Gimnazijos scenoje – miuziklas „Gripino klasta, arba kas taps karaliumi“

Palangos tiltas, 2016-12-29
Peržiūrėta
2093
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimnazijos scenoje – miuziklas „Gripino klasta, arba kas taps karaliumi“

Palangos senosios gimnazijos bendruomenę prieš didžiąsias metų šventes pradžiugino, galima drąsiai pavadinti, tikras muzikinis įvykis – buvo parodytas bendromis mokinių ir mokytojų jėgomis pastatytas miuziklas pagal kompozitoriaus V. Barkausko jaunesniojo operą „Gripino klasta, arba kas taps karaliumi“.
Idėja mokyklos scenoje pastatyti miuziklą tik pradėjus dirbti gimnazijoje kilo iniciatyviai muzikos mokytojai Rimai Griciutei. Todėl mokytoja, parašiusi projektą „Jaunimo meno virusas“ ir gavusi finansavimą iš Palangos miesto savivaldybės,šiemet subūrė kūrybinę grupę. Ją sudarė dainavimo patirties jau turintys ir dar tik žengiantys pirmuosius žingsnius šioje srityje mokiniai (P.Skrabytė, kuri atliko mokytojos vaidmenį, A.Armonas, sukūręs Gripino personažą, I.Danieliūtė, M. M.Lizzi, T.Stonkutė, G.Šarkaitė, A.Gadliauskaitė, Ū.Janulytė, L.Vagener, atlikusios muzikos garsų Do,Rė, Mi,Fa,Sol,La,Si partijas). Pasirodymą taip pat kūrė R.Rimeikis, V.Mickūnas, B.Karpovič(prisidėjo prie dizaino darbų), šokėjos G.Stonkutė, A.Adomaitytė, L.Kazlauskaitė, V.Jucevičiūtė ir A.Biknevičiūtė. Idėjomis miuziklą papildė mokytojos R.Griciūtė, R.Radzevičienė, M.Bukytė, J.Vaišvilė, D.Stonkuvienė, J.Vaičiulienė, o kostiumus kūrė buvusi gimnazistė, dabar rūbų dizainą studijuojanti R.Liekytė.
Miuziklas šiuolaikiškas: veiksmo aplinka – virtuali kompiuterio erdvė, pasakojama apie šių laikų dienas, virtualųjį pasaulį, kuriame gyvena muzikiniai garsai.Idėjos autorė R.Griciutė prisimena nelengvą miuziklo kūrimo pradžią, kai reikėjo visai komandai įkvėpti pasitikėjimo, įrodyti, jog pavyks pasiekti rezultatą. Mokytoja ypač išskyrė mokinių indėlį– jie jautėsi tikrais renginio šeimininkais, buvo kaip vienas kumštis. „Dėsime pastangas, kad miuziklas nebūtų tik vienadienis pasirodymas. Galvojame apie galimybes parodyti jį platesnei auditorijai kitoje erdvėje“, – ateities planais dalijosi R.Griciutė.

Aušra ŠEŠTOKIENĖ
Palangos senosios gimnazijos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykitePraėjusių metų Kalėdoms atvykus į namus Ronžės gatvėje, Palangoje, nustebino kaimynystėje vykstantys statybos darbai – taip prasidėjo istorija, dėl kurios kurorte 20 metų namus turinti moteris kreipėsi į Aplinkos apsaugos komitetą, prašydama pagalbos.


Po kelerių metų pertraukos į meno uostą grįžo marinos, vasariškai nusiteikusių meno mylėtojų žvilgsniai krypo į fotografijos žanrą, didelio populiarumo sulaukė netikėtai meno rinkos scenoje pasirodę tapytojo Antano Gudaičio (1904–1989) kūriniai. 


„Labai gera vasara. Niekuo nesiskundžiu. Ir orai geri, ir poilsiautojų yra daug. Nors viskas brangsta – pradedant elektra, baigiant aliejumi bulvytėms gruzdinti, manau, kad šiemetine vasara visi džiaugsis“, – kalbėjo vienos Palangos paplūdimyje įsikūrusios kavinės savininkas.


Seimo narys Antanas Vinkus, atstovaujantis Seime Palangai ir daliai Kretingos, šiandien „Palangos tiltui“, patvirtino, jog ketina dalyvauti rudenį vyksiančiuose naujojo Seimo rinkimuose.


Jau balandžio 19 d. žiūrovai Klaipėdoje turės progą išvysti unikalų miuziklą „Lituanica”. Tai vienas didžiausių Lietuvoje kada nors pastatytų miuziklų, pasakojantis patriotinę istoriją apie nepalaužiamą tautos dvasią ir apie vieną iš labiausiai įkvepiančių epizodų mūsų istorijoje – S. Dariaus ir S. Girėno žygį, įrodžiusį visam pasauliui, kad...


Malonus sutapimas: Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi 12-ą gimtadienį šventė grodamas scenoje. Ir ne bet kur: Austrijos sostinėje Vienoje vyko tarptautinis akordeonistų konkursas VAMO.


Palangos senosios gimnazijos bendruomenę prieš didžiąsias metų šventes pradžiugino, galima drąsiai pavadinti, tikras muzikinis įvykis – buvo parodytas bendromis mokinių ir mokytojų jėgomis pastatytas miuziklas pagal kompozitoriaus V. Barkausko jaunesniojo operą „Gripino klasta, arba kas taps karaliumi“.


Dainininkė Evelina Sašenko - šešis kartus „Dainų dainelės“ laureatė, šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje studijuojanti džiazo vokalą. Ji dalyvavo tokiuose projektuose kaip „Triumfo arka 2“, LNK muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai 5“, taipogi du kartus jau žengė į nacionalinės atrankos „Eurovizija“ sceną,  antrasis kartas, žinia, buvo sėkmingas – mergina...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius