Išeinanti Gintarės siela žinutę pasiuntė per straipsnį

Palangos tiltas, 2016-11-17
Peržiūrėta
350
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Menininkė Gintarė Uogintaitė
Menininkė Gintarė Uogintaitė

Taip jau yra,–artimos sielos bet kokiais gyvenimo momentais (sunkiais ir džiugiais) susišaukia. Dvi dienas iš eilės pastebėdavau, jog mano dienoraštyje (blog) daug kartų buvo skaitomas vienas ir tas pats straipsnis („Vienas paveikslas”) apie žymius Lietuvoje menininkus – Uogintus. Nuojauta neapvylė – Anapilinišėjo paskutinis Broniaus Uoginto ir Bronės Mingailaitės vaikas – Gintarė Uogintaitė.

Formemories
Gintarė – saulės vardas.Tokį gražų vardą Tau suteikė tėvai. Buvai šeimoje jauniausia (po brolio) tėvų mylima mergaitė. Mudviejų su Tavimi laikas (vaikystėje) būdavo ankstyvas pavasaris ir vėlyvas ruduo.Vasaras Tu leisdavai kitų, pas jus vasarojusių vaikų, būryje. Žiūrėdama per tvorą, kokias linksmas išdaigas jūs kieme krečiate, pavydėjau. Ypač nemėgdavau skulptoriaus G.Jokūbonio vaikų. Jie visai vasarai iš manęs Tave atimdavo. Kas rytą atnešdama į jūsų namus uzbonėlį dar šilto karvės pieno,dairydavausi kur esi Tu. Tačiau visą draugystės su tavimi trūkumą kompensuodavo šalti pavasariai ir vėjuoti rudenys. Tada,kai name nutildavo žmonių šurmulys, prisižaisdavome į valias. Lėlių neturėdavome, todėl dažnai pasiėmusios gana sunkokas angelų ir vienuolių skulptūras (name jų būdavo) susukdavome jas į mamos medinėje skrynioje surastus drabužius ir žaisdavome namais. Vieną sykį taip bežaidžiant buvome užtiktos Tavo tėčio. Gavome barti.Tėtis šias šventųjų skulptūras restauravimui parsinešdavo iš PalangosŠvč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios. Gyvenome sovietiniais metais,daug ką reikėjo slėpti. Nebetekusios savo „vaikų“,išeidavome į kiemą ir iš įvairių pagaliukų,stiklo šukių ir spalvotų popierėlių darydavome „sekretus“. Gražiai gaudavosi. Jau tada supratome,jog gražius stiklus gali užberti smėlis,ir kitą kartą atėjusios jų nebesurasime.
Daug puraus,balto,šalto ir akmenimis pavirtusio smėlio prabėgo pro mudviejų pirštus. Paskutinį kartą matėmės atidarant Individualistų kūrybinės grupės parodą A.Savicko galerijoje Palangoje.Rankose laikei dekoratyvinį gėlės žiedą,nenorėjai fotografuotis,tačiau „Palangos tilto“fotografė D.Vasiliauskienė vis dėlto tave „pagavo“. Ačiū Darijai. Ši nuotrauka pasiliks mano ir Tave pažinojusių žmonių atmintyje. Sustabdytas laikas tada,kai to reikalavo jis pats – dovana.Ji neįkainojama.
Prieš porą vasarų grįžusi į namus Lietuvoje apsilankiau Palangos „Ramybės“ paveikslų galerijoje,kurioje buvo surengta Broniaus Uoginto (vyresniojo) dar niekada nerodytų darbų paroda. Mane ypač patraukė Tavo tėčio pieštas paveikslas „Vakarienė“. Joje pavaizduota šeima,susėdusi šventai vakarienei prie stalo. Žinau, netrukus Tu būsi tarpe tų,kurie tave myli ir laukia.Ilsėkis ramybėje,mano drauge.

Irena VALUŽĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią savaitę vieninteliam Palangos laikraščiui „Palangos tiltas“ galėjo pavydėti didžiausi šalies portalai. „Palangos tilto“ straipsnio „Dainius Kepenis: „Kovidas“ – pasaulinės mafijos projektas, o skiepydamiesi tapsime eksperimentiniais triušiais“ anonsą laikraščio Facebook paskyroje pamatė 30 050 žmonių....


Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.


Pradingus elektrai po praėjusio ketvirtadienio vakaro- penktadienio rytmečio audros, palangiškis Petras Cirtautas, gyvenantis Palangoje, Gintaro g. 17., tris dienas desperatiškai ieškojo pagalbos, o jos sulaukė ankstyvą pirmadienio rytą.


"Palangos tilto" žinutė apie iš gyvenimo pasitraukusį restorano "Barbarosa" šefą Mykolą socialiniame tinkle Facebook susilaukė dar neregėto susidomėjimo - net 19 237 žmonės perskaitė žinutę. Ji buvo pasidalinta 22 kartus, sulaukė 27 komentarų, daugiausiai užuojautų.


Paskutinį pavasario sekmadienį beveik pačioje Palangos miesto širdyje įsikūrusiame viešbutyje „Gamanta Art“ įvyko dailininkų Aloyzo Stasiulevičiaus, Prano Gudaičio ir Jono Daniliausko darbų pristatymas. Jau šeštus metus vykstančio dailininkų plenero darbai išeksponuoti viešbučio lauko vidiniame kiemelyje pakvietė atsikvėpti nuo...


  „Dėl didelio krūvio siūlau svarstyti kitas kandidatūras partijos skyriaus pirmininko pareigoms kitai dvejų metų kadencijai užimti. Man visų pareigų – jau šiek tiek per daug“, – toks buvo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininko ir Palangos miesto meroŠarūno Vaitkaus...


Taip jau yra,–artimos sielos bet kokiais gyvenimo momentais (sunkiais ir džiugiais) susišaukia. Dvi dienas iš eilės pastebėdavau, jog mano dienoraštyje (blog) daug kartų buvo skaitomas vienas ir tas pats straipsnis („Vienas paveikslas”) apie žymius Lietuvoje menininkus – Uogintus. Nuojauta neapvylė – Anapilinišėjo paskutinis Broniaus...


Keista, kad LKPTS valdybos pirmininkas Gvidas Rutkauskas nežino įstatų, jog valdyba ir taryba renkama dviem metams. Todėl 2012 metais išrinkta valdyba ir taryba nebeteko galios – jos sprendimai negalioja.


Sudėtinga apsakyti kas dedasi neįgaliojo vėžimėlyje sėdinčio žmogaus širdyje, tačiau Algimantas Urbonas spinduliuoja vidine ramybe, išmintimi ir dideliu nuoširdumu. „Šiukštu, nesijaučiu nuskriaustas likimo, turiu daug veiklos. Dabar pagrindinis mano tikslas, kad Palangoje būtų įkurtas muziejus. Esu kolekcininkas, turiu sukaupęs vertingą kolekciją...


Atsigręžus į prabėgusius metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 10 14 | Rubrika: Kultūra

Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą palieka daug metų jame dirbusi gydytoja terapeutė Teresė Genovaitė Tranauskienė. Užtarnautų atostogų išeinanti moteris išsineša didžiulį bagažą patirties ir dar daugiau prisiminimų, kurie visuomet sušildo, užklupus trumpoms liūdesio minutėlėms.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius