Įtampa konservatorių partijoje auga: vienas skyrius pareikalavo pasikalbėti

Palangos tiltas, 2023-06-02
Peržiūrėta
1010
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis. © ELTA / Andrius Ufartas
Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis. © ELTA / Andrius Ufartas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje vis garsiau šnekant apie nepasitenkinimą prezidiumo sprendimu siūlyti pirmalaikius Seimo rinkimus, konservatorių Naujamiesčio skyrius prašo šaukti partijos Tarybos posėdį.

Oficialiame partijos vadovybei išsiųstame kreipimesi teigiama, kad „siūlymas partijai atsisakyti rinkimuose gauto mandato ir forsuoti kuo greitesnius Seimo rinkimus yra itin svarbus politinis žingsnis, dėl kurio turėtų spręsti platesnis TS-LKD narių ratas“. 

„TS-LKD Vilniaus Naujamiesčio skyrius visuotiniame susirinkime aptarę G. Landsbergio ir I. Šimonytės laišką partijos nariams, išklausę skyriaus nario ir TS-LKD Garbės pirmininko prof. Vytauto Landsbergio minčių, vienbalsiai priėmė sprendimą, remiantis partijos įstatų 123 straipsniu, kartu su skyriais, kurie palaikytų, inicijuoti partijos Tarybos posėdį. Tai būtų proga Tarybos nariams imtis atsakomybės už partijos likimą“, – rašoma dokumente. 

Panašūs argumentai buvo akcentuojami ir Eltai susisiekus su Naujamiesčio skyriaus pirmininku Edmundu Jakubausku. 

„Pagrindinis dalykas – reikia kalbėtis ir girdėti tai, ką kiti kalba. Ir, man atrodo, čia ir pas mus visuomenėje, ir mūsų partijoje lygiai tas pats. Prezidiumas sprendimą padarė, bet mums atrodo, kad dialogas reikalingas žymiai platesnis. (...) Mes turime, ką pasakyti. Ir tą pasakysime Taryboje“, – E. Jakubauskas.

Skyriaus pirmininkas pabrėžė, kad svarbu šiuos klausimus išsiaiškinti platesniame rate nei partijos prezidiumas, nes, pasak jo, tai susiję ne tik su konservatoriais, bet ir su pačia valstybe. 

„Norisi išsiaiškinti šioje situacijoje, ką partijos vadovai turi galvoje, nes ta situacija neaiški. Kad jie dirba puikiai, mes tai suprantame. Bet reikėtų pasiaiškinti platesniame rate, nes tai yra ir mūsų partijos reikalas, ir valstybės reikalas“, – pabrėžė jis. 

Visgi, Naujamiesčio skyriaus pirmininkas pripažįsta, atsakymo kol kas iš partijos vadovybės negavęs. 

P. Saudargas: pats Tarybos posėdžio neinicijuoju, bet visada pasisakau už diskusijas 

TS-LKD partijos pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas teigia, kad prašymas sušaukti Tarybos posėdį yra normali bendrapartiečių iniciatyva, kurią jis palaikytų. 

„Tai yra labai normali partijos narių iniciatyva, siūlant svarbiais klausimais surengti Tarybos posėdį. Nes iš tikrųjų tarp suvažiavimų Taryba yra aukščiausias valdymo organas, kuris ir turėtų reaguoti į tikrai sudėtingas situacijas šalyje ir galbūt duoti kryptį, kaip partijos nariams elgtis“, – Eltai teigė P. Saudargas. 

„Aš neprieštaraučiau tam. Pats aš neinicijuoju to, bet jeigu partijos nariai eiliniai mano, kad reikalinga tokia platesnė diskusija partinėje struktūroje, tai aš visada pasisakau už diskusijas“, – taip pat pažymėjo jis. 

Visgi dėl Tarybos posėdžio, atkreipia dėmesį P. Saudargas, turėtų apsispręsti partijos prezidiumas. 

„Pirmiausiai turbūt turėtų susirinki prezidiumas. Aš manau, kad tikrai turbūt dar iki kokių nors reikšmingų sprendimų priėmimų Seime turėtų susirinkti prezidiumas ir apsispręsti dėl tarybos posėdžio. Aš manau, kad padiskutuoti gal ir būtų verta“, – sakė jis. 

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas. Todėl TS-LKD pasiūlė rugsėjo 10 d. Seimui surengti naujus rinkimus. Priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų. 

Premjerė Ingrida Šimonytė ne kartą patikino, kad, parlamente pritrūkus politinės valios ir nesušaukus naujų rinkimų, ji pasitrauks iš pareigų. 

Skandalo įkarštyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pripažino negalinti dokumentais pagrįsti savo išlaidų, dirbant Kauno miesto savivaldybėje. Oponentams keliant spaudimą politikė nutarė trauktis iš posto. 

Laikinosios sostinės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė bei Simonas Kairys taip pat nurodė, kad neturi kaip pagrįsti savo išlaidų. Visgi, finansų ministrė pranešė, kad susiklosčius tokiai situacijai ji Kauno savivaldybei pervedė dalį išnaudotų lėšų – beveik 14 tūkst. eurų. 

Tuo metu Prezidentūra ragina parlamentarus tobulinti teisinę bazę ir nustatyti aiškesnį reglamentą dėl savivaldos tarybos narių veiklai skirtų lėšų naudojimo. Šalies vadovas Gitanas Nausėda tvirtino, kad iš galimos krizės šalį gali išvesti tiek pirmalaikiai Seimo rinkimai, tiek Vyriausybės „perkrovimas“. Visgi, tokiu atveju, pabrėžė Daukanto aikštės lyderis, naujai formuojamame Ministrų kabinete neturėtų būti į vadinamąjį „čekiukų“ skandalą įsivėlusių Vyriausybės narių G. Skaistės ir S. Kairio.

ELTA

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį (rugsėjo 9 d.) Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) šventiniame suvažiavime, skirtame paminėti partijos įkūrimo 30-metį, nusipelniusiems partijos nariams buvo įteikti „Lietuvos ąžuolų“ apdovanojimai, tačiau į Palangą jie vėl neatkeliaus.  „Aš kalbu atvirai: man – skandalinga, baisus nonsensas, kad per keturis metus nuo jų įsteigimo nė vienas „ąžuolas“...


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje vis garsiau šnekant apie nepasitenkinimą prezidiumo sprendimu siūlyti pirmalaikius Seimo rinkimus, konservatorių Naujamiesčio skyrius prašo šaukti partijos Tarybos posėdį.


Kaip padėti sau ir apie ką svarbu pasikalbėti su vaikais, rekomenduoja Paramos vaikams centro programos „Vaikystė be smurto“ vadovė, psichologė Ieva Daniūnaitė.


Savaitgalį vykęs Liberalų sąjūdžio suvažiavimas sukėlė klausimų, kokia juoda katė perbėgo tarp liberalų ir konservatorių. Liberalų renginyje nepasirodė nei vienas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas, nors paprastai koalicijos partneriai vyksta pasveikinti kolegų suvažiavimų – tai laikoma mandagumo gestu. 


Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Ekstremali situacija šalyje pakoregavo Palangos konservatorių planus. Balandžio 3 dieną turėjęs įvykti visuotinis Palangos skyriaus konservatorių susirinkimas, kuriame turėjo būti apsvarstytas ir skyriaus kandidatų į Seimo rinkimus klausimas, dėl karantino buvo atidėtas neribotam laikui.


Gyventojų skaičius Palangoje auga

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Palanga yra viena iš dešimties Lietuvos savivaldybių, kur gyventojų skaičius auga, Vilniaus gyventojų skaičius šiemet išaugo 7,2 tūkst. iki 578 tūkst., Kauno – 0,3 tūkst. iki 309 tūkst., Klaipėdos – 1,1 tūkst iki 166 tūkst. Gyventojų daugėja ir Šiauliuose, Palangoje, Elektrėnuose, Neringoje bei Trakų rajone.


Šventoji pareikalavo miesto valdžios dėmesio

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2014 02 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Daugiau nei metus trukusioje Palangos mero Šarūno Vaitkaus ir šventojiškių priešpriešoje – pralaužti ledai.


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo galimybę pabendrauti su Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, pasikalbėti apie Palangos mokyklas ir jose kylančias problemas bei apie švietimo sistemos pokyčius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius