Į Ameriką pasimokyti, kaip mergaitėms tapti stipriomis, protingomis ir drąsiomis

Palangos tiltas, 2015-04-20
Peržiūrėta
215
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Ameriką pasimokyti, kaip mergaitėms tapti stipriomis, protingomis ir drąsiomis

Kovo 29 – balandžio 9 dienomis Jungtinėse Amerikos Valstijose vyko JAV valstybės departamento kartu su Tenesio universiteto Sporto, Taikos ir Visuomenės Centru organizuojama programa „Empowering Women Through Sports“. Šioje programoje dalyvavo po keturias 13-18 metų atstoves iš Lietuvos, Gruzijos, Ukrainos, Lenkijos ir Baltarusijos. Iniciatyvos tikslai yra paskatinti kuo daugiau moterų visame pasaulyje sportuoti ir supažindinti, kokios naujos galimybės atsiveria merginoms, užsiimančioms sportu.
Dalyvių atranką Lietuvoje organizavo JAV ambasada Vilniuje. Į Lietuvos sporto centrus buvo išsiųsti prašymai pasiūlyti merginų, kurios žaidžia krepšinį, moka anglų kalbą, yra aktyvios ir norėtų sudalyvauti šioje programoje. Palangos sporto centro merginų jaunių krepšinio trenerė Daiva Mažionienė rekomendavo dvi kandidates: Karoliną Kelpšaitę ir mane, Dovilę Štrimaitytę. Užpildžiusios atsiųstą anketą, į JAV ambasadą nusiuntėme klasės auklėtojo bei anglų kalbos mokytojo rekomendacijas. Iš daugiau nei 30 kandidačių buvo išrinktos keturios galutinės dalyvės, tarp kurių patekau aš, Lina Putriūtė ir Karina Deimantavičiūtė iš Alytaus sporto centro, Diana Jatulytė iš Šiaulių sporto centro, o mus lydėjo buvęs garsus krepšininkas Donatas Slanina.
Pirmoji programos pusė vyko Noksvilio mieste (Tenesio valstija). Pirmąją dieną nieko nelaukę vykome į Tenesio universitetą, kuriame dirba dvi pagrindinės iniciatyvos vadovės. Čia visi prisistatėme ir trumpai papasakojome apie save. Programos metu mums kiekvieną dieną vyko po vieną ar daugiau paskaitų, susijusių su programos tikslais, taip pat nuolat turėjome galimybę reikšti savo mintis prieš kitus dalyvius, todėl programos metu mes ne tik patobulinome savo anglų kalbos žinias, bet kartu ir kalbėjimą prieš auditoriją. Noksvilyje programa buvo koncentruota į Tenesio universitetą bei vidurines mokyklas, todėl turėjome galimybę susipažinti su studentais bei bendraamžiais amerikiečiais, su jais pašnekėti ir paklausti mus dominančių klausimų. Matėme Tenesio universiteto amerikietiško futbolo bei krepšinio kompleksus, kuriuose gausu naujos, profesionalios įrangos, turėjome mitybos paskaitą ir galėjome paragauti universiteto sportininkų geriamus vaisių bei baltymų kokteilius, kurie buvo išties labai skanūs.
Mes taip pat lankėmės JAV ir Kanadoje paplitusioje „Girls Inc.“ įstaigoje. Joje mergaitės yra mokomos būti stipriomis, protingomis ir drąsiomis. Kita savanoriška veikla, kuria mes užsiėmėme, reikalavo fizinių jėgų, nes mes tvarkėme naujai besikuriančio miesto mišką, siekdami, kad į jį plūstų vis daugiau žmonių. Teko grėbti lapus, pjaustyti krūmus, tempti rąstus ir akmenis, tačiau galutiniu rezultatu visi buvo labai patenkinti.
Be paskaitų bei savanoriavimo, mes turėjome ir labai įdomių veiklų. Noksvilyje lankėmės vieninteliame JAV Moterų krepšinio šlovės muziejuje, turėjome keletą krepšinio treniruočių su bendraamžėmis amerikietėmis ir Tenesio universiteto treneriais, turėjome Zumbos pamokėlę bei stebėjome Tenesio universiteto softbolo merginų komandos rungtynes. Pastaroji buvo labai įdomi patirtis, kadangi šios sporto šakos rungtynes daugelis europiečių stebėjome pirmą kartą.
Kita programos dalis vyko saulėtoje Tampoje (Floridos valstija). Čia dalyvavome kasmetiniame penkių kilometrų bėgime „4Kay“, taip pat Lietuvos akciją „Varom!“ primenančiame kamuolių varymo renginyje „Bounce By The Bay“, turėjome treniruotę su garsiais, anksčiau buvusiais Lenkijos vyrų rinktinės treneriais ir su Floridos IMG akademijos merginų krepšinio komanda. Mums taip pat teko išbandyti ir kiek kitokio tipo krepšinio treniruotę – neįgaliųjų vežimėliuose. Tai buvo dar vienas iš programos tikslų – įsitikinti, kad visi žmonės yra visiškai lygūs ir turi vienodas galimybes užsiimti sportu.
Be aktyvios veiklos, viešėdami Tampoje taip pat neužmiršome aplankyti ir garsiųjų Floridos paplūdimių bei išsimaudyti žydrame Atlanto vandenyne. Malonų įspūdį paliko šiltas oras, palmės ir skaidrus vanduo. Na, o daugiausiai dėmesio bei teigiamų emocijų suteikė Tampoje vykęs JAV universitetų ir koledžų merginų krepšinio NCAA finalinis ketvertas. Čia susikovė keturios geriausios merginų studenčių krepšinio komandos. Pasižiūrėti šių varžybų plūdo tūkstančiai žmonių iš visos šalies ir mane labai stulbino tai, jog čia visi, priešingai nei Lietuvoje, taip domisi moterų krepšiniu.
Balandžio 8 dieną, gavę programos baigimo sertifikatus, išvykome namo. Šioje kelionėje įgijau daug naujos patirties apie amerikiečių kultūrą bei sportą, aplankiau daugybę naujų vietų, pamačiau, kaip atrodo tipiška JAV vidurinė mokykla, supratau, koks rimtas JAV gyventojų požiūris į sportą, ir kiek daug dėmesio jam yra skiriama.
Labai džiaugiuosi, kad lankydama krepšinio treniruotes Palangos sporto centre, turėjau tokią išskirtinę progą nuvykti į Jungtines Valstijas ir sudalyvauti šioje tikrai įsimintinoje programoje. Tikrai ne kiekvienas žmogus per visą savo gyvenimą nuvyksta į JAV, nors ir to labai norėtų, o tuo labiau visiškai nemokamai. Taigi, tai tik dar kartą įrodo, jog sportuojant atsiranda daugybė naujų puikių galimybių.

Dovilė ŠTRIMAITYTĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Prezidentine vila vadinama „Auska“ netukus gali tapti Palangos nuosavybe. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sako, kad džiūgauti ar aktyviai planuoti darbus, kuo taps šis legendinis pastatas, dar ankstoka, visgi išdrįso pasvarstyti, kaip jis galėtų tapti matomas visuomenei. Iki kitų metų išskirtine vila dar gali mėgautis poilsiautojai, tačiau ateityje...


Sukaupta ilgametė profesinė patirtis, stažuotės Lietuvoje ir užsienyje, domėjimasis medicinos naujovėmis – tokia yra ilgametės Palangos reabilitacijos ligoninės neurologijos vyriausiosios gydytojos reabilitologės, o šiuo metu – Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai, Juditos Daratienės kasdienybė.


Jau benueinant 2015-iesiems ir pasitinkant naujuosius, 2016-uosius metus, rikiuojame į eilę nuveiktus darbus praeinančiais metais ir turbūt ne vienas užsibrėžiame naujus tikslus naujiesiems. „Palangos tiltas“ domėjosi, kaip miesto labiau ar mažiau žinomiems žmonėms pavyko, o gal nepavyko, įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir kokių naujųsiekių jie turi ateinančiais metais.


Kovo 29 – balandžio 9 dienomis Jungtinėse Amerikos Valstijose vyko JAV valstybės departamento kartu su Tenesio universiteto Sporto, Taikos ir Visuomenės Centru organizuojama programa „Empowering Women Through Sports“. Šioje programoje dalyvavo po keturias 13-18 metų atstoves iš Lietuvos, Gruzijos, Ukrainos, Lenkijos ir Baltarusijos. Iniciatyvos tikslai yra...


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


„Didžiausias įspūdis – pačios Danijos Vyriausybės keliami uždaviniai ir tikslai. Įsivaizduokite – strateginiai planai dėliojami iki 2050-ųjų metų, o itin daug dėmesio juose skiriama atsinaujinantiems energijos šaltiniams. Dabar gal skamba kaip utopija, tačiau planuojama iki to laiko visą Danijoje sunaudojamą energiją gauti iš vadinamųjų alternatyvinių...


Palangiškė – pretendentė tapti „Mis Lietuva“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 16 | Rubrika: Miestas

Palangiškė Agnė Laukaitytė šiemet pateko tarp 12 laimingųjų, dalyvausiančių „Mis Lietuva 2010“ konkurse. Aktyvi, neseniai dvyliktą klasę pabaigusi A.Laukaitytė pretenduos tapti gražiausia Lietuvos mergina. Tai paaiškės rugpjūčio 27 dieną.


Palangiškių pinigai – sergančioms mergaitėms

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangos moterų „Lions“ klubas mieste, septyniose vietose, patalpino aukų dėžutes, skirtas padėti trims sunkiomis ligomis sergančioms mažametėms palangiškėms. Į jas nuo pirmadienio ėmė kristi pinigai, aukojami geraširdžių miestelėnų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius