Italų sėkmės kodas: rokas, aistringas futbolas ir klasikos koncertas Palangoje

Palangos tiltas, 2021-07-05
Peržiūrėta
2789
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Italų sėkmės kodas: rokas, aistringas futbolas ir klasikos koncertas Palangoje

Išmanantys taisykles, bet mokantys improvizuoti, italai garsėja aistringu požiūriu į daugelį dalykų, vienas jų - klasikinė muzika. Vienok, ir šioje meno šventovėje jie nevengia pateikti publikai populiarių  „skanėstų“, kurių saldų skonį ši atpažįsta iš karto, kaip neapolietiškos dainos „O sole mio“ ar „Funiculli funiculla“ . Italai žino, kad to, kas yra prie širdies, niekada nebus gana.

Karštų jausmų spektaklius kiekvieną vasarą Lietuvos poilsiautojams paruošia italų tenoras Donato Ravini. Šiam sezonui jis kartu su scenos partnerėmis sopranu Aiste Ruškiene ir pianiste Rūta Blaškyte sukūrė programą „Keliaujant per pasaulį“, tai naujo Žemaitijos dvarų muzikos festivalio stotelė Palangos Tiškevičių rūmuose liepos 21 d. 

„Palangos publikai pateiksime muziką, kuri palies pagrindines festivalio temas: gamtos grožio, kultūros, meno ir kosmopolitizmo. Su muzika keliausime laiku ir iš vieno planetos krašto į kitą. O kompaniją mums palaikys Giacomo Puccini, Claude Debussy, Francesco Paulo Tosti, Nino Rota, Maria Grever, Granados ir kiti pasaulio klasikos lyderiai“,- renginį pristato festivalio meno vadovas D. Ravini.

Koncerto pradžiai programos autorius siūlo lietuvišką „Debesų dainą“, parašytą A.Ruškienės tėčio-kompozitoriaus. Kiekvienas kūrinys nuskraidins, nuplukdys, nubrėš naujo žemyno linijas – pasaulio sodu vadinamos Italijos besprogstantį pavasario jausmingumą ar Amerikos miuziklų meilės pareiškimus. Ne vieną jautrią širdį pravirkdys Nino Rota kultinis kūrinys iš F. Copolla kino filmo „Krikštatėvis“ – „Parla più piano” (Kalbėk tyliau), bet tai bus meilės ir vilties ašaros. Atsipalaiduoti neleis Meksikos kompozitorės Maria Grever daina „Jurame“.  Klausydami Ispanijos kompozitorių M.Albeniz ir A. Lara kompozicijų „Sevilla“ ir „Granados“ svajosime apie pasaulio tolius, laiko nepaliestus gamtos ir architektūros stebuklus. „Kas eina, pamiršta. Kas sustoja, svajoja“, - sako didysis ispanas poetas ir muzikos autorius Garcia Lorca. 

Spektaklį „Keliaujant per pasaulį“ pristatys aktorius Rimas Giedraitis, kilęs iš kilmingos kunigaikščių Giedraičių giminės.  Bilietus įsigykite internetu Keliaujant per pasaulį (Italija, Lietuva) * Festivalio programa - 21.07.2021 - Palangos Gintaro muziejaus terasa - Bilietai arba pireš renginį vietoje. 

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 12-14 d., Žolinės savaitgalį, Palangoje vyksiantis „Palangos parko festivalis“ kvies kurorto svečius į net trijų žinomų atlikėjų koncertus.


Išmanantys taisykles, bet mokantys improvizuoti, italai garsėja aistringu požiūriu į daugelį dalykų, vienas jų - klasikinė muzika. Vienok, ir šioje meno šventovėje jie nevengia pateikti publikai populiarių  „skanėstų“, kurių saldų skonį ši atpažįsta iš karto, kaip neapolietiškos dainos „O sole mio“ ar „Funiculli funiculla“ . Italai žino, kad to, kas yra prie širdies, niekada nebus gana.


Vasario 11 dieną, ketvirtadienį, Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Mūza Svetickaitė dalyvavo LRT projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vienuoliktokų finale Vilniuje ir vėl sulaukė sėkmės. Mūza užtikrintai įveikė visus šauniausius, atranką pusfinaliuose įveikusius šalies vienuoliktokus, laimėjo I vietą ir tapo „Lietuvos tūkstantmečio vienuoliktoke...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Spalio 18 d., penktadienį, Klaipėdos koncertų salėje klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės neeilinę progą išgirsti vieno genialiausio barokinės muzikos italų kompozitoriaus Antonio Vivaldi kūrinius. Programą „Viva Vivaldi!” diriguos pirmą kartą uostamiestyje muzikuosiantis pripažintas visame pasaulyje italų dirigentas ir smuikininkas Enrico Onofri. Garsiam meistrui talkins...


Lietuvos dailės muziejus gegužės 19-20 d. kviečia į Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17, Palanga) vyksiančius Klasikos sezono pradžios renginius. Lankytojų lauks naujausių knygų apie Baltijos gintarą pristatymai, įdomūs Dalios Kutraitės pokalbiai su naujausių knygų autoriais – istoriku Adomu Butrimu bei Gintaro muziejaus įkūrėju Romualdu Budriu, įvyks taikomojo meno darbų autorių...


Ketvirtą kartą Lietuvos pajūrį stebinsiantis tarptautinis M. K. Čiurlionio festivalis visada pasiūlo ryškiausių Lietuvos ir užsienio klasikos žvaigždžių.  


Vaidas Jankauskas – žymus Lietuvos verslininkas, šeimos valdomos bendrovės „Du broliai“ savininkas versle sėkmingai sukasi jau ne vienerius metus ir tikina, jog išlaikyti verslą yra kur kas sunkiau negu jį įkurti. „Kai praeini visą kelią nuo eilinio kareivio iki generolo, geriau supranti žmones. Tiesiog reikia žmones mylėti. Visus – savo...


Praėjusį penktadienį, vasario 13 dieną, palangiškiai – nei kiek neperdedant – miniomis traukė į Kurhauzo salę. Čia buvo pristatyta trijų Palangos žurnalistų Lino Jegelevičiaus, Livijos Grajauskienės ir Alvydo Ziabkaus knyga „Kurhauzo atgimimas – Palangos sėkmės istorija“. Knyga, kuri tapo Palangos ir jos bendruomenės padėka visiems, kas prisidėjo prie...


Palangos senosios gimnazijos sportininkai palengva baigia rudens sporto sezoną. Tęstinis projektas „Palangos pajūris – Palangos vaikams“ baigtas puikiu futbolo turnyru – „Pajūrio žemaitukai vienykitės“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius