Ką daryti Palangoje, nespirgant pliaže ir nekiurksant kavinėse?

Palangos tiltas, 2012-06-18
Peržiūrėta
1435
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ką daryti Palangoje, nespirgant pliaže ir nekiurksant kavinėse?

Simona POCYTĖ

 Palangoje vasarą svečiuojasi daug poilsiautojų. Nugulę paplūdimį jie mėgaujasi saule, vakarais sėdi ir bendrauja miesto baruose bei kavinėse. Ką dar be paplūdimio ir kavinių miesto svečiams ir poilsiautojams gali pasiūlyti Palanga? Regis, klausimas yra labai paprastas, bet atsakyti į jį nėra lengva.

 

Trūksta informacijos?

Dauguma gatvėje kalbintų Palangos poilsiautojų tvirtino, kad jiems trūksta informacijos apie renginius ir pramogas.

Palangos turizmo informacijos centro darbuotoja Viktorija Jakienė patvirtino, kad sulaukia nemažai žmonių nusiskundimų dėl informacijos stokos, tačiau mano, kad ir patys žmonės per mažai tuo domisi, o verslininkai rodo per mažai iniciatyvos reklamuodami savo siūlomas paslaugas.

Tuo tarpu Palangos Kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys teigė, kad kultūros centro renginių informacija yra lengvai prieinama kiekvienam Palangos poilsiautojui: reklama kabo ant afišų stulpų, dažnai patalpinama laikraštyje, skelbiama vietinėje radijo stotyje.

„Svarbesni renginiai reklamuojami televizijos pagalba, tačiau, suprantama, tai kainuoja nemažai pinigų“, – sakė jis.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos tarybos nario Juliaus Tomo Žulkaus manymu, informacijos ir reklamos apie renginius gali pritrūkti ir todėl, kad reklama paprasčiausiai yra mokama, o ji ne visada verslininkams atsiperka.

 

Rojus sporto mėgėjams

Palanga siūlo daugybę užsiėmimų mylintiems sportą ir aktyvią veiklą. Tai patvirtino ir V. Jakienė:

 „Mūsų mieste yra ir krepšinio aikštelės, ir pliažo tinklinis, galima išsinuomoti dviračius. Turime puikius dviračių takus tiek iki Klaipėdos, tiek iki Šventosios. Poilsiautojai gali išmėginti įvairias vandens pramogas, jėgos aitvarus, gali užsiimti joga. Viskas priklauso nuo paties žmogaus, kas jam patinka ir ko jis ieško“.

J. T. Žulkus teigė, kad netrukus šalia naujojo Vaikų parko turėtų atsirasti ir lauko treniruoklių aikštelė.

„Pas mus taip pat labai geri dviračių takai, takeliai bėgiojimui“, – tvirtino jis.

 

Palanga myli ir šeimas, ir jaunimą

 

Palanga siekia tapti šeimos kurortu. Atidarytas nemokamas Vaikų parkas – tik pradžia.

Ž. Kažys informavo, kad pastaruoju metu Palangos kultūros centro renginiai taip pat labiau skirti šeimoms.

„Mes stengiamės, kad renginiai sudomintų tiek vaikus, tiek ir jų tėvelius. Pastebiu, kad renginiai pritraukia ir daugiau apsiskaičiusio bei labiau išprususio jaunimo“, – teigė jis.

Kad jaunimas turi ką veikti Palangoje, sutiko ir J. T. Žulkus:

„Jaunimui yra skirtų naktinių klubų, taip pat jų laukia 3 dideli renginiai. Vienas jų – paplūdimio šokių muzikos renginys „LABAS Festas”, kuriame pasirodys didžėjus ATB iš Vokietijos“.

 

Vyresnio amžiaus žmonės lieka nuskriausti

Gatvėje kalbinti vyresnio amžiaus žmonės skundėsi, jog mažiausiai skiriama dėmesio būtent jiems. J. T. Žulkus pritaria jų nuomonei, tačiau jo teigimu, Palanga gali pasiūlyti vyresnio amžiaus žmonėms ramų poilsį ir gražią aplinką, pavyzdžiui, Meilės alėją ar Birutės parką.

Vyresnio amžiaus poilsiautojus turėtų sudominti ir vasaros metu Palangos kultūros centro siūlomi renginiai – „Dūdų vasara“, kurioje Palangos orkestras groja ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais Birutės parko rotondoje, teatrališki aktorių, vaidinančių grafus Tiškevičius, pasirodymai, taip pat renginiai per valstybines šventes.

Ž. Kažys taip pat rekomenduoja poilsiautojams būtinai apsilankyti muzikos klube „Vandenis“ ir „Ramybės“ kultūros centre.

Šios įstaigos propaguoja rimtą kultūrą ir gėdos jų renginiai tikrai nedaro“, – teigė jis.

 

Keletas nuomonių iš gatvės

Paulius iš Vilniaus:

„Mieliau renkuosi pasyvų poilsį. Mes patys atsivežame savo dviračius, tada važiuojame į Klaipėdą arba Šventąją. Reklamų gatvėje apie renginius nepastebiu. Manau, kad pramogos labiausiai skirtos jaunimui ir šeimoms su vaikais“.

Romas iš Palangos:

„Kas nori, tas atranda pramogų Palangoje. Manau, yra ir pakankamai reklamų tiek gatvėje, tiek laikraščiuose. Mano poilsis – žvejyba ant tilto. Poilsiautojai taip pat mielai čia ateina, gražiomis dienomis tiesiog apgula tiltą. Deja, visos pramogos skirtos jaunimui, vyresnio amžiaus žmonėms jų labai trūksta“.

Ramutė iš Kauno:

„Manau, kad Palangoje trūksta informacijos apie renginius. Pramogos labiau orientuotos į jaunimą, o vyresnio amžiaus žmonėms lieka tik pasivaikščiojimai“.

Viktoras iš Plungės:

„Palangoje lankausi retai. Atvažiuoju čia pasidžiaugti saule ir jūra. Vakarais išeinu į J.Basanavičiaus gatvę, o tada jau einu ten, kas labiau traukia žvilgsnį“.

Gintarė iš Klaipėdos:

„Vasarą Palangoje yra daug pramogų. Man ypač patinka vaikščioti po naktinę J.Basanavičiaus gatvę, atrodo, kad šis miestas niekada nemiega“. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors moksleivių  beveik visoje šalyje mažėja, Palanga – maloni išimtis: miesto mokyklų duris rugsėjo 1-ąją pravers daugiau mokinių. 


Šiuo metu į Palangą atvažiavo beveik pusė Lietuvos, šeštadienį, rugpjūčio 8 d, rašė delfi.lt Pliažuose nuo Nemirsetos iki Būtingės, apytiksliu gelbėtojų vertinimu, gali ilsėtis apie 200 tūkst. poilsiautojų. Oras įkaitęs iki 30, vanduo – iki 20 laipsnių.


Epidemiologinei situacijai Lietuvoje vis blogėjant, nuo rugpjūčio 1–osios dienos šalyje vėl privalomos apsauginės veido kaukės uždarose viešose vietose. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nuolat atnaujina koronavirusu užsikrėtusių asmenų maršrutus. Delfi pateikia naujausius maršrutus – užsikrėtę asmenys pramogavo koncertuose, atostogavo...


Ateinančio penktadienio rytas ir pirmadienio rytas bus karšti Palangos verslininkams, siekiantiems laimėti leidimus prekiauti Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Pirmoji atranka įvyks gegužės 22 d. nuo 9 val. Sporto g. 3, Palangos universalioje sporto salėje, kita – tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje kitą pirmadienį. Įdomiausias...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos lankytojams labiausiai trūksta ne gero oro ar pramogų, bet patogesnių ir pigesnių automobilių parkavimo vietų. Tokį trūkumą minėjo ne vienas 15min žurnalistės pakalbintas kurorto svečias. Kitiems stinga prieinamesnių kainų, tretiems – tiesiog ramybės ar kinų maisto. Praeiviams buvo užduodami du klausimai: kokia yra jų mėgstamiausia vieta šiame kurorte ir ko čia vis dar...


Beveik visose užsienio kavinėse ir restoranuose užėjusiam lankytojui pasiūloma geriamo vandens. Lietuvoje, regis, iki to dar toli. Bent jau Palangoje, kur už paprastąjį geriamą stalo vandenį tenka susimokėti. Net kai jau antrą savaitę šalį svilina karštis, geriamo vandens nemokamai nesiūloma.


„Ko mums labiausiai trūksta? Meilės Lietuvai. Šiandien mes labai jau linkę dejuoti ir verkti dėl to, kad neva „prastai“ gyvename, šiandien mums labai trūksta vienybės ir suvokimo, kiek daug Lietuva yra pasiekusi“, – Gedulo ir vilties dienos išvakarėse sako Laisvės kovų dalyvė Ona Veličkaitė-Gricienė ir nuo vaikystės tremtinės duonos...


„Poilsiautojų pagausėjimas jaučiamas nuo liepos pradžios“, – Palangos turizmo informacijos centre (TIC) sakė jo vadybininkė Ilona Česnaitė. Jos teigimu, prastas oras apsunkina poilsiautojų laisvalaikio galimybes, tada dažniausiai sulaukiama klausimų, ką veikti Palangoje. Dėl prastų oro sąlygų itin išaugo ekskursijų į Klaipėdą ir Neringą paklausa.


Simona POCYTĖ   Palangoje vasarą svečiuojasi daug poilsiautojų. Nugulę paplūdimį jie mėgaujasi saule, vakarais sėdi ir bendrauja miesto baruose bei kavinėse. Ką dar be paplūdimio ir kavinių miesto svečiams ir poilsiautojams gali pasiūlyti Palanga? Regis, klausimas yra labai paprastas, bet atsakyti į jį nėra lengva.   Trūksta informacijos? Dauguma gatvėje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius