J. Piktuižio g. remontas: vienas šaligatvis medžiams, kitas – pėstiesiems

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-12-18
Peržiūrėta
1406
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

J. Piktuižio g. remontas: vienas šaligatvis medžiams, kitas – pėstiesiems

J. Piktuižio gatvės ir šaligatvių remontas, kurio tiek čia gyvenantys palangiškiai, tiek gatve važiuojantys ar praeinantys žmonės tikrai seniai laukė, sukėlė prieštaringų vertinimų. Vieni gyventojai prašė išsaugoti kiek įmanoma daugiau čia augusių senų medžių, kiti gi rūstauja, kad vidury šaligatvio paliktų „senolių“ neįmanoma apeiti ir tenka lipti į važiuojamąją gatvės dalį.

 

Keitė dangas

Išties apverktinos būklės buvusioje J. Piktuižio gatvėje kelininkai pradėjo triūsti dar spalio mėnesį. UAB „Valda“ iš Plungės darbininkai tada pakeitė gatvės važiuojamąją dalį bei ją nuo šaligatvių skiriančius bortus.

Kuriam laikui gatvėje darbai, kurių dalis finansuojama iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, o kita dalis – apie 30 tūkst. Lt, – skirta iš miesto biudžeto, buvo sustoję. O prieš trejetą savaičių kelininkai grįžo ir ėmėsi keisti šaligatvių dangą – kloti juos trinkelėmis.

Tik įpusėjus vakarinio šaligatvio tvarkymo darbams, į „Palangos tilto“ redakciją pradėjo skambinti šioje gatvėje gyvenantys palangiškiai. Vieni jų džiaugėsi, kad ketinama išsaugoti čia augančius senus medžius, kiti gi piktinosi, kad šie auga šaligatvio viduryje, ir auga taip, kad trukdo tiek į kiemus įvažiuoti, tiek juos tiesiog apeiti.

 

Medžiai trukdo

„Tas šaligatvių remontas, švelniai tariant, juokingas: niekur daugiau nėra taip, kad medis būtų paliktas šaligatvio viduryje, o norint jį apeiti tenka lipti ant važiuojamosios gatvės dalies. Aš jau nekalbu apie tai, kad nei neįgaliesiems, nei vaikus vežimėliuose vežančioms mamoms jokių šansų tą medį apeiti – pėstysis, ir tas šonais į kamieną turi trintis“, – sakė viena iš į redakciją skambinusių moterų.

J. Piktuižio g. 6 gyvenanti ponia sakė, jog dar 1955-aisiais, kai atsikėlė gyventi į Palangą, prieš jos namą jau augo medis. Per tiek metų išbujojęs uosis „užplėtė“ didžiąją šaligatvio dalį.

„Dabar, kai šaligatvis suremontuotas – o jis po remonto susiaurėjo, kai kur 15, kai kur ir 20 centimetrų, – mes, išėję iš namo ir norėdami eiti į miesto centro pusę, turime apeiti medį nulipdami į gatvę. Tai tikrai nėra normalu. Ir į komunalininkus dėl to kreipiausi, ir į Ūkio skyrių, ir merui laišką rašiau. Bet – be rezultatų. Kaimynai gi rašo raštus medį palikti – jiems, mat, jo laja labai graži... Būčiau nieko prieš, tegul jis auga, bet kad stovi pačiame šaligatvio viduryje, o jie dar ir susiaurinti, tai tikrai trukdo. Ir ne man vienai“, – pasakojo moteris.

 

Vienus paliko, kitus iškirto

Tiek šeštuoju numeriu pažymėto namo J. Piktuižio gatvėje gyventoja, tiek kiti palangiškiai sakė nelabai suprantantys ir to, kodėl vieni medžiai šaligatvio viduryje palikti, kiti gi – ne.

Ir išties – prieš porą savaičių, kai jau buvo baigtas kloti vakarinis šaligatvis, paliekant čia keturis didelius ir storus medžius, J. Piktuižio gatvėje pradėjo burgzti pjūklai. Darbininkai pjovė, pjaustė, o paskui ir likusius kelmus rovė rytinėje gatvės pusėje: čia išpešti beveik visi augę medžiai. Liko tik vienas piečiausiame rytinio šaligatvio pakraštyje.

„Kodėl čia buvo kertami medžiai, ar tai buvo numatyta gatvės rekonstrukcijos projekte ir kokiais kriterijais vadovaujantis vieni palikti, kiti ne, negalima pasakyti, – sakė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūros vedėja Ramunė Lukaševičienė. – Galiu pasakyti tik tiek, kad leidimai juos kirsti buvo išduoti. Juos išduoda Savivaldybė. O mūsų pozicija tokia: kuo daugiau medžių išsaugoma, tuo geriau“.

 

Šaligatvius „išlygino“

Palangiškių užduotus klausimus pateikėme Ūkio ir turto skyriaus vedėjui Kostui Jakubauskui ir vyriausiajai specialistei ekologei Redai Kairienei.

K. Jakubauskas pabrėžė, jog J. Piktuižio gatvė nėra rekonstruojama: vyksta vadinamas paprastasis jos remontas. „Mes atnaujiname J. Piktuižio gatvės važiuojamosios dalies bei šaligatvių dangas. Tokiems darbams projektas nėra reikalingas“, – sakė vedėjas.

Pasak K. Jakubausko, keičiant šaligatvių dangas jie tuo pačiu buvo išlyginti bei suvienodinti pagal privačių žemės namų valdų sklypų esamas ribas – tvoras bei gyvatvores. Vakarinėje pusėje šaligatvis siekia 1,7 m pločio, rytinėje – 1,5 m pločio.

„Į rytinę J. Piktuižio gatvės pusę buvo perkeltas apšvietimas, ir tai taip pat sąlygojo minimalų šaligatvio susiaurėjimą, – aiškino vedėjas. – Norime atkreipti dėmesį, kad šiuo metu klojama tik šaligatvio danga, ją paklojus bus sujungiami įvažiavimai, įėjimai, taigi, gyventojams nėra ko nerimauti, kad jų įėjimai ir įvažiavimai bus atskirti nuo naujų J. Piktuižio gatvės šaligatvio dangų“.

 

Gavo gyventojų prašymą

Palangos miesto savivaldybės ekologės R. Kairienės teigimu, prieš pradedant J. Piktuižio gatvės remontą Palangos miesto savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija įvertino čia augančių želdinių būklę.

„Visi J. Piktuižio gatvėje esantys želdiniai yra patenkinamos būklės. Medžiai – seni, stipriai išsivysčiusiomis lajomis, kuriose matyti ir sausų šakų. Jų kamienai vizualiai sveiki, apžiūrų metu nei ligų, nei didelių mechaninių pažeidimų nenustatyta“, – sakė R. Kairienė.

Kaip ir K. Jakubauskas, ekologė pritarė gyventojų nuomonei, jog šaligatviuose augantys medžiai iš dalies apsunkina pėsčiųjų judėjimą. „Šių metų rugsėjo 18-ąją buvo gautas J. Piktuižio gatvės gyventojų prašymas maksimaliai išsaugoti senosios Palangos žalumą. Jie reikalauja J. Piktuižio gatvėje išsaugoti paprastąją pušį, augančią ties gyvenamuoju namu 10 ir paprastąjį uosį, augantį ties gyvenamuoju namu 6“, – pasakojo R. Kairienė.

 

Vienas šaligatvis – medžiams, kitas – pėstiesiems

Išnagrinėjusi gyventojų prašymą, Palangos miesto savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija priėmė saliamonišką sprendimą: vieną šaligatvį, platesnįjį, paliko medžiams, kitą gi, siauresnį, tačiau su apšvietimu, – pėstiesiems.

„Atsižvelgiant į medžių būklę bei J. Piktuižio gatvės gyventojų nuomonę ir siekiant išlaikyti J. Piktuižio gatvės savitumą, Palangos miesto savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija nusprendė pėsčiųjų judėjimui palikti rytinėje pusėje esantį šaligatvį, pašalinant ten augančius medžius, o vakarinėje pusėje augančius medžius išsaugoti, sudarant palankias sąlygas tiek gyventojams, tiek želdiniams“, – sprendimą paaiškino ekologė R. Kairienė.

Beje, K. Jakubauskas paminėjo, jog J. Piktuižio 6 numeriu pažymėtame name gyvenanti ponia, po to, kai buvo suklotos trinkelės, apjuosusios čia augantį uosį (danga arčiau namo esančioje šaligatvio dalyje kiek praplatinta), sakė, jog priekaištų nebeturinti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Norintiems kiek ilgiau šią vasarą pabūti prie lietuviškų Baltijos jūros krantų, bet nemėgstantiems permokėti už apgyvendinimą ar tiesiog teikiantiems prioritetą poilsiui gamtoje visai netoli jūros, yra labai puiki išeitis – kempingai. 


Paspirtukų eismas gatvėje nemenkas galvos skausmas automobilių vairuotojams ir pėstiesiems. Skaitytojai pasidalino savo pastebėjimais apie šią transporto priemonę.


Gintaro gatvėje intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai – čia visu pajėgumu dirba sunkiasvorė technika ir kelio darbininkai, tad buvusi sulopyta, duobėta, išsiklaipiusiais šaligatviais, pasenusiais gatvės šviestuvais gatvė taps gražesnė bei patogesnė vairuotojams, taip pat – ir pėstiesiems. Remonto darbai verda ir kitose miesto gatvėse.


Balandžio 1-ąją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro(NVSC) Palangos skyriuje gauti 2 pranešimai apie nustatytus susirgimus koronaviruso infekcija. Abu asmenys - Palangos gyventojai.


Prasidėjo kelio Klaipėda- Palanga remontas  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 28 | Rubrika: Miestas

Jau prasidėjo kelio Klaipėda- Palanga remonto darbai. Juos baigti ketinama kitų metų pavasarį.


Pagrindinė miesto gatvė – Vytauto g. – netrukus taps draugiškesnė pėstiesiems – šiuo metu intensyviai vyksta atkarpos nuo Bangų g. iki Kastyčio g. šaligatvio remonto darbai. Šaligatvis bus sutvarkytas vakarinėje minėtos Vytauto g. atkarpos pusėje.


Vanagupės gatvėje triūsia darbininkai, tad dar šiemet dalis šios gatvės taps gražesnė bei patogesnė tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems – atkarpose nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. ir nuo Vytauto g. iki Šilo g. bus atnaujinta asfalto danga bei šaligatviai dešinėje gatvės pusėje.


J. Piktuižio gatvės ir šaligatvių remontas, kurio tiek čia gyvenantys palangiškiai, tiek gatve važiuojantys ar praeinantys žmonės tikrai seniai laukė, sukėlė prieštaringų vertinimų. Vieni gyventojai prašė išsaugoti kiek įmanoma daugiau čia augusių senų medžių, kiti gi rūstauja, kad vidury šaligatvio paliktų „senolių“ neįmanoma apeiti ir...


Šventojoje tvarkomas Mokyklos gatvės šaligatvis

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 24 | Rubrika: Miestas

Miestą prižiūrintys Palangos komunalininkai kibo į darbus Šventojoje. Savaitės pradžioje ėmęsi tvarkyti Mokyklos gatvės šaligatvį, šią pėstiesiems skirtą dalį atnaujinti jie žada iki lapkričio vidurio. 


Jūros tilto laukia kapitalinis remontas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 06 | Rubrika: Miestas

Kad Palangos pasididžiavimui – pėsčiųjų tiltui į jūrą – reikia remonto, kalbėta ne viename miesto valdžios pasitarime. Pastarosiomis dienomis Savivaldybės valdininkai parengė šio įrenginio kapitalinio remonto techninę projektavimo užduotį. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, tiltą planuojama remontuoti biudžeto lėšomis ir jo kaina siektų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas