Julius Sabatauskas: Antikorupcija komisija atsisakė pradėti tyrimą dėl „Pušyno“ sanatorijos

Palangos tiltas, 2021-12-27
Peržiūrėta
2536
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Julius Sabatauskas lrytas.lt nuotr.
Julius Sabatauskas lrytas.lt nuotr.

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas apgailestauja, kad, jam pasiūlius Seimo Antikorupcijos komisijoje pradėti parlamentinį tyrimą dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vaidmens sanatorijų „Pušynas“ ir „Dainava“ atsisakymo istorijoje, šis siūlymas susidūrė su iki šiol nematytu konservatorių partijos atstovų pasipriešinimu. Pasak parlamentaro, konservatorių pastangomis Antikorupcija komisija atsisakė pradėti tyrimą. 

J. Sabatausko nuomone, konservatorių argumentai apie tai, kad neva sanatorijos bus perduotos Sveikatos apsaugos ministerijai, nėra pagrįsti, kadangi toks istorijos, kurioje A. Bilotaitė galėjo veikti Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės naudai, posūkis gali būti nulemtas didelio visuomenės dėmesio galimiems konservatorių partijos kolegų susitarimams. 

„Nuo pat pradžių susidūriau su kolegų iš konservatorių partijos aršiu pasipriešinimu savo siūlymui – Seimo Antikorupcijos komisijai pradėti parlamentinį tyrimą dėl galimos korupcijos apraiškų priimant sprendimus dėl sanatorijų „Pušynas“ ir „Dainava“ perdavimo Turto bankui, taip sudarant itin palankias sąlygas ministrės Agnės Bilotaitės partietei, kuri, be kita ko, buvo kviesta ir į ministrės komandą. Konservatorių teikiami argumentai – neva galimai žalos nebus, nes Vyriausybė keičia poziciją, arba tai, kad kažkas kreipėsi į institucijas, – neįtikina. Būtent tokių situacijų, kuomet yra sudaromos sąlygos korupcijai, tyrimas yra juodu ant balto surašytas Antikorupcijos įstatyme ir yra viena iš pagrindinių šios komisijos funkcijų. Todėl tokį elgesį vertinčiau kaip partietės ir valdančiosios koalicijos deleguotos ministrės bekompromisę gynybą“, – piktinasi socialdemokratas. 

Pasak jo, šioje istorijoje daugiausia klausimų kelia sąlygos, kurios buvo galimai sudaromos tam, kad būtų prieita prie A. Bilotaitės partietei reikalingo sprendimo atsisakyti sanatorijų ir perduoti jas Turto bankui, taip sudarant sąlygas V. Skeberdytės artimiesiems kreiptis į teismą ir reikalauti po sanatorija „Pušynas“ esančios žemės. 

Seimo pirmininko pavaduotojui J. Sabatauskui ypač daug klausimų kelia tai, kokiu pagrindu buvo sudaryta išvadas ir siūlymus teikusi darbo grupė, kas ir kokius asmenis delegavo į ją. Taip pat labai svarbu atsakyti į klausimą, ar išties Sveikatos apsaugos ministerija nenorėjo perimti šių įstaigų ir ar tikrai apie visus šiuos aspektus tinkamai buvo informuota ministrė pirmininkė. 

„Manau, kad konservatoriams, teigiantiems, kad šioje istorijoje nėra ką tirti, nereikėjo baimintis tyrimo, nes, jei išties nėra ką tirti, jeigu išties viskas vyko teisėtai ir skaidriai, tai būtų buvusi puiki proga ne tik pasitikrinti savo deleguotų ministrų veiksmus, bet ir visuomenei parodyti savo deklaruojamus skaidrumo ir atsakomybės principus. Dabar toks kolegų konservatorių elgesys atrodo tikrai nekaip. Nieko tokio, vykdyti tyrimą, aiškintis ir informuoti visuomenę apie visas šios istorijos aplinkybes yra ir kitų būdų. Jais ir naudosimės“, – sakė J. Sabatauskas. 

 

Lrytas.lt

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Lietuvos LIONS klubų asociacija, Nacionalinis kraujo centras bei Lietuvos diabeto asociacija suvienijo jėgas ir kviečia gyventojus nemokamai atlikti kraujo tyrimą, galintį užkirsti kelią cukriniam diabetui. 


Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai vykdomas statybas Kunigiškių paplūdimyje, pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės elgesio. VTEK aiškinosi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimo atstovauti. Šis teisės aktas draudžia valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar...


Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas apgailestauja, kad, jam pasiūlius Seimo Antikorupcijos komisijoje pradėti parlamentinį tyrimą dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vaidmens sanatorijų „Pušynas“ ir „Dainava“ atsisakymo istorijoje, šis siūlymas susidūrė su iki šiol nematytu konservatorių partijos atstovų pasipriešinimu. Pasak parlamentaro, konservatorių...


Palangiškiai sunerimę – netoli gelbėtojų stoties išvydę rietuves nukirstų medžių, ėmė skambinti pavojaus varpais. Kas kerta unikalioje vietoje augančius medžius? Miško ruožą tarp jūros ir gyvenamosios zonos, pasirodo, valo Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys, rašo "Klaipėda."


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Palangoje įsikūrusios sanatorijos „Gradiali“ atstovai ketvirtadienį Savivaldybėje pristatė artimiausius plėtros planus. Įgyvendinus juos, atsiras galimybė palangiškiams ir kurorto svečiams pasiūlyti daugiau gydomųjų bei sveikatinimo procedūrų.


Praėjusią savaitę Palangos miesto taryba išplėtė gatvių, kuriose bus apmokestinamas automobilių stovėjimas, sąrašą. Šiuo sprendimu piktinasi vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ vadovas Kęstutis Speičys, nes pacientams netaikomos jokios išimtys, tad ir jie turės mokėti nustatytą rinkliavą.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus. UAB „Palangos klevas“ direktorius Andrejus Byčkovas kreipėsi į VTEK su skundu, kad E. Židanavičius, buvęs „Palangos klevo“ darbuotojas, nenusišalino Palangos miesto Tarybai svarstant klausimą dėl buvusios...


Savivaldybės komisija kovai su korupcija turi pirmininką Saulių Simę ir narius, bet jie į pirmą posėdį rinksis tik šią savaitę, ketvirtadienį. Ar gali komisija, kuriai vadovauja vicemeras, o dauguma narių yra tarybos nariai, pjauti šaką, ant kurios visi sėdi?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius