Skiepytis nėra heroizmas, tačiau 2021-aisiais ypač norisi tapti bandos dalimi dėl vienos rimtos priežasties

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-01-08
Peržiūrėta
1527
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linas Jegelevičius - "Palangos tiltas" redaktorius
Linas Jegelevičius - "Palangos tiltas" redaktorius

Tuščia kalbėti, bet 2020-ieji dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo slogūs ar net košmariški. Kita vertus, jie parodė kiekvieno mūsų ir mūsų visų širdžių gelmę, atsparumo ir atkaklumo lygį.
Akivaizdu, kad per antrąją karantino bangą rudenį ir žiemą esame gerokai labiau prisitaikę. Kai rašau šias eilutes, pirmieji medikai šalyje yra skiepijami nuo COVID-19. Iki naųjų metų pabaigos, tikima, bus paskiepyta ženkli dalis Lietuvos gyventojų. Vadinasi, lygiai po metų galbūt jau visi būsime įgiję kolektyvinį imunitetą, vadinamąjį bandos imunitetą?
Tiesa, skiepytis – joks ne heroizmas, kaip ir gerti skausmus nuo skausmo, gydytis depresiją ar skiepytis nuo erkinio encefalito. Tai pirmiausia darome dėl savęs, tačiau koronaviruso atveju – ir dėl kitų.
Pajuokausiu: laukiant to bandos imuniteto, kaip niekada dabar yra gera pasijusti bandos dalimi ryškioje individualizmo ryškiomis spalvomis išdažytoje visuomenėje. COVID-19 nesirinko savo aukas pagal socialinį statusą, piniginės storį ar pasiekimus.
Mano pirmasis darbdavys Lietuvoje po mano daug metų emigracijoje, Antanas Damulis, Šilalės rajono ligoninės direktorius, gruodžio 26-ąją, mirė nuo koronaviruso, ir man yra liūdna.
Tačiau, kai girdžiu iš pirmų lūpų, kad pusė Palangos globos namuose gyvenimo saulėlydį pasitinkančių senelių jau persirgo, ar dar tebeserga, lengva koronaviruso forma – o dauguma seneliukų – visai be simptomų, vadinamąja besimptomine COVID-19 forma – man smagu: „kovide“, tu esi suknistai nenuspėjamas!
Tačiau net ir visiems įveikus COVID-19, pasaulis – o ir Palanga – niekada nebus tokie, kokie buvo. Pandemija, dėl kurios visi jau įėjome į istoriją, žada pasauliui naujus iššūkius, dar neregėtą dėmesį visuomenės sveikatos higienai ir net geopolitines įtampas.
Ne tik dėl galimų naujų koronaviruso mutacijų – jaui turime britiškąją „kovido“ mutaciją, bet ir dėl kaltinimų svaidymosi tarp didžiųjų valstybių.
Ar tikrai COVID-19 nėra moderniųjų laikų bakteriologinis karas? Žinoma, tai – dar viena sąmokslo teorija, niekuo nepagrįsta kol kas, tačiau ir neatmestina, kol nebus iki galo išsiaiškinta viruso kilmė Vuhane, Kinijoje, kur pirmiausia pasklido virusas.
Matome, kad Europa, o ypač Amerika, skendi „kovido“ depresijoje ir abi kurį laiką laižysis žaizdas nuo „kovido“ ekonominių pasekmių, o tuo tarpu Kinija, kurioje pirmiausia buvo užregistruotas koronaviruso protrūkis, vienintelė super-galios valstybė, kuri 2020 metais sustiprėjo, nes vyriausybės organizuota ankstyva viruso kontrolė leido prieš kelis mėnesius atsisakyti karantinų.
Palanga globalių iššūkių ir sprendimų kontekste atrodo kaip mažytis rojus. Tiesa, klaikiai tuščias šiuo šventiniu metu. Tačiau užsisklęsti buvo būtina, o Palanga vėl atsivers. Net ir kelionių tarp savivaldybių suvaržymų metu Palanga buvo tarp geidžiaumiausių įvažiuoti savivaldybių. Juk čia yra daug erdvių, čia – jūra, išvystyta infrastruktūra, jauki ir tvarkinga aplinka.
Nors pandemija gerokai mus čaižo ir gąsdina, kelia nerimą, 2021-ieji bus neabejotinai tie metai, kai žmonija pagaliau surems jėgas prieš koronavirusą užuot bėgusi paskui jį.
2021-ieji tikrai mums bus geresni, bet, chm, tik tuo atveju, jeigu visi – tiesa, laikinai – tapsime banda, skiepysimės. Dar vienas iššūkis individualistų visuomenei, tačiau ir jis, kaip ir visi kiti – įveikiami.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip pranešė Klaipėdos apskrities policijos komisariatas, Palangoje šeštadienį, sausio 9 d., patikrinti 1927 automobiliai, neįleista 12, 8 neleista išvykti neturint tinkamos priežasties, surašyta 10 protokolų pagal ANK 45 str., 11 protokolų už KET pažeidimus.


Tuščia kalbėti, bet 2020-ieji dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo slogūs ar net košmariški. Kita vertus, jie parodė kiekvieno mūsų ir mūsų visų širdžių gelmę, atsparumo ir atkaklumo lygį. Akivaizdu, kad per antrąją karantino bangą rudenį ir žiemą esame gerokai labiau prisitaikę. Kai rašau šias eilutes, pirmieji medikai šalyje yra...


Medikų vakcinavimas nuo COVID-19 prasidėjo ir Palangoje. Antradienį, gruodžio 29-ąją, Jūrininkų ligoninės Palangos departamente buvo paskiepyta 40 šios gydymo įstaigos medikų ir pagalbinių darbuotojų. Tačiau trims slaugos darbuotojams atsisakius skiepytis pasiskiepijusieji ėmė kuždėtis apie tai, kas laukia jų nesiskiepijusiųjų kolegų.


Lapkričio 30-ąją, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė apdovanojo keturiolika Lietuvos savivaldybių Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą. Palangos tarp nominančių nėra, tačiau PT primena, kad 2017 metų vasarą už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį...


Prezidentine vila vadinama „Auska“ netukus gali tapti Palangos nuosavybe. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sako, kad džiūgauti ar aktyviai planuoti darbus, kuo taps šis legendinis pastatas, dar ankstoka, visgi išdrįso pasvarstyti, kaip jis galėtų tapti matomas visuomenei. Iki kitų metų išskirtine vila dar gali mėgautis poilsiautojai, tačiau ateityje...


Palangos oro uostas ruošiasi svarbiai rekonstrukcijai, kuri vyks 2021 metų rudenį - bus atlikta būtina oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, taip pat atnaujintas riedėjimo takas bei kitos perono dalys.


„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais. 


Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...


Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Jeigu Rytų Drakonas šiais metais jūsų nei prarijo, nei apkandžiojo, ar galite būti tikri, kad 2013-aisiais Gyvatė jums neįkirs į kulkšnis? O gal visus drakonus sugebėjote taip prisijaukinti, kad skirtis su jais ir pasitikti mažiau nuspėjamą gyvatę yra labai sunku? Kokie buvo praeinantys metai žinomiems palangiškiams? Ir ko palangiškiai tikisi iš Naujųjų...


Kilus nerimui dėl pavojingos infekcijos palangiškiai skiepytis savaitgalį neskubėjo

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 10 10 | Rubrika: Miestas

  Praėjusį savaitgalį dėl meningokokinės infekcijos mieste Palangoje dirbo sustiprintos medikų pajėgos dėl galimo minėtosios infekcijos protrūkio mieste. Tokią baimę kurorte pasėjo praėjusios savaitės viduryje meningokokine infekcija susirgęs Palangos senosios gimnazijos moksleivis. Tačiau iki pirmadienio popietės naujų infekcijos atvejų mieste nebuvo nustatyta, o į budėjusius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius