Jono Šliūpo muziejus vasarą užbaigs kviesdamas žaisti etninius žaidimus

Palangos tiltas, 2022-08-23
Peržiūrėta
980
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jono Šliūpo muziejus vasarą užbaigs kviesdamas žaisti etninius žaidimus

Visą vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius kvietęs prasmingoms ir jaukioms popietėms Jono Šliūpo muziejus šią savaitę užbaigs renginių ciklą „Kūrybinės atostogos pas Joną Šliūpą“ ir su vasarojančiais bičiuliais atsisveikins iki kitos vasaros. Ketvirtadienį, rugpjūčio 25 d. 16 val. vaikams ir paaugliams muziejus surengs paskutinį šios vasaros pasimatymą po šimtametėmis pirmojo Palangos burmistro liepomis. 

Apsukę vasaros ratą ir surengę daugybę edukacinių užsiėmimų visiems jaunųjų vasarotojų (ir jų šeimų) skoniams, muziejus sezoną nusprendė pabaigti vienu smagiausių ir gausų smalsuolių būrį sutraukusių renginių - charizmatiškojo etninės kultūros puoselėtojo Jono Kavaliausko edukacija „Tradiciniai liaudies žaidimai ir pramogos“.

Edukacijos dalyvius etnologas kvies žaisti tradicinius lietuvių liaudies žaidimus: bus nuotaikingai pristatoma tradicinių lietuvių liaudies žaidimų ir pramogų įvairovė, priemonės žaidimams žaisti, garsiniai žaislai. Vaikai savo vikrumą išbandys individualiose ir komandinėse žaidimų rungtyse, o jos vyks naudojant ne tik specialias priemones žaidimams žaisti, bet ir įvairius senovinius buities daiktus. Visi dalyvavę suks laimės ratą, o namo grįš pūsdami čia pat pagamintą tradicinį muzikos instrumentą. 

 

Registracija į edukacinį užsiėmimą tel. 8 (460) 54559 arba el. paštu: [email protected].

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visą rudenį kvietęs į susitikimus, kuriuose ryškūs Lietuvos kūrėjai dalijosi pamąstymais apie kūrybą, o neretai atsiverdavo ir asmeniškiems išpažinimams, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus užbaigia šį renginių ciklą jaukiam vakarui kviesdamas susitikti senojoje viloje „Ramybė“.


Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Visą vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius kvietęs prasmingoms ir jaukioms popietėms Jono Šliūpo muziejus šią savaitę užbaigs renginių ciklą „Kūrybinės atostogos pas Joną Šliūpą“.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Liepos 27–29 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyksiančioje nemokamoje penkių dienų kūrybinėje stovykloje jaunieji palangiškiai kartu su istorijų pasakotoja iš Škotijos kurs savo mažų daiktų istorijų muziejų. 


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Palangą garsinančiame Gintaro muziejuje intensyviai vyksta renovacijos darbai. Atsinaujinusi kurorto pažiba visu savo grožiu lankytojams atsivers jau šią vasarą. „Siekiame, kad iki kurortinio sezono pradžios rūmų fasadas būtų visiškai sutvarkytas, ir iš išorės rūmai „blizgėtų“, – sakė Lietuvos dailės muziejaus, kuriam priklauso ir Gintaro...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius