„Išvažiavo, o mes likom be vandens“: poilsiniame pastate kambarius išsipirkusiųjų bėdos

Palangos tiltas, 2024-11-04
Peržiūrėta
1031
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Čiaupas / D. Umbraso / LRT nuotr.
Čiaupas / D. Umbraso / LRT nuotr.

Į LRT GIRDI kreipėsi gyventojai, Šventojoje išsipirkę kambarius poilsio paskirties pastate. Žmonės sako, kad didžiąją dalį kambarių supirkę verslininkai, pasibaigus vasaros sezonui, užsuka vandenį ir nebeįmanoma atvykti pailsėti. Verslininkai teigia, kad palaukia, kol kaimynai pasidžiaugia pajūriu, ir tik vėliau užsuka vandenį.

Vanduo iš čiaupo nebėga nuo rugsėjo pabaigos. Tai – poilsio paskirties pastatas, išparduotas atskirais kambariais, keletas kambarių – pavienių asmenų, didžioji dalis – trumpalaike nuoma užsiimančių verslininkų. 20 metų čia kambarį turinti, kitame mieste gyvenanti moteris sako – kada panorėjusi į pajūrį atvykti negali.

„Tie, kurie turi čia daugiausia kambarių ir nuomoja, užsukdavo tą vandenį spalio gale, paskui su metais truputėlį vis anksčiau, anksčiau ir anksčiau ir prieš porą metų išvis užsuko rugsėjo pradžioj. Dabar treti metai va tokia konfliktinė situacija“, – teigia tokio kambario savininkė.

Tokiuose pastatuose šildymo nėra, tad vanduo užsukamas, kad žiemą neužšaltų ir nesprogtų vamzdžiai. Pasak moters, verslininkai privatizavo ir vandens apskaitos mazgo patalpą.

„Jie vieninteliai turi sutartį su „Palangos vandenim“ ir mes atsiskaitom už tuos įvadinius skaitiklius, kuriuos jie patys pastatė mums, jiems tiesiai grynais pinigais. Jie baigė nuomot kambarius, užsuko ir išvažiavo, o kad mes likom be vandens – jiems neįdomu“, – aiškina kambario savininkė.

Verslininkai sako patalpą su apskaitos mazgu pirkę, nes ankstesnis jos savininkas esą vandenį užsukdavo bet kada. Dabar su kitais bendrasavininkiais, kurių buvusioje poilsinėje yra net keliolika, esą pavyksta susitarti.

„Visiems tinka ir su visais susitariam, ir visi dėkingi, kad mes šitą darbą atliekam, kad mes konservuojam žiemai. Po rugsėjo 1-osios ten niekam nereikia to vandens, visi išvažiuoja, užkonservuoja savo patalpas“, – tikina kambarių savininkė Danuta Zubrienė.

Pasak „Palangos vandenų“ vadovo, tokioje situacijoje bendrovė padėti negali – sutartys sudarytos seniai su pirmaisiais savininkais arba turinčiais daugiausia kambarių. Techniniai sprendimai galimi, bet jie brangūs.

„Galėtų viso pastato savininkai susitarę darytis bendrą namo vidaus tinklų projektą ir gavę mūsų technines sąlygas įsirenginėt normalią apskaitą, tinkamą pagal įstatymus. Tokiu atveju mes galėtume sudaryt sutartis su kiekvienu savininku, vartotoju atskirai ir tada niekas jiems nereguliuotų to vandens tiekimo“, – nurodo „Palangos vandenų“ direktorius Virgilijus Beržanskis.

Problema aktuali visiems kurortams – daugybė poilsio paskirties pastatų buvo privatizuota, poilsinių niekas neadministruoja. Aplinkos ministerija jau pateikė Vyriausybei Daugiabučių namų savininkų bendrijų įstatymo pataisų projektą, kuriame numatoma dar labiau išplėsti galimybę nekilnojamojo turto savininkams steigti bendrijas. Pasak ministerijos atstovų, ir šioje situacijoje bendruomenei geriausia steigti bendriją.

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į LRT GIRDI kreipėsi gyventojai, Šventojoje išsipirkę kambarius poilsio paskirties pastate. Žmonės sako, kad didžiąją dalį kambarių supirkę verslininkai, pasibaigus vasaros sezonui, užsuka vandenį ir nebeįmanoma atvykti pailsėti. 


Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia  patalpų (174,64 kv. m), esančių pastate Vytauto g. 112, Palangoje, viešąjį nuomos konkursą


Palangoje renovuojamame pastate rastas žmogaus kūnas.


UAB „Palangos vandenys“ diegiama šiuolaikiška nuotolinė vandens suvartojimo apskaita jau yra prieinama kiekvienam miesto geriamojo vandens vartotojui.


UAB „Palangos vandenys“ praneša, kad dėl vykdomų darbų geriamojo vandens tinkluose laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas.


Praėjusį šeštadienį, apie 23.20 val., Palangoje prieš vidurnaktį miesto ribose, Didžiojoje gatvėje, griovyje, rastas apsivertęs automobilis, jame – dviejų žmonių, vyro ir moters, kūnai. Paaiškėjo, kad šiame baisiame autoįvykyje žuvo 37 metų Klaipėdos „Nuaro“ vadovė Gintarė L. ir jos 38 metų vyras Egidijus.


„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais. 


Raimundą Palaitį užgriuvo bėdos

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 08 28 | Rubrika: Miestas

Buvusį vidaus reikalų ministrą ir Palangos merą Raimundą Palaitį užgriuvo bėdos: tenka varstyti teismų duris ir gydytis sužalojimus, patirtus per keistą auto įvykį liepos viduryje kurorto J. Simpsono gatvėje. Gindama viešąjį interesą, Generalinė prokuratūra siekia per teismą valstybės naudai iš R. Palaičio priteisti virš 200 tūkst. litų žalai valstybei atlyginti, kurią...


Naujiesiems metams ant kulnų lipa senos bėdos  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 01 03 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

  Metai nauji, o transporto eismo bėdos mieste – vis tos pačios. Po praėjusios vasaros jas vėl priminė Naujųjų metų sutikimas Palangoje, kai miesto gatvės vėl duso nuo staiga užplūdusios automobilių gausybės.      


Naujajame Palangos miesto savivaldybės administracijos pastate, dar prieš metus perimtame ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos, jau triūsia remontininkai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius