Gimtinei – žiemos gėlės ir skambiausi žodžiai

Palangos tiltas, 2018-02-23
Peržiūrėta
889
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimtinei – žiemos gėlės ir skambiausi žodžiai

Vasario mėnuo – dar ne pavasaris, tačiau vasario 9-os dienos rytą tėvelius ir vaikus, skubančius į Palangos lopšelį-darželį „Žilvinas“, nustebino pražydusios gėlės. Lietuvos vėliavos spalvų, pačių pagamintomis tulpėmis visus ateinančius pasitikusios įstaigos pedagogės kvietė prisijungti prie akcijos „Žydėk, Lietuvėle mana“. Visi akcijos dalyviai – ir dideli, ir maži – puošė gėlyną gėlėmis tol, kol šis tapo didele, gražia Lietuvos vėliava.
O kad gimtąjį kraštą galima puoselėti ne tik gėlėmis, didžiais darbais, bet ir skambiais, gražiais žodžiais, puikiai įrodė mažieji palangiškiai eilėraščių deklamavimo konkurse „Liejas žodeliai iš širdelės Lietuvos šalelei“, surengtame Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“. Konkurso vedančiosios Žiniukė ir Nežiniukė kvietė dalyvius dovanoti savo gimtinei bei klausytojams pačias šilčiausias, išraiškingiausias eiles apie Tėvynę, domėjosi, kas tai yra gintaras, koks trispalvės spalvų eiliškumas ir pan. Besigėrint mažųjų skaitovų pasirodymais bei atsakinėjant į Žiniukės klausimus, laikas prabėgo nepastebimai, ir vertinimo komisija kilo pasitarti, kuriems pasirodymams skirti nominacijas. Pasinaudoję pertraukėle, visi konkurso dalyviai ir žiūrovai linksmai leido laiką šokdami lietuvių liaudies ratelius. Grįžusi komisija visiems skaitovams įteikė padėkos raštus ir paskelbė pagrindinių nominacijų laimėtojus.
Šiame konkurse apsilankė ir garbingas svečias – tai Lietuvos Respublikos Seimo narys Dainius Kepenis, kuris atvyko ne tik su sveikinimo žodžiais, bet ir su labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ dovanomis, skirtomis valstybės atkūrimo šimtmečiui – tautiniais kostiumais. Visoms Palangos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigoms dovanojo po 8 komplektus berniukų ir 8 komplektus mergaičių drabužius. Fondo „Švieskime vaikus“ (steigėjai Lietuvos muzikantas, prodiuseris aktorius Andrius Mamontovas ir Lietuvos verslininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis) iniciatyva, dizaineris Juozas Statkevičius sukūrė kostiumus, atsižvelgdamas į kiekvieno Lietuvos regiono unikalumą, spalvas, audinių ir juostų raštus. Tad mažiesiems palangiškiams teko Žemaitijos regionui kurti rūbai.
Palangos lopšelių-darželių vadovės visų bendruomenių vardu dėkojo Seimo nariui D. Kepeniui, fondo „Švieskime vaikus“ atstovams už vertingas ir labai reikalingas dovanas. Tautiniais kostiumais vaikai pasipuoš įvairių švenčių bei koncertų metu ir tikimasi, kad tai padės puoselėti lietuvybę nuo pat mažens.

Erika KRIŠTOPAITYTĖ
Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ logopedė, specialioji pedagogė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Teisėjų etikos kodekse numatyta, kad Temidės tarnas turi būti nešališkas ir laikytis itin aukštų elgesio standartų. 15min pasiekė skandalingas garso įrašas, kuriame užfiksuota, kaip šios normos galėjo būti pamintos. Įrašas darytas balandžio mėnesį Plungės apylinkės teismo Palangos rūmuose vykusiame posėdyje civilinėje byloje. Teisėja Diana Vercinskė...


Vasario mėnuo – dar ne pavasaris, tačiau vasario 9-os dienos rytą tėvelius ir vaikus, skubančius į Palangos lopšelį-darželį „Žilvinas“, nustebino pražydusios gėlės. Lietuvos vėliavos spalvų, pačių pagamintomis tulpėmis visus ateinančius pasitikusios įstaigos pedagogės kvietė prisijungti prie akcijos „Žydėk, Lietuvėle mana“. Visi akcijos dalyviai – ir...


Šventos Kalėdos – svarbiausia metų šventė. Adventinį laikotarpį ir šventinį Kalėdų laukimą pajuto ir Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikai ir pedagogai. Puošdami įstaigą kalėdiniais vainikais, įmantriais langų ornamentais, grupėse atsivėrė adventinių kalendorių langeliai, kuriais angelo žingsneliu kasdien keliavome link...


Turiningai žiemos atostogas praleido Palangos sanatorinės mokyklos moksleiviai: dalyvavo išvykose, sportiniuose renginiuose, edukacinėse parodose. Gydytis į Palangos vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“ atvyksta mokiniai iš visos Lietuvos. Mokytojai stengiasi jiems surengti įdomias ir prasmingas edukacines išvykas po lankytinas Palangos vietas ir...


„Žilvinas” ugdytinių kūrybinių darbų paroda „Iš mano širdelės – Tau, darželi”, skirta įstaigos 25-mečiui.


Sausio 11 dieną Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vykusiame istoriniame žygyje, skirtame paminėti 17 teroro išpuolių aukų, didžioji dalis kurių buvo satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ žurnalistai, skambėjo ir palaikymo bei solidarumo žodžiai iš Palangos.Sausio 11 dieną Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vykusiame istoriniame žygyje, skirtame paminėti 17...


Praėjusį penktadienį ir šeštadienį Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos lengvosios atletikos žiemos čempionatas ir jaunimo pirmenybės.


Palangoje – Nacionalinės moksleivių akademijos žiemos sesija

„Palangos tilto“ informacija, 2013 01 07 | Rubrika: Jūros vaikai

  Visą savaitgalį Palangoje triūsė jaunieji protai, susirinkę į Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) žiemos sesiją. Gabiausi ir perspektyviausi Lietuvos moksleiviai ne tik gilinosi į tiksliųjų mokslų paslaptis, tačiau noriai bendravo, sužinojo, kas yra impresionizmas, ar tiesiog išmoko profesionaliai žengti pirmuosius šokio žingsnelius.  


Praėjusį ketvirtadienį, kai Palanga mitingavo prieš olandų atrakcionus, Druskininkai pristatė vienintelį Baltijos šalyse  ištisus metus veiksiantį žiemos pramogų kompleksą „SNORAS Snow Arena“.


NMA auklėtiniai baigė žiemos sesiją Palangoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį Palangos S.Vainiūno muzikos mokyklos salėje buvo surengtas ypatingai daug emocijų sulaukęs koncertas. Nacionalinė moksleivių akademija ir M. Rostropovičiaus fondas baigiantis žiemos sesijai pademonstravo rezultatus, neabejotinai palikusius didžiulį įspūdį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius