Įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms paskelbė kempingo statybų pradžią

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-10-18
Peržiūrėta
2153
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kapsulė su laišku ateities kartoms tuoj keliaus į žemę.
Kapsulė su laišku ateities kartoms tuoj keliaus į žemę.

Trečiadienį, Nemirsetoje, buvo paskelbta europinius standartus atitinkančio kempingo statybų pradžia. Būsimųjų pastatų pamatų vietoje Palangos miesto meras Š. Vaitkus bei UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.

Tokio lygio, koks numatomas Nemirsetoje, kempingų mūsų šalies pajūryje iki šiol nebuvo. Jame vietiniai ir užsienio turistai galės gauti ne tik apgyvendinimo, bet ir maitinimo, laisvalaikio organizavimo, aktyvaus poilsio ir kitas paslaugas.

 

Projektas bus vykdomas trimis etapais

Ceremonijoje dalyvavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Saulius Simė, Seimo narys Pranas Žeimys, administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, Tarybos nariai, statybų rangovo UAB „Klaipėdos apdaila“ vadovai.

Kaip sakė meras Š. Vaitkus, savivaldybė projekto pirmajam etapui yra gavusi apie keturis milijonus litų. Bendra projekto sąmata – apie 11 milijonų litų. Bet suma gali keistis, priklausomai nuo viešųjų pirkimų kitiems projekto etapams.

Kempingas bus statomas trimis etapais ir visa statyba yra numatyta baigti 2015 metais.

„Savivaldybė specialiai nusprendė statyti projektą trimis etapais, dėl to buvo parengti trys skirtingi techniniai projektai. Pirmajame etape esame numatę pastatyti 58 namelius-kemperius, prie jų bus įrengta reikiama kanalizacijos, ryšių ir vandentiekio infrastruktūra, visos požeminės komunikacijos. Bus įrengti ir sanitariniai mazgai: tualetai, prausyklos, skalbyklėlės. Pirmajame etape bus pastatytos ir krepšinio, ir tinklinio, ir vaikų žaidimo aikštelės, administraciniai pastatai. Visa poilsiavietė, kaip numato Europos Sąjungos reikalavimai, bus aptverta“, – pasakojo meras Š. Vaitkus.

 

Pirmasis etapas truks metus

Pirmasis etapas turėtų būti įvykdytas per metus. Savivaldybė tikisi, kad jei leis oras, statybos vyks ir žiemą. Visos požeminės inžinerinės komunikacijos yra už pusantro kilometro, kurias teks atvesti į kempingą. Nuotekos bus pajungtos į miesto tinklus.

UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius teigė, kad taip pat bus pastatytas medicinos punktas, įvažiavimo į kempingo teritoriją punktas, patalpos maisto gaminimui.

„Poilsiautojai galės gamintis maistą“, – pastebėjo Š. Vaitkus.

Vėlesniuose etapuose numatyta ir konferencijų salės statyba, nors jos reikalingumu abejoja kai kurie miesto politikai.

„Ji nebus labai didelė, apie 200 kvadratinių metrų“, – sakė M. Šlyžius.

Parenkant projektui rangovą, buvo vykdomi tarptautiniai viešieji pirkimai, kuriuos laimėjo UAB „Klaipėdos apdaila“.

 

Vyraus etnografiniai motyvai

Antruoju ir trečiuoju etapu planuojama kempinge įrengti 14 stacionarių namukų, palapinių miestelį su reikalinga infrastruktūra.

Poilsio nameliai pasižymės tradicine 20 amžiaus pradžios architektūrine stilistika – etnografiniam regionui būdingomis šviesaus molio spalvos sienomis bei šlaitiniais deginto molio čerpių stogais. Visuose bus įrengtos virtuvės bei higienos įranga. Renkantis architektūrinę stilistiką buvo siekiama išlaikyti mažosios Lietuvos regionui būdingos dvaro sodybos stilių.

Iš viso kempinge planuojama įrengti bendrojo naudojimo pastatą, skirtą svečiams priimti bei registruoti, daiktams saugoti, 2 maisto gaminimo patalpas, poilsio namelius, taip pat – vietas autopriekaboms bei karavanams, 59 vietas palapinėms su automobilių vietomis. Priešais bendrojo naudojimo pastatą numatyta aikštelė, skirta rengti kultūrinius renginius.

Svečių patogumui visa kempingo teritorija bus apšviesta, čia atsiras mažoji architektūra, pavėsines su židiniu, krepšinio, tinklinio, futbolo, teniso, vaikų žaidimų aikštelės. Mažiesiems skirtoje teritorijoje vyraus jūros tematikos motyvai.

Kempingui Nemirsetoje statyti skirtas Klaipėdos pl. esantis 4,6 ha ploto sklypas, supamas valstybinio miško. Pro pušų properšas matyti jūra, iki kurios eiti – vos 300 metrų.

 

Kempingas veiks ir žiemą

Pasak Š. Vaitkaus, trijų klasifikacijos žvaigždučių standartus atitiksiantis kempingas kurortui yra labai svarbus objektas, padėsiantis išspręsti daugiametę Palangos problemą.

„Iki šiol su namukais ant ratų į Palangą atvykusiems turistams negalėjome pasiūlyti civilizuotų sąlygų apsistoti. Per metus įgyvendinus pirmąjį šiandien pradedamo projekto etapą, situacija kardinaliai pasikeis. Kempingas yra labai gražioje vietoje – Pajūrio regioniniame parke, vos 300 metrų nutolęs nuo jūros. Čia apsistoję turistai bus apsupti gamtos bei jausis komfortiškai. Ne tik vasarą, bet ir žiemą, nes nameliai bus šildomi. Jie bus padengti čerpėmis. Turime minčių, kad žmonės žiemą čia atvažiuos paslidinėti ar pavaikščioti po miškus, žiemišku pajūriu“, – pasakojo Š. Vaitkus.

Būsimasis kempingas džiugina ir Pajūrio regioninio parko vadovą Darių Nicių. „Kempingas yra palankioje teritorijoje turizmo atžvilgiu. Palangai jis tarnaus kaip traukos centras, kur galės apsistoti kurorto svečiai, o Pajūrio regioninio parko atstovus džiugina, kad turistai turės puikią erdvę, kur galės statyti palapines“, – sakė D. Nicius.

Jūsų komentaras:

zeimys 2012-10-20 06:16 (IP: 78.61.104.50)
tiek praleido sansu buvusiuose seimuose - sedetu dabar ramus kaip kiti tuose elitiniuose seneliu namuose ... Ot prasove , ir Palangai butu buve geriau ...

Rytų kvartalas 2012-10-19 08:37 ([email protected] / IP: 82.135.193.177)
Vaitkau ir Žeimį kažkodėl Rytų kvartalą tai visai pamiršot .

Kokia laimė 2012-10-18 22:27 (IP: 78.61.158.101)
O, kaip Palanga atsigaus po II rinkimų turo! Vaitkus su Žeimiu galės kasinėti ir kasinėti, visą Palangą perkas, o kiek laiškų kapsulėse pakas. Kasdien galėsim eiti ieškoti, kur užkasė, bus pramoga palangiškiams, rengsim varžybas, kas pirmas ras, skelbsim nugalėtojus, Žeimys su Vaitkumi teiks medalius nugalėtojams. Kiekvieną savaitgalį bus šventė "Rask kapsulę". Atsigaus palangiškiai, turės, kur pramogauti

Jėga 2012-10-18 19:07 (IP: 78.61.214.75)
Jėga. Palanga atsigauna.

Taip pat skaitykite

Kilus vietinės bendruomenės pasipiktinimui, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius sako priėmęs asmeninį sprendimą neleisti vandenilio ir metanolio gamyklos statybų prie Darbėnų miestelio.


Šeštadienį, sausio 27 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus Facebook paskelbė įrašą, kuriame stebisi penktadienio, sausio 26-osios, vakarą gautu aplinkos ministro Simono Gentvilo elektroniniu laišku, į kurio adresatų sąrašą įtraukta net premjerė Ingrida Šimonytė. Ministras sako „su nerimu“ stebintis Vakarų kapitalo į metanolio gamyklos Kretingos rajone, šalia Palangos, statybų...


Trečiadienio vidurdienį, skambant Tautiškai giesmei, Lietuvos, Palangos ir Šventosios vėliavų pakėlimu mieste paskelbta renginių ciklo „Palangos dienos“ pradžia. Į šį Nepriklausomybės aikštėje vykusį renginį susirinko nemažas būrys įvairaus amžiaus miestiečių. 


Trečiadienį, lapkričio 11 d., darbą baigianti darbą Sauliaus Skvernelio Vyriausybė priėmė Palangai svarbų sprendimą: prie jūros esančią „Auską“ kartu su ją supančia 21 hektaro pušyno teritorija perdavė Palangos miesto savivaldybei. Džiaugdamasis Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus paskelbė tokį įrašą savo Facebook paskyroje.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Jeigu sakote, kad poilsis Palangoje vasarą – brangus, esate visiškai teisus. Tačiau tam yra puiki alternatyva: ilsėtis tarsi savo kieme Nemirsetos kempinge, įsikūrusiame visai šalia jūros. 25 metus jį valdys UAB NRT LT, kempingo koncesijos konkurso laimėtoja. Išskirtinį interviu „Palangos tiltui“ davęs UAB Domus Extra (ši bendrovė finansuoja...


Palangoje prasidėjo ilgai laukto objekto statybos – jau kitąmet mieste duris atvers maždaug 3500 kv. m. ploto baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, generalinis darbų rangovas – UAB „Conresta“.  Pirmadienį, stebint Palangos miesto gyventojams, būsimojo baseino pamatų vietoje buvo įkasta...


Besitęsiant Palangos kempingo Nemirsetoje koncesininko parinkimo procedūroms, Savivaldybės taryba apsisprendė skelbti viešą trumpalaikės kempingo nuomos konkursą. Taip siekiama, kad kurorto poilsiautojai jau šią vasarą galėtų ilsėtis moderniame ir europinius standartus atitinkančiame kempinge.


Penktadienį Palangoje duota pradžia Koncertų salės rekonstrukcijos darbams. Simbolinę kapsulę su laišku ateities kartoms įkasė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir darbų rangovo – UAB „Conresta“ – direktorius Lukas Lukaitis. Plačiau apie ceremoniją- "Palangos tilto" antradienio numeryje;


Trečiadienį, Nemirsetoje, buvo paskelbta europinius standartus atitinkančio kempingo statybų pradžia. Būsimųjų pastatų pamatų vietoje Palangos miesto meras Š. Vaitkus bei UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius