Iš Palangos – skrydis į Rygą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-04-04
Peržiūrėta
458
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuva, prisilipdžiusi „nepasiekiamo krašto“ etiketę po „flyLAL“ žlugimo, bando taisyti padėtį. Kasdien pasigirsta žinių apie naujai atsirandančias ar atsirasiančias skrydžių kryptis. Neatsilieka ir Palangos oro uostas. Jis trečiadienį pristatė naują kryptį – Palanga-Ryga.  

 

Tilps pusšimtis keleivių

Tai ne melagių dienos pokštas, o tikra tiesa: nuo trečiadienio, balandžio pirmosios, Palangos oro uoste keliautojams siūloma skristi nauju reisu, kurį įgyvendino Latvijos oro bendrovė „airBaltic“. 52 vietų lėktuvas „Fokker 50“ tarp kurorto ir Latvijos sostinės kursuos kasdien – aštuonis kartus per savaitę (kai kuriomis dienomis dukart). Vasaros metu žadama skrydžių skaičių padvigubinti – darbo dienomis bus skraidoma dukart per dieną, savaitgaliais – po vieną.

 

Ryga – tarpinė stotelė

Pirmojo skrydžio metu buvo išpirktos beveik visos vietos – tiek ekonominės klasės, tiek verslo klasės. Tikimasi, jog ši skrydžių kryptis pasitarnaus ne tik verslininkams, bet ir keliaujantiems toliau – Ryga tampa tarpine stotele, tranzitiniu tašku keliaujantiems į kitas šalis ar žemynus. 45 minutes trunkantis skrydis Palanga-Ryga domina turistus iš Skandinavijos, Vokietijos bei keliautojus iš Vakarų Lietuvos. Taupantis laiką skrydis naudingas ir verslininkams. Išvykti ir grįžti galima tą pačią dieną: ryte iš Palangos oro uosto „airBaltic“ lėktuvai kils 9.05 val., Rygoje leisis 9.50 val. Vakarais išvykimas iš Palangos – 20.25 val., atvykimas į Rygą – 21.10 val.

 

Iš Palangos į Vilnių skrydžių nebus

Bilietų kainos labai skirtingos: nors skelbiama, kad pigiausias ekonominės klasės bilietas tekainuoja 125 litus, susumavus visas rinkliavas ir oro uostų mokesčius, bilietas pirmyn-atgal atsieis nuo 700 litų. Tik užsisakant bilietus iš anksto galima rasti itin pigių bilietų.

Anot „airBaltic“ atstovų Lietuvoje, Klaipėda yra sparčiai augantis šalies didmiestis, verslo vystymo centras, todėl skrydis yra labai patogus. Tiesa, kol kas neplanuojama nutiesti oro tilto iki sostinės – ją pasiekti atvykusiems teks žemyniniu transportu.

Skrydžio Palanga-Ryga-Palanga atidarymas buvo svarstomas metus, o pirmieji beveik visiškai pilni lėktuvai tik įrodo, jog jis pasiteisins.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino 12 kandidatų į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje. Kaip įsitikino šių eilučių autorius, beveik visi jie mielai postringauja apie rūpinimąsi žmonėmis, meilę Tėvynei ir Palangai. Tačiau dauguma ilgai krapštė galvas ir klupo ties paprasčiausiu klausimu: „Kiek kilometrų Palangos miesto savivaldybės teritorijoje driekiasi...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Dėl naujų skrydžių Palangoje verslas nekrykštauja

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 23 | Rubrika: Verslas pinigai

Nors šįmet Palangos oro uostas daugelį nudžiugino pranešęs apie dvi naujas kryptis - Dortmundo (Vokietija) ir Bergeno (Norvegija) - dalies Vakarų Lietuvos verslo atstovų tokie skrydžiai nedžiugina. Pastaraisiais metais verslininkai kone maldavo tiesioginio skrydžio į Hamburgą. Tarp prioritetinių skrydžių buvo priskirtos kryptys į Frankfurtą, Diuseldorfą ir Amsterdamą. Tačiau...


Spalio 26 d. Šventosios pagrindinės mokyklos pirmos ir ketvirtos klasės mokiniai lankėsi Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur vyko prevencinė akcija „Moksleivi, būk saugus!”. Pagrindinis šios išvykos tikslas – supažindinti mokinius su ugniagesių profesijos specifika ir darbo sąlygomis.


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai jau kurį laiką skatina senjorus nebijoti kompiuterinių technologijų ir drąsiai jomis naudotis. Palangos senjorai jau ne kartą įrodė, jog jie yra drąsūs, norintys kuo daugiau sužinoti ir išmokti, tad aktyviai dalyvauja vykdomuose projektuose. Šįkart visus semtis žinių kviečia projektas „Informacinis...


Pastaraisiais metais socialiniai tinklai tapo ypač populiarūs. Šių tinklų esmė – pritraukti interneto vartotojus, mėgstančius bendrauti virtualiai, suteikiant jiems galimybę išreikšti save bei surasti „draugų“ su panašiais interesais. Savęs rodymas, viešas asmeninių duomenų, intymių smulkmenų skelbimas labiau būdingas jaunimui. Tačiau žinių...


Šilko klubas pristatė naują parodą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Savaitei besibaigiant Palangos miesto viešosios bibliotekos parodų salę vėl papuošė nauja paroda. Ją, įgavusią paslaptingą pavadinimą „Balta balta...“, šįsyk demonstravo Šilko klubo moterys, kūrusios drauge su savo atžalomis.


Poetė pristatė naują knygą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Gruodžio 18 dieną, penktadienio vakarą, Viešojoje bibliotekoje buvo pristatytas Elenos Karnauskaitės ir Gyčio Skudžinsko bendras darbas: knyga „Ahrenshoop‘o sąsiuvinis“. Susirinkusi publika klausėsi poetės deklamuojamų eilių, grožėjosi meniškomis fotografijomis ir galėjo išgirsti saksofonų muzikos.


Iš Palangos – skrydis į Rygą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 04 | Rubrika: Miestas

Lietuva, prisilipdžiusi „nepasiekiamo krašto“ etiketę po „flyLAL“ žlugimo, bando taisyti padėtį. Kasdien pasigirsta žinių apie naujai atsirandančias ar atsirasiančias skrydžių kryptis. Neatsilieka ir Palangos oro uostas. Jis trečiadienį pristatė naują kryptį – Palanga-Ryga.  


Metų pabaigoje patvirtintas Bendrasis miesto planas, pasak laikinai einančio Savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pareigas Svajūno Bradūno, tai dokumentas, numatantis kurorto vystymosi kryptį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius