„Kai išmokau rašyti raideles...“

Indrė ZUBAVIČIŪTĖ, 2009-03-04
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Viena Palangos pradinės mokyklos 3 „Ryto“ klasės mokinė Marina Slobodeniuk mėgsta skaityti knygas bei eilėraščius ir net pati juos kuria. Pristatome pokalbį su šia jaunąja poete.

 

- Marina, dar tik mokaisi trečioje klasėje, o jau esi  daug sukūrusi eilėraščių .Nuo kada pradėjai tai daryti?

- Nuo pirmos klasės, kai išmokau rašyti raideles. Mokytoja uždavė namų darbams sukurti eilėrašti. Grįžusi namo, pirmąkart sukūriau eilėraštį ir man tai labai patiko,todėl tai darau nuolatos.

- Daugelis žmonių turi savo idealus, įkvėpėjus, kurie padeda jiems gyventi. O kas tave įkvepia kurti?

- Aš įkvėpėjo neturiu. Juo esu pati. Kai noriu, tai ir kuriu eiles. Pirmąsias parodau mamai, tėčiui, o po to, kai mokytoja paprašo, atnešu ir jai.

- Kokių stilių eilėraščiai yra tau „prie širdies“? Kokia tema dažniausiai rašai?

- Man labiausiai patinka šmaikštūs, linksmi eilėraštukai. Ir pačiai patinka tokius rašyti, nedaug laiko užtrunka. Bet dažniausiai aš kuriu apie gamtą, gyvūnėlius, įvairius vabalus. Na, žinoma, tai priklauso ir nuo mano nuotaikos.

- Sakai, kad kurti eilėraščius tau yra lengva ir užtrunki nedaug laiko. Tai kiek gi laiko užtrunki, kol parašai vieną eilėraštį?

- Pirmiausia atsisėdu, pradedu žvalgytis pro langą, kol sugalvoju eilėraščiui  pavadinimą. Vėliau pradedu kurti ir užtrunku 10-20 minučių. Per dieną galėčiau parašyti kokius dešimt eilėraščių.

- Tai jeigu tiek daug rašai, tikriausiai mėgsti ir knygas skaityti, eilėraščius. Koks rašytojas tau labiausiai patinka? Kodėl?

- Martynas Vainilaitis. Man labiau patinka jo kūryba, nes jis rašo daug ir įvairiomis temomis. Esu jo eilėraščių labai daug perskaičiusi.

- Ką palinkėtum „Palangos tilto“ skaitytojams, jauniesiems poetams?

- Kad kurtų gražius eilėraštukus. Kantrumo rašant juos, daug kūrybingų minčių ir kad nenustotų kurti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodis daugeliui siejasi ne tik su didžiausių šeimos švenčių laukimu, užbaigiamais darbais, bet ir skubėjimu bei išlaidomis dovanoms. Tačiau šie metai gali būti išlydėti kitaip, neištuštėjusiomis piniginėmis ir ramiau – juk dabar „Tele2“ internetinėje parduotuvėje ir salonuose taikomi itin viliojantys pasiūlymai planams...


Vargu ar kokios nors knygos pristatymas Klaipėdoje yra sulaukęs tokių aistrų, kokias sukėlė Vytautas Čepas, kalbėdamas apie savo ką tik pasirodžiusį dokumentinį romaną "Siena". Vienas šios knygos herojų verslininkas Gediminas Jacka baksnojo į raudonai pabrauktas frazes ir neslėpė – kreipsis į teismą, rašo dienraštis "Klaipėda".


Prasidėjus pavasariui, „Tele2“ paruošė viliojančių pasiūlymų populiariesiems „Samsung“ ir „iPhone“ telefonams įsigyti. Nuolaidos siekia net iki 45 proc., o jomis pasinaudoti galima visuose operatoriaus salonuose bei internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt. „Pavasarį dažnai norisi atsinaujinti, todėl savo klientams paruošėme puikių...


Vasarai persiritus į antrąją pusę, technologijų lyderė „Tele2“ siūlo ja dar pasidžiaugti ir pasinaudoti įspūdingomis nuolaidomis išmaniesiems.Ypač viliojantys pasiūlymai klientų laukia visuose operatoriaus salonuose ir internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t. y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo...


Šią žiemą palangiškiai šildysis 8 proc. pigiau  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 30 | Rubrika: Miestas

Artėjantis šildymo sezonas Palangos gyventojams bus pigesnis, nei praėjusi žiema – palyginti su buvusiu sezonu, šildymas kurorte pigs apie 8 procentus. Tai lemia sumažėjusi dujų kaina: šiemet spalio mėnesį kilovatvalandė kainuos 29,42 cento su PVM, tuo pačiu laikotarpiu 2012 metais – 31,65 cento su PVM. Įkainio skirtumas – daugiau nei 2 centai.


Prisidėti prie Palangos Kurhauzo mūrinės dalies restauracijos gali kiekvienas šalies pilietis, apsisprendęs šioms reikmėms skirti 2 proc. savo sumokėto pajamų mokesčio.


„Kaitri vasaros saulė, tvankus 30-35 laipsnių karštis, o miesto komunalinio ūkio darbuotojų darbotvarkė pilna: reikia išvežti šiukšles, dar vienai vasaros dienai būtina paruošti paplūdimį, sutvarkyti miesto viešuosius tualetus, nušluoti šaligatvius bei gatves, prižiūrėti miesto puošmenas – gėlynus“, - tokiais...


Palangoje korupcijos nebuvo ir nėra?

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Lietuvai kylant korupcijos laiptais į viršų, Palanga – skaidrumo sostinė? Praėjusį ketvirtadienį buvo minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Nors visoje Lietuvoje, specialiųjų tyrimų duomenimis, korupcija plinta, o Lietuva laikoma viena labiausiai korumpuotų Europos šalių, tačiau Palangoje per pastaruosius du metus nėra nustatyto nei vieno korupcijos atvejo. Ar dėl to kaltas gyventojų...


„Kai išmokau rašyti raideles...“

Indrė ZUBAVIČIŪTĖ, 2009 03 04 | Rubrika: Kultūra

Lietuvoje skaitymas nėra toks populiarus, kaip kitose Europos šalyse. Lietuviai mieliau renkasi kompiuterį bei televizorių. 2008-ųjų gruodį Lietuvos vartotojų tyrimo institutas paskelbė, kad per paskutinius dvylika mėnesių nė vienos knygos nebuvo perskaitęs 31 proc. Lietuvos gyventojų. Tačiau yra ir tokių žmonių, kurie i tą 31 proc. neįeina.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas