Jaunimo dienų savaitė kurorte: palangiškiai atsipalaiduoja, svečiams rauna stogą
Didžiausias jaunimo traukos objektas Palangoje šią savaitę – ne jūra ir ne J. Basanavičiaus gatvė. Kitokią Palangą, kuri jiems rauna stogą, jaunimas atranda per Palangos jaunimo dienų „Saulės jūra“ savaitę, kurorte minimą jau septintąkart.
Pradžią paskelbė Gabrielės Vilkickytės koncertas
Rugpjūčio 6 d. Duonos fabrike įvykęs Gabrielės Vilkickytės koncertas pradėjo iki pirmadienio truksiančių renginių ciklą, skirtą jaunimui.
„Jaunimo savaitė startavo sėkmingai, – džiaugėsi Palangos jaunimo ir savanorystės centro jaunimo erdvės „Be stogo“ jaunimo darbuotoja Asta Tiškutė. – Salė buvo pilnutėlė!“
Galimybe pasiklausyti mėgstamos muzikos ir gyvai pabendrauti su atlikėja džiaugėsi ir kurorto jaunimas.
„Vilkickytės koncertas, kaip visada, paliko daug įspūdžių. Kartu su draugais buvom užhipnotizuoti jos balso, jaukios emocijos, kurią ji visada sukuria savo pasirodymuose, – sakė Palangos senosios gimnazijos gimnazistė Liepa. – Jaunimo savaitėje dalyvauju antrus metus. Pernai dalyvavau 3×3 krepšinio varžybose. Gaila, kad šiemet kituose jaunimo renginiuose neapsilankysiu, nes dirbu. Tačiau labai vertinu ir džiaugiuosi, kad Palanga nepamiršta jaunimo ir organizuoja jiems visokius renginius, užsiėmimus. Didelę pagarbą jaučiu Palangos jaunimui bei savanoriams. Ačiū, kad skiriat mums savo laiką!“
Liepai antrina ir jos bendraamžis Matas: „Po koncerto jaučiausi atsigavęs. Nepriekaištingas Gabrielės balsas bei jos gilūs tekstai man padėjo trumpam pabėgti nuo kasdienybės. Koncertas labai patiko. Taip pat planuoju ateiti palaikyti savo draugų jaunimo savaitės futbolo varžybų metu. Apskritai manau, kad Palangai puikiai sekasi pritraukti tiek gyvenančio čia, tiek kituose miestuose jaunimo dėmesį ir esu labai dėkingas jai, kad taip dėl mūsų stengiasi.“
Šilutiškius pakerėjo kurorto jaunimo erdvė
Tą patį antradienį ir trečiadienį jaunimo erdvė „Be stogo“ paskelbė atvirų durų dienas svečiams ir laukė jų iš įvairiausių miestų. Vieni iš jų, šilutiškiai, buvo sužavėti čia tvyrančios laisvės atmosferos ir veiklų įvairovės. Ir ne tik tuo.
„Be galo sužavėjo bendra, didelė erdvė, kur jaunimas būna visi kartu, kiekvienas atrasdamas sau artimą užsiėmimą, – įspūdžiais dalijosi Šilutės jaunimo centro mobilioji jaunimo darbuotoja Simona Jončienė. – Atvykau su 15 jaunuolių ir kiekvienas rado, kuo užsiimti: kas atsisėdo prie kompiuterio, kas išmėgino vairavimo simuliatorių, kas piešė, kas žaidė biliardą ar stalo žaidimus. Be galo patiko ir tai, kad erdvė kuriama paties jaunimo rankomis. Visiška priešingybė vadinamiems inkubatoriams, kur viskas sterilu, viskas pagal užsakymą padaryta.“
Šilutiškiai neteko žado, apsilankę jaunimo erdvės terasoje ir išvydę pačių kurorto jaunuolių auginamus pomidorus ir kitokias gėrybes. Ir vis dėlto didžiausio svečių dėmesio sulaukė keturkojis „Be stogo“ talismanas Lilo. „Jaunuoliai buvo sužavėti, kad čia, į erdvę, galima atsivesti tokį didelį šunį. Ir jis – tokia puiki terapija!“
Viešnia su nuostaba pasakojo, kad Šilutės jaunimas netgi jūrą ir kurorto pramogas iškeitė į jaunimo erdvę „Be stogo“: „Buvome iš anksto pažadėję jiems duoti 2 valandas laisvo laiko mieste, bet jie tik nubėgo prie jūros ir vėl sulėkė čia. Visi!“
Iš šio jaunimo traukos taško Jūratės gatvėje trečiadienį prasidėjo ir orientacinis pasivaikščiojimas „Kur eiti?“
Šokiai, sportas, kūrybinės dirbtuvės ir miesto staigmenos
Ketvirtadienį prie jūros praūžė ir šokių maratonas „Šok su banga“, kurio nugalėtojams skulptūras gamino ne kas kitas, o kurorto jaunuoliai.
Šiandien nuo 15 val. jaunimas ir jaunimo draugai renkasi Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos stadione, kur pirmąsyk kurorte vyksta būtent jaunimui skirtos 5×5 futbolo mėgėjų varžybos.
Čia pat 15.30 val. pradeda veikti ir kūrybinės dirbtuvės, kuriose bus galima susikurti savo marškinėlius, drobinį maišelį ar pasidaryti apyrankę, kūrybiškai leidžiant laiką. Visos priemonės bus suteiktos, svarbiausia – duoti valią fantazijai.
Šeštadienį įvairiose miesto erdvėse jaunų žmonių laukia kaip visada draugiškos ir jaunatviškos kurorto erdvės, staigmenos, todėl diena ir pavadinta „Palangos dovana jaunimui“.
Jaunimo darbuotoja A. Tiškutė kviečia registruotis į sekmadienį 15 val. prie Palangos kurorto muziejaus organizuojamas jaunimo 3×3 tinklinio ir krepšinio mėgėjų varžybas.
Didžiausias renginys – pirmadienį
Savaitės renginius vainikuos pirmadienio piknikas prie Palangos kurorto muziejaus. „Jau turbūt ketvirtą kartą organizuojame pikniką, bet šiemet jis neabejotinai bus pats didžiausias iš visų buvusių, su gausybe pramogų. Ir apskritai per septynerius metus visa Jaunimo savaitė labai praturtėjo renginiais“, – sako A. Tiškutė. „Kasmet – papildoma viena diena“ – šypsojosi pašnekovė.
Į pievelę prie Palangos kurorto muziejaus 15 val. kviečiami smagiai praleisti jaukią popietę su jaunimu ir jaunimo draugais visi palangiškiai ir miesto svečiai, verslo atstovai, Palangos miesto savivaldybės įstaigos ir nevyriausybines organizacijos, svečiai.
Kvėpuojant grynu pajūrio oru bus galima mėgautis lauko ir stalo žaidimais iš „Pramogų barno“ bei „Brain games“, gerą nuotaiką palaikys akustinis atlikėjos Linos Štalytės koncertas, bus galima pasidaryti laikinų tatuiruočių bei vyks gausybė kitų linksmų užsiėmimų ir pramogų. Piknikas bus saldus kaip pati jaunystė – su ledais, šerbetais, spragėsiais ir cukraus vata.
Kurorto muziejuje lauks archyvinių įrašų iš Palangos peržiūros, kurių metu galėsite bandyti surasti save ar pažįstamus, o nuo 17 val. vyks nemokamas filmo visai šeimai seansas.
Registracija ir daugiau informacijos apie renginius www.palangosjaunimas.lt
Palangos miesto sav. inf.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
„Oldman Palanga“ vasarą užbaigs 8 dienų kino savaitė
2025 08 14 | Rubrika: Miestas
Visą vasarą nemokamais kino ciklo „Pasaulio kinas parke“ seansais savo lankytojus džiuginęs „Oldman Palanga“ parkas, kviečia sezoną užbaigti vaizdų maratonu – 8 dienų kino savaite.
Jau kitą savaitę, gruodžio 9-13 d., 16-19 val. Palangos jaunimo ir savanorystės centro jaunimo erdvėje „Be stogo“ prasideda ir vyks Gerumo mugė.
Jaunimo dienų savaitė kurorte: palangiškiai atsipalaiduoja, svečiams rauna stogą
2024 08 08 | Rubrika: Miestas
Didžiausias jaunimo traukos objektas Palangoje šią savaitę – ne jūra ir ne J. Basanavičiaus gatvė. Kitokią Palangą, kuri jiems rauna stogą, jaunimas atranda per Palangos jaunimo dienų „Saulės jūra“ savaitę, kurorte minimą jau septintąkart.
Palangoje jau pradėjo šurmuliuoti jaunimo laukiama savaitė - „Saulės jūra" 2024
2024 08 07 | Rubrika: Miestas
Palangos jaunimo organizuojamas renginys „Saulės jūra“ trunkantis savaitę laiko su įvairiomis nemokamomis veiklomis, renginiais ir susitikimais jau prasidėjo.
Giedriaus Venckaus medžio darbų paroda „Turėti stogą“
2024 07 02 | Rubrika: Miestas
Nuo liepos 1 dienos Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje eksponuojama nauja G. Venckaus medžio darbų paroda „Turėti stogą“.
„Nepėsčioji“ Nijolė Štarienė: „Kaimynas toliau „remontuoja“ stogą – stato antrą aukštą“
"Palangos tilto" informacija, 2021 06 15 | Rubrika: Miestas
Dėl statybų Palangoje, Smilčių g. 61, toliau verda aistros. Kaimyno pagalbinio pirties pastato stogo remontas, regis, virsta į viso antro aukšto statybas. Nijolė Štarienė, žemės sklypo Palangoje, Neringos 38a, savininkė, ir sklypo Smilčių g. 61 kaimynė (pirties pastato viena siena sutampa su riba tarp abejų kaimynų sklypų – aut.) šią savaitę sakė „Palangos tiltui“, kad kaimyno pastato stogo...
Laima Andrikienė: Apie pasaulio stogą, šilkinį diržą ir kinų uostą Pirėją
***, 2018 11 23 | Rubrika: Politikų, lyderių žodis
"Kinija ir Rusija dažniausiai elgiasi labai skirtingai, bet jų politikos esmė, turinys – požiūris į žmogų, požiūris į kitą šalį, požiūris į save, jų pasaulinės pretenzijos – yra labai panašūs,"- sako europarlamentarė Laima Andrikienė savo knygoje "Europos saulėlydis atšaukiamas“, kuri ruošiama spaudai. Su ponia Laima kalbėjosi Arnas...
15-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – ir Palangos miesto bibliotekoje
2015 05 04 | Rubrika: Kultūra
Balandžio 23-29 dienomis visose Lietuvos bibliotekose organizuota tradicinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengta savaitė vyko jau penkioliktąjį kartą.
E. Petrauskas: „Jeigu būčiau turėjęs politikų ir teisėsaugos vadų „stogą“, tokių kaltinimų nebūtų“ 7
Linas JEGELEVIČIUS, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas
Per septynis sulaikymo mėnesius, praleistus Šiaulių tardymo izoliatoriuje, Evaldui Petrauskui, vienam iš Palangos kredito unijos (PKU) steigėjų, sulaikytam 2012-ųjų pradžioje, prokurorai nėkart neleido susitikti nei su žmona, nei mama ir vaikais. „Net ir didžiausiems nusikaltėliams neatimama tokia teisė“, – sakė E. Petrauskas. Jeigu Palangos apylinkės teismui...
Už daugiabučio stogą brangiau kainuoja gyventojų abejingumas
Linas JEGELEVIČIUS, 2011 09 06 | Rubrika: Miestas
UAB „Palangos butų ūkis“, kaip numato Gyvenamųjų namų bendrijos įstatymas, Medvalakio g. 13-ojo namo gyventojus pakvietė išsakyti susirinkime savo nuomonę dėl suplanuotų namo stogo tvarkymo darbų. Vėliau, kaip numato įstatymas, buvo surengta apklausa, tačiau daugiabučio gyventojai vėlgi buvo vangūs. Nei susirinkime, nei apklausoje nepasisakius daugumai gyventojų dėl...
