„Nepėsčioji“ Nijolė Štarienė: „Kaimynas toliau „remontuoja“ stogą – stato antrą aukštą“

"Palangos tilto" informacija, 2021-06-15
Peržiūrėta
1215
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Nepėsčioji“ Nijolė Štarienė: „Kaimynas toliau „remontuoja“ stogą – stato antrą aukštą“

Dėl statybų Palangoje, Smilčių g. 61, toliau verda aistros. Kaimyno pagalbinio pirties pastato stogo remontas, regis, virsta į viso antro aukšto statybas. Nijolė Štarienė, žemės sklypo Palangoje, Neringos 38a, savininkė, ir sklypo Smilčių g. 61 kaimynė (pirties pastato viena siena sutampa su riba tarp abejų kaimynų sklypų – aut.) šią savaitę sakė „Palangos tiltui“, kad kaimyno pastato stogo remonto metu buvo suformuotas visiškai kitoks stogo profilis.

„Atsiranda naujas antras aukštas, gal jis bus vadinamas palėpe, kuriame tikriausiai bus įrengtos naujos gyvenamosios patalpos. Taip patyliukais, matyt, su kažkieno palaiminimu, buvusi pirtelė taps nauju nuomos objektu,“ – įsitikinusi N. Štarienė.

„Man tikrai negaila, kad kaimynai pasigerina savo materialinę padėtį. Tačiau kodėl tai daroma ant mano sklypo ribos pažeidžiant galiojančius statybos teisės aktus, kurių ta pati Savivaldybė iš manęs reikalaudavo laikytis ir dar išrašydavo baudas už gerokai smulkesnius pažeidimus,“ – sakė N. Štarienė.

Ji nuogąstavo, kad lietaus vanduo nuo naujojo stogo tekės ant jos sklypo. 

„Kadangi statybos vykdomos be leidimo, negaliu kreiptis į Valstybinę Statybos ir Teritorijų planavimo Inspekciją prie Aplinkos Ministerijos. Jie tik tikrina statybų atitikimą projektui. Be leidimo nelegali statyba yra miesto savivaldybės kompetencija,“ – pabrėžė N. Štarienė kalbėdama su „Palangos tiltu.“

Ji redakcijai atsiuntė tris nuotraukas, anot jos,  patvirtinančias tikrąjį statybų planą, kurio Savivaldybės atstovai „apsimeta nežinantys ir nesuprantantys.“

N. Štarienė gavo ir atsakymą iš Seimo kontrolieriaus, kuris abejoja, ar Savivaldybė padarė viską pagal jos kreipimasi.

„Palangos tiltas“ jau rašė, kad palangiškę gerokai papiktino ir Savivaldybės valdininkų formalūs ir neaiškūs atsakymai į jos paklausimus dėl statybų minėtu adresu. 

N. Štarienė balandžio pabaigoje dėl ginčytinų statybų teisėtumo išsiuntė elektroninį laišką Žydrūniui Žvirbliui, Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjui.

Ž. Žvirblis pateikti atsakymą N. Štarienei pavedė Sandrai Čupailienei, Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus Vyriausiajai specialistei. S. Čiupailienė atsakė, kad nuo 2020 metų per IS „Infostatyba“ leidimas nebuvo išduotas žemės sklypui Smilčių g. 61, Palangoje, vykdyti statybos darbus. 

Savivaldybės atstovė taip pat pastebėjo, kad statinio rekonstravimo atveju rašytiniai besiribojančių žemės sklypų (teritorijų) savininkų ar valdytojų sutikimai (susitarimai) neprivalomi, jei nemažinamas esamas atstumas nuo rekonstruojamo statinio esamų konstrukcijų (neįskaičiuojant apšiltinamojo sluoksnio storio) iki besiribojančių žemės sklypų (teritorijų) ribų ir (ar) naujos konstrukcijos įrengiamos teisės aktų nustatytais atstumais iki besiribojančių žemės sklypų (teritorijų) ribų.

„Pagal Jūsų paklausimą negalime spręsti ar didės pastato matmenis, todėl negalime įvertinti ar reikalingas Jūsų kaip gretimo sklypo savininko sutikimas. Neturime nekilnojamo turto registro išrašo, pagal kurį galėtume nustatyti pastato paskirti ir kategorija, todėl negalime į vertinti ar reikalingas statybos leidimas,“ – rašė atsakyme Savivaldybės atstovė.

Anot jos, statyboms minėtu adresu „tarpininkauja“ architektas Rimvydas Grikšas.

Donatas Undžys, UAB „Akmens takas“ direktorius. „Akmens takas“ yra Smilčių g. 61 registruoto pastato savininkas.

Po „Palangos tilto“ straipsnio apie statybas Smilčių g. 61 Savivaldybė gegužę atsiuntė atsakymą – joks leidimas statybai ar rekonstrukcijai minėtu adresu nebuvo išduotas. 

Todėl Savivaldybė kreipėsi į Valstybinę Statybos ir Teritorijų Planavimo Inspekciją, prašydama patikrinti vykdomas statybas.

UAB „Akmens takas” generalinis direktorius Donatas Undis sakė „Palangos tiltui“, kad Smilčių g. 61. Palangoje vykdomi stogo remonto darbai. 

„Statybų leidimo remonto darbams nereikia, o su p. Nijole Štariene jokių konfliktų mes neturime. Prieš pradėdami visus darbus, buvome nuvykę pas p. Nijolę Štarienę susiderinti darbus ir terminus, kad nesukeltumėme kaimynams nepatogumų,“ – sakė jis gegužę.

 

Jūsų komentaras:

Lina 2021-06-15 22:42 (IP: 162.158.183.118)
Tai parašyta, kad savivaldybė kreipėsi į Staybų inspekciją. Pagal įstaymą staybas prižiūri būtent ši institucija. Ji o ne savivaldybė turi reaguoti. Čia Štarienė politikuoja, nes jos vyra netapo meru, surinko 500 balsų, o dabar drąskosi.

Kaimynas 2021-06-15 22:35 (IP: 162.158.183.118)
Tai ji visus aplinkui jau kaimynis išskundė, šalia statėmės namą skundė, dabar kitus kaimynus skundžia. O.pati kai statėsi.? Ar viskas gerai? Šlykštu tie skundikai.

Noriu kysio 2021-06-15 10:18 (IP: 162.158.63.15)
Savivaldybes svolociai apsimeta slangom ir kito svolociaus NEBAUS. Kalciausia Nijole kad drysta lysti i burzuju reikalus. Kiek kysio dave savivaldybes ziurkems stogo ,,remontuotojas,,?

Taip pat skaitykite

Dėl statybų Palangoje, Smilčių g. 61, toliau verda aistros. Kaimyno pagalbinio pirties pastato stogo remontas, regis, virsta į viso antro aukšto statybas. Nijolė Štarienė, žemės sklypo Palangoje, Neringos 38a, savininkė, ir sklypo Smilčių g. 61 kaimynė (pirties pastato viena siena sutampa su riba tarp abejų kaimynų sklypų – aut.) šią savaitę sakė „Palangos tiltui“, kad kaimyno pastato stogo...


Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 3118 COVID-19 atvejų, Palangos miesto savivaldybėje – 30.Koronaviruso protrūkis šią savaitę buvo fiksuotas ir Palangos savivaldybėje.


Gruodžio 14-18 dienomis Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariai Bronius Vaitkus ir Justas Žulkus viešėjo Portugalijoje, Portimao, kur vyko konferencija, skirta urbanistinių (miesto) sporto šakų plėtojimui. B. Vaitkus ir J. Žulkus atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.


Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (ASPC) pacientų skaičius per pastaruosius metus ūgtelėjo maždaug tūkstančiu – prie įstaigos jau prisiregistravę apie 8 tūkst. kurorto gyventojų. Pacientų skaičiaus augimą lemia ne tik įstaigoje teikiamų paslaugų kokybė, bet ir jų spektro plėtra ¬bei suburtas profesionalus ir draugiškas kolektyvas. Didžiulio palangiškių...


Nors liepos mėnesį Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo apribojo prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio, savaitgaliais čia ir toliau linksminamasi iki paryčių. Buvusi kavinės savininkė Irena Staponienė, apskundusi šį sprendimą teismui, laukia jo verdikto ir žada, jei šis būsiąs nepalankus, skųstis...


Juozapas Šniukšta (1864-1949) – Palangos klebonas ir dekanas, prelatas. Šių metų sausio mėnesį minime 150-ąsias prelato J. Šniukštos gimimo, o rugpjūčio mėnesį – 65-ąsias mirties metines.


Per septynis sulaikymo mėnesius, praleistus Šiaulių tardymo izoliatoriuje, Evaldui Petrauskui, vienam iš Palangos kredito unijos (PKU) steigėjų, sulaikytam 2012-ųjų pradžioje, prokurorai nėkart neleido susitikti nei su žmona, nei mama ir vaikais. „Net ir didžiausiems nusikaltėliams neatimama tokia teisė“, – sakė E. Petrauskas. Jeigu Palangos apylinkės teismui...


Nors praėjusios savaitės duomenimis, sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskuba. Tikinama, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Kas pasirūpins autobusų stotelės stogu?

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 19 | Rubrika: Miestas

Šventosios miestelyje, Mokyklos ir Jūros gatvių sankirtoje, esanti autobusų stotelė, jau kuris laikas atrodo lyg po karo. Vėjo perpučiamoje visuomeninio transporto sustojimo vietoje nėra nei sienų, nei stogo. Pradėję minti stotelės stogo dingimo mįslę sužinojome, jog ši stotelė nežinia net kam priklauso. „Ši autobusų stotelė ne seniūnijos. Ją jau seniai pastatė...


UAB „Palangos butų ūkis“, kaip numato Gyvenamųjų namų bendrijos įstatymas, Medvalakio g. 13-ojo namo gyventojus pakvietė išsakyti susirinkime savo nuomonę dėl suplanuotų namo stogo tvarkymo darbų. Vėliau, kaip numato įstatymas, buvo surengta apklausa, tačiau daugiabučio gyventojai vėlgi buvo vangūs. Nei susirinkime, nei apklausoje nepasisakius daugumai gyventojų dėl...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius