Statomoje naujojoje autobusų stotyje jau vyksta baigiamieji darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014-08-18
Peržiūrėta
1952
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Statomoje naujojoje autobusų stotyje jau vyksta baigiamieji darbai

Palangoje statomoje naujojoje autobusų stotyje vyksta baigiamieji darbai – tvarkoma apdaila, stoties perone rengiamos vietos autobusams sustoti. Naująja infrastruktūra palangiškiai ir kurorto svečiai galės džiaugtis jau šį rudenį.

Tarpusavy sujungtų autobusų stoties bei prekybos centro pastatų kompleksas kyla Klaipėdos plente, ties „Statoil“ degaline – visai šalia Klaipėdos plento ir Kretingos gatvės sankirtos. Investicijos į šį kompleksą sudarys per 16 milijonų litų.

Pasak statybos darbus vykdančios UAB „Vikstata“ generalinio direktoriaus Justo Aleknavičiaus, tiek autobusų stoties pastato, tiek ir prekybos centro statybos vyksta sklandžiai bei neatsiliekant nuo numatyto grafiko. „Darbai jau baigiami, spalį planuojame tvarkyti pridavimo dokumentaciją, kad lapkritį naujasis kompleksas būtų visiškai baigtas. Šiuo metu autobusų stotyje vykdomi apdailos darbai – dažomos sienos, klijuojamos plytelės, perone rengiamos vadinamosios kišenės autobusams sustoti“, – šiandieninius darbus vardijo J. Aleknavičius.

Paraleliai vykdomos ir būsimojo prekybos centro statybos. „Darbų stadija yra panaši, kadangi tiek autobusų stotis, tiek ir prekybos centras duris klientams turi atverti vienu metu“, – sakė J. Aleknavičius.

Stotyje bus įrengta moderni laukimo salė, bilietų kasos, tualetai, kurorto svečių patogumui – ir informacinis centras. Perone numatyta 16 autobusų stovėjimo aikštelių, taip pat bus įrengtos atskiros keleivių informavimo, bagažo bei smulkių siuntų tarnybos. Laukimo salėje bei lauko erdvėse bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios padės užtikrinti keleivių saugumą. Stoties pastate bus įrengta ir kavinė.

Naujoji autobusų stotis per parą galės aptarnauti iki 300 autobusų, tad dabartinius Palangos poreikius tikrai patenkins. Šiuo metu kurorto autobusų stotyje per parą aptarnaujama apie 200 autobusų.

Greta stoties iškilsiančiame prekybos centre įsikurs maisto prekių parduotuvė, kavinė, vaistinė, banko skyrius bei kiti paslaugų teikėjai.

Kad naujasis kompleksas puikiai įsilietų į pajūrio aplinką, fasadinę pastato pusę apsispręsta papuošti „bangomis“, kuriose bus įmontuotas specialus „pulsuojantis“ apšvietimas, valdomas kompiuteriu. Būtent ši pastato puošyba, pasak J. Aleknavičiaus, Palangos autobusų stoties ir prekybos centro kompleksą daro išskirtinį. „Kituose miestuose įprasta, kad tokios paskirties pastatų sienos būna lygios, tad prašymas Palangoje „bangomis“ papuošti fasadą mums, statytojams, kaip ir projektuotojams, buvo dar „nečiupinėtas“ dalykas. Tačiau įgyvendindami šį sumanymą su problemomis nesusiduriame, ir neabejojame, jog lapkritį visi kartu galėsime džiaugtis galutiniu darbų rezultatu“, – kalbėjo UAB „Vikstata“ generalinis direktorius.

Autobusų stotis – laukimo peronai, išlaipinimo aikštelė, taip pat prekybos centras bus apšviesti visą parą, o apšvietimas, jo intensyvumas, spalvinės gamos, šviesos bus reguliuojamos pasitelkus specialią kompiuterinę programą. Apšvietimas „pulsuos“, nuolat kis apšvietimo spalvos.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs, jog autobusų stotį iškėlus iš miesto centro – kurortinės dalies, kur ilsisi daug Palangos svečių, patogumą netruks pajusti tiek poilsiautojai, tiek ir miesto gyventojai. Meras atkreipė dėmesį, jog vasaros dienomis į Palangos centre esančią stotį atvyksta maždaug 200 autobusų kasdien, taigi šioje miesto dalyje gyvenantys bei besiilsintys žmonės susiduria su nemenka transporto priemonių keliamo triukšmo bei didelių automobilių srautų problema. „Ne mažiau svarbus klausimas – oro tarša, kuri kurorto centre gerokai sumažės, autobusų stotį perkėlus į naująją vietą. Tad įgyvendinus projektą kurortinė Palangos dalis taps ne tik švaresnė, bet ir saugesnė, o ir iš Palangos vykstantys keliautojai pajus didesnį patogumą naudodamiesi modernia autobusų stotimi“, – teigė Š. Vaitkus.

 

 

Jūsų komentaras:

kyšo biznierių ausys... 2014-08-28 08:15 (. / IP: 86.100.63.40)
Visiška nesąmonė su Autobusų stoties iškėlimu iš miesto! 90% palangiškių - tam nepritaria, ir su skausmu tai išgyvena... Lygiai tokia pat nesąmonė buvo padaryta, kai Palangos cebtro aikštėje, buvo pastatytos, ale, Aerouosto kasos- tiksliau, griozdas!, kuris niekam nebereikalingas,0- taip ir liko griozdu-amžiams! -Čia naujojoj A.st.,daugiau kyšo pr/c "IKI" ausys... Ši unikali Autobusų st., turėjo likti mieste,juolab, kad buvo pasiūlyta ,net iš Tar.narių, paimti stočiai teritoriją iki turgaus ar su turgum, o turgų iškelti kur ir buvo -už 'Gamantos", kur užsigrobė "Gamanta"... - Kada kas pajudins smegenis dėl miesto, dėl gyventojų, dėl ateities ???

Taip pat skaitykite

Mieste intensyviai vyksta gatvių tvarkymo ar pasirengimo gatvių remontui darbai. Dėl to kurį laiką gyventojai gali patirti laikinų nepatogumų, tačiau jau neilgai trukus galės džiaugtis geresnėmis eismo sąlygomis.


Net ir besibaigiant rudeniui Palangoje ir Šventojoje intensyviai vyksta gatvių statybos bei rekonstrukcijos darbai. 


Palangos Ligoninės gatvės sankryžoje burzgia sunkioji technika, zuja darbininkai – vyksta sankryžos rekonstrukcijos darbai.


Gintaro gatvėje intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai – čia visu pajėgumu dirba sunkiasvorė technika ir kelio darbininkai, tad buvusi sulopyta, duobėta, išsiklaipiusiais šaligatviais, pasenusiais gatvės šviestuvais gatvė taps gražesnė bei patogesnė vairuotojams, taip pat – ir pėstiesiems. Remonto darbai verda ir kitose miesto gatvėse.


Penktadienį, spalio 30 dieną, nustatyti 3 nauji „Maximos“ darbuotojų susirgimų COVID-19 infekcija atvejai. Vienas iš jų - Palangoje. Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau tose pačiose „Maxima“ parduotuvėse ir jų padaliniuose dirbantys kolegos jaustų COVID-19 infekcijai būdingus simptomus....


Kretingos gatvėje intensyviai vyksta darbai: tvarkomi šaligatviai, formuojamos žiedinės sankryžos, jau viena eismo juostų dalis padengta asfaltu. Darbus planuojama pabaigti rugsėjo 22 dieną, kaip ir buvo numatyta, nes projekte nebūta didesnių trikdžių.  


Iki pat pavasario palangiškiai ir į kurortą atvykstantys ar su juo atsisveikinantys svečiai Palangos autobusų stotyje turi galimybę pasigrožėti pasaulio fotografų kūryba. Čia asociacijos „Fotobienalė LT“ iniciatyva eksponuojama keturiolika fotografijų, atrinktų iš geriausių 2017 metais virtualiam Palangos fotosalonui pateiktų darbų.


Norite pamatyti Rusijos užkampį? Išlipkite Panevėžio autobusų stotyje

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2015 03 12 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Nėkart nesu tiek daug keliavęs per Lietuvą, kiek praėjusią savaitę. Kartu su kolega britu, ruošiančiu straipsnį apie emigraciją iš Lietuvos (o ji lieka viena didžiausių Europos Sąjungoje), išnaršėme visą šiaurinę Lietuvą – Šiaulius, Panevėžį, Pasvalio rajoną, apsilankėme Visagine, Švenčionyse ir Vilniuje.


Statomoje naujojoje autobusų stotyje jau vyksta baigiamieji darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 08 18 | Rubrika: Miestas

Palangoje statomoje naujojoje autobusų stotyje vyksta baigiamieji darbai – tvarkoma apdaila, stoties perone rengiamos vietos autobusams sustoti. Naująja infrastruktūra palangiškiai ir kurorto svečiai galės džiaugtis jau šį rudenį.


Šventosios uoste vyksta valymo darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 04 12 | Rubrika: Miestas

Šventosios uosto direktorė Airida Čėsnienė informavo, kad nuo balandžio pirmosios dienos prasidėjo uosto valymo darbai. Konkursą laimėjusi Latvijos kompanija „BGS“ jau kurį laiką valo Šventosios uostelio įplaukos kanalą. Iš viso planuojama iškasti per 66 tūkstančius kubinių metrų grunto. Jis nebus plukdomas į jūrą, o liks formuoti būsimo Šventosios uosto teritorijai. Nuo 20-30 centimetrų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius