Gyvas aukcionas padeda sutaupyti

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-04-04
Peržiūrėta
440
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taip galima būtų pavadinti susiklosčiusią situaciją statybų sektoriuje. Užsakovai diktuoja grubias ir nemalonias sąlygas be darbo likusiems statybininkams, o šie priversti taikstytis – uždarbis dabar tiesiog būtinas.

 

Situaciją valdo tie, kas turi pinigų

Aprimęs ar net visiškai sustojęs statybų sektorius tapo galvos skausmu. Tiek rangovams, tiek verslininkams, tiek statybininkams, kurių uždarbis tiesiogiai priklauso nuo atlikto darbo. O darbų dabar tiesiog nėra.

Gintautas, prieš metus užsiėmęs nuosavo namo statybomis Palangoje, sakė, jog dabar idealus metas jas užbaigti. „Turintiems pinigų ir nedrebantiems dėl nuolatinių pajamų stygiaus ar pokyčių, laikas labai palankus – galima ir sutaupyti, ir gauti itin profesionalių paslaugų už puikią kainą“, - kalbėjo jaunas vyras. „Situaciją valdo tie, kas turi pinigų – naujiems reikalavimams paklūsta tie, kuriems jų reikia. Visada užsakovas buvo svarbiausias, tai paprastas rinkos dėsnis. Nori užsidirbti – prisitaikysi. Nenorėsi prisitaikyti – nepragyvensi“, - garsiai mąstė vyras, papasakojęs istoriją apie namų savininkų veiksmus.

 

Aukcionas: mažink kainą!

Vyras perpasakojo ganėtinai skaudžiai realybę. Įrenginėdamas namą jis pasikviečia kiek galima daugiau tos srities meistrų. „Neseniai reikėjo plytelių klijuotojo. Pas mane atėjo maždaug devyni vyrai, turintys patirtį. Žinau, kad mozaikinis klijavimas kainuoja apie 50 litų už kvadratinį metrą, tačiau aš jiems pasakiau, kad tiek nemokėsiu. Tada paprašiau pasakyti, kiek kiekvienas norėtų už šį darbą gauti. Vyrai sutriko – nė vienas nesitikėjo pakliūti į savotišką „aukcioną“, tačiau greitai vienas per kitą ėmė mažinti kainą. Rezultatas – mano name mozaika plyteles klijuoja vyras, už kvadratinį metrą imantis vos 15 litų. Mano žiniomis, net paprastų plytelių klijavimas anksčiau kainuodavo apie 30 litų“, - teigė Gintautas.  

 

Sutaupo daugiau nei dvigubai

Tokį „gyvą“ aukcioną rengiantis vyras nesikuklino: namo įrengimas jam atsieina kone perpus pigiau, nei būtų kainavęs anksčiau. „Nebijau sakyti, kad naudojuosi esama padėtimi. Juk klientas visada yra padėties šeimininkams. O tas, kuriam klientas brangus, imsis visko, kad jo norus patenkintų“, - kalbėjo iš Mažeikių į Palangą persikraustysiantis jaunas vyras.

„Pirmąkart vyrai piktinos – savaime aišku, jog jei tavo kainą „muša“ 80 procentų, imi nerimauti, buvo ir įsižeidusių, supykusių. Tačiau tokių kartų jau būta daug, matyt žinios apie mane sklinda iš lūpų į lūpas, tad dabar pasipiktinusių nėra – galbūt daugelis jau viską žino? Norėdamas išgyventi, turi verstis per galvą“, - apie susiklosčiusią situaciją kalbėjo Gintautas, nenorėjęs viešinti savo pavardės.

 

Neverta smerkti – taip daro daugelis

Mažeikiškis tikino, jog kainos mažėjimas nelemia kokybės. „Statybininkai, su keliolikos metų patirtimi – ir tie dabar sėdi be darbo. Namo įrengimo kokybė – puiki. Kol kas nenusivyliau nei vienu atliktu darbu“ – teigė vyras, pats prieš dešimtmetį dirbęs statybų sektoriuje. Gintautas nemano, kad jį vertėtų smerkti: „Yra kas plauna pinigus, neria į kontrabandą. O aš verčiuosi taip, kaip man išeina – jei tokia padėtis, ja ir naudojuosi. Nemeluosiu – daugelis mano pažįstamų panašiai elgiasi. Statybose iki šiol šeimininkavo patys statybininkai – kainos buvo išpūstos nepagrįstai, net siaubingai. Dabar kainas reguliuoja tie, kas užsako prekes ir paslaugas ir tai normalu“.

 

Krizinės kainos dar nedings

Gintautas tvirtino, jog taupo ne tik darbų atlikimo sąskaita. Anot jo, atpigo ir kai kurios prekės, baldai, įrankiai. „Pats nenorėčiau atsidurti tokioje situacijoje. Kalbėjau su statybininkais. Tokie „aukcionai“ skaudina, žemina. Tačiau aš pats vienas geradario ir didvyrio pozicijos nesiimsiu vien tam, kad iš letargo miego pažadinčiau visą statybų verslą. Tai verslas taikosi prie žmogaus, prie rinkos pokyčių, o ne diktuoja savas sąlygas“, - įsitikinęs mažeikiškis.

Tad tie, kurie užsiima apdailos darbais, neturėtų išsigąsti, jei bus pakviesti į „gyvą diskusiją“, aukcioną dėl kainų. „Jei situacija nepriimtina, geriau neiti, nei po to kaltinti, kad išnaudoju“ – griežtai atrėžia vyras, besirengiantis krizės metu „krizinėmis kainomis“ pilnai įsirengti visą, daugiau nei 110 kvadratų namą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ko gero, pirmąkart per ilgą savo žurnalistinę karjerą savo pašnekovui sunkiau nei įprastai formulavau interviu klausimus. Ko dabar, karantino suvaržymų metu, klausti žmogaus, kuris iki koronaviruso pandemijos sukosi visų Palangos kultūros renginių centre? Kokia gali būti kultūra kurorte karo, kaip šių eilučių autoriui pasakė viena „Palangos tilto“ skaitytoja –...


Lapkričio 13-ąją prisieks naujasis Seimas. Pirmajam posėdžiui pirmininkaus Seimo narys Antanas Vinkus (77 m.) – tradiciškai pirmojo posėdžio vairas atiduodamas vyriausiam Seimo nariui. Ne vienerius metus tą darė Vida Marija Čigriejienė, taip pat Kazys Bobelis. Sutapimas – visi jie gydytojai. Posėdžio išvakarėse – 15min.lt kalbėjosi su Antanu Vinkumi apie jo...


Pasak UAB „Infrastruktūra LT“, kuri valdo Klaipėdos „Švyturio“ areną ir Palangos koncertų salę, vadovo Pauliaus Baltrėno, Vyriausybė, ribodama žiūrovų skaičių, turėtų atsižvelgti į koncertų salių, arenų, teatrų ar sporto salių plotą.


mui. Kaip direktorė, turiu perskaityti „krūvas“ instrukcijų, nurodymų ir rekomendacijų. Savivaldybės sprendimu, mokyti nuotoliniu būdu pradėsime iškart po mokinių atostogų kovo pabaigoje. Tiesa pasakius, mano darbo diena dabar – kaip ir anksčiau. Darbas – geriausia priemonė „pabėgti“ nuo įkyrių minčių. Atvirai pasakius, kai darbo tiek daug, joms net...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Palangos klubo „Palanga“ gerbėjams – geros žinios: šį sezoną komanda sulaukė legionieriaus iš Ukrainos. Dvidešimt dvejų metų, 204 cm ūgio sunkiojo krašto pozicijoje žaidžiantis Aleksandr Furs, anksčiau užėmęs vietą savo šalies jaunimo rinktinėje, 2012–2013 m. atstovavęs Kijevo „Kyiv“ ekipai, šį sezoną papildė...


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Dažnai didesnis ar mažesnis suirzimas atrodo kaip ne itin reikšmingas būsenos pasikeitimas, neabejotinai netrukus praeisiantis. Tačiau, kaip papasakojo sutikusi savo patirtimi pasidalinti pedagogė Oksana Liakienė, tokiai būsenai atsirasti yra priežastis – žmonės visas aplink supančias emocijas tiesiog „sugeria“ savyje, ypatingai tam jautrūs ir nesugebantys atsiriboti yra mažieji. „Vaikas...


Palangoje, prestižiniame Gabijos kvartalo pušyne, už aklinos tvoros su akiai nekrentančiu įėjimu, kyla vieno turtingiausių Lietuvos žmonių, bendrovės „Senukai“ prekybos centro prezidento Artūro Rakausko gyvenamasis namas. Griežto statybų reglamento paveldosaugos teritorijoje ribojama namo statyba vyksta nesant patvirtintam dalies sklypo detaliajam planui. Milijonieriui jis būtinas, kad...


Gyvas aukcionas padeda sutaupyti

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 04 | Rubrika: Miestas

Taip galima būtų pavadinti susiklosčiusią situaciją statybų sektoriuje. Užsakovai diktuoja grubias ir nemalonias sąlygas be darbo likusiems statybininkams, o šie priversti taikstytis – uždarbis dabar tiesiog būtinas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius