Į nuvažiuojantį Europos Sąjungos paramos traukinį įšoko ir Šventoji

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-10-05
Peržiūrėta
1665
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į nuvažiuojantį Europos Sąjungos paramos traukinį įšoko ir Šventoji

Nuo šiol Palanga lėšų Šventajai ieškos platesniu frontu – per asociaciją, jungiančią Šventosios seniūniją ir Nemirsetos bei Kunigiškių seniūnaitijų vietos veiklos grupes. Mažai betrūko, kad dėl kai kurių Tarybos narių įtarumo ir užsispyrimo asociacija būtų likusi neįregistruota, o jos steigimas – vadinasi, ir paraiškų europinėms lėšoms teikimas – būtų atidėtas mažiausiai metams.

Asociacija tikisi įšokti į nuvažiuojantį traukinį
Laimei, nugalėjo sveikas protas: daugiausiai konservatorių balsais, praėjusiame Tarybos posėdyje buvo pritarta sprendimo projektui „Dėl pritarimo dalyvauti Šventosios seniūnijos ir Nemirsetos bei Kunigiškių seniūnaitijų teritorijos vietos grupės – asociacijos Šventosios seniūnijos ir Nemirsetos bei Kunigiškių seniūnaitijų vietos veiklos grupės veikloje“.
Griozdišku pavadinimu įsisteigsiančios asociacijos tikslas yra suspėti dar šiais metais į Europos Sąjungos vietos veiklos grupėms (VVG) numatytų lėšų skirstymą. Terminai jau spaudžia – paraišką būtina pateikti iki lapkričio 1-osios.
„Laimei, kad asociacijai buvo atverta žalia šviesa. Dabar ji turės per galvą verstis, kad suspėtų parašyti tinkamą projektą, jį laiku įteikti ir tikėtis gauti Europos Sąjungos finansinę paramą. Visos lėšos būtų nukreipiamos Šventajai“, – sakė Tarybos narys, vienas iš Šventosios bendruomenės aktyvistų ir tokios asociacijos iniciatorių Vaidas Šimaitis.
Anot jo, ši asociacija bus kitokia nei visos kitos, nes jos vieni iš steigėjų – asociacija „Saulės klubas“, „Žarva“ – kūrėsi be savivaldybės iniciatyvos.
„Kai dar pavasarį imta kalbėti apie tai, kas galėtų atstovauti Palangai ir Šventajai regioninių grupių lygmenyje, visiems buvo išsiųsti pakvietimai – mums taip pat, ir minėtos dvi asociacijos ėmėsi iniciatyvos įkurti tokią asociaciją, kurios partneris yra miesto savivaldybė“, – sakė energingas verslininkas.
Į asociaciją buvo įtrauktos ir Šventosios „kaimynės“ Nemirseta bei Kunigiškės dėl to, kad, anot pašnekovo, steigiant vietos veiklos grupę, vien Šventosios teritorijos jai įsteigti nepakako.

V. Šimaitis: „Kai kurie Tarybos nariai – veidmainiai“
V. Šimaitis apgailestavo, kad piktdžiugos jį jau įtarinėja nedorais ketinimais. „Politikoje prie to reikia kiekvienam priprasti. Kai esi joje, niekas nenori pastebėti gerų, bendruomenei reikalingų sprendimų. Ėmiausi iniciatyvos dėl asociacijos, nes nuogąstavau, kad Šventoji gali likti be nieko – net nepabandyti gauti lėšų Šventosios vystymuisi man nepriimtina“, – sakė V. Šimaitis.
Kaip „Palangos tiltas“ jau rašė, Tarybos posėdyje praėjusią savaitę svarstant šį klausimą, Tarybos nariams Elenai Kuznecovai, Eimučiui Židanavičiui ir Eugenijui Simučiui pasirodė, kad asociacijos iniciatorius V. Šimaitis turėjo iš anksto nusišalinti nuo klausimo svarstymo, kad nepažeistų viešųjų ir privačiųjų interesų valstybinėje tarnyboje derinimo.
V. Šimaitis tai nepadarė, atsikirsdamas, kad tikrasis nepasiskelbusios opozicijos siekis – kad išvis nebūtų tokios asociacijos.
Jis stebisi kai kurių Tarybos narių veidmainiškumu svarstant klausimą dėl asociacijos steigimo.
„Tarybos narė E. Kuznecova, vaizdžiai kalbant, suvaidino gražią naivią princesę – perša mintį, kad aš, vienas iš vietinės veiklos grupės iniciatorių, kurio pavardė niekur oficialiai nefigūruoja, girdi, neturiu teisės net dalyvauti sprendimo priėmime, nors E. Kuznecova, UAB „Palangos vandenys“ stebėtojų Tarybos narė, Tarybos Ekonomikos ir Finansų komitetui svarstant klausimą dėl šalto geriamojo vandens suvartojimo normų nustatymo, ir dalyvavo posėdyje, ir balsavo už tokį nutarimą, – stebėjosi V. Šimaitis. – Jeigu klausimas būtų atidėtas, būtume pavėlavę teikti paraiškas ES paramai gauti. Tai būtume galėję daryti tik po metų, vadinasi, būtų stipriai nukentėjusi Šventoji ir Palanga“.
Prieš balsavimą jis paliko Tarybos salę.

Kelia daug ambicingų tikslų
Asociacija įstatuose kelia tokius tikslus: pagerinti vietines įsidarbinimo galimybes ir didinti bendruomenių socialinę integraciją, inicijuoti veiklas, mažinančias socialinę atskirtį, skatinti užimtumą, ypač siekiant bedarbiams ir neaktyviems asmenims įgyti naujų įgūdžių. Asociacija taip pat numato organizuoti ir vykdyti švietimo bei kultūrines veiklas.
2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Vietos plėtros strategijų rengimas“ administruoja Vidaus reikalų ministerija.
VVG projektams įgyvendinti numatoma skirti beveik 240 tūkstančius eurų, iš kurių apie 220 tūkstančius eurų – Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos, ir apie 20 tūkstančių eurų – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos. Didžiausia vienam projektui galima skirti finansavimo lėšų suma yra bemaž 4 tūkstančiai eurų. Pareiškėjas privalės savo ir (arba) kitų šaltinių lėšomis (savivaldybių biudžeto ir (ar) privačiomis lėšomis) prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau nei 7,5 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
Kitos miesto savivaldybės jau vasaros pradžioje, ministerijai paskelbus šios priemonės aprašą, suskubo steigti VVG, rengti vietos plėtros strategijas ir teikti paraiškas dėl strategijų rengimo finansavimo.
„Palangoje tai dėl vasaros sezono, Tarybos atostogų užsitęsė. Reikia jau labai paskubėti su projektų įteikimu – terminas tam šiemet numatytas iki lapkričio 1-osios“, – sako V. Šimaitis.

Spręs visi, ko labiausiai reikia Šventajai
Jis tikisi, kad vietos veiklos grupė „aktyviai tarsis“, ko labiausiai reikia Šventosios bendruomenei.
„Vėl pabrėžiu – ne mano reikalas nuspręsti, ko ir kam reikia. Tam yra steigėjų atstovai, tarp jų – ir Šventosios seniūnė Veronika Skeberdytė, savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus pavaduotoja Eglė Mockienė“, – pasakojo V. Šimaitis.
Jis tikisi, kad asociacijos veikloje aktyviai dalyvaus ir vietos verslo, kitų bendruomenių atstovai.
„Man keista, kad Šventosios bendruomenės atstovai, pavyzdžiui, Tarybos narė Irena Galdikienė, sako, kad nieko negirdėjusi apie tokį asociacijos steigimą. Informacija buvo vieša – kas norėjo, žinojo“, – sakė V. Šimaitis.
Praėjusio Tarybos posėdžio metu buvo sutarta, kad ir kitos vietos bendruomenės galės prisijungti prie asociacijos veiklos.
„Visiems durys – atviros. Džiaugiuosi, kad tam padariau pradžią“, – sakė Tarybos narys.
Jau artimiausiu metu asociacija kvies asociacijos susirinkimą – išsirinks pirmininką, nuspręs, kas ir kokius rašys projektus. „Labai tikiuosi, kad naujoji seniūnė (V. Skeberdytė – aut.), jauna ir energinga specialistė su keliais aukštaisiais išsilavinimais, parodys iniciatyvą ir parašys įdomų projektą, kuris, tikimės, bus atrinktas. Vardan mūsų visų Šventosios“, – vylėsi Šventosios bendruomenės vienas iš lyderių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


VRM ministrės A.Bilotaitės politinės valios traukinys neįveikė palangiškių užkardos. 40 dienų – tiek prireikė vidaus reikalų ministrei suprasti, kad jos deklaruota politinė valia negali būti viršesnė nei susitelkusios visos Palangos bendruomenės, miesto tarybos ir juos palaikančių Lietuvos žmonių nuomonė ir kad toji politinė valia nėra ekspreso traukinys, galintis be sustojimų riedėti tik...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos m. savivaldybės paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms šiemet gyventojai skyrė apie 81 tūkst. eurų paramos lėšų. Rėmėjų lėšos pervedamos dalimis kasdien, visa parama jos gavėjus pasieks iki lapkričio 15...


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog pirmadienį, lapkričio 9 d., pervedė pirmąją gyventojų skirtą paramą nuo pernai sumokėto GPM, apie 4 mln. eurų, organizacijoms, meno kūrėjams, profsąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms. O kas daugiausiai paramos gavo Palangoje? To „Palangos tiltas“ pasiteiravo Laimos Domarkienės, Klaipėdos AVMI atstovės spaudai.


Šventosios seniūnaitis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus aktyvistas Romutis Šeštokas įsitikinęs, kad Šventoji ateityje turėtų virsti gamtos kurortu. „Šventojoje daug miškų priklauso miškų urėdijai – jie kitaip vertina miškus. Aš miestelyje esantį mišką...


Nuo šiol Palanga lėšų Šventajai ieškos platesniu frontu – per asociaciją, jungiančią Šventosios seniūniją ir Nemirsetos bei Kunigiškių seniūnaitijų vietos veiklos grupes. Mažai betrūko, kad dėl kai kurių Tarybos narių įtarumo ir užsispyrimo asociacija būtų likusi neįregistruota, o jos steigimas – vadinasi, ir paraiškų...


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Prieš Kalėdas Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos mokyklų savivaldų informavimo centras surengė keletą renginių moksleiviams.


Spalio 12 d. Kauno sporto halėje iškilmingai paminėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) 25 metų jubiliejus.


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius