Jaunasis akordeonistas Algirdas Benetis nesustos ties antra vieta

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-06-28
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Jaunasis akordeonistas Algirdas Benetis nesustos ties antra vieta

Praėjusį ketvirtadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus su savivaldybės administracijos vadovais pasveikino S.Vainiūno muzikos mokyklos auklėtinį – jaunąjį akordeonistą Algirdą Benetį, grįžusį iš tarptautinio festivalio-konkurso „Val Tidone“ Italijoje ir parvežusį antros vietos nugalėtojo titulą. „Algirdas sakė, jog važiuos tol, kol laimės pirmąją“, - patikino jaunojo muzikanto mokytoja Nijolė Daukšienė, padėjusi savo ugdytiniui iškovoti ne vieną jau itin svarbų laimėjimą.

 

Palangiškiui A.Benečiui laimėjimai – ne naujiena, nors muzikantas šiemet baigė tik penktą klasę, jis jau daugelio konkursų prizininkas. „Jau šiais metais dalyvavom dviejuose tarptautiniuose konkursuose“, - paminėjo N.Daukšienė. Dalyvavęs Lietuvos akordeonistų konkurse ir jame sėkmingai pasirodęs, A.Benetis turėjo progą išvykti ir į Italijoje kasmet organizuojamą tarptautinį festivalį-konkursą.

Akordeonistui Algirdui teko pasiruošti atlikti kūrinį iki 10 minučių, varjetė pramoginės muzikos kategorijoje. Šiame konkurse varžosi jaunieji ir profesionalūs atlikėjai fortepijono, akordeono, gitaros ir kamerinių ansamblių kategorijose.

Prasidėjęs nuo tarptautinio konkurso, „Val Tidone“ išaugo į didžiulio visuomenės dėmesio sulaukiantį festivalį. Jis rengiamas nuo 2004-ųjų ir kasmet vyksta apie pusmetį – nuo birželio iki spalio – Šiaurės Italijos regiono Pjačencos provincijoje – net 11-oje jos miestelių. Jo dalyviai pasirodo koncertams skirtose vietose – bažnyčiose, rotušių salėse, senų pilių kiemuose, miestų aikštėse ir skveruose. Šis konkursas-festivalis turi senas tradicijas, tad jame koncertuoja visame pasaulyje žinomi atlikėjai. Neabejotinai, įgauta patirtis itin naudinga kiekvienam dalyviui. Jos pasisemti turėjo progą ir jaunasis muzikantas iš Palangos.

Kaip pasidalino savo įspūdžiais pedagogė, akordeonistų kategorijoje varžėsi 22 atlikėjai, aštuntas pasirodė Algirdas, jis buvo jauniausias dalyvis. „Ir konkurse išgirdom atsiliepimų, jog Algirdas jau ir taip daug pasiekęs, tačiau jis dar toks jaunas, jam viskas dar prieš akis“, - nusišypsojo mokytoja, džiaugdamasi savo ugdytinio pasiekimais.

Šiemet A.Benetis jau baigė Muzikos mokyklą, tačiau mokytoja N.Daukšienė patikino, jog pasistengs, kad mokslai jam dar nesibaigtų. Tiek daug pasiekęs vaikas tiesiog privalo toliau tobulinti savo muzikavimo gabumus.

Kaip patikino meras Š.Vaitkus, miestas taip pat pasistengs ir padės, kiek bus įmanoma. Taip pat jaunąjį atlikėją jau pakvietė į rengiamą Mokslo metų pradžios šventę rugsėjo 1-ąją, kurioje galės savo talentus atskleisti visi gabiausi jaunieji palangiškiai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Esame laimingi, kad prieš du metus pagautos sėkmės paukštės nepaleidome,“ – taip apie savo sūnaus Kristupo Kerulio dar vieną ypatingą laimėjimą kalba jo mama Jurgita Kerulienė. 2017 metų birželio mėnesį Latvijoje vykusiame tarptautiniame konkurse „EUROJURMALA“ Kristupas tapo geriausiu vokalistu ir laimėjo GRAND PRIX apdovanojimą....


Mokytoja Kostancija, ilgametė „Palangos tilto“ skaitytoja ir bičiulė, redakciją per Užgavėnes pavaišinusi skaniais blynais, savo laimėjimą „Palangos tilto“ prenumeratorių loterijoje jau senai atsiėmė. Ar atsiėmėte jūs savo prizą? Paskubėkite tai padaryti, nes laimėjimus galima atsiimti tik iki kovo 17 dienos. Laukiame jūsų, „Palangos tilto“...


Ketvirtą kartą Lietuvos pajūrį stebinsiantis tarptautinis M. K. Čiurlionio festivalis visada pasiūlo ryškiausių Lietuvos ir užsienio klasikos žvaigždžių.  


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


  Ar tikrai loterijose neturite jokios laimės? O gal esate kaip tas vyrukas iš anekdoto, kuris skundžiasi Dievui, kad loterijose nieko nelaimįs? Visagalis jo paklausė: „O ar bilietą bent jau perki?“ Tariamas nelaimėlis prisipažino, kad ne. „Tai nusipirk pirmiausia bilietą“, – toks buvo Dievo patarima   Palanga, pasirodo, gan dosni...


Baltija ties Šventąja pasiglemžė pirmąją auką

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 08 19 | Rubrika: Miestas

Šventojoje praėjusį ketvirtadienį po pietų, ties molu, Baltijos jūroje nuskendo 39 metų vilnietis Igoris S. Tai pirmoji Baltijos auka Palangos ir Šventosios paplūdimiuose šiemet.


Šventojiškiai su Savivaldybės administracijos vadovais aptarė gyvenvietės aktualijas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 05 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotojas Bronius Martinkus susitiko su šventojiškiais bei, kartu su Šventosios seniūnu Eugenijumi Čilinsku ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriumi Konstantinu Skierumi, aptarė vietos gyventojams aktualias problemas.


Praėjusį ketvirtadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus su savivaldybės administracijos vadovais pasveikino S.Vainiūno muzikos mokyklos auklėtinį – jaunąjį akordeonistą Algirdą Benetį, grįžusį iš tarptautinio festivalio-konkurso „Val Tidone“ Italijoje ir parvežusį antros vietos nugalėtojo titulą. „Algirdas sakė, jog važiuos tol, kol laimės pirmąją“, -...


Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.


Saviškiui prekybos vieta – be konkurso

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 14 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės Taryba, papildžiusi prekybos paslaugų schemą, ne konkurso tvarka numatė J.Basanavičiaus gatvėje, prie kavinės „1925“, kuri priklauso UAB „Senolių užeiga“ savininkui Vitoldui Veisui, teikti viešojo maitinimo paslaugas. Buvo siūlomas rinkliavos už leidimo išdavimą 3 tūkst. litų mokestis, tačiau jis sumažintas iki tūkstančio litų metams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas