Italijoje regėtas geras pavyzdys įgyvendintas ir Palangoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-05-11
Peržiūrėta
379
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Italijoje regėtas geras pavyzdys įgyvendintas ir Palangoje

Į redakcijos pašto dėžutę atskriejo Tomo Vilko pastebėjimas, jog Palangoje, kaip ir Italijoje, kur gyvena jo draugė, besinaudojanti neįgaliojo vežimėliu, galėtų būti nutiestas takas link jūros. Tokį taką Palanga jau turi, jis įrengtas atnaujinus populiarų tarp judėjimo negalią turinčių žmonių „Lino“ taką.
„Italė draugė, kuri naudojasi spec. Vežimėliu, džiaugiasi atsiradusia galimybe Italijoje. Ar Palanga skirs tūkstantį eurų tokiam spec. poreikių žmonių paplūdimiui?“ – klausė Tomas.
Nuvykome savo akimis įsitikinti, jog neįgaliesiems itin patogus takas jau įrengtas, darbai pradėti pernai. Nusiuntus Tomui nuotrauką tarsi įrodymą, jog Palanga nelabai atsilieka nuo Italijos, jis pasidžiaugė: „Išties šaunu. Gal vertėtų pratęsti iki jūros ir uždėti didelį neįgaliojo ženklą. Atkreipti žmonių su spec. poreikiais artimųjų dėmesį ar padrąsinti pačius su spec. poreikiu. Žmonės su spec. Poreikiais, manyčiau, svajoja išsimaudyti jūroje, bet kažkodėl nesu matęs ar girdėjęs apie tai, kaip kažkas padeda jiems užsidėti pripučiamą spec. kostiumą ar panašiai“.
Atnaujintas „Lino“ takas šiemet tapo gerokai patogesnis: maždaug 800 metrų ilgio ir 4 metrų pločio, jis išilgai perskirtas į dvi juostas – viena skirta sveikiems žmonėms, kita – neįgaliesiems. Šias dvi juostas atskiria akliesiems ir silpnaregiams skirta iškilių, 30 centimetrų pločio ryškios spalvos trinkelių vedimo linija.
Judėjimo sutrikimų neturintiems žmonėms skirta „Lino“ tako dalis išgrįsta spalvotomis betono trinkelėmis, o judantiems vežimėliais skirta dalis – lygaus, smulkios frakcijos asfalto.
Pasirūpinta mažąja architektūra – suolais, šiukšlių dėžėmis. Neįgaliųjų patogumui Vanagupės gatvėje įrengtA apie 18 automobilių stovėjimo vietų, didžioji dalis jų skirta turintiems negalią.
Žmonės, sėdintys vežimėliuose, gali nuvažiuoti prie pat jūros ir pasigrožėti nepakartojamais saulėlydžiais tam įrengtose apžvalgos aikštelėse.
Kad neįgaliesiems skirta infrastruktūra išties būtų patogu naudotis, projektuojant „Lino“ taką konsultuotasi su neįgaliųjų organizacijų atstovais – išklausytos jų pastabos bei pasiūlymai ir į juos atsižvelgta.
Ateityje patogią erdvę, skirtą neįgaliesiems, planuojama įrengti ir Šventojoje.

Jūsų komentaras:

Patarimas 2017-05-15 21:42 ([email protected] / IP: 78.61.88.19)
Prieš keletą metų su paprastu ar elektriniu neįgaliojo vežimėlių buvo galima lengvai privažiuoti prie jūros ir pagal Ronžės upelį. Tuo labiau kai prieš kelis metus dar dalį ir trinkelėm išklojo, bet pamiršo jį prižiūrėti, todėl jis visada storai užpustytas smėliu. Būtų galima ir prie tilto kairėj nuvažiuoti,bet trukdo tik 3 laipteliai, kuriuos lengva pašalinti. Nejaugi visi dabar turės belstis iki Lino, ir tai ačiū Palangos reab.ligoninei. Na bent ačiū ir už tai kad nebereiks iki Monciškių, kaip prieš keletą metų pasiųlė Ziabkus.

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


„Vakarų fronte nieko naujo“ – tokiu prieš 90 metų parašyto garsaus vokiečių rašytojo Ericho Marios Remarque romano pavadinimu galima būtų apibūdinti praėjusius rinkimus į Palangos savivaldybės tarybą. Kurorto vairą palangiškiai ir ateinantiems ketveriems metams atidavė Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams, kuriems ir...


Įvažiavimas į Palangą jau neilgai trukus taps gerokai erdvesnis – penktadienį Lietuvos valstybinė automobilių kelių direkcija pasirašo rangos darbų sutartį su konkurso laimėtojais dėl Kretingos gatvės Palangoje (atkarpos nuo įvažiavimo į miestą iki sankryžos su Klaipėdos plentu bei Klaipėdos plento atkarpos nuo Virbališkės tako iki sankryžos su Vasario 16-osios ir Vėžių...


Į redakcijos pašto dėžutę atskriejo Tomo Vilko pastebėjimas, jog Palangoje, kaip ir Italijoje, kur gyvena jo draugė, besinaudojanti neįgaliojo vežimėliu, galėtų būti nutiestas takas link jūros. Tokį taką Palanga jau turi, jis įrengtas atnaujinus populiarų tarp judėjimo negalią turinčių žmonių „Lino“ taką.


Sektinas pavyzdys

2016 01 25 | Rubrika: Kriminalai

Sausio 17 dienos vakare policija gavo pranešimą telefonu. Skambinęs asmuo nepanoro būti žinomas, bet akcentavo informaciją, kad mato nuo Kretingos link Palangos, ties Vydmantų k., važiuojantį automobilį „VW Passat“, kuris įtartinai manevruoja po važiuojamąją dalį, kelia realią grėsmę kitiems eismo dalyviams. Pranešėjas įtarė, kad minėto automobilio vairuotojas gali...


Šių metų balandį duris atvėrusi universalioji Palangos sporto arena tapo ne tik svarbiu objektu, pritraukiančiu sporto varžybų ir net kultūros renginių organizatorius: čia ir šalia esančiame stadione treniravosi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, Lietuvos vyrų futbolo bei Lietuvos jaunimo U-19 futbolo rinktinės, vyko festivalis „Sportas visiems“ bei Turistų...


Šių metų pradžioje Kultūros vertybių registras pasipildė trimis objektais, esančiais Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje. Vienas jų – pastatas, pažymėtas 21 numeriu, kuris, anot istorinės pažymos, istoriniu požiūriu vertingas kaip XIX a. antrosios pusės nutiestos J. Basanavičiaus gatvės pietų pusės senojo apstatymo fragmentas, XX a. ketvirtojo dešimtmečio nedidelio tūrio kurortinių statinių...


Šių metų pradžioje Kultūros vertybių registras pasipildė keturiais objektais, esančiais Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje. Vienas jų – pastatas, pažymėtas 21 numeriu, kuris, anot istorinės pažymos, istoriniu požiūriu vertingas kaip XIX a. antrosios pusės nutiestos J. Basanavičiaus gatvės pietų pusės senojo apstatymo fragmentas, XX a. ketvirtojo dešimtmečio nedidelio...


Prisipažinsiu, jog gyvendamas svetur niekuomet nepraleidžiu progos balsuoti. Štai, ir šiuos rinkimus pasitikau su vienintele mintimi, jog balsuoti būtina. Po 2003-ųjų metų stebuklingų Rolando Skrajūno dangaus viražų supratau, jog žmonių „balsavimas ant bajerio“ dažnai gali baigtis valstybei labai liūdnai.


Rytoj, spalio 21-ąją, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys švęs 60-ąjį jubiliejų. „Iš tiesų net keista, jog jau 60 metų. Supranti tik viena, jog laikas eina, eina, o atgal jo nepasuksi“, - atskleidė direktorius, bemaž 30 metų vadovaujantis miesto bibliotekai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius