Ką atskriejantis politinis meteoritas atneš Palangai?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013-02-21
Peržiūrėta
902
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas
Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Po Seimo rinkimų ir sudėtingo šalies vyriausybės formavimo aprimusioje Lietuvos politinėje padangėje driokstelėjo politinis meteoritas – Tvarkos ir teisingumo bei Darbo partijų lyderiai pranešė apie šių dviejų politinių jėgų jungimąsi į vieną naują darinį.
Taip tikimasi suformuoti Seime daugiausiai balsų turinčią valdančiosios daugumos frakciją ir politiniu svoriu pasigalynėti su socialdemokratais. Tačiau naujai kuriamos partijos architektų vizijų įgyvendinimui vien tik aritmetinių veiksmų nepakanka, o ir užsibrėžti tikslai kabo gerokai aukščiau nei jiems atrodo.
Jau šiandien yra aišku, kad didžiausios frakcijos Seime susijungusios partijos neturės, nes bent du „tvarkiečiai” prieštarauja vedybom su „darbiečiais”. Dideles abejones kelia ir siekis tapti svaria socialdemokratus ir konservatorius skiriančia politinio centro jėga. Visų pirma, neaišku, ar „tvarkiečiai” su „darbiečiais” pajėgtų stabilizuoti socialdemokratų ir konservatorių į skirtingas puses linguojamas politines svarstykles. Ir vieniems, ir kitiems jie politiniais partneriais būtų tik iš didelės bėdos.
Be to, akivaizdu, kad abi besijungiančios partijos yra mirštančios. „Tvarkiečių” rinkėjų mažėja sulig kiekvienais Seimo rinkimais, o Darbo partija dėl savo sėkmės šiuose rinkimuose gali dėkoti tik ekonominei krizei ir pernelyg drastiškomis priemonėmis ją mėginusiems įveikti konservatoriams. Apgailėtini „darbiečių” manevrai formuojant vyriausybę, jų arogantiška laikysena po rinkimų, pagaliau, į pabaigą artėjanti Darbo partijos byla smarkiai apkarpys V. Uspaskicho rėmėjų gretas. Jos retėja jau dabar ir po Seimo rinkimų praėjus vos keletai mėnesių, Darbo partijos reitingai darda žemyn.
Tad netolimoje ateityje vietoj žadamo šalies politikos dramblio, mes galime išvysti nupiepusį kuiną, kuris politinę karjerą gali baigti taip pat, kaip ir Artūro Paulausko vardo „Naujoji sąjunga”.
Kokius politinius pokyčius dirbtinai klijuojamas dviejų partijų junginys gali lemti Palangoje?
Miesto taryboje esantys du darbiečiai Krasauskai bei Tvarkai ir teisingumui atstovaujantis Aleksandras Jokūbauskas ir Gediminas Valinevičius priklauso opozicijai. Tad net ir teoriškai jiems tapus vienos partijos nariais, iš esmės taryboje niekas nepasikeis. Nebent gali tekti stebėti intriguojantį abiejų partijų skyriams dabar vadovaujančių ambicingų moterų – Genoveitos Krasauskienės ir Aldonos Stasiulaitienės pasistumdymą dėl būsimos partijos skyriaus vadovės posto.
Kad viceministrės kėde pamaloninta „darbietė” ir jos vyras liks naujajame darinyje – abejonių nekyla. Pasirinkimo neturi ir A. Jokūbauskas – skyriuje valdžią tvirtai paėmusių jaunųjų socialdemokratų gretose jis vargu ar yra pageidaujamas, o į dabar aršiai kritikuojamos miesto valdančiosios daugumos partijų duris jis tikrai nesibels. Po susijungimo likti nepartiniu jam reikštų politinės karjeros Palangoje pabaigą.
Kas kita – labiau ne partine priklausomybe, o sveiku protu besivadovaujantis Gediminas Valinevičius. Jau seniai į miestui vadovaujančius konservatorius su simpatija žvelgiančiam „tvarkiečiui” dirbtinis jungimasis su Darbo partija gali pasitarnauti patogiu pasiteisinimu persėdant į kitą vežimą. Juo labiau, kad prieš kitus savivaldos rinkimus atsidurti konservatorių gretose jam reikštų beveik garantuotą tarybos nario mandatą kitoje kadencijoje.
Miglotos perspektyvos naujos partijos lauktų ir per ateinančius savivaldos rinkimus. „Darbiečiai” Palangoje apskritai į miesto tarybą nebuvo patekę. Dabar jais tapę Krasauskai valdžioje atsidūrė po „Naujosios sąjungos” vėliava. Ar prieš dvejus metus už juos, kaip už nebesančios partijos atstovus balsavę rinkėjai kituose rinkimuose savo simpatijas atiduos V. Uspaskicho - R. Pakso junginiui?
Žinant, kad „darbiečiai” Palangoje nė per vienus rinkimus nebuvo populiarūs, ar už naują partiją balsuos ir „tvarkiečių” rėmėjai, kurie šioje kadencijoje savo partijai ir taip tesuteikė vos du mandatus?
Nepamirškime ir merdėjančių liberalcentristų. Nors šios partijos skyriaus vadovas Saulius Simė viešai drąsinasi, kad Palangos skyrius laikosi krūvoje ir dar netgi auga, neaišku kaip viskas pasisuks, kai priartės savivaldos rinkimų data.
Juo labiau, kad savo tolesnės egzistencijos klausimus kovo mėnesio suvažiavime numatę spręsti liberalcentristai jau buvo viešai prakalbę apie įsiliejimą į partijos Tvarka ir teisingumas gretas. Ko gero, tai būtų vienintelis racionalus kelias, nes apie jungimąsi su liberalcentristais Liberalų sąjūdis kalba nenoriai, o „tvarkiečiai”, kaip ten bebūtų, yra giminingi, kažkada išėję iš tos pačios motininės liberalų partijos.
Tačiau kaip dabar jiems kalbėti apie vedybas su Tvarka ir teisingumu, kai ši partija bus susitepusi su „darbiečiais'? Tuomet politiškai švarių delnų liberalcentristai nebeišsaugotų.
Kita vertus, alternatyvaus pasirinkimo taip pat nebėra. Liberalcentristams išdidžiai išsaugojus savo partiją, jie iškėlę galvas toliau žengs į pražūtingą liūną. Jei po ketverių metų šios partijos nariai nebus išsilakstę kas kur.
Jeigu liberalcentristai vis dėlto mėgins išgyventi susilieję su „tvarkiečiais” ir „darbiečiais”, tokios permainos Palangoje būtų jau įdomios. Teoriškai, tapę aštuoniese naujos partijos atstovai kartu su dviem socialdemokratais, gali pradėti regzti ir perversmo planus. Tiesa, jie būtų labai neaiškūs, kaip ir neaišku, ar su „darbiečiais” susidėtų ir patys kurorto liberalcentristai. Tuomet racionaliausias jų žingsnis – politinis prieglobstis pas A. Stankaus centristus.

Jūsų komentaras:

astrologas 2013-03-05 05:48 (IP: 78.61.224.151)
keisis WALDZIA. SEIMO DAUGUMA, suzinojus apie betvarke namuky, pora galwu sukeis wietomis,del waizdo, stasiulaitiene galima direktore .....

Hmmm 2013-02-26 08:16 (IP: 78.61.104.50)
idomus autorius - viename straipsnyje kviecia visas partijas dirbti vieningai Palangos naudai , kitame - opozija nupeipes kuinas !Futbolistas su vienais vartais !

Konservams NE 2013-02-26 07:04 (IP: 194.176.60.225)
Iš dviejų "politinių invalidų" vieno sveiko nesulipdys:) Vienas teismų maratone dalyvauja, kitas gėdingai išspirtas iš prezidento posto ir politinio elito:)

Abejoju 2013-02-26 05:20 (IP: 78.61.158.101)
Kiek skaitau zurnalisto Ziabkaus straipsnius, susidariau nuomone, kad jis labai abejojantis zmogus. Vis abejoja ir abejoja - jokio konkretumo. Kiekviename straipsnyje "abejoju". Skaitai ir nieko nesuzinai. Tai kam rasyti, jei neturi savo konkrecios nuomones...

Kada rūpės žmogus?.. 2013-02-25 08:55 (* / IP: 86.100.60.112)
-Dar ŽMOGUS, niekada nė vienai valdžiai nerūpėjo-Kas darėsi ir darosi su NUOSAVYBĖS grąžinimu, ypač žemės!Keli krūmai ir 2 pušys Žeimio paskelbta Valst. reikšmės miškais!? Gyventojams nežinant- namai perduodami administruoti privačiai , Pelno gviežiantiems Klaipedos "Vitės valdoms",- mokesčiai užkeliami milžiniški!Prievarta dengiama stogai t.y. niekinė plėvelė-kaina -plėšikiška-padėtis nevaldoma,kontrolės jokios, atsieit, neįrašyta į Sutartį? Ataskaitų jokių arba jos rašytos juokdarių; Žmonės kenčia!!!"Žemės" mokesčiai užaukštinti nesveikai...Kompensacijoms bei pašalpoms- sąlygos pakeistos nebesąmoningai, o nebeišgyvenantys- viešai išvadinami -TINGINIAIS!? Apie gatvių , laiptelių valymą-net niekam neįdomu-kiek lūžusių rankų, kojų...Net keli tūkstančiai parašų -nepajėgė grąžinti fizioterapijos į centrinę polikl.,(tik pasigrobti kirstukui nereikėjo nieko!...Kokiu pagrindu Gliožeris šilum.mazgus perdavė prižūrėti vėl"Vitės v. butų ūk./ Kada kas pasiklaus GYVENTOJŲ? Tik visur duokit:pinigų pinigų pinigų..

I TEMA 2013-02-24 12:01 (IP: 78.61.224.151)
SUSKAICIUOKIT, KIEK MIESTE STIKLINIU STOGELIU IR SLIDZIU LAIPTELIU I KRAUTUVELES? CIA MERUI

Ypač Palangoj... 2013-02-23 19:22 (IP: 86.100.60.112)
-Juokiasi puodas, -kad katilas juodas...

naks 2013-02-23 14:16 (IP: 78.61.224.151)
Ziabkau, laukia,,Dantes/pavad./,,Dieviska komedija;; Braduna minesit kaip angeliuka,o arch. atsidurs klaipedieciu rankose. sekmes

Nakas 2013-02-23 13:39 (IP: 84.46.226.109)
uz atrcitekta reikia padekoti Stalmokui ir Kuznecovui. O Vaitkui reikia padekoti, kad atsikrate Bradunu. Gudriai suzaide zydelis Vaitkus. Ne savo rankom.

patrauklus 2013-02-22 21:09 (IP: 78.61.158.101)
Nerinks konservatoriu daugiau i Palanga tai tikrai, o tas naujas derinukas visai net labai patrauklus...

AGAA 2013-02-22 10:44 (IP: 78.61.224.151)
SUGRIZ IS KLAIPEDOS B E N E T I S IR BUS PALANGOJE TVARKA

wawa wa 2013-02-22 06:10 (IP: 78.61.224.151)
merui vien uz arxitekto veiksmu toleravima ir palaikyma tuetu ausys rausti. onauja koalicija, patikekit susiklijuos

Taip pat skaitykite

Mažame Palangos kurorte dažniausiai sunku ką nors ilgai išsaugoti paslaptyje, tačiau rinkimams į savivaldybės Tarybą kovo 3-iąją besirengiančių partijų Palangos skyrių ir visuomeninių komitetų vadai savo rinkimų programas – pažadus ir įsipareigojimus palangiškiams – kol kas laiko už septynių užraktų. Nors šios politinės kampanijos dalyviai visus dokumentus...


2018 m. balandžio 12 d. Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijoje oficialiai įregistruota Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), kuri yra parlamentinė partija. Masiškai pradėti kurti partijos skyriai miestuose ir rajonuose.


Lietuvos valstybės atkūrimo proga Palangos sporto arenoje vyko Palangos politinių partijų turnyras, kurį organizavo krepšinio klubas „Palanga“ ir Palangos sporto centras.


Kaip partijoms skaičius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose, paversti viliojančiais, įsimintinais ar net magiškais? Dėl to suka galvas šalies partijos ir visuomeniniai judėjimai, kurie vakar Seime išsiaiškino, kokiu numeriu jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Išdalinti numeriai Antrą numerį ištraukė...


Artėjančius rinkimus ženklina politinis tvaikas

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 11 06 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Lietuvoje jau antrą mėnesį vyksta oficialiai paskelbta savivaldos rinkimų politinė kampanija, o Palangoje ramu, kaip užpečkyje.


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


Ką atskriejantis politinis meteoritas atneš Palangai?  12

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 02 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Po Seimo rinkimų ir sudėtingo šalies vyriausybės formavimo aprimusioje Lietuvos politinėje padangėje driokstelėjo politinis meteoritas – Tvarkos ir teisingumo bei Darbo partijų lyderiai pranešė apie šių dviejų politinių jėgų jungimąsi į vieną naują darinį.


Prisipažinsiu, jog gyvendamas svetur niekuomet nepraleidžiu progos balsuoti. Štai, ir šiuos rinkimus pasitikau su vienintele mintimi, jog balsuoti būtina. Po 2003-ųjų metų stebuklingų Rolando Skrajūno dangaus viražų supratau, jog žmonių „balsavimas ant bajerio“ dažnai gali baigtis valstybei labai liūdnai.


Kažin ar buvęs ministras ir kandidatas į Seimą Raimundas Palaitis galėjo tikėtis blogesnės savaitės: Klaipėdos apygardos teismas (KAT) panaikino Palangos miesto apylinkės teismo teisėjos L. Paulauskaitės nutartį taikyti „Palangos tiltui“ laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti banko sąskaitas 80 000 litų, o Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT)...


Vis aktyvesnės politikų, siekiančių patekti į Tarybą, agitacijos praėjusį antradienį persikėlė ir į Senąją gimnaziją, kur susirinkusių partijų atstovų nekantriai laukė būrys vyriausiųjų gimnazistų, troškusių gauti atsakymus į jų pateiktus klausimus. Nedrąsiai prasidėjęs pokalbis netruko peraugti į karštą diskusiją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius