais, vykdę prevencinės priemonės planą. Tikrinamo klubo vadovas policininkę smaugė tol, kol jį atitraukė užpultos pareigūnės porininkas. Tuo metu klube šeimininkavęs Mykolas Kolyta (gim. 1985), nevykdydamas teisėtų vyriausiosios tyrėjos nurodymų atsitraukti ir netrukdyti atlikti jos pareigų, panaudodamas fizinį smurtą, pasipriešino, t. y. pargriovė ant sofos policininkę ir ranka paėmęs jai už kaklo, jį spaudė taip sukeldamas moteriai fizinį skausmą iki tol, kol jį atitraukė užpultosios porininkas. Vis dėlto M.Kolyta ir toliau elgėsi įžūliai, agresyviai: smaugtai pareigūnei siekiant savo mobiliojo ryšio telefonu užfiksuoti tolimesnę įvykio eigą, verslininkas savo ranka trenkė pareigūnei per dešinę ranką, taip iš jos rankų išmušdamas telefoną. O pareigūnei pasakius, kad tuoj atvyks policijos pareigūnų pastiprinimas, M.Kolyta agresyviai nusiteikęs artėdamas prie valstybės tarnautojos, pakeltu tonu ją išvadino necenzūriniais žodžiais bei pagrasino su ja susidoroti.

Kaip vėliau baudžiamosios bylos medžiagoje konstatuos ir prokuratūra, ir teismas – visais šiais veiksmais M.Kolyta tiek panaudodamas fizinį smurtą, tiek grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą, padarė nusikalstamą veiką: pasipriešino valstybės tarnautojams. Tarnybų akiratyje – nuolatos 15min primena, kad pagrindinėje populiariausio Lietuvos kurorto gatvėje – Jono Basanavičiaus, veikiantis buvęs „Laukinių vakarų salūnas“ nuolat buvo įvairių tarnybų akiratyje. Klubą valdantiems verslininkams bei administracijos atstovams ne sykį teko aiškintis tiek dėl plėtros, statybų reikalų, tiek dėl prekybos alkoholiu, tiek dėl triukšmo esant ramybės metui.

Klubas yra sulaukęs priekaištų ir dėl netvarkingos buhalterinės apskaitos, pavyzdžiui, neapskaitytų grynųjų pinigų. 2020-ųjų pradžioje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą, kuriame Palangos centre įsikūrusių trijų populiarių įstaigų vadovė įtariama apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie įmonės turtą pateikimu. FNTT tyrimas buvo susijęs su gerokai ankstesniais, dar 2018-ųjų sezoną fiksuotais įvykiais, kuomet Palangoje tris naktinius klubus valdančios įmonės direktorė 2018 metų vasarą savo darbuotojams mokėjo atlyginimus vokeliuose.

BNS žiniomis, tai – mažoji bendrija „Gaumena“, Palangoje minėtu metu valdžiusi naktinius klubus „Mojo Lounge“, „Budda bar“ ir „Laukinių vakarų salūnas“. Pagarsėjęs kaip veiklus žmogus Tuo metu būtent 2019-ųjų vasarą Palangoje pasklido kalbos, jog salūne lyg šeimininkas ėmė rodytis ne Mykolas Ilginis, kuris anksčiau viešoje erdvėje prisistatinėjo šio klubo ir įmonės „Gaumena“ atstovu, o kitas jo bendravardis – Mykolas Kolyta, pernai rašė diena.lt. Portalo žiniomis, M.Ilginį su kitu Mykolu, M.Kolyta, sieja sena pažintis. „Šių dviejų bendraamžių keliai siejasi nuo Vilniaus moksleivių ir studentų asociacijos įkūrimo laikų. Po triūso toje asociacijoje vaikinai tęsė bendrus žygius Vilniaus kolegijų studentų asociacijoje. <...> Trečia struktūra, kur energiją liejo abu Mykolai, buvo Vilniaus iniciatyvaus jaunimo asociacija. <...> Dar vėliau abu šie bičiuliai jau nėrė į Viešbučių ir nakvynės namų asociacijos „Helvecija“, Marketingo specialistų asociacijos „BMD Group“, Nepriklausomų prodiuserių asociacijos „Kokybės studija“ veiklą“, – yra pasakojusi diena.lt.

www.15min.lt

Jūsų komentaras:

Kaunietis 2020-04-14 09:03 (IP: 78.57.146.222)
Smaugė pareigūnę ir tokia maža bauda Baisu kas darosi Lietuvoje tokį iš kart į kamerą ten juo pasirūpintų

Taip pat skaitykite

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad šiemet keliams būtų skirta 543,2 mln. eurų. Be to, 2023 ir 2024 metais preliminariai numatyta skirti po 522 mln. eurų.


Trečiadienio vakarą Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami reidą, tikrino, kaip žvejai laikosi limituotos stintų žvejybos nuo Palangos tilto tinkliniais samčiais reikalavimų. Vienas asmuo žvejojo ne mėgėjų žvejybos įrankiu – didesniu nei leistina tinkliniu samčiu.


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Palangos bendruomenės pareigūnės, pasitelkusios policijos rėmėjus, savaitgalį ir savaitės viduryje vykdė prevencines priemones dviratininkų ir elektrinių paspirtukų vairuotojų eismo saugumui stiprinti.


Karštakošiškai tikrintojus pasitikusiam įstaigos vadovui belieka džiaugtis, kad prokuratūra ir teismas sutiko užbaigti jo atsakomybės procesą baudžiamuoju įsakymu, rašo Saulius Chadasevičius, portalo 15min. žurnalistas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs AB „Kauno būstai“ apeliacinį skundą, konstatavo, jog pareiškėjo skelbimai dėl parduodamų būstų Palangoje pagrįstai buvo pripažinti prieštaraujantys Reklamos įstatymo reikalavimams, o už padarytus pažeidimus 6 300 Eur bauda buvo paskirta teisėtai.


Šiuolaikinės technologijos – socialiniai tinklai, speciali internetinė programa viešbučiams Booking.com ir prie degalinės „BalticPetroleum“ įrengta speciali aikštelė ieškančiųjų būsto nuomos poreikiams tenkinti – gerokai „ištirpdė“ Palangos bobučių, siūlančių pakelėse kur apsigyventi, gretas. Tačiau dalis nepasidavė...


Į Valstybinės mokesčių inspekcijos akiratį pakliuvo neseniai pajūryje duris atvėręs SPA centras: paaiškėjo, kad darbuotojai ėjo į darbą nė nežinodami, kad yra atleisti ir neturi socialinio draudimo. Prie pat Palangos, Žibininkuose įsikūrusio SPA centro „Atostogų parke“ vadovei už tokį bandymą išvengti mokesčių paskirta solidi bauda. Aštuoni grožio ir...


Orai vis labiau ir labiau šiltėja, prasidėjo švaros ir tvarkymosi metas. Kaip ir kasmet, deginamos senos šakos, žolė, šiukšlės. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per tris šių metų mėnesius šalyje jau kilo 885 žolės gaisrai, vien kovo mėnesį ugniagesiai užgesino 816 tokių gaisrų. Jų metu sudegė per 1 300 ha...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius