„Grynų“ palangiškių policininkų kurorte – vos keletas

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-06-21
Peržiūrėta
877
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Susitikime su Viešosios policijos skyriaus viršininku G. Pocevičiumi palangiškiai iškėlė kurortui aktualias problemas.
Susitikime su Viešosios policijos skyriaus viršininku G. Pocevičiumi palangiškiai iškėlė kurortui aktualias problemas.

Po Joninių kurorte prasidės tikrasis vasaros sezonas, todėl Palangos miesto policijos komisariato vadovų mintys – apie jį.
Kaip sakė į tradicinį „Palangos ryto“ kavarytį susitikti su laikraščio skaitytojais pakviestas komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius, bus skiriama daugiau dėmesio miesto vietoms, kur tradiciškai būna didžiausi žmonių susibūrimai.
Vietines policijos pajėgas sustiprins ir 20 kursantų.
G. Pocevičius apgailestavo, kad miesto Taryba nepatvirtino sprendimo, numačiusio drausti bet kokią prekybą alkoholiu po vidurnakčio.
Atėjusieji į redakciją priekaištavo, kad mieste daug asocialių asmenų, kurie trikdo ramybę.
G. Pocevičius atkreipė dėmesį, kad problema, kaip ir kitos susijusios su viešąja tvarka mieste, patenka į prieš metus savivaldybėje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus sferą.
„Jį įsteigus, mums tapo lengviau“, – sakė redakcijos svečias.
Anot jo, pareigūnai nuolat stebi asocialius asmenis mieste – jų neseniai suskaičiavo esant 14, bet pastebėjo, kad pareigūnai turi tinkamai elgtis ir su jais, nes jie – „taip pat žmonės“.
Palangiškiai domėjosi dėl video kamerų viešose miesto vietose panaudojimo.
G. Pocevičius sakė, kad jų mieste yra 15, ir visos jos veikiančios. Bet ne sezono metu nėra nuolat stebimos dėl pareigūnų trūkumo. Sezono metu bus paskirti pareigūnai, kurie tai darys nuolat.
Bet vienas kurorto policijos vadovų pastebėjo, kad video kamerų viešose vietose turėtų būti daugiau.
‚Pavyzdžiui, Klaipėdos plento ir Kretingos gatvės sankryžoje“, – sakė G. Pocevičius.
Jis sulaukė klausimų dėl šunų vedžiojimo, triukšmo mieste.
„Policijai keliami dideli reikalavimai. Turime užtikrinti, kaip tvarkomasi su daugeliu draudimų. Galbūt kartais tų draudimų per daug“, – pastebėjo pareigūnas.
Draudimų vykdymą būtų lengviau policininkams užtikrinti, jeigu patys gyventojai būtų aktyvesni, burtųsi į saugios bendruomenės grupes, kurių Palangoje yra 11.
Buvo pastebėta, kad derėtų atgaivinti draugovininkų idėją kurorte. G. Pocevičius sakė, kad policija turi 20 policijos rėmėjų mieste.
Pareigūnai labai tikisi, kad artimiausioje ateityje pajudės policijos komisariato statybos. Tačiau dar nėra paskirta konkreti statybų data.
G. Pocevičius atskleidė nepaprastą pareigūnų socialinę padėtį.
Anot jo, baigusiųjų policijos mokyklas atlyginimas siekia vos 1200 litų, tenka dirbti naktimis, patirti smurtą.
„Grynų“ palangiškių policininkų Palangos policijos komisariate galima „ant vienos rankos pirštų“ suskaičiuoti“, – sakė Viešosios policijos skyriaus viršininkas. 

Jūsų komentaras:

we 2013-06-27 15:51 (IP: 193.219.12.52)
Reikia gerbti tuos policininkus"senus vilkus", kurie dirba tautos valiai ir yra tikri ir dori palangiškiai- policininkai. Jaunuoliai atėję į policiją nevertina nei žmonių, nei sistemos, nei munduro, nei kitų... Bus vargas visuomenei su dabartiniais policininkais. Viršininkai turi labiau vertinti savo pavaldinius, o ne skirstyti į patinka-nepatinka.

hmmm 2013-06-21 18:00 (IP: 78.61.104.50)
...atlyginimas vos 1200 ...O ka kalbeti apie pensininku ir invalidu gyvenima, jei pajamos dvigubai mazesnes, o kur dar vaistai, kuriu jauniems nereikia...

Taip pat skaitykite

Nors kai kurie kolegos žurnalistai Algirdą Budginą, Palangos miesto policijos komisariato viršininką, dėl jo tvirto stoto ir rūsčių veido bruožų pravardžiuoja vikingu, pats kurorto vadas savo pravardės nė neslepia. „Bugis. Ji man „prilipusi“ nuo mokyklos laikų“, – šypsojosi A. Budginas. Rūsčiu savęs jis taipogi nevadina: „Esu draugiškas ir mėgstu sveiką humorą“. Šį mėnesį ketvirtąsias darbo...


Kovo 5 d. nuotoliniu būdu pristatyti 2020 m. Palangos m. PK veiklos rezultatai. Kriminogeninę padėtį Palangoje, apžvelgė policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Praėjusį penktadienį, spalio 1 d., miesto meras Šarūnas Vaitkus Šiandien ir vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas pasveikino Palangos miesto policijos pareigūnus profesinės šventės – Angelų sargų dienos – proga. Visų palangiškių vardu kurorto vadovai padėkojo pareigūnams, už nelengvą, bet visuomenei labai svarbų darbą bei palinkėjo sėkmės tieks...


Aktyvusis kurortinis sezonas Palangoje šiemet prasidės gerokai anksčiau nei iki šiol.


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Po Joninių kurorte prasidės tikrasis vasaros sezonas, todėl Palangos miesto policijos komisariato vadovų mintys – apie jį.


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Nuo liepos 7 dienos turėtų prasidėti automobilių stovėjimo apmokestinimas nustatytose miesto savivaldybės vietose. Dvylika jau įsigytų taip vadinamų stovos skaitiklių pradės skaičiuoti litus bei pakratys kišenes tų poilsiautojų, kurie norės patogiai savo ratuotas transporto priemones palikti centrinėje miesto dalyje ar arčiau jūros esančiose gatvelėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius