Gimnazistai diskutavo su politinių partijų atstovais

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-02-20
Peržiūrėta
1947
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vis aktyvesnės politikų, siekiančių patekti į Tarybą, agitacijos praėjusį antradienį persikėlė ir į Senąją gimnaziją, kur susirinkusių partijų atstovų nekantriai laukė būrys vyriausiųjų gimnazistų, troškusių gauti atsakymus į jų pateiktus klausimus. Nedrąsiai prasidėjęs pokalbis netruko peraugti į karštą diskusiją.

 

Diskutavo su septynių partijų politikais

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse susirinkę politikai ir gimnazistai nepamiršo šios progos, tad visus pasveikinęs su šia visiems lietuviams ypatinga švente Senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka, suteikė galimybę sveikinimo žodį tarti ir partijų atstovams.

Ne visi laukti partijų atstovai užėmė savo vietas, du staliukai, prie kurių maloniai ir buvo pakviesti politikai, liko tušti, diskusijoje nedalyvavo Naujosios Sąjungos ir partijos Tvarka ir teisingumas politikai. Viso diskusijoje dalyvavo septynių partijų atstovai. Jaunuoliams tai buvo puiki proga susipažinti su ateinančiais į valdžią žmonėmis, paklausti to, kas jau seniai neramina. Jie pasitaikiusios galimybės ir nepraleido.

Politikų atsakymai į tokius klausimus kaip, „ką ketinate padaryti miesto labui“ būtų tikriausiai gerokai užsitęsę, tačiau gimnazistai netruko perimti „vadžias į savo rankas“, užtrukus agitacijai imdavo aidėti garsūs plojimai, nutraukdavę kalbas. Tai, kas labiausiai domino moksleivius buvo jų užimtumas, jų siekis realizuoti save ir savo propaguojamą veiklą, tad „kas gi pasikeis po rinkimų?“ 

 

Ką padarėte dėl jaunimo?

„Ar galit atsakyti, ką jūs esate padarę dėl jaunimo?“ - klausė gimnazistas Albertas, patikinęs, jog atsakymo reikalaus ne iš visų partijų atstovų, o nesulaukęs tokių atsakymų, kokių tikėjosi ėmė ir pareiškė, jog vargu, ar jis pasiūlys tėvams balsuoti už tas partijas, kurios nieko nenuveikė jaunimo labui. Kur kas atlaidžiau gimnazistai žvelgė į tuos, kurie įvardino konkrečius veiksmus, kuriuos būtina atlikti nedelsiant, žinoma, neaplenkiant jų gimnazijos. „Aš pats lankiau šią gimnaziją ir galiu pasakyti, jog ji nei kiek nepasikeitė, kokia buvo anuomet, tokia yra ir dabar. Mes nežadam, jog bus renovuotos visos Palangos mokyklos, nes daugmaž visoms renovacijos jau yra atliktos, tačiau Senąją gimnaziją renovuoti būtina. Norėčiau, jog atėjęs į ją, nebepažinčiau“, - savo argumentus išdėstė Tėvynės Sajųngos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Mindaugas Skritulskas. Palangos konservatoriai, paruošę itin išsamią rinkimų programą, daug dėmesio joje skiria ir mokyklų, jaunimo reikmėms. Svarbiausia, yra numatę konkrečius darbus.

Nepabijojo politikai išrėžti ir to, jog kol kas dar nieko nepadarė vardan jaunimo. „Gal kažkam gero ir padariau, bet kaip partijos atstovas, aš dar nieko nepadariau“, - atvirai pripažino Alvydas Kniukšta, įsitaisęs prie Krikščionių partijos stalelio. Jam paantrino ir kitų partijų atstovai. „Mes esam liberalai ir visiškai pripažįstam, jog dar nieko nepadarėm“, - atvirai kalbėjo Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdžio narys Eimutis Židanavičius, paraginęs mokinius reikšti savo emocijas, išgirdus lūkesčių nepateisinusias kalbas.

 

Nudžiugino „centristo“ atsakymai

Gimnazistus labiausiai džiugino Lietuvos centro partijos atstovo Nerijaus Stasiulio atsakymai, kurio įdirbis kultūrinėje srityje, kurioje sukasi ir jaunimas, neabejotinas. Drauge įgyvendindami netgi tarptautinio masto projektus, mokiniai teiravosi dėl galimybės juos plėtoti. Puikiai pasitarnauti, atsakinėjant į aktualius jaunuolių klausimus galėjo ir jaunimo koordinatoriaus pareigas kurį laiką ėjęs Saulius Simė, atstovavęs Liberalų ir centro sąjungai. 

Gimnazistams šis susitikimas pravertė ir asmeniniams neramumams išsklaidyti. Socialdemokratams teko paaiškinti, kodėl keitėsi jų kandidatų į Tarybą sąrašas, o drauge su partijos pirmininku Danu Palucku atvykęs bendrapartietis Pranciškus Samauskas atskleidė ir tai, jog jų partija šiemet švenčia 115 metų sukaktį. Taigi, diskusija visapusiškai pravertė susirinkusiems gimnazistams.

Neveltui viena mokytoja paklausė, dėl ko šie susirinkę mokiniai turėtų po studijų grįžti, ar jie turės darbą, galės išgyventi, išlaikyti savo šeimas. Darbo partijos pirmininkė Irena Neniškytė su bendražygiu Juozu Stančiku rodydami į savo partijos pavadinimą, pareiškė, jog jų misija ir yra padėti kurti darbo vietas, tačiau gimnazistai laukdami konkretaus atsakymo, jo neišgirdo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kodėl PALANGOS JAUNIMUI reikia jaunimo atstovų savivaldybėje?


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) partijos prezidiumui paskelbus apie pirmalaikių rinkimų siūlymą parlamentaras, konservatorių partijos atstovas Mindaugas Skritulskas ragina partijų vadovybes „persikrauti“ ir pasitikrinti rinkėjų pasitikėjimą. „Siūloma elgtis ryžtingai ir kirsti iš peties – paleisti visą Seimą po velnių, vėliau ir Vyriausybę“, – socialiniame...


Kovo mėnesį Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugios žinios apie gimnazistų pasiekimus respublikinėse chemijos ir biologijos olimpiadose.


Tam, kad išliktume jaunatviški ir išvengtume daugybės nepageidaujamų pokyčių, mums reikalingos įvairios medžiagos, o viena iš jų – hialurono rūgštis. Tačiau, ar apie ją žinote iš tiesų viską, kas svarbu? Kviečiame sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus.


Palangos miesto savivaldybė kviečia aktyvius, jaunus ir veiklius žmones įsilieti į Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (SJRT) gretas. Jaunimo atstovų rinkimai į jaunimo reikalų tarybą vyks spalio 24 dieną 17 val. 30 min. Jei esate 14-29 metų, domitės jaunimo politika, jums svarbu, kaip jaunas žmogus jaučiasi Palangoje, turite idėjų, pasiūlymų ir norite jas įgyvendinti, kandidatuokite į...


Palangos senąją gimnaziją baigė 79 abiturientų laida

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 19 | Rubrika: Miestas

Palangos senosios gimnazijos abiturientams iškilmingai buvo įteikti atestatai. Gimnaziją baigė 79 abiturientų laida, kurią gimnazijos bendruomenė prisimins kaip jautrius, vienas kitam dėmesingus, draugiškus jaunus žmones, labai organizuotas ir kūrybiškas, turinčias neeilinius talentus, didžiules galimybes ateičiai asmenybes. Šiais metais 15 gimnazijos abiturientų...


Praėjusį penktadienį viešbutyje „Vanagupė“ vyko Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (VRA) inicijuotas kurorto viešbučių ir restoranų verslo atstovų susitikimas su Palangos miesto vadovais.


Lietuvos valstybės atkūrimo proga Palangos sporto arenoje vyko Palangos politinių partijų turnyras, kurį organizavo krepšinio klubas „Palanga“ ir Palangos sporto centras.


Kaip partijoms skaičius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose, paversti viliojančiais, įsimintinais ar net magiškais? Dėl to suka galvas šalies partijos ir visuomeniniai judėjimai, kurie vakar Seime išsiaiškino, kokiu numeriu jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Išdalinti numeriai Antrą numerį ištraukė...


Vis aktyvesnės politikų, siekiančių patekti į Tarybą, agitacijos praėjusį antradienį persikėlė ir į Senąją gimnaziją, kur susirinkusių partijų atstovų nekantriai laukė būrys vyriausiųjų gimnazistų, troškusių gauti atsakymus į jų pateiktus klausimus. Nedrąsiai prasidėjęs pokalbis netruko peraugti į karštą diskusiją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius