Skiepytis nėra heroizmas, tačiau 2021-aisiais ypač norisi tapti bandos dalimi dėl vienos rimtos priežasties

Tuščia kalbėti, bet 2020-ieji dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo slogūs ar net košmariški. Kita vertus, jie parodė kiekvieno mūsų ir mūsų visų širdžių gelmę, atsparumo ir atkaklumo lygį.
Akivaizdu, kad per antrąją karantino bangą rudenį ir žiemą esame gerokai labiau prisitaikę. Kai rašau šias eilutes, pirmieji medikai šalyje yra skiepijami nuo COVID-19. Iki naųjų metų pabaigos, tikima, bus paskiepyta ženkli dalis Lietuvos gyventojų. Vadinasi, lygiai po metų galbūt jau visi būsime įgiję kolektyvinį imunitetą, vadinamąjį bandos imunitetą?
Tiesa, skiepytis – joks ne heroizmas, kaip ir gerti skausmus nuo skausmo, gydytis depresiją ar skiepytis nuo erkinio encefalito. Tai pirmiausia darome dėl savęs, tačiau koronaviruso atveju – ir dėl kitų.
Pajuokausiu: laukiant to bandos imuniteto, kaip niekada dabar yra gera pasijusti bandos dalimi ryškioje individualizmo ryškiomis spalvomis išdažytoje visuomenėje. COVID-19 nesirinko savo aukas pagal socialinį statusą, piniginės storį ar pasiekimus.
Mano pirmasis darbdavys Lietuvoje po mano daug metų emigracijoje, Antanas Damulis, Šilalės rajono ligoninės direktorius, gruodžio 26-ąją, mirė nuo koronaviruso, ir man yra liūdna.
Tačiau, kai girdžiu iš pirmų lūpų, kad pusė Palangos globos namuose gyvenimo saulėlydį pasitinkančių senelių jau persirgo, ar dar tebeserga, lengva koronaviruso forma – o dauguma seneliukų – visai be simptomų, vadinamąja besimptomine COVID-19 forma – man smagu: „kovide“, tu esi suknistai nenuspėjamas!
Tačiau net ir visiems įveikus COVID-19, pasaulis – o ir Palanga – niekada nebus tokie, kokie buvo. Pandemija, dėl kurios visi jau įėjome į istoriją, žada pasauliui naujus iššūkius, dar neregėtą dėmesį visuomenės sveikatos higienai ir net geopolitines įtampas.
Ne tik dėl galimų naujų koronaviruso mutacijų – jaui turime britiškąją „kovido“ mutaciją, bet ir dėl kaltinimų svaidymosi tarp didžiųjų valstybių.
Ar tikrai COVID-19 nėra moderniųjų laikų bakteriologinis karas? Žinoma, tai – dar viena sąmokslo teorija, niekuo nepagrįsta kol kas, tačiau ir neatmestina, kol nebus iki galo išsiaiškinta viruso kilmė Vuhane, Kinijoje, kur pirmiausia pasklido virusas.
Matome, kad Europa, o ypač Amerika, skendi „kovido“ depresijoje ir abi kurį laiką laižysis žaizdas nuo „kovido“ ekonominių pasekmių, o tuo tarpu Kinija, kurioje pirmiausia buvo užregistruotas koronaviruso protrūkis, vienintelė super-galios valstybė, kuri 2020 metais sustiprėjo, nes vyriausybės organizuota ankstyva viruso kontrolė leido prieš kelis mėnesius atsisakyti karantinų.
Palanga globalių iššūkių ir sprendimų kontekste atrodo kaip mažytis rojus. Tiesa, klaikiai tuščias šiuo šventiniu metu. Tačiau užsisklęsti buvo būtina, o Palanga vėl atsivers. Net ir kelionių tarp savivaldybių suvaržymų metu Palanga buvo tarp geidžiaumiausių įvažiuoti savivaldybių. Juk čia yra daug erdvių, čia – jūra, išvystyta infrastruktūra, jauki ir tvarkinga aplinka.
Nors pandemija gerokai mus čaižo ir gąsdina, kelia nerimą, 2021-ieji bus neabejotinai tie metai, kai žmonija pagaliau surems jėgas prieš koronavirusą užuot bėgusi paskui jį.
2021-ieji tikrai mums bus geresni, bet, chm, tik tuo atveju, jeigu visi – tiesa, laikinai – tapsime banda, skiepysimės. Dar vienas iššūkis individualistų visuomenei, tačiau ir jis, kaip ir visi kiti – įveikiami.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Šeštadienį Palangoje patikrinti 1927 automobiliai, neįleista 12, 8 neleista išvykti neturint tinkamos priežasties
"Palangos tilto" informacija, 2021 01 10 | Rubrika: Miestas
Kaip pranešė Klaipėdos apskrities policijos komisariatas, Palangoje šeštadienį, sausio 9 d., patikrinti 1927 automobiliai, neįleista 12, 8 neleista išvykti neturint tinkamos priežasties, surašyta 10 protokolų pagal ANK 45 str., 11 protokolų už KET pažeidimus.
Skiepytis nėra heroizmas, tačiau 2021-aisiais ypač norisi tapti bandos dalimi dėl vienos rimtos priežasties
Linas JEGELEVIČIUS, 2021 01 08 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis
Tuščia kalbėti, bet 2020-ieji dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo slogūs ar net košmariški. Kita vertus, jie parodė kiekvieno mūsų ir mūsų visų širdžių gelmę, atsparumo ir atkaklumo lygį. Akivaizdu, kad per antrąją karantino bangą rudenį ir žiemą esame gerokai labiau prisitaikę. Kai rašau šias eilutes, pirmieji medikai šalyje yra...
Palangos ligoninės direktorė Laimutė Ežerinskienė: „Nežinau, ar nesiskiepijusieji nenukentės, ypač jei tai bus susieta su SODRA“
"Palangos tilto" informacija, 2020 12 31 | Rubrika: Miestas
Medikų vakcinavimas nuo COVID-19 prasidėjo ir Palangoje. Antradienį, gruodžio 29-ąją, Jūrininkų ligoninės Palangos departamente buvo paskiepyta 40 šios gydymo įstaigos medikų ir pagalbinių darbuotojų. Tačiau trims slaugos darbuotojams atsisakius skiepytis pasiskiepijusieji ėmė kuždėtis apie tai, kas laukia jų nesiskiepijusiųjų kolegų.
Tarp 14 savivaldybių apdovanotų ET ženklu už nepriekaištingą valdymą, Palangos nėra, tačiau ET Parlamentinė Asamblėja kurortui skyrė Europos garbės ženklą 2017 metais
"Palangos tilto" informacija, 2020 12 04 | Rubrika: Miestas
Lapkričio 30-ąją, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė apdovanojo keturiolika Lietuvos savivaldybių Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą. Palangos tarp nominančių nėra, tačiau PT primena, kad 2017 metų vasarą už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį...
Legendinės Palangos vilos laukia permainos: gali tapti muziejumi ar senelių namais
"Delfi", 2020 10 23 | Rubrika: Miestas
Prezidentine vila vadinama „Auska“ netukus gali tapti Palangos nuosavybe. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sako, kad džiūgauti ar aktyviai planuoti darbus, kuo taps šis legendinis pastatas, dar ankstoka, visgi išdrįso pasvarstyti, kaip jis galėtų tapti matomas visuomenei. Iki kitų metų išskirtine vila dar gali mėgautis poilsiautojai, tačiau ateityje...
Palangos oro uostas ruošiasi svarbiai rekonstrukcijai, kuri vyks 2021 metų rudenį - bus atlikta būtina oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, taip pat atnaujintas riedėjimo takas bei kitos perono dalys.
Buvęs Palangos miesto vyriausiasis architektas: „Kurhauzo laukia rimtos bėdos“
Linas JEGELEVIČIUS, 2019 11 22 | Rubrika: Miestas
„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais.
Aleksandras Jokūbauskas: „Geri valdžios darbai patys kalba už save, tačiau „nėra namų be dūmų“ 4
Linas JEGELEVIČIUS, 2018 03 08 | Rubrika: Miestas
Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...
Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs
Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas
Jeigu Rytų Drakonas šiais metais jūsų nei prarijo, nei apkandžiojo, ar galite būti tikri, kad 2013-aisiais Gyvatė jums neįkirs į kulkšnis? O gal visus drakonus sugebėjote taip prisijaukinti, kad skirtis su jais ir pasitikti mažiau nuspėjamą gyvatę yra labai sunku? Kokie buvo praeinantys metai žinomiems palangiškiams? Ir ko palangiškiai tikisi iš Naujųjų...
Kilus nerimui dėl pavojingos infekcijos palangiškiai skiepytis savaitgalį neskubėjo
Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 10 10 | Rubrika: Miestas
Praėjusį savaitgalį dėl meningokokinės infekcijos mieste Palangoje dirbo sustiprintos medikų pajėgos dėl galimo minėtosios infekcijos protrūkio mieste. Tokią baimę kurorte pasėjo praėjusios savaitės viduryje meningokokine infekcija susirgęs Palangos senosios gimnazijos moksleivis. Tačiau iki pirmadienio popietės naujų infekcijos atvejų mieste nebuvo nustatyta, o į budėjusius...