„Išskirtinai sudėtingas“ Palangos policijos vado tarnybinis tyrimas bus pratęstas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-11-21
Peržiūrėta
1900
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas atrodė kaip akivaizdus Palangos miesto policijos komisariato viršininko Jurgio Kažio suklupimas –  sukelta avarija išgėrus, dabar, praėjus šiek tiek daugiau kaip mėnesiui, policijos departamentui, vykdančiam įvykio tarnybinį patikrinimą, atrodo kaip „išskirtinai sudėtingas“ tyrimas.

 

Kovojęs prieš stikliuko kilnotojus įklimpo pats

Atrodė, kad J. Kažys  prieš mėnesį iki kaklo įklimpo į bėdą – spalio 14-osios vakarą tariamai neblaivus kurorto policijos viršininkas padarė avariją. Tą vakarą, apie 21 valandą 30 minučių, Klaipėdos policijos budėtojai sulaukė vienos moters skambučio, kuri išgąstingai teigė, kad ji „Renault Megane“ važiavusi Palangos plentu Klaipėdos link, kai ją, pasivijęs kitas automobilis, trenkėsi. Moteris pasakojo, kad po smūgio jos automobilis atsidūrė griovyje, o avarijos kaltininko „Dodge Grand Caravan“ sustojo kiek toliau. 

Vairuotoją nustebino, kad iš „karavano“ niekas nelipo, ir moteris iškvietė policiją. Atvykus pareigūnams prie šalikelėje atsidūrusio „RENAULT“ stovėjo, liudininkų teigimu, neblaivus vyriškis policininko uniforma ir kažką aiškinosi su moterimi. Paaiškėjo, kad šalia automobilio „Dodge Grand Caravan“ rastas neblaivus (įvykio vietoje J. Kažys atsisakė tikrintis girtumą,  vėliau jam buvo ligoninėje nustatytas vidutinis girtumas –aut.) savininkas – ne tarnybos metu uniformuotas Palangos policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys.

 

Gresia atleidimas iš tarnybos

Jei pasitvirtintų, kad automobilį vairavo neblaivus J. Kažys, jam grėstų atleidimas iš tarnybos. Rašyti policijai  paaiškinimą J. Kažys po įvykio atsisakė. Žiniasklaidai J. Kažys teigė, kad „net kaip keleivis nevažiavęs avariją sukėlusiame automobilyje“. Vyras tikino, kad jis atvykęs į įvykio vietą prašomas avariją sukėlusios žmonos.

„Man nėra ko bijoti. Aš to automobilio nei vairavau, nei juo važiavau. Bet jeigu būsiu spaudžiamas, esu pasiryžęs palikti tarnybą. Juo labiau, kad jau anksčiau buvau apsisprendęs pasibaigus sezonui išeiti iš darbo policijoje“, - prieš mėnesį sakė J. Kažys.

Jis yra vidaus reikalų sistemos veteranas, joje jis jau – 36 metus. Beje, 13 metų jis vadovavo Palangos kelių policijai. Į kurorto PK viršininko pareigas J. Kažys atėjo iš Kretingos rajono PK viršininko kėdės.

 

Tarnybinis patikrinimas bus pratęstas

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotojas Ramūnas Matonis po įvykio „Palangos tiltui“ sakė, kad dėl įvykio pradėtas tarnybinis patikrinimas. „Jį atlikti pavesta Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui. Pagal tvarką jis turi užtrukti ne ilgiau kaip 30 dienų. Po to bus sprendžiamas J. Kažio atsakomybės klausimas. Mano žiniomis, tyrime numatyta atlikti daugiau negu paprastai veiksmų. Kaip suprantu, pradžioje J. Kažys prisipažinęs, kad neblaivus mašiną ir eismo įvykį sukėlęs jis pats, vėliau ėmė viską neigti teigdamas, kad mašiną vairavo jo žmona. Numatoma atlikti ir mašinos sėdynių pluošto mikrodalelių tyrimus, kad paaiškėtų, kas vairavo automobilį“, - sakė R. Matonis.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Benonas Ivanauskas „Palangos tiltui“ patvirtino, kad dėl J. Kažio pradėtas vidaus tarnybinis patikrinimas. „Nors jo terminas – mėnuo, tyrimas gali pasibaigti ir anksčiau“, - sakė jis.

 

Tyrimas yra sudėtingas

Bet tyrimas, regis, stringa – jį iš apskrities policijos komisariato perėmusio Policijos departamento Vidaus tyrimų valdybos viršininko pavaduotojas Aleksandras Novikovas „Palangos tiltui“ sakė, kad tokiam tyrimui mėnesio „aiškiai nepakanka“.

„Mėnuo yra tik sąlyginis terminas, numatytas tokių tyrimų tvarkoje. J. Kažio tarnybinis patikrinimas bus pratęstas, nes jis yra išskirtinai sudėtingas – reikia viską labai tiksliai sudėlioti į vietas“, - teigė A. Novikovas.

Anot jo, J. Kažys, pradėjus tarnybinį patikrinimą, iškart departamento vidaus tyrimų valdybai pateikė išsamų pasiaiškinimą, bet A. Novikovas nesiėmė komentuoti tyrimo: „Kol vyksta tyrimas, negaliu“. Paklaustas, ar tyrimas nėra specialiai vilkinamas, kad būtų išskalbtas J. Kažio munduras, jis kategoriškai paneigė: „Jokiu būdu!” A. Novikovas negalėjo pasakyti, kada paaiškės tyrimo rezultatai. „Tyrimas yra sudėtingas, be to, jį atliekantis pareigūnas ne tik juo užsiima“, - sakė A. Novikovas.

 

Neturės moralinės teisės toliau eiti pareigas

Klaipėdos AVPK viršininkas B. Ivanauskas negalėjo daug pasakyti apie J. Kažio tarnybinį patikrinimą. „Tyrimą atlieka policijos departamentas. Paprastai tokie tyrimai atliekami per mėnesį, bet kadangi, mano žiniomis, J. Kažys iki šiol serga, tyrimas dėl to gali būti pratęstas neapibrėžtam laikui“, - sakė B. Ivanauskas. Jis teigė nesidomėjęs, kokios ligos užklupo pavaldinį. „Man aišku, kad jis ilgiau negalės eiti Palangos policijos komisariato viršininko pareigų“, - sakė B. Ivanauskas. Jis teigė, kad J. Kažys jau yra „užsitarnavęs“ pareigūno pensiją, o tyrimo baigtis neturės įtakos jos gavimui.

Kol vyksta tarnybinis patikrinimas, Palangos PK viršininko pareigas laikinai eina pavaduotojas Andrius Grigaitis. Jis „Palangos tiltui“ nenorėjo komentuoti esančios padėties. „Būtų neetiška užbėgti įvykiams už akių. Komisariatas dirba kaip dirbęs. Žinau, kad J. Kažys serga, bet nesidomėjau, kuo jis skundžiasi“, - sakė A. Grigaitis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2023 m. kovo 6 - 12 d. per Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso užfiksuota 717 KET pažeidimų, nustatyti keturi neblaivūs vairuotojai.


Trečiadienį, rugsėjo 22 d., policijos bičiulis Amsis, tarnybinis šuo Soli ir Palangos policijos pareigūnai aplankė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinius.  


Kovo 5 d. nuotoliniu būdu pristatyti 2020 m. Palangos m. PK veiklos rezultatai. Kriminogeninę padėtį Palangoje, apžvelgė policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?


Šiandien, tarp 11 ir 12 valandos, į kavinę "Armėniški šašlykai" (J. Basanavičiaus g. 27, Palanga) atvykus FNTT pareigūnams, kavinės savininkas Darius Miklovas, kuris yra ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas, pareigūnams pasipriešino. Sutramdyti D. Miklovą pavyko jį paguldžius ant promenados grindinio ir...


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Kas atrodė kaip akivaizdus Palangos miesto policijos komisariato viršininko Jurgio Kažio suklupimas –  sukelta avarija išgėrus, dabar, praėjus šiek tiek daugiau kaip mėnesiui, policijos departamentui, vykdančiam įvykio tarnybinį patikrinimą, atrodo kaip „išskirtinai sudėtingas“ tyrimas.


Palangos miesto policijos komisariate – pokyčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 23 | Rubrika: Miestas

2008 m. sausio 20 d. Palangos miesto policijos komisariato darbuotojai atsisveikino su vadovu Aurijumi Jusiu. Beveik porą metų dirbęs Palangoje, nuo šiol jis sės į Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko kėdę. Laimėjęs konkursą, naują darbą arčiau savo šeimos, gyvenančios Akmenėje, A.Jusys pradėjo jau praėjusį trečiadienį. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius