Gimnazistės Saulės Janavičiūtės rugpjūtis – prasmingos patirties ir puikių pasiekimų mėnuo

"Palangos tilto" informacija, 2021-09-16
Peržiūrėta
1619
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Saulė Janavičiūtė
Saulė Janavičiūtė

Palangos senosios gimnazijos abiturientė Saulė Janavičiūtė tapo respublikinės neuromokslų olimpiados II vietos laimėtoja. Mokinę ruošė biologijos mokytoja ekspertė Daiva Urbštienė. Saulė taip pat dalyvavo tarptautinėje geomokslų olimpiadoje. Ten garbė atstovauti Lietuvai jai buvo suteikta užėmus II vietą respublikiniame etape. Tarptautinėje olimpiadoje gimnazistė laimėjo  II bei III vietas skirtingose meno kategorijose ir įvertinimą ,,Puiku’’ už teorinę geomokslų olimpiados dalį. Saulę Janavičiūtę geografijos moko mokytojas metodininkas  Nerijus Vaišvilas. Džiaugiamės prasminga gimnazistės patirtimi ir pasiektais laimėjimais!

                                                                                                                Palangos senosios gimnazijos informacija

Saulė dalijasi įspūdžiais iš olimpiados ir nuotraukomis iš ekspedicijos į Papilę, Papartynės atodangą ir Šaltiškių molio karjerą:                                 

    IESO (tarptautinė geomokslų olimpiada) vyko rugpjūčio 25-30 dienomis. Pirmiausia, rugpjūčio 23 dieną visa lietuvių komanda (4 atrinkti respublikinio etapo nugalėtojai, keli norintys studentai, komandos vadovas ir gidas) vykome į ekspediciją- išvyką į Papilę, Papartynės atodangą ir Šaltiškių molio karjerą. Ten sužinojome apie fosilijas, jų kilmę, o geriausia tai, kad leido kasinėti. Vėliau, nuo 25 dienos prasidėjo pati olimpiada. Dalyvavau keliose įvairiose veiklose: Earth science project (grupinis įvairių šalių moksleivių projekto ruošimas ir pristatymas), Mission to Mars (grupinis žaidimas, kurio tematika - misija Marse), Data Mining (teorinė olimpiados dalis- atsakinėjome į klausimus remdamiesi įvairių nurodytų tinklalapių, duomenų bazių duomenimis), Art for Earth (kūrėme įvairius meno kūrinius - eilėraščius, nuotraukas, piešinius, šokius ir memus).  Mūsų komandoje buvo dalyviai iš JK, Vokietijos, Čekijos, Turkijos, Kinijos, Kuveito. Mums buvo paskirta tema ,,Sąsajos tarp anglies dioksido fiksacijos (carbon sequestration apibrėžiama kaip anglies dioksido pašalinimas iš atmosferos siekiant sustabdyti ar sulėtinti klimato kaitą) ir įvairių žemės sistemų. Komandoms paruošti prezentaciją buvo skirta 30 valandų. Kai susiradome vienas kitą per pokalbių programėlę (WhatsApp), temą suskirstėme į septynias potemes, jas išsidalinome ir sutarėme laiką, iki kada surinksime informaciją apie savo temos dalį. Tuomet visi gyvai susitikome Zoom'e ir aptarėme, kaip darysime pačią prezentaciją. Patogiausia pasirodė naudoti online PowerPoint, kur visi galėjome redaguoti kartu. Stengėmės į skaidres įdėti daugiau iliustracijų, o iš teksto - tik pagrindinius teiginius. Pradžioje bendravimas tarp komando narių buvo kiek sunkokas (kol visi susirinkom ir apsipratom), tačiau pabaigus ruošti skaidres, kai visi pavargo ir atsipalaidavo, atmosfera pasidarė tikrai draugiška. 

Teorinė olimpiados dalis - labai įdomi. Ji buvo pati moksliškiausia - dvi užduočių grupės: vienos apie Etnos ugnikalnį, kitos apie boksito kasyklas Prancūzijoje.

Misija Marse - buvo labiau pramogai skirtas žaidimas. Čia komandos buvo kitos (šįkart buvom trise- aš ir  dalyviai iš JAE ir Turkijos). Vienam komandos nariui į telefoną instaliavus patį žaidimą bendradarbiaudami su kitais žaidėme. Mes susitikome per Zoom'ą ir ten pasidalinom telefono ekranu, todėl visi matėme, kas vyksta. Tiesą sakant, žaidėme daugiausia dėl smagumo, ne dėl rezultato (ir gerokai prisijuokėme- ten reikėjo pasiskirstyti ,,misijos’’ pareigomis, bet kadangi tų pareigų buvo daugiau nei mūsų, tai kitas pareigas užpildėme išgalvotais vardais). Paties žaidimo esmė – esant ribotam laikui padaryti tinkamus pasirinkimus (pvz., Marse kyla audra ir per 1 min reikia pasirinkti, ką komanda darys). Nors paskui buvo paskirtos vietos daugiausiai taškų surinkusioms komandoms, bet visas žaidimas buvo puiki pramoga su įvairiais humoro elementais (tokiais, kaip šokantys robotai)

Man asmeniškai tai buvo nauja, įdomi ir netikėtai puiki patirtis. Supratau, jog nepaisant skirtingų tautybių ir to, kad buvo šiek tiek problemų ištariant vieniems kitų vardus, visi turime labai daug bendro, galima sakyti, jog atsitiktinai ,,sumestoje’’ komandoje visi tapome draugais. Taip pat buvo įdomu dirbti komandoje, kur visi nariai motyvuoti, stengiasi padaryti geriausia, ką gali, vieni kitus palaiko (tai ypač buvo matyti todėl, kad vienam komandos nariui iš Kinijos buvo gana sudėtinga bendrauti angliškai). Tai buvo puiki galimybė įsigilinti į duotą temą bei gera bendravimo angliškai praktika."

Nuotraukose : Viena iš įdomiausių praktinė veikla – ekspedicija Papartynės atodangoje ir Šaltiškių molio karjere. 

 

                                                                                    

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Siekiant populiarinti policijos pareigūno profesiją, ugdyti moksleivių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę ir policijos sistemą, stiprinti švietimo įstaigų bendruomenių bei teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą, toliau tęsiama tradicija organizuojant moksleivių žinių konkursą. 


Nestabili elektros kaina rinkoje daugelį gyventojų ir verslo įmonių privertė ieškoti sprendimų – įsirengti saulės elektrinę ir užsitikrinti pigią elektros energiją.


Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje praėjusį savaitgalį  Palanga sulaukė ypatingą kurortui ir jos bendruomenei „Auksinę krivūlę“ – už ypatingus pasiekimus savivaldybės švietimo srityje. Tačiau kas slypi už Palangos ilgalaikių pasiekimų švietimo srityje? Kokia Palangos miesto savivaldybės švietimo sėkmės formulė? Apie tai „Palangos tiltas“ šnekėjosi...


Ant Klaipėdos apskrities VPK pastato Kauno g., Klaipėdoje, sumontuota saulės elektrinė, kurios pagaminta elektra leis sumažinti išlaidas elektros energijai ir turėti alternatyvų elektros energijos šaltinį.


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kas gaus paramą saulės elektrinių ir saulės parkų įrengimui. Daugiabučių ir individualių namų gyventojai, norintys įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, iš viso pateikė 19 904 paraiškas. Tai, pasak Sumanių energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis“ produktų vadovo Karolio Dargio, rodo saulės energetikos bumą ir ragina suskubti laiku...


Stipriai išaugusios elektros kainos užvertė darbais saulės elektrines įrenginėjančias bendroves. Jos vos spėja suktis ir tenkinti klientų poreikius. Jei norite sutaupyti ir elektrą pasigaminti patys, dabar pats geriausias metas tai padaryti. 


Stipriai išaugusios elektros kainos užvertė darbais saulės elektrines įrenginėjančias bendroves. Jos vos spėja suktis ir tenkinti klientų poreikius. Jei norite sutaupyti ir elektrą pasigaminti patys, dabar pats geriausias metas tai padaryti. 



Festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ programa Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2020 08 06 | Rubrika: Kultūra

Tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ specialiai Palangoje atostogaujantiems teatro ir muzikos gurmanams siūlo malonius vakarus su opera, baletu bei vokaline muzika. „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ – vienas didžiausių profesionalųjį scenos meną pristatančių muzikos festivalių Vakarų Lietuvoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius