Ištvėrė tremtį Sibire, bet susiriejo dėl valdžios ir „namelio“ Palangoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-11-12
Peržiūrėta
55
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ištvėrė tremtį Sibire, bet susiriejo dėl valdžios ir „namelio“ Palangoje

Juoda katė tarp Palangos politinių kalinių ir tremtinių pirmyn ir atgal tiek daug lakstė, kad galop neapsieita be teismų. Ginčo smaigalyje: kas – Irena Galdikaitė ar Donatas Elijošius – yra teisėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) Palangos filialo pirmininkas. Aistros verda ir dėl Tremties ir rezistencijos muziejaus J. Basanavičiaus gatvėje: viena kitai konflikto pusės žarsto įtarimus, kad muziejaus antras aukštas vasarą tampa „auksiniu“ – neva jame apgyvendinami poilsiautojai.

Klaipėdos apygardos teismo nutartis
Išnagrinėjęs trijų garbaus amžiaus palangiškių ieškinį šių metų rugsėjo 7 dieną, Kauno apygardos teismas (KAT) priėmė neskundžiamą nutartį – ji nepalanki dabartinei Palangos skyriaus pirmininkei I. Galdikaitei ir dar dešimčiai valdybos narių. Nors LPKTS pirmininkas Gvidas Rutkauskas po teismo sprendimo Palangos skyriaus vadovams patarė sušaukti neeilinį visuotinį susirinkimą, iki šiol to nebuvo padaryta.
Anot KAT, ginčo esmė „sukasi“ apie LPKTS Palangos filialo visuotinio susirinkimo sprendimus 2014 metų gegužės 10 dieną. Jo metu filialo valdybos pirmininke buvo išrinkta I. Galdikaitė, nors prieš du mėnesius, kovą, vykusiame ataskaitiniame susirinkime naujuoju skyriaus pirmininku buvo patvirtintas D. Elijošius. Jis yra tremtinių šeimos vaikas, taip pat kurorto savivaldybės Tarybos narys.
Į teismą kreipusios palangiškės tremtinės Dalia Elijošienė, Zita Tilvikienė ir Adelė Drungilienė prašė 2014 metų gegužės 10 dienos pakartotino visuotinio susirinkimo metu priimtus sprendimus pripažinti negaliojančiais bei priteisti bylinėjimosi išlaidas. Garbios moterys teismui nurodė, kad yra ilgametės Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narės, tačiau su ginčijamu protokolu susipažino tik 2014 metų liepos 7 dieną ir, anot teismo, „pamatė, kad 2014 metų gegužės 10 dienos sprendimai priimti nesant kvorumo bei balsavus ne sąjungos nariams“.

(Visą straipsnį skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas")

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: Savaitės komentaras

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Dvi palangiškės nepasidalija savo šeimos kapaviete. Viena ginčo pusė kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės administraciją, prašydama, kad šeimos kapavietė būtų padalinta į dvi dalis. Atsakančioji pusė su tuo nesutinka. Nei žodiškai, nei raštiškai nepavykus susitarti, abi ginčo pusės varsto teismų duris ir pagalbos prašo žurnalistų....


Keista, kad LKPTS valdybos pirmininkas Gvidas Rutkauskas nežino įstatų, jog valdyba ir taryba renkama dviem metams. Todėl 2012 metais išrinkta valdyba ir taryba nebeteko galios – jos sprendimai negalioja.


Juoda katė tarp Palangos politinių kalinių ir tremtinių pirmyn ir atgal tiek daug lakstė, kad galop neapsieita be teismų. Ginčo smaigalyje: kas – Irena Galdikaitė ar Donatas Elijošius – yra teisėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) Palangos filialo pirmininkas. Aistros verda ir dėl Tremties ir rezistencijos muziejaus J. Basanavičiaus gatvėje: viena...


Nors seniūnaičio pareigybės atliekamos be uždarbio ir neteikia privilegijų, kova dėl jų praėjusį sekmadienį Vilimiškės seniūnaitijoje virto erzeliu tarp ligšiolinio seniūnaičio Jono Juknos šalinininkų iš Vilimiškės (joje gyvena ir jis pats – aut.) ir sodų bendrijos „Bočiai“ kandidato Kęstučio Rudžio rėmėjų. Joje gyvena ir pats K. Rudys....


Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis,   niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų   tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte?   „Palangos tiltas“...


Iki rinkimų į savivaldybių Tarybas maratono – kitiems, matyt, sprinto ar bėgimo su kliūtimis – pabaigos liko visai nedaug. Vieni jau uždusę, kiti šelmiškai šypsodamiesi ar mintyse jau dėliojantys būsimos naujos valdžios kortas skaičiuoja paskutines dvi savaites iki rinkimų. Kandidatai, kaip numato įstatymas, turėjo visuomenei viešai atskleisti dalį duomenų apie savo gyvenimą. Bet tik...


Apginkime mūsų pliažus nuo neapgalvotų valdžios sprendimų

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 27 | Rubrika: Miestas

Palangos pliažams iškilo rimtas pavojus. Ir tą pavojų kelia dabartinės miesto valdžios, kurios įgaliojimai baigsis už 3 mėnesių, ketinimai kurorto pliažus penkerius metus paversti balaganu. 


Modernaus kurorto siekis suerzino valdžios trubadūrus

Irena Švanienė, asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Kuo toliau, tuo „Vakarinės Palangos“ laikraštis stebina labiau.  Užuot buvęs objektyviu miesto laikraščiu, atspindinčiu visų kurorto gyventojų mintis, jis jau seniai tapo Palangos valdžios ir miestą valdančios liberalcentristų partijos organu, savotišku jų dvaro trubadūru.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas