Raimundą Palaitį užgriuvo bėdos

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-08-28
Peržiūrėta
1910
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Raimundą Palaitį užgriuvo bėdos

Buvusį vidaus reikalų ministrą ir Palangos merą Raimundą Palaitį užgriuvo bėdos: tenka varstyti teismų duris ir gydytis sužalojimus, patirtus per keistą auto įvykį liepos viduryje kurorto J. Simpsono gatvėje.
Gindama viešąjį interesą, Generalinė prokuratūra siekia per teismą valstybės naudai iš R. Palaičio priteisti virš 200 tūkst. litų žalai valstybei atlyginti, kurią jis padarė neteisėtai atleisdamas Valstybės tarnybos departamento direktorių Osvaldą Šarmavičių. Teismo karuselė jau įsisuko.


Šuniukas sukėlė avariją
Dar apie 150 tūkst. R. Palaičiui iš savo kišenės teks pakloti valstybei, jeigu Generalinė prokuratūra, gindama viešąjį interesą, taip pat kreipsis į teismą dėl valstybei žalos atlyginimo, buvusiam VRM ministrui R. Palaičiui neteisėtai atleidus buvusius Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadus Vitalijų Gailių ir Audrių Giržadą.
Liepos 12-ąją R. Palaitis nukentėjo keistame eismo įvykyje: jam važiuojant J. Simpsono gatve motoroleriu, prieš jį į gatvę iššoko ant tampraus pavadėlio svečio iš Maskvos vedamas šuniukas.
Išsigandęs R. Palaitis staigiai stabdė, vertėsi ir patyrė įvairių kūno sužalojimų, labiausiai kliuvo veidui, kurį ilgam paženklino siūlės, kraujosruvos ir sumušimas, buvo sumušti vidaus organai ir koja. Net po mėnesio po įvykio buvęs ministras vis dar šlubčioja.
„Teko su juo bendrauti po avarijos maždaug praėjus mėnesiui. Vyras iki šiol traumuotas: veidas buvo su kraujosruvomis, susiūtas, jis stipriai šlubavo, sakė, kad koja sužalota. Atrodė gan sutrikęs“, – pasakojo „Palangos tiltui“ savivaldybės darbuotojas.
Kokiame įvykyje nukentėjo buvęs ministras? „Palangos tiltui“ pavyko sužinoti daugiau detalių apie jį.

Skubėjo į A. Mončio paramos fondo posėdį
„R. Palaitis yra A. Mončio paramos fondo valdybos narys. Liepos 12-ąją, apie vidurdienį, turėjo įvykti fondo valdybos posėdis. Kai R. Palaitis laiku nepasirodė, nustebau, nes jis yra punktualus žmogus, o apie neatvykimą praneša iš anksto. Kai jis gerokai vėlavo, paskambinau jam. Atsiliepęs R. Palaitis paaiškino, kad pateko į eismo įvykį ir yra kruvinas, ir skuba gauti medicininę pagalbą. Vakare jam vėl paskambinau vakare. Jis man paaiškino, kad jam važiuojant J. Simpsono gatve šuo puolė jam po transporto priemonės ratais. R. Palaitis džiaugėsi, kad atsipirko susiuvimais – nebuvo lūžių“, – „Palangos tiltui“ pasakojo A. Mončio namų-muziejaus direktorė ir A. Mončio paramos fondo administratorė Loreta Turauskaitė.
Palangos miesto policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Kelių policijos grupės vyresnysis specialistas Ričardas Vinciūnas apie įvykį pateikė daugiau informacijos. „Eismo įvykis užregistruotas ties J. Simpsono g. 16. Gatve ėjo vyras, kaip pasirodė vėliau, svečias iš Rusijos, Maskvos, ir vedėsi ant tampraus pavadėlio nedidelį šuniuką. Jis netikėtai apie pusmetrį išbėgo į kelio juostą, kuria maždaug 20-40 kilometrų per valandą greičiu artėjo motoroleris, kaip pasirodė vėliau, vairuojamas R. Palaičio. Vairuotojas staigiai stabdė motorolerį ir vertėsi, laimei, kad dėvėjo apsaugos šalmą. Bet sužalojimų išvengti nepavyko“, – pasakojo R. Vinciūnas.
Anot jo, motoroleris buvo registruotas, bet kelių eismo taisykles šiuo atveju pažeidė svečias iš Rusijos, kuris turėjo užtikrinti, kad šuniukas nesukeltų pavojaus eismo dalyviams.
„R. Palaitis, mūsų žiniomis, kurorto svečiui pretenzijų neturėjo. Be to, netrukus po įvykio šuniuko savininkas išvyko į Rusiją, todėl jam administracinių teisės kodekso pažeidimų protokolas nebuvo surašytas“, – sakė R. Vinciūnas.

Buvę bendražygiai užmiršo?
Išstumtas į politikos užribius R. Palaitis, redakcijos žiniomis, pastaruoju metu tapo dažnas svečias vertybinių popierių biržose – prekiauja akcijomis.
Pernai buvęs Palangos meras R. Palaitis sparną rėžė apie Socialdemokratų partijos Palangos skyrių – norėjo tapti jo nariu. Bet socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius nepanoro, kad kontraversiškai vertinamas R. Palaitis papildytų socialdemokratų gretas.
Kiti miesto politikai teigė, kad R. Palaitis paskubėjo vėl bristi į politikos vandenis. „Pirmiausia jam reikia išsigydyti žaizdas“, – tuomet šių eilučių autoriui sakė vienas miesto Tarybos narys.
Šie žodžiai tapo pranašiški.
Apie buvusio bendražygio R. Palaičio pakliuvimą į eismo įvykį nežinojo ar tebuvo tik girdėję ir buvę bičiuliai liberalcentristų partijoje.
„Ilgai atostogavau, taigi visos žinios manęs nepasiekė. Girdėjau, kad R. Palaitis buvo pakliuvęs į avariją, bet su juo jau man senokai neteko kalbėtis“, – sakė Tarybos narys ir Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento direktorius Remigijus Kirstukas.
Buvusiam kurorto liberalcentristų lyderiui Vytautui Stalmokui buvo naujiena, kad R. Palaitis nukentėjo auto įvykyje. „Iš jūsų apie tai sužinojau. Seniai su juo (R. Palaičiu – aut.) bendravau. Reikės dabar paskambinti, pasiteirauti“, – „Palangos tiltui“ sakė Tarybos narys ir dabar jau kurorto liberalsąjudiečių skyriaus pirmininko pavaduotojas V. Stalmokas.
Su R. Palaičiu vakar „Palangos tiltui“ nepavyko susisiekti, jis neatsakė į telefono skambučius.

Prokurorai kėsinasi į R. Palaičio kišenę
Valstybės kontrolė nustatė, kad neteisėtas valstybės tarnautojo atleidimas šalies biudžetui kainavo kiek daugiau negu 200 tūkst. litų. Tiek už neteisėtą Valstybės tarnybos departamento direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš tuomečio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekia prisiteisti valstybė.
„Taip, jau vyksta teisminiai ginčai. Jie – gan sudėtingi, nes tokių bylų dar nėra buvę labai daug“, – „Palangos tiltui“ sakė Generalinės prokuratūros, Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Irma Zaikienė.
Iš R. Palaičio siekiama prisiteisti tokią sumą, kuri dėl neteisėto buvusio ministro įsakymo buvo sumokėta iš mokesčių mokėtojų pinigų O. Šarmavičiui.
Valstybės tarnybos departamento vadovas O. Šarmavičius buvo atleistas prieš daugiau kaip ketverius metus.
Dar ilgai R. Palaičiui gali tekti varstyti teismų duris kitoje panašioje istorijoje. Dėl neva netinkamai atliekamų pareigų tuometis vidaus reikalų ministras R. Palaitis prieš daugiau kaip pustrečių metų yra atleidęs FNTT vadovą V. Gailių bei jo pavaduotoją V. Giržadą.
Abiem atvejais teismai nustatė, kad jie buvo atleisti neteisėtai, ir nurodė iš valstybės biudžeto išmokėti šimtatūkstantines sumas. Vien V. Gailiui buvo priteista beveik 140 tūkst. litų.
„Šiuo metu yra renkama medžiaga teismui. Maždaug prieš mėnesį gavome Valstybės kontrolės kreipimąsi dėl R. Palaičio veiksmų galimos žalos valstybei. Situacija – gan sudėtinga, bet iki metų pabaigos tikimės medžiagą pateikti teismui“, – sakė I. Zaikienė. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius