„Kai išmokau rašyti raideles...“

Indrė ZUBAVIČIŪTĖ, 2009-03-04
Peržiūrėta
2118
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viena Palangos pradinės mokyklos 3 „Ryto“ klasės mokinė Marina Slobodeniuk mėgsta skaityti knygas bei eilėraščius ir net pati juos kuria. Pristatome pokalbį su šia jaunąja poete.

 

- Marina, dar tik mokaisi trečioje klasėje, o jau esi  daug sukūrusi eilėraščių .Nuo kada pradėjai tai daryti?

- Nuo pirmos klasės, kai išmokau rašyti raideles. Mokytoja uždavė namų darbams sukurti eilėrašti. Grįžusi namo, pirmąkart sukūriau eilėraštį ir man tai labai patiko,todėl tai darau nuolatos.

- Daugelis žmonių turi savo idealus, įkvėpėjus, kurie padeda jiems gyventi. O kas tave įkvepia kurti?

- Aš įkvėpėjo neturiu. Juo esu pati. Kai noriu, tai ir kuriu eiles. Pirmąsias parodau mamai, tėčiui, o po to, kai mokytoja paprašo, atnešu ir jai.

- Kokių stilių eilėraščiai yra tau „prie širdies“? Kokia tema dažniausiai rašai?

- Man labiausiai patinka šmaikštūs, linksmi eilėraštukai. Ir pačiai patinka tokius rašyti, nedaug laiko užtrunka. Bet dažniausiai aš kuriu apie gamtą, gyvūnėlius, įvairius vabalus. Na, žinoma, tai priklauso ir nuo mano nuotaikos.

- Sakai, kad kurti eilėraščius tau yra lengva ir užtrunki nedaug laiko. Tai kiek gi laiko užtrunki, kol parašai vieną eilėraštį?

- Pirmiausia atsisėdu, pradedu žvalgytis pro langą, kol sugalvoju eilėraščiui  pavadinimą. Vėliau pradedu kurti ir užtrunku 10-20 minučių. Per dieną galėčiau parašyti kokius dešimt eilėraščių.

- Tai jeigu tiek daug rašai, tikriausiai mėgsti ir knygas skaityti, eilėraščius. Koks rašytojas tau labiausiai patinka? Kodėl?

- Martynas Vainilaitis. Man labiau patinka jo kūryba, nes jis rašo daug ir įvairiomis temomis. Esu jo eilėraščių labai daug perskaičiusi.

- Ką palinkėtum „Palangos tilto“ skaitytojams, jauniesiems poetams?

- Kad kurtų gražius eilėraštukus. Kantrumo rašant juos, daug kūrybingų minčių ir kad nenustotų kurti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje tik 0,65 proc. įmonių yra sukūrusios po daugiau kaip 250 darbo vietų, tačiau būtent jos sugeneruoja daugiau kaip trečdalį metinės apyvartos, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos naftos importo ir perdirbimo bendrovės „Orlen Lietuva“ Būtingės naftos terminalas per 10 šių metų mėnesių perkrovė 7,5 mln. tonų naftos – 14 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu (6,6 mln. tonų).


Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. 


59 proc. apklausoje dalyvavusių NT brokerių mano, kad per artimiausią pusmetį būsto kainos Lietuvoje sumažės iki 10 proc., o manančių, kad kainos kils, nebuvo nei vieno. 


Antradienį Seimas nusprendė, kad 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą žmonės skirtų tik nevyriausybinėms organizacijoms.


Vasarą pasitikite atsinaujinę – mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ siūlo išmaniuosius daiktus įsigyti su net iki 80 proc. siekiančia nuolaida. Pigiau įsigyti galima planšetę, nešiojamąjį kompiuterį, elektrinį paspirtuką ar net televizorių. 


Kasmet Lietuvoje nustatoma apie 1 500 naujų storosios žarnos vėžio atvejų – daugiau nei 60 proc. jų aptinkami jau pažengusiose stadijose, kai vėžys yra beveik neišgydomas. 


Vakcinacijos rekordininkė šalyje – Neringa su 38,75 proc. paskiepytų savo gyventojų, antras – Birštonas (34,3 proc.), treti– Druskininkai (27,03 proc.), ketvirta – Palanga (25,94 proc.) O kur šiuo metu, penktadienį, balandžio 23 d., saugiausia „kovido“ prasme? Epidemiologai sako, kad šiuo metu saugiausiai, tikėtina, jaučiasi...


Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t. y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo...


„Kai išmokau rašyti raideles...“

Indrė ZUBAVIČIŪTĖ, 2009 03 04 | Rubrika: Kultūra

Lietuvoje skaitymas nėra toks populiarus, kaip kitose Europos šalyse. Lietuviai mieliau renkasi kompiuterį bei televizorių. 2008-ųjų gruodį Lietuvos vartotojų tyrimo institutas paskelbė, kad per paskutinius dvylika mėnesių nė vienos knygos nebuvo perskaitęs 31 proc. Lietuvos gyventojų. Tačiau yra ir tokių žmonių, kurie i tą 31 proc. neįeina.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius