Griūvantis Palangos „skeitparkas“ kelia pavojų jaunuoliams

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-09-08
Peržiūrėta
1070
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Griūvantis Palangos „skeitparkas“ kelia pavojų jaunuoliams

Palangos „skeitparkui“, esančiam prie Palangos senosios gimnazijos, verkiant reikia atnaujinimo, – toks pagalbos šauksmas nuskambėjo šią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“. Kaip teigė šią žinią paskleidęs Augustas Gliaubertas, jaunimui šiame „skeitparke“ jau tampa pavojinga – „skeitparko“ būklė jau labai prasta.

Prasta būklė
Kaip žinia, šioje vietoje renkasi jaunuoliai, pamėgę ekstremalų sportą – jie važinėja BMX dviračiais, riedlentėmis, riedučiais ir atlikinėja itin pavojingus triukus. Tam reikia itin saugaus „skeitparko“. Šioje populiarioje jaunimo vietoje daug laiko praleidžiantys jaunieji palangiškiai prisipažino, kad kreiptis viešai paskatino apgailėtina „skeitparko“ būklė. „Kartą pakalbėjome ir nutarėme, kad reikia kažką daryti, nes kitaip „skeitparkas“ visai sugrius. Visų pirma norėjome atkreipti dėmesį, parodydami, kad iš tiesų „skeitparko“ būklė jau labai prasta, o tuomet kreipsimės ir į valdžios atstovus, tikėdamiesi, jog sulauksime pagalbos“, – atskleidė Augustas.
Aktyvus jaunuolis atkreipė dėmesį, jog detalė, užkalta ant vienos iš rampų, padedanti ekstremalams pakilti į orą, jau visiškai atkerusi. „Važinėti tokiomis sąlygomis – gryna savižudybė“, – teigė Augustas.
Ne ką geriau atrodo ir kitos „skeitparko“ vietos. Kai kur jau net skylės atsiradusios, o čiuožimo vamzdis jau vos laikosi, nes surūdijusios vinys jau krenta lauk. „Suprantame, kad viskam reikia lėšų. Aišku, būtų geriausiai, jeigu būtų atliktas naujas projektas, bet džiaugtumėmės, jeigu ir atnaujintų senąjį“, – neslėpė A. Gliaubertas.

Spręs problemą
Palangos miesto savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė, visuomet padedanti Palangos jaunimui ir skatinanti įvairias jų iniciatyvas, pažadėjo jauniesiems palangiškiams pagelbėti. Ji patikino, jog apie „skeitparką“ su Palangos jaunimu jau buvo diskutuota anksčiau: kalbėta apie jo saugumą, apšvietimą, triukšmą. „Grįžusi iš atostogų, pamačiau, kad jaunimas prašo pagalbos dėl „skeitparko“ prastos būklės, tad, manau, kad tikrai organizuosime susitikimą ir bandysime aptarti veiksmų planą. Ne viskas vyksta paprastai. Kadangi „skeitparkas“ yra Palangos senosios gimnazijos teritorijoje, Savivaldybė be gimnazijos vadovų bendradarbiavimo negali nieko padaryti, – kalbėjo L. Grendienė. – Kitą mėnesį jau inicijuosime susitikimą ir bandysime nusibrėžti veiksmų plano gaires. Daug klausimų iškart iškyla – ne tik dėl lėšų, darbų būtinumo, bet ir teisinių dalykų, tad visus bandysime išspręsti“.
Kasmet, prieš ekstremalaus sporto festivalį „Karramba“, Palangos „skeitparkas“ būdavo atnaujinamas. Pernai, tiesa, festivalis vyko Jūratė ir Kastyčio skvere, pastačius laikinus įrenginius. „Skeitparkas“ jau vis greičiau nusidėvi, net jei ir kasmet būna bent kiek paremontuojamas. Galbūt jau išties jam nebepakanka nedidelių atnaujinimų, visgi jau praėjo daug metų, kai jis buvo pastatytas“, – pastebėjimą išsakė Jaunimo reikalų koordinatorė.

Iniciatyvumas – svarbiausias žingsnis
Kaip teigė „Karramba“ ilgametis organizatorius Albertas Martinaitis, ekstremalaus sporto mėgėjai, ruošdamiesi tradiciniam renginiui, visada sulaukdavo pagalbos iš Palangos miesto savivaldybės.
„Karramba“ varžybos rengiamos jau nuo 2007 metų. Tai – Palangos jaunimo iniciatyva, kuri per keletą metų išaugo į geriausią ir visų ekstremalaus sporto entuziastų labai laukiamą renginį Lietuvoje.
Šiuo metu Vilniuje gyvenantis ir ten studijuojantis Albertas palinkėjo aktyviam Palangos jaunimui nenuleisti rankų ir siekti savo tikslo. Jis neabejoja, kad pavyks.
Svarbiausia, kaip pastebėjo Jaunimo reikalų koordinatorė, kad patys jaunuoliai rodo iniciatyvą, o tai jau didžiausias žingsnis į priekį. „Kai matai, kad vaikai negali be to gyventi, tuomet tokie projektai labai sėkmingai vykdomi“, – šyptelėjo L. Grendienė.

Pirmoji žinia
Pirmoji žinia apie įkurtą visiškai naują Palangos „skeitparką“ pasklido prieš dešimtmetį. Tuomet prie Senosios gimnazijos stadiono buvo atidarytas ne tik riedlentininkams, riedutininkams bei BMX dviratininkams važinėtis skirtas „skeitparkas“, bet ir atnaujinta krepšinio aikštelė.
Suinteresuotų jaunuolių iniciatyva „skeitparko“ įrengimo darbai buvo pradėti 2005-ųjų rudenį, šiai idėjai pritarė ir tuometinis Palangos senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka, Palangos miesto savivaldybė šiam tikslui tais pačiais metais biudžete numatė lėšų. Prisidėti pasisiūlė ir viena telekomunikacijų bendrovė.
Laikui bėgant „skeitparko“ būklė, natūralu, prastėjo, medinės konstrukcijos ėmė irti, tačiau kasmet „skeitparko“ įrenginiai būdavo atnaujinami, siekiant sukurti jaunimui saugią aplinką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nepritekliaus užspeisti Palangos viešbučiai jau kelia baltas vėliavas

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2021 04 07 | Rubrika: Miestas

Valstybės paramos nesulaukiantys kurorto viešbučiai užsidaro ir sparčiai virsta išparduodamais daugiabučiais, rašo Alvydas Ziabkus, „Lietuvos rytas“, žurnalistas. Vakar – privačios įmonės valdomas viešbutis, o šiandien – keliasdešimčiai atskirų savininkų priklausantis pastatas, kuris sezono metu pavirsta poilsiautojų...


Įgyvendinant Jaunimo garantijų iniciatyvą Lietuvoje, nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai skatinami dalyvauti Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamame projekte „Atrask save“. Būtent šio projekto teikiamas galimybes Palangos miesto savivaldybėje susirinkusiems specialistams, dirbantiems su bendruomenėmis, pristatė šio projekto koordinatorė Julija...


Jau ne kartą žmonės pastebėjo, jog Kastyčio gatvė palijus lietui tarsi ima plaukti – abiejuose gatvės pusėse susidaro didžiulės balos. Palangiškiai jau net ėmė juokauti, jog betrūksta gatvę įžuvinti. Kai pastaruoju metu lietaus buvo pakankamai, tai ir gatvės trūkumas netruko pasimatyti. Šiuo metu vandens gatvėje nebėra, bet ar ilgam.


Palangos „skeitparkui“, esančiam prie Palangos senosios gimnazijos, verkiant reikia atnaujinimo, – toks pagalbos šauksmas nuskambėjo šią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“. Kaip teigė šią žinią paskleidęs Augustas Gliaubertas, jaunimui šiame „skeitparke“ jau tampa pavojinga – „skeitparko“ būklė jau...


Palangai grėsmę kelia ne Ebola, o tuberkuliozė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 10 16 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį į „Palangos tilto“ redakciją rinkosi mūsų skaitytojai, kuriuos domina sveikatos priežiūros būklė, visuomenės sveikatos programų įgyvendinimas bei sveikatingumas mūsų mieste. Į skaitytojų klausimus atsakė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Palangos skyriaus vedėjas Remigijus Kučiauskas bei specialistė Jolita Vaznonytė. Deja, ne į visus klausimus buvo kam...


Griežtas, bet teisingas, tai – mintys, pabendravus su Palangos gelbėjimo stoties viršininku Jonu Pirožniku. Jis didžiąją metų dalį „sukasi“ ūkyje, o vasarą „gano“ gelbėtojus Palangoje. Reiklumu garsėjantis gelbėtojų vadas sutiko pasidalinti šio sezono lūkesčiais, bėdomis ir... atskleisti, ką veikia, kai netenka rūpintis poilsiautojais kurorto...


Šiais metais žiema prasidėjo taip, kaip numatyta kalendoriuose: gruodžio pirmąją iškrito pirmasis sniegas. Gatvių ir kiemų švara bei tvarka kurorte besirūpinančių UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų jis neužklupo, kaip kituose miestuose, netikėtai, tačiau anksčiau nei pastaraisiais metais pradėję nuo sniego valyti bei barstyti gatves komunalininkai kiek...


Galbūt kai kam Lietuvoje atrodo, kad krepšinis yra antroji religija, bet sporto neginčijamas karalius – futbolas. Tačiau futbolo klubo „Palanga“ futbolininkai, pernai laimėję teisę šiemet varžytis I-oje šalies lygoje, gyvena nežinioje. Ar teks, ginant kurorto vardą, išbėgti į aikštę ar, vėjams kišenėse siaučiant, teks atsisakyti...


Kokie žmonės valdys Palangą ateinančius ketverius metus? „Palangos tiltas“ paprašė visų naujos Tarybos narių atsakyti į 10 pateiktų klausimų. Šiandien į klausimus atsako Tarybos narys Julius Tomas Žulkus, kuris priklauso Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžiui.


Akylai skaičiuojantys išlaidas už šildymą, karštą vandenį bei kitas komunalines paslaugas palangiškiai, sunerimo dėl mokesčio už karštą vandenį. Jų tvirtinimu, jiems nesuprantama Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinta karšto vandens kaina. Pasak daugiabučių namų gyventojų, jų skaičiavimu, už  vieną kubinį metrą vandens vartotojai permoka daugiau kaip tris...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius