Į buvusio maklerio-ministro Raimundo Palaičio įtakos voratinklį pakliuvo ir Palangos teisėja

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-08-20
Peržiūrėta
2400
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto apylinkės teismo teisėja L. Paulauskaitė
Palangos miesto apylinkės teismo teisėja L. Paulauskaitė

Desperatiškai į seimūno kėdę bandantis kabintis buvęs finansinės kontoros makleris, vėliau tapęs Vidaus reikalų ministru ir

skandalingai lėkęs iš posto Raimundas Palaitis savo įtakos teisėsaugai gijomis praėjusią savaitę apraizgė ir Palangos miesto apylinkės teismo teisėją ir laikiną teismo pirmininkę Liuciją Paulauskaitę. Teisėja neatsilaikė buvusio ministro blėstančiam autoritetui ir grubiai pažeidė Visuomenės informavimo įstatymą. Užuot laikiusis įstatymo ir pritaikiusi redakcinę atsakomybę, straipsnį „Raimundas Palaitis toliau galės klastoti dokumentus“ pirmiausia paskelbusiam tinklalapiui Alfa.lt, pirminiam šaltiniui, ji nusilenkė R. Palaičiui – taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti banko sąskaitą 80 000 litų – straipsnį perspausdinusiam ir pirminį informacijos šaltinį nurodžiusiam „Palangos tiltui“.

 
  Pareikalaus R. Palaičio atlyginti nuostolius Laikraščio skaitytojai neturėtų nerimauti: Palangos teisėjos, pakliuvusios į buvusio ministro įtakos voratinklį, sprendimą, prasilenkiantį su įstatymu, turėtų artimiausiomis dienomis panaikinti aukštesnės instancijos teismas. Savo ruožtu UAB „Palangos tiltas“ priešieškinį už padarytą turtinę žalą laikraščiui dėl tokios drakoniškos priemonės taikymo jau šią savaitę įteiks makleriui-ministrui R. Palaičiui.
   Akivaizdu, kad jam iki šiol niežti liežuvį paveikti teisėsaugos institucijas – buvęs ministras nepasimokė iš palangiškio tremtinio Eduardo Skritulsko istorijos 2008-aisiais metais, kai generalinė prokuratūra nustatė, kad kurorto prokurorė Eglė Trepšienė persistengė, uoliai vykdydama į politikos aukštumas užsiropštusio buvusio maklerio, kandidato į Vidaus reikalų ministrus R. Palaičio pageidavimus – be pagrindo pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl tuomet 74 metų palangiškio gydytojo E. Skritulsko veiksmų.
   Ar teisėja L. Paulauskaitė nežino įstatymų? Ar, labiau tikėtina, pabūgo buvusio ministro? Jei taip, vargas Palangai, kurioje dirba įstatymų neišmanančios ir pagal kažkieno nors dūdelę šokančios teisėjos.  Atsakomybė – pirmam šaltiniui Skaitytojams priminsime istorijos pradžią.
   Šių metų liepos 24-osios dieną „Palangos tiltas“ iš Alfa.lt perspausdino straipsnį „Raimundas Palaitis toliau galės klastoti dokumentus“. 
   Straipsnyje rašoma, kad R. Palaitis, būdamas Vidaus reikalų ministru, suklastojo įsakymą, kurio pagrindu iš pareigų buvo atleisti tuo metu visuomeninių konsultantų pareigas ministerijoje ėję G. Rakauskas ir A. Armalis.
R. Palaitis visuomet tai neigė.
  Bet, užuot savo taikiniu teismo ieškiniui pasirinkęs pirminį šaltinį, Alfa.lt, jis savo strėles nutaikė į minėtą straipsnį perspausdinusį „Palangos tiltą“.
  Dėl to rugpjūčio 6-ąją buvęs ministras kreipėsi į Palangos miesto apylinkės teismą – įteikė jam ieškinį prieš „Palangos tiltą“ dėl žalos, padarytos paskleidus duomenis, žeminančios garbę ir orumą, atlyginimo. 
  Ir ne tik – buvęs makleris R. Palaitis teismo paprašė laikraščiui taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti redakcijos turto už 80 000 litų – tiek, kiek jis vertina jo orumui ir garbei padarytą žalą. O neturint turto tokiai sumai, buvęs Vidaus reikalų ministras, prašė teismo areštuoti redakcijos pinigines lėšas už 80 000 litų.
  Tokio dydžio lėšų areštas gali sužlugdyti ne vieną didelę verslo įmonę, jau nekalbant apie laikraštį.
  Bet teisėjai L. Paulauskaitei tokia drakoniška, laikraštį žlugdanti teisminė priemonė nepasirodė neproporcinga, neadekvati ir žlugdanti vieną demokratijos ir laisvo žodžio garantą – žiniasklaidos priemonę.
  Teismo nutartyje L. Paulauskaitė taukštelėjo rezoliuciją: „R. Palaičio prašymas tenkintinas...“
  Demokratinėje valstybėje gyvenanti teisėja štai taip grindžia savo sprendimą: „Atsižvelgiant, kad ieškinio (dėl garbės ir orumo, – PT) kaina yra pakankamai didelė, o atsakovo finansinis pajėgumas teismui šioje bylos nagrinėjimo stadijoje nėra žinomas, laikinųjų apsaugos priemonių netaikymas padidina būsimo teismo sprendimo neįvykdymo riziką, ieškovo prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo atsakovo turtui yra tenkintinas...“    „Sprendimas yra absurdiškas“     „Toks sprendimas – taikyti nedidelio miesto nedideliam laikraščiui tokias apsaugos priemones – areštuoti banko lėšas tokiai didelei sumai – yra absoliučiai absurdiškas, nepateisinamas ir dvelkiantis stipriu politikos kvapu“, – įsitikinęs Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. „Bet svarbiausia, kad toks ieškinys antrajam informacijos šaltiniui yra niekinis, tai yra negalintis reikalauti atsakomybės, nes Visuomenės informavimo įstatymas aiškiai teigia, kad informacijos rengėjui ar skleidėjui netaikoma atsakomybė ir jis neatsako už tikrovės neatitinkančios informacijos paskelbimą, jeigu jis nurodė informacijos šaltinį ir ji buvo anksčiau paskelbta per kitas žiniasklaidos priemones“, – pabrėžė D. Radzevičius.
  Teisėja, regis, plačiai taikomos šios įstatymo nuostatos nėra girdėjusi.
  O gal, išvydusi R. Palaičio ieškinį, o vėliau savo kabinete išklausiusi buvusio ministro atstovo tiradą pakeltu balsu, prarado atmintį? Ne juokas!
  Jeigu teisėja žiūri ar klausosi žinių, praėjusią savaitę turėjo išgirsti per visas radijo ir televizijos stotis skelbiamą pranešimą, kad Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje, kurioje „Respublikos“ leidėjas Vitas Tomkus siekė prisiteisti 0,5 milijono litų iš bendrovės „15min“ dėl publikacijų apie „WikiLeaks“ paviešintą informaciją. „15min“ informaciją perspausdino iš Norvegijos laikraščio „Aftenposten“.
  Bylą išnagrinėjusi teisėja Danutė Kutrienė pabrėžė, kad „15min“ paskelbė informaciją, kurią anksčiau skelbė „Aftenposten“. Anot teisėjos, remiantis Visuomenės informavimo įstatymu, atsakovui netaikoma redakcinė atsakomybė, nes ši informacija Norvegijoje buvo paskelbta anksčiau ir nebuvo paneigta.
  Ar girdite, ponia Liucija?
  Jeigu jūs nežinote įstatymų ir jų taikymo praktikos, garbės jums, patyrusiai teisėjai, nedaro. Bet jeigu jūs sąmoningai užmerkiate prieš įstatymą akis, kad įtiktumėte buvusiam ministrui, ar tai darote jo pabūgusi, vargas visiems palangiškiams, besitikintiems iš jūsų teisingumo.
  Beje, šių eilučių autorius, ruošdamas šį straipsnį, kalbėjosi su Alfa.lt laikinai vyr. redaktorės pareigas einančia Saule Pauliuviene, kuri patvirtino, kad iš R. Palaičio ar jo atstovų nėra sulaukusi jokio reikalavimo paneigti paskelbtas žinias ar ieškinio dėl minėtos publikacijos.
  „Manęs nejaudina, kad tai jie nepadarė. Apie jus – kita šneka“, – sakė „Palangos tilto“ redaktoriui paskambinęs R. Palaitis.
  Į klausimą, ar buvęs ministras kreipėsi su kokiais nors reikalavimais dėl minėto straipsnio į Alfa.lt, buvęs ministras pritilo: „O kas sakė jums, kad nesikreipiau?  Nekomentuosiu“.
  Teisėja L. Paulauskaitė, ne itin noriai priėmusi „Palangos tilto“ redaktorių, stengėsi sumenkinti savo sprendimo svarbą: „Tokios laikinosios apsaugos priemonės – normali teisminė praktika... Aukštesnės instancijos teismas turi teisę jas panaikinti...“ – sakė teisėja.
  Teisę panaikinti savo sprendimą turi ir pati Palangos miesto apylinkės teismo teisėja, bet sakė, kad ji tokios galimybės nesvarstanti.
  „Tokio dydžio ieškiniui mano sprendimas buvo adekvatus. Nagrinėjant bylą, paaiškės, ar toks ieškinys yra tenkintinas“, – sakė ji.
  Ji neigė, kad tokį sprendimą priėmė pabūgusi R. Palaičio.
  „Kas gi būtų, jeigu aš kam nors pasiduočiau?“ – šypsojosi teisėja.  Makleris-ministras suktas liko ir ieškinyje „Palangos tiltą“ konsultavę teisininkai teigė, kad laikinosios apsaugos priemonės teisinėje praktikoje taikomos „taupiai“ ir neperžengiant elementarios logikos.
  „Sunku įsivaizduoti, kad Palangos teisėja priėmė sprendimą taikyti tokio dydžio laikinąsias apsaugos priemones prieš nedidelę žiniasklaidos priemonę. Akivaizdu, kad teisėja nelabai atsižvelgė į atsakovo („Palangos tiltas“, – PT) finansines galimybes, jo statusą demokratinėje visuomenėje ir galimo teisės pažeidimo pobūdį. Retam ieškovui retas teismas dėl garbės ir orumo pažeidimo priteisia daugiau kaip 5 tūkstančius litų. Tokia ieškovo R. Palaičio nurodyta žala jo garbei ir orumui yra laužta iš piršto, neadekvati ir neproporcinga. Žinoma, R. Palaitis galėjo savo pažeistą garbę ir penkiais milijonais litų įvertinti.Bet sunku įsivaizduoti, kad Palangos teisėja jam priteistų daugiau negu įprastai tokiais atvejais. Juolab turint omenyje, kad R. Palaitis yra viešas asmuo, politikas ir rinkimų kampanijos dalyvis“, – „Palangos tiltui“ sakė teisės specialistas V. Kazlauskas.
  Buvusio maklerio-ministro suktumas raidėmis nugulė ir jo ieškinyje „Palangos tiltui“.
  Garbė ir orumas yra neturtinės žalos dalykas, bet R. Palaitis prašo Palangos apylinkės teismo iš „Palangos tilto“ priteisti 80 000 litų turtinės žalos, nors, tokiais atvejais bet kurio teismo reikalaujamų kasos čekių, mokėjimo kvitų, reikalingų žalai įrodyti, prie ieškinio nepridėjo.
  Tai irgi praslydo pro teisėjos L. Paulauskaitės akis.
  R. Palaitis tai irgi nenorėjo komentuoti „Palangos tiltui“.
  „Ką aš laikiau reikalinga pasakyti, išdėsčiau ieškinyje“, – sakė palangiškis.  Aiškūs R. Palaičio ketinimai R. Palaičio ketinimai yra aiškūs – nutildyti laikraštį, kuris jau rašė apie jo „makleriavimą“, vadovaujant finansinei bendrovei karjeros apyaušryje (beje, po publikacijos R. Palaitis parodė išminties – nepuolė žvanginti teisiniais ginklais, o straipsnis po kelių dienų išsikvėpė, – PT).
  Užčiaupti laikraštį, kuris rašė apie tai, kaip VRM ministras R. Palaitis susidorojo su FNTT vadovais, kai šie pradėjo tikrinti finansiniais nusikaltimais įtariamas bendroves, kurioms vadovauja liberalcentristai.
  Nereikia abejoti, kad R. Palaitis apsidžiaugtų ir nutildęs šių eilučių autorių, kuris „Palangos tilto“ skaitytojams ir kurorto visuomenei yra viešai pažadėjęs nupūsti dulkes nuo ne itin skaidrios R. Palaičio praeities.
  Priminsime, ką „Palangos tiltas“ rašė: 2000-aisiais iškelta baudžiamoji byla už „makleriavimą“ finansinėje bendrovėje R. Palaičiui buvo netikėtai nutraukta, nors tyrėjai ir buvo įrodę, kad R. Palaitis suklastojo svetimus parašus.
  Tuomet mažai kam žinomo finansinės bendrovės maklerio R. Palaičio nusikaltimą tyrę buvę STT Klaipėdos skyriaus tyrėjai, šiandien kai kurie – jau pensijoje, bet jie gerai mena sėkmingai politinės karjeros laiptais kopusį palangiškį ir jo teisės brūkštelėjimus.
  „Tada ne viską, ką pavyko sužinoti tyrimo metu, mums buvo leista pateikti vadovybei. Kažin ar R. Palaitis būtų taip aukštai kilęs, jeigu būtų viskas žinoma teisėsaugai ir visuomenei“, – „Palangos tiltui“ sakė vienas buvusių STT Klaipėdos skyriaus vadovų.
  Po išsamių pokalbių su juo ir buvusiais R. Palaičio bylos tyrėjais jau artimiausiu metu skaitytojams pateiksime naujas bylos aplinkybes, kurios iki šiol visuomenei nebuvo žinomos.
  R. Palaitis galimai užgniaužė ne vieną svarbų liudininką dokumentų klastojimo byloje 2000-ųjų pradžioje. Bet vargu, ar jam pavyks užtildyti savo buvusį pavaldinį, FNTT vadovą V. Gailių ir kitus liudytojus, kurie pasiruošę teismui rudenį paliudyti, kad ministras R. Palaitis susidorojo su juo dėl pastarojo stropumo tiriant galimai tuometinio ministro užnugarį turėjusius liberalcentristų verslininkus?
  Ko dar galima tikėtis iš R. Palaičio, desperatiškai kartu su sijonuotu „prisikėlėliu“ A. Valinsku ir parodiją primenančio „Trečio kelio“ postringautoju, liberalcentristų pirmininku A. Čapliku pasiryžusio įsisprausti į Seimą?  Ar palangiškiai pasitiki? „Palangos tiltą“ konsultuojantys teisininkai atkreipia dėmesį, kad R. Palaitis, pareiškęs ieškinį prieš „Palangos tiltą“, akivaizdžiai piktnaudžiavo procesinėmis teisėmis ir sąmoningai siekia UAB „Palangos tiltas“ padaryti ženklių nuostolių.
  Netoleruotina, kad politikas, neturintis reikalavimo teisės, siekdamas riboti žodžio laisvę, reiškia niekinius ieškinius. 
  Jau šią savaitę „Palangos tiltas“ buvusiam makleriui-ministrui R. Palaičiui pateiks priešieškinį dėl padarytos bendrovei žalos, kuri atsirado dėl ieškovo piktnaudžiavimo procesinėmis teisėmis.
  Redakcija pagalbos paprašė ir Lietuvos žurnalistų sąjungos.
  Teisėjos kompetenciją ir veiksmus prieš laikraštį turėtų apsvarstyti ir Lietuvos teisėjų taryba.
  Ar Palangos miesto apylinkės teismui gali vadovauti laikinai teismo pirmininkės pareigas einanti L. Paulauskaitė, paklausime ir šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės, skiriančios teisėjus.
  Ko tikėtis iš „savo“ teismo Palangos miestui, jeigu dar birželio pabaigoje teismui paduotas savivaldybės reikalavimas iškelti neteisėtus atrakcionus iš viso nežinia kada bus pradėtas teisme nagrinėti? O pritaikytos atrakcionų savininkams laikinosios apsaugos priemonės yra ignoruojamos ir jų savininkų, ir antstolių?
  Svarbiausia, derėtų paklausti pačių palangiškių, ar jie pasitiki teisėjais, kurie, sutabalavus net ne ministro, o liberalcentristų atsakingojo sekretoriaus R. Palaičio marškinių skvernams, puola vykdyti jo reikalavimus, pamynę ne tik teisę, bet ir savo pačių orumą ir garbę?

 

Jūsų komentaras:

o 2012-08-23 13:45 (IP: 86.100.111.250)
kad p. Redaktorius tik už pinigus siūlosi "gražius" straipsnius parašyti irgi per teismą bandys paneigti? Labai įdomu būtų sužinot

ciucia 2012-08-23 09:48 (IP: 82.135.197.57)
Palangiske, nepatinka,neskaityk, nederk veltui eterio..skaityk Akistata, New York Times ar nors kita palangos laikrastuka

Palangiškė 2012-08-23 08:36 (IP: 195.182.70.130)
Toks tokį sutiko. Palaičio šventu nepavadinsi, bet ir šitas banalybes rašantis laikraštis - ne informavimo priemonė. Gal ir geriau būtų, kad užsidarytų, o ne gėdą darytų. Kaip sakant, jei gali nerašyti, nerašyk.

simui 2012-08-22 20:11 ([email protected] / IP: 78.61.104.50)
NEJUOKINK !!! kad taip ivertint savo garbe , pries tai reikia ja tureti...

Simas 2012-08-22 16:10 (IP: 81.7.87.118)
Šalin rankas nuo Raimundo Palaičio

Palangiskis 2012-08-22 11:44 (rgt / IP: 195.182.88.82)
Super.Aciu redaktoriui, kad nupucia dulkes nuo senu nuodemiu. Lauksime tesinio.

Valia 2012-08-22 11:17 ([email protected] / IP: 195.182.88.82)
Susireikšminusio Jegelevičiaus isterija...:)

to negebančiui 2012-08-21 17:11 (IP: 78.61.175.229)
Galvokite ką norite, bet savo minčių logiškai dėstyti nesugebate.

negebanciui 2012-08-21 13:28 (IP: 78.61.109.161)
O mam gaila jusu, kad neisiskaitote ka norejau parasyti, o skaitote tai, ka norite skaityti. Pasidalinau "ispudziais" ir darbu su siuo laikrasciu, kuri vertinu neigiamai. Mokekite priimti kritika, tikrai ne patys tobuliausi esate.

oho 2012-08-21 10:24 (IP: 82.135.128.92)
kaip rėkia:)) Tarsi nesuvoktų, jog jeigu prisišikai, tai ir atsakomybės tikėkis...O Radzevičius tai grybas...etiškasis žurnalistas - vienu metu buvo ir Teisingumo ministerijos atstovas spaudai, ir žurnalistas ir sąjungos pirmininkas, pats sau, savo radijo laidoms skirstęs paramą....Labai dabar įstatymišką vaidina....blogai su žiniasklaida, blogai...

to Pamoka laikraščiui. 2012-08-21 08:29 (IP: 78.61.175.229)
Gaila, kad skaitant straipsnį, nesugebate suprasi jo esmės.

Ilona 2012-08-21 07:30 (ilona / IP: 195.182.88.82)
Darosi baisu gyventi "Teisineje" valstybėje, kai politikai vadovauja teismams. 2oo8 metais politiko prasymu padarytos kratos 74 metu zmogui, kai tuo tarpu žulikai, kurie vagia kiekviena diena vaiksto laisveje.

Pamoka Laikrsciui 2012-08-21 07:07 ([email protected] / IP: 78.61.109.161)
Ir gerai padare Palaitis. Visu pirma pries rasydami straipsni zurnalistai turi patikrinti faktus, o sis laikrastis pletku lygio laikrastis. Mes ir pasimokeme, kad su sia informavimo priemone neturesime reikalu. Gal po tokiu dalyku laikrasciai tures didesnes atsakomybes. Zinoma, tiltui tokia pinigu suma yra krakas, bankrotas.

roma 2012-08-21 05:59 (IP: 83.178.95.202)
Pati Palaiti patraukt baudziamojon atsakomyben reiketu

jonas 2012-08-21 04:32 (IP: 173.54.188.147)
Palaitis jau pradejo savo rinkimine kampanija.Dalina siuksliu maisus-geras sumanymas!Pigu ir ''idejiska'O ,guldau galva,kad smailina plunksna ir kiekvienam palangiskiui ruosia po grazu laiskeli pasiskaitymui ar dar po uzrasu knygele su savo atvaizdu..Ka dar-greitu laiku pamatysime,o gal ir ''uzkibsime''?

giedre 2012-08-21 04:24 (IP: 173.54.188.147)
Nieku budu negalima Palaicio ileisti i Seima'Tokie palaiciai tik zlugdo valstybe.Zmones-nepasiduokit sitam saldziai suokianciam politikui!

Mikas 2012-08-20 19:18 (IP: 86.100.75.88)
Palaitis sventesnis Palangoje ir uz svenciausia-:)

Pritariu ir pasitikiu Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkui 2012-08-20 19:07 (Analitikas / IP: 78.61.214.75)
„Toks sprendimas – taikyti nedidelio miesto nedideliam laikraščiui tokias apsaugos priemones – areštuoti banko lėšas tokiai didelei sumai – yra absoliučiai absurdiškas, nepateisinamas ir dvelkiantis stipriu politikos kvapu“, – įsitikinęs Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. „Bet svarbiausia, kad toks ieškinys antrajam informacijos šaltiniui yra niekinis, tai yra negalintis reikalauti atsakomybės, nes Visuomenės informavimo įstatymas aiškiai teigia, kad informacijos rengėjui ar skleidėjui netaikoma atsakomybė ir jis neatsako už tikrovės neatitinkančios informacijos paskelbimą, jeigu jis nurodė informacijos šaltinį ir ji buvo anksčiau paskelbta per kitas žiniasklaidos priemones“, – pabrėžė D. Radzevičius.

Drakula 2012-08-20 19:03 (IP: 78.61.251.251)
Kas čia negražaus? Kaip tu elgiesi, taip ir su tavimi elgsis kiti. Prirašo nesamonių šitas laikraštis...

Mikas 2012-08-20 19:00 (IP: 81.7.87.118)
Keista, kad taip elgiasi buvęs ministras, negražu p. Raimundai

Taip pat skaitykite

Nutraukta Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėta civilinė byla dėl keliolikos tūkstančių eurų išieškojimo iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario, tautodailininko Raimundo Puškoriaus.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Buvusiam Palangos miesto turgaus buhalteriui ir faktiškam direktoriui Eimučiui Židanavičiui vėl neramios dienos – Klaipėdos apygardos teismas praėjusią savaitę panaikino pirmos teisminės instancijos, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų (buvęs pavadinimas – Palangos miesto apylinkės teismas) jam palankų spendimą dėl Šventosios turgaus rekonstrukcijos ir pavedė...


Gruodžio 28-ąją Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Aušra Maškevičienė,išnagrinėjusi ieškovoViešosios įstaigos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymocivilinėje byloje pagal ieškovo ieškinį...


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


Palangai – vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko dėmesys

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, kurorto policijos komisariato bei Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovais susitiko vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Desperatiškai į seimūno kėdę bandantis kabintis buvęs finansinės kontoros makleris, vėliau tapęs Vidaus reikalų ministru ir skandalingai lėkęs iš posto Raimundas Palaitis savo įtakos teisėsaugai gijomis praėjusią savaitę apraizgė ir Palangos miesto apylinkės teismo teisėją ir laikiną teismo pirmininkę Liuciją Paulauskaitę. Teisėja neatsilaikė buvusio ministro blėstančiam...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius