Į kitus metus Palanga ir Šventoji žengia pagražėjusios

"Palangos tilto" informacija, 2018-12-24
Peržiūrėta
598
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miestas naujuosius metus pasitiks atsinaujinęs. Pastaraisiais metais kasmet tvarkomos kurorto gatvės, šaligatviai, gerinama kita miesto infrastruktūra. Sodų, Taikos, Medvalakio, Ganyklų bei Plytų gatvių gyventojai jau vaikšto naujais, visai neseniai baigtais tiesti šaligatviais, taip pat šiemet sutvarkyta ir keletas gatvių, kurios jau buvo prastos būklės.

Sutvarkyti šaligatviai ir gatvės
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius papasakojo, jog metams baigiantis komunalininkai pabaigė tvarkyti Sodų, Taikos, Medvalakio gatvių šaligatvius, taip pat sutvarkyti šaligatviai Plytų gatvėje, nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės iki vaikų sanatorijos „Gintaras“. Didžiausias objektas – Sodų gatvė, kurioje pakeista per 3 tūkstančiius kvadratinių metrų šaligatvio. Vanagupės gatvėje nauji šaligatviai pakloti iki pat sanatorijos „Gradiali“. Kaip ir Sodų gatvėje, joje ne tik pakeista šaligatvių danga, bet ir įrengti dviračių takai. Vanagupės gatvėje taip pat pakeistas apšvietimas: pastatyti nauji stulpai, juose įmontuotos modernios lempos. „Šiek tiek pritrūko laiko, bet viskas sutvarkyta, viską padarėm“, – reziumavo G. Valinevičius.
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiemet buvo skyrusi apie 300 tūkst. eurų kurorto gatvių šaligatviams tvarkyti. Taip pat buvo sutvarkyti ir Sodų g. 26 ir 30 numeriais pažymėtų daugiabučių namų kiemai bei S. Nėries gatvėje esančio vieno iš daugiabučių namų kiemas. Juose išklotos trinkelės, padidintos automobilių stovėjimo aikštelės, išlieta nauja asfalto danga. Šiuos darbus finansuoja Palangos miesto savivaldybė. „Viskas, kas buvo numatyta, šiemet ir atlikta“, – teigė Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Giedrius Ramonas teigė, jog sutvarkyta ir keletas gatvių – Sodų ir Vanagupės gatvių atkarpose paklota nauja asfalto danga, naujai įrengta Priešaušrio gatvė su šaligatviais, moderniu apšvietimu, paklotos elektros tiekimo linijos, atnaujinta šaligatvių bei asfalto danga Medžiotojų gatvėje. Taip pat pabaigta Maironio gatvės rekonstrukcija. Nutiesta nauja žvyro dangos Vasaros gatvės atkarpa nuo Priešaušrio iki Kurorto gatvės. Ji užtikrina susisiekimą Kurorto gatvės gyventojams su Rytų kvartalu, apribojus patekimą į šią gatvę iš atnaujinto A11 kelio.

Pirmieji centrinės aikštės darbai
Pokyčių šiemet yra ir Šventojoje. Kaip pasakojo laikinasis Šventosios seniūnas Alvidas Bacius, itin džiugina, kad nutiestas pėsčiųjų takas Šventosios gatvėje, taip pat pradėta Šventosios aikštės rekonstrukcija. Atlikti požeminiai darbai: pakloti kanalizacijos, vandentiekio, lietaus tinklai, įrengti būsimo paslaugų pastato pamatai. Šiemet jau jokių darbų nebus vykdoma, tačiau kitąmet aikštės rekonstrukcijos darbai bus tęsiami“, – kalbėjo A. Bacius.
Jeigu viskas vyks kaip suplanuota, atnaujinta Šventosios centrinė aikštė visiškai pakeis kurortinio miestelio veidą. Čia numatytos erdvės ne tik renginiams, jaukiems pasisėdėjimams prie kavos ar arbatos puodelio, bet ir žaisti vaikams. Ketinama įrengti paslaugų pastatą (šiaurinėje aikštės dalyje planuojama įrengti maždaug 100 kv. metrų ploto, 7 metrų aukščio paviljoną), grindinį papuošti Šventajai būdingais tautiniais raštais, aikštėje numatyta vieta ir būsimam paminklui ar skulptūrai, vėliavoms, taip pat – miesto laikrodžiui, eglei.

Itin reikalingas pėsčiųjų takas
Itin džiugu, jog šią vasarą pradėtas ir pilnai užbaigtas Šventosios gatvėje esantis pėsčiųjų takas. „Kažkuomet ten buvo nutiestas takas, bet ne visas, galiausiai jis apskritai sunyko. Man baisu būdavo žiūrėti, kaip pėstieji drąsiai vaikšto važiuojamąja kelio dalimi, taip sukeldami pavojų savo gyvybei ir priversdami rizikuoti vairuotojus. Nuo šiol, patiesus pėsčiųjų taką nuo Žuvėdrų gatvės iki Miško tako, bus kur kas saugiau ir jaukiau visiems. Labai svarbu, kad visame take įrengtas modernus LED apšvietimas, kuris apšviečia ir taką, ir važiuojamąją dalį, jo anksčiau nebuvo, ir tai svarbu pėsčiųjų, o ir vairuotojų saugumui. Take įrengtos poilsio aikštelės su suoliukais ir šiukšliadėžėmis“, – sakė Šventosios laikinasis seniūnas.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dėl šeštadienį, kovo 27 d., Kauno Žalgirio arenoje vykusių M.A.M.A. apdovanojimų Lietuvos policija pradėjo aplinkybių tikslinimą. „Dėl vakar Kaune, Žalgirio arenoje vykusio M.A.M.A apdovanojimų renginio, Kauno policija pradėjo aplinkybių tikslinimą, visa surinkta medžiaga bus įvertinta ir priimti sprendimai. Ačiū visiems už pilietiškumą”, –...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Į kitus metus Palanga ir Šventoji žengia pagražėjusios

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 24 | Rubrika: Miestas

Palangos miestas naujuosius metus pasitiks atsinaujinęs. Pastaraisiais metais kasmet tvarkomos kurorto gatvės, šaligatviai, gerinama kita miesto infrastruktūra. Sodų, Taikos, Medvalakio, Ganyklų bei Plytų gatvių gyventojai jau vaikšto naujais, visai neseniai baigtais tiesti šaligatviais, taip pat šiemet sutvarkyta ir keletas gatvių, kurios jau buvo prastos būklės.


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


Šventosios seniūnaitis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus aktyvistas Romutis Šeštokas įsitikinęs, kad Šventoji ateityje turėtų virsti gamtos kurortu. „Šventojoje daug miškų priklauso miškų urėdijai – jie kitaip vertina miškus. Aš miestelyje esantį mišką...


Salės futbolo turnyras žengia į antrąjį ratą

„Palangos tilto” informacija, 2013 01 31 | Rubrika: Sportas

Palangos sporto centro salėje tęsėsi tradicinės atviros Palangos miesto salės futbolo mėgėjų pirmenybės. Sužaistos dar dvejos rungtynės: tarpusavyje kovėsi „Palangos tilto“ ir „Nykštuko“ bei „Sporto lizdo“ ir „94“ komandos.


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Rengiamas fotografų seminaras „Šventoji 2010“  1

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Balandžio 30-gegužės 2 dienomis Šventojoje vyks II-asis fotografų seminaras „Šventoji 2010“, kurią rengia asociacija „Palangos fotoklubas 750“ ir sveikatos centras „Energetikas“. Prieš dvejus metus pirmą kartą rengtas seminaras pasiteisino, tad norėdami pažymėti prasidėjusį pavasarį bei suteikti jam dar daugiau spalvų, fotomenininkai kviečia prisijungti ir turiningai drauge praleisti laiką.


Šventoji linksmybėmis pradėjo vasaros sezoną

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Šventoji, kuri būdavo vadinama Palangos podukra, linksmai ir išradingai atšventė vasaros sezono atidarymą. Penktadienį vyko kermošius, kalviai varžėsi, kuris nukals ilgiausią vinį, svečius linksmino Pajūrio krašto kapelos ir etnografiniai ansambliai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius