Gelbėtojai – absurdiškoje situacijoje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-16
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Šį sezoną Palangos gelbėtojai jau turėtų įsikurti rekonstruotoje Gelbėjimo stotyje, kurios atnaujinimo darbai prasidėjo 2008 metų rudenį. Rekonstrukcija kainavo apie 3 mln. litų. Šiuo metu statybininkai skubina užbaigti patalpų vidaus apdailos darbus, tačiau nepanašu, kad gelbėtojai galėtų juose įsikurti.

 

Statybininkų pasiteiravus, kada realiai Gelbėjimo stotis bus užbaigta, prisistatyti nepanoręs darbų vadovas nukirto, kad to reiktų klausti miesto Savivaldybės, o ne jo. Priminus, kad konkursą laimėjo UAB „Adakris“, o ne miesto Savivaldybė, statybininkas suskubo pasišalinti.

Vandens motociklų klubo prezidentas Jonas Pirožnikas „Palangos tiltui“ sakė, kad padėtis absurdiška. „Susigriebė milijonus, tačiau įsipareigojimų neįvykdė. Mes neturime kur prisiglausti, juolab, kur saugoti keturračius bei vandens motociklus. Nors statybininkai pažadėjo, kad sudarys sąlygas, tačiau kol kas esame paplūdimyje. Jau įvyko atranka norinčiųjų dirbti gelbėtojais, tačiau patalpų nėra. Statybininkai pagal sutartį darbus turėjo užbaigti gegužės 15 dieną. Manau, kad miesto Savivaldybė jau turėtų pradėti skaičiuoti delspinigius,“ – piktinosi  gelbėtojų vadas. J.Pirožniko teigimu, pirmadienį eisiąs pas miesto merą, nes tai esąs skandalas, jei nesudarytos gelbėtojams sąlygos dirbti.

J. Pirožnikas sakė, jog vienintelė paguoda tai, kad jūroje vanduo dar šaltas. Kol kas bus važinėjama keturračiu po paplūdimius ir stebima situacija.

Didžioji dauguma skubėsiančių į pagalbą skęstantiems bus Lietuvos kūno kultūros akademijos studentai. Kaip ir kiekvieną sezoną, Palangoje ir Šventojoje budės 38 gelbėtojai. Po įvykusios atrankos, Palangos paplūdimiuose trūksta dar dešimties, o Šventojoje – dviejų gelbėtojų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo penktadienio, gegužės 15 d., Palangos miesto centrinėje gelbėjimo stotyje, kaip ir kasmet pagal sutartį su Savivaldybe, pradėjo budėti gelbėtojai, jau veikia ir trumpasis pagalbos telefonas – 1509.


Vis labiau vėstant orams, prasidėjo intensyvus šildymo sezonas. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Taip yra todėl, kad atvėsus orams, gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.  


Palangos gelbėtojai baigė sezoną

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 15 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai nuo rugsėjo 15 dienos lieka be paplūdimio gelbėtojų - paskutiniai 16 gelbėtojų paplūdimio stebėjimą baigia šiandien, rugsėjo 15 dieną. Nuo šiandien iki gegužės 15 dienos nebus renkama ir rinkliava už automobilių parkavimą.


Sausio 6-19 dienomis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčių pamainų pareigūnai treniravosi tobulindami savo įgūdžius gelbėjant ant ledo „įlūžusius“ žmonės.Mokymais siekta patobulinti žinias ir praktinius veiksmus, vykdant skęstančių žmonių gelbėjimo darbus, įvertinti ugniagesių gelbėtojų pasirengimą darbui su sauso tipo kostiumais ir gelbėjimo rogėmis gerinant...


Poilsiautojų saugumu paplūdimyje rūpinsis septyniasdešimt profesionalų, apsirūpinusių modernia technika gelbėtojų. Jau šį sekmadienį, gegužės 15 d., pajūrio gelbėtojai pradės budėti paplūdimiuose. Palyginti su praėjusia vasara, šiais metais tiek gelbėtojų, tiek poilsiautojų laukia naujovė – be kasmet veikiančių gelbėjimo postų, įrengti ir trys nauji, pratęstas ir...


Praėjusį antradienį Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – šv. Florijono ugniagesių globėjo dieną – Kretingoje. Buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, vėliau ugniagesiai dalyvavo šventinėje rikiuotėje...


Šventojoje budės ugniagesiai gelbėtojai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 19 | Rubrika: Miestas

Nuo trečiadienio šventojiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai galės ramiau miegoti ir jaustis saugesni – čia atidarytas naujas priešgaisrinio gelbėjimo postas, kuriame, apsiginklavę visa reikalinga technika ir įranga visą parą budės ugniagesiai gelbėtojai.


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Palangos gelbėtojai siūlo naujovę – maudynes... siaučiant jūrai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai kol kas nelepina, kurortinį sezoną atidariusios Palangos pajūryje nuo praėjusio antradienio jau budi gelbėtojai. Pramogautojų saugumą vandenyje visą parą užtikrins po tris centrinėje gelbėjimo stotyje besidarbuojančius profesionalus. Nuo birželio jų skaičius gerokai išaugs – 24 kilometrų paplūdimio atkarpoje įrengtuose vienuolikoje postų nuolat dirbs 24 gelbėtojai....


Gelbėtojai – absurdiškoje situacijoje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 16 | Rubrika: Miestas

Šį sezoną Palangos gelbėtojai jau turėtų įsikurti rekonstruotoje Gelbėjimo stotyje, kurios atnaujinimo darbai prasidėjo 2008 metų rudenį. Rekonstrukcija kainavo apie 3 mln. litų. Šiuo metu statybininkai skubina užbaigti patalpų vidaus apdailos darbus, tačiau nepanašu, kad gelbėtojai galėtų juose įsikurti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas